Informacje, Wideo

OŚWIĘCIM. Debata kandydatów na prezydenta Oświęcimia zorganizowana przez Radio Kraków

Kolejna debata kandydatów na urząd prezydenta Oświęcimia została przeprowadzona tym razem przez Radio Kraków w auli Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu. Zobacz nagranie wideo.

Przypomnijmy, w rywalizacji o fotel prezydenta Oświęcimia powalczy obecny włodarz Janusz Chwierut, członek Platformy Obywatelskiej, który tak jak w poprzednich wyborach postanowił pójść po reelekcję bez logotypu PO.  Jakub Przewoźnik reprezentujący KW Prawo i Sprawiedliwość i Maciej Klima z KWW KOS 2018. Ostatnią kandydatką jest Renata Fijałkowska z Komitetu Wyborczego Wyborców Oświęcim Miasto Perspektyw.

Źródło: Radio Kraków

Poprzedni artykułNastępny artykuł

70 komentarzy

 1. Tylko się zastanowić trzeba, kto z nich najprędzej przyjmie uchodźców z Niemiec

 2. @Flip Flap ludzie, nie ma szans, aby wszystko zrealizować w 100 dni, zwłaszcza po tym, jak zobaczyli stan budżetu państwa.

 3. Czemu niektórzy pisowcy odżegnują się od PiS-u i startują z list jakiś dziwnych komitetów?

 4. Gdzie podziały się komentarze hotina? Czyżby obawiał się zatrzymania przez ABW i dał nogę do Rosji? Ciekaw jestem ilu to jest jeszcze delikwentów z Tychów?

 5. Elektorat pani Reni to Agata Wiśniowska i bezpartyjni. W 2018 3%, w październiku jeden z kawałkiem. Brak kampanii, brak rozpoznawalności. Jakaś szansa jest gdy zagłosują na nią kobiety. Ale to dotyczy lewicowego elektoratu, który nie zagłosuje na przystawkę PiS. Jeśli komuś zagrozi to Jakubowi Przewoźnikowi. Miała szansę tylko wtedy, gdy pierwotny pomysł PiS byłby realizowany. Czyli kobieta po to, by trudniej w nią bić.
  Ogólnie widać przepaść. PiS wystawił po dwa komitety jak Chwierut, ale w obu brak życia. Zabiorą zaś te ułamki głównemu komitetowi.
  Szansa na zmianę to Klima. Kojarzony z trzecią drogą, PSL i kos. Z dalekiego miejsca z drugorzędnej listy uzbierał ponad 1000 głosów. Daje to alternatywę dla zdegustowanych rządami Chwieruta, którzy nigdy nie zagłosują na PiS i wynalazki. Obyty w świecie. Jeśli Przewoźnik wejdzie do drugiej tury, to tam przegra, bo ludzie zostaną w domu. Klima to zaś na tyle rozgarnięty człowiek, że nigdy nie pozwolił sobie na publiczne afronty w strony PiS. To przecież wiceprezes stowarzyszenia od rotmistrza Pileckiego. Więc będzie jednoczył głosy od prawa do lewa.
  Do tego przystojny, ładne zdjęcie na plakacie, mimo wszystko dobrze wypadł w wywiadach. W Mup dał radę mimo choroby.
  Chwierutowi zaś szkodzi… jego patron Tusk. Polaryzacja to konsolidacja tej części elektoratu wokół PiS. Bandyterka odwalana przez ministrów wystraszy by część ludzi odstraszyć od partii miłości.

 6. Sytuacja jest skomplikowana i arcyciekawa. Niektórzy kandydaci są przeszacowani, niektórzy niedoszacowani. Nie warto kierować się licznymi tu wpisami PO i PIS.
  Ważniejsze są rozmowy ze zwykłymi mieszkancami, choć i oni nie zawsze są chętni podzielić się swoimi opiniami. Mimo to można prognozować.

  I tura

  Chwierut Janusz = 38 procent.
  Bardzo pewny siebie … ale do tej debaty. Duży elektorat negatywny, który zresztą sam zbudował przez ostatnie lata. Fatalny menadżer, ale wszelkie wtopy dobrze tuszuje swoimi wielkimi planami i …. nowymi, odgrzewanymi pomysłami z przed kilku lat i więcej (też nie wiadomo czy w ogóle swoimi). Przyznać trzeba, że jest dobrym mówcą i trafia do tych …. co się upajają słowami.

  Fijałkowska Renata = 25 procent.
  Coraz więcej ma zwolenników i to w każdym wieku. Słucha jak ktos mówi, odpowiadając nie nawija makaranu na uszy. Po prostu ma świetny kontakt z ludźmi, umie ich zjednywać. Ma wiedzę, doświadczenie, pomysł na miasto, ale musi to bardziej pokazać. Czy wystarczy czasu?

  Przewoźnik Jakub = 23 procent.
  Może liczyć na twardy elektorat, ale poza pis to złapie tylko pojedyncze głosy. Owszem dość elokwentny, ale nie na tyle żeby mieć tytuł Doktora. Trochę za młody na prezydenta. Poza tym jego pewność siebie jest tylko pozorna i wyuczona, a ludzie to wyczuwają.

  Klima Maciej = 14 może 15 procent maksymalnie.
  No cóż, głupio pisać, ale chłop się po prostu nie nadaje. A może to jeszcze nie ten czas? Słabo na żywo i słabo na zdjęciach. Coś wie, coś chce przekazac, ale cechuje go kompletny brak komunikatywności. Natomiast sztab ma dość mocny, poza tym kasy dużo zainwestowali, co eidać w mediach i na ulicach. Tyle, że przez ostatnią kadencję KOS tak naprawdę niewiele pokazał. Czy wyborcy o tym pamietają? Aspiracje ludzie z kosu mają wielkie, ale jeśli tym razem nie wyjdzie to po kosie będzie jakieś pokłosie, bo to wtedy nie przetrwa.

  II tura
  Fijałkowska = 52 procent
  Chwierut = 48 procent.

 7. Tak to sobie w swoich główkach roicie? Niedługo nie będzie ani pisu, ani skazanej polski – ich skorumpowani liderzy trafią do paki i tak szczęśliwie zakończy się próba opanowania kraju w centrum Europy przez bandę populistów – cwaniaków.

 8. Na pewno masę głosów Janusz Chwierut z Platformy Obywatelskiej straci przez 100 klamstw Tuska. Akurat wśród mieszkańców przeważają ci co na kwocie wolnej 60 tys. zyskaliby najwięcej. Niestety Tusk ich okłamał aby przejąć władzę, więc na pewno odwdzięczą się jego namiestnikowi w mieście pokoju. Dlatego Janusz Chwierut będzie mógł podziękować swojemu szefowi za przegraną. W wyborach parlamentarnych PO i PIS miało podobną ilość głosów w mieście, więc dzięki kłamstwom Tuska liczba osób popierających PO spadła diametralnie. Dojdzie do tego administracja samorządowa niekoniecznie związana z miastem, bo oni też mieli obietnice 20% podwyżek która nie została zrealizowana, tak samo pracownicy administracji szkół, którzy też zostali pominięci. Mieszkańcy odwdzięczą się Tuskowi za jego kłamstwa wyborcze głosując przeciw Januszowi Chwierutowi. Ludziki głosują patrząc na swój portfel a nie obietnice ładnych kwiatków na rondach.

 9. W administracji podległej Chwierutowi zatrudnionych jest jest 1076 osób. Dodaj do tego ich partnerów, rodziców, teściów, dzieci pełnoletnie i ich partnerów oraz znajomych których przekonają jak trzeba głosować. Wiadomo, że nie wszyscy mieszkają w mieście, ale bardzo spora część tak, a większość posiada tutaj rodziny. Jeżeli głosów w wyborach będzie podobna ilość jak ostatnio (16 tysięcy) to jest to bardzo duża grupa wyborców. Wyborców niezadowolonych z obecnej władzy w mieście.

 10. Oczywiście najprawdopodobniej decydująca dla wyniku wyborów będzie postawa spisowanych 10 urzędników z Zaborskiej. Toż to siła. Bum, bum, bum!

 11. Gumisiu co ty bredzisz? Starca nawet PiS wtedy nie chciało, a przede wszystkim urzędnicy, którzy robili wówczas wielką cichą
  kampanię Chwierutowi. Poza tym pozostali kandydaci nie mieli żadnego znaczącego poparcia. Pamiętam do tej pory jaką fiestę zrobili w urzędzie Chwierutowi po wygranej. Niestety wielce się na nim zawiedli przez kolejne lata. Teraz się to zmieniło. Przewoźnik jest na fali wznoszącej, jest pozostała dwójka w miarę mocnych kandydatów, a Chwierut nie ma poparcia wśród urzędników i elektoratu który chce zmian. I myślę, że głosy urzędników, ich rodzin i znajomych zadecydują o wyniku wyborów. W UM i jednostkach miejskich i administracji szkół i przedszkoli pracują setki ludzi, którzy zostali pokrzywdzeni polityką płacową Chwieruta. Większość mieszka w mieście, dodać do tego ich rodziny bliższe i dalsze oraz znajomych daje akurat taką pulę głosów która zadecyduje o wyborach. Przegra głosami urzędników. Najpierw będzie druga tura. Chwierut zdobędzie ok. 40% głosów, Przewoźnik 35%, Klima i Fijałkowska resztę. W drugiej turze większość elektoratu Klimy i Fijałkowskiej wybierze Przewoźnika i zdobędzie ostatecznie ok. 55% głosów, a Chwierut 45%.

 12. Cała trójka kandydatów gra w drugiej lidze natomiast Chwierut jest zawodnikiem pierwszej ligi . Tylko Starzec w poprzednich wyborach mógł jak równy z równym starować w wyborach i miał szansę na wygraną, ale przegrał.

 13. @Gumiś chyba oglądałeś debatę przez swoje POwskie okulary 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

 14. Tak ci się tylko wydaje cała trójka wypadła marnie względem Chwieruta.

 15. Ciekaw ilu „nielegałów” FSB jest w otoczeniu PiS-u? Paru już wpadło. W Tychach też. Podejrzewam, że jest sprawa rozwojowa. Nie o wszystkim się dowiemy, bo takie są zasady, ale coś tam do nas jest pewnie dotrze. Pozwolono ABW działać, to i wyniki są.

 16. Aaaa. Jaśnie Pan Anonim chciałby od razu zarabiać po ćwierć miliona rocznie. i jeszcze szczególnie się w pracy nie przemęczyć. Oczywiście tylko za biurkiem. Po politologii.

  Gratuluję optymizmu.

 17. Specjalistą w zakresie audytów jest specjalista po kądzieli Daniel wszystko może Obajtek. Pewnie pomoże wykręcić na lewo kilka baniek.

 18. Dlatego bardzo dobrym pomysłem kandydatki Fijałkowskiej jest przeprowadzenie audytu zaraz po wygraniu wyborów. Pozwoli to na zidentyfikowanie problemów i wykazanie obszarów wymagających poprawy w mieście. A nie jak jeszcze obecny prezydent, że mu się wydaje że wszystko jest ok więc po co cokolwiek zmieniać. Trudno z gabinetu zobaczyć cokolwiek.

 19. przyszły prezydent powinien znać każdy metr kwadratowy miasta nie mówiąc już o jego historii , nie wiem czy taki jest

 20. Kto z tych kandydatów na prezydenta i nie tylko chodzi też o radnych jest tak naprawdę rodowitymi oświęcimianinami ,myśle że 1 może 2 osoby w latach 70 – 80 -tych, dużo ludzie przyjechało za pracą do Oświęcimia ZCHO OZNS SZPITAL POWIATOW itp……………. A jeżeli chodzi o Panią kandydatke to nie wiadomo kto to jest i skąd jest

 21. Anonimie – zdaje się, że na Wysokich Brzegach przyjmuje jakiś psychiatra. Zgłoś się natychmiast.

 22. Klimta pisze: „Jak donosi GUS, w 2021 roku około 6 tysięcy oświęcimian dojeżdżało do pracy w innej gminie. Do Oświęcimia przyjeżdża około 9 tysięcy pracowników, do tego uczniowie, studenci i turyści.”

  Z tego wynika, że o 3 tysiące osób więcej dojeżdża codziennie do pracy w Oświęcimiu, niż wyjeżdża z Oświęcimia do pracy gdzie indziej. Jak to się ma do zarzutów, że „Oświęcim się zwija”, „nie ma pracy”, itp?

 23. Chłopie, premierem jest koleś z poważną wadą wymowy sterowany z tylnego siedzenia przez starca jąkałę. Jeśli tak, to chcę pana Klimę:)

 24. opcja 1: prezydent jąkała, całkowita indolencja;
  opcja 2: kot jarka, doktor pisologii, całkowity brak decyzyjności, sterowanie centralne z żoliborza; byle dostać się do koryta;
  opcja 3: udawana oświęcimianka (wyprowadzi się zapene kilka dni po wyborach), grzeczna, ma receptę na wszystko: najlepsza jest czysta woda: może i nie pomoże ale na pewno nie zaszkodzi; brak pomysłów na miasto
  opcja 4: jedyna opcja gwarantująca rozwój miasta

 25. Ludzie nie zrobimy z Oświęcimia Krakowa czy małego Wiednia . Oświęcim będzie się zawsze kojarzył tylko z jednym .

 26. @ pewnie tak będzie podczas drugiej tury po 7 kwietnia, gdyż żaden z kandydatów nie uzyska ponad 50% głosów w pierwszej turze

 27. Lepiej byłoby tak: tylko dwóch kandydatów mających największe szanse, każdy z nich przedstawia po swoje trzy pomysły i ma szansę ustosunkować się do pomysłów konkurenta. Muszą mieć też więcej czasu, 5-8 minut na każdą wypowiedź. Bez tego to tylko czczą gadanina.

 28. Takie debaty nie mają sensu, ograniczają się do rzucenia kilku hasełek i paru uszczypliwości. Słuchacze nie dowiadują się kim tak naprawdę są kandydaci i czy ich obietnice mają osadzenie w realiach, zwłaszcza finansowych.

 29. Czy ta pani to nie jest jednocześnie pracownikiem MUP ?
  Swoją drogą co ma wspólnego z Oświęcimiem skoro w informacjach pojawia się: Rajsko

 30. @abcd mówisz o tej hordzie radnych i polityków platformy obywatelskiej która agitował plakatami wyborczymi swoimi i Janusza chwieruta?

 31. No właśnie debata z kandydatami na prezydenta a jedna pani sobie zrobiła podczas tej debaty indywidualną kampanię na terenie Uczelni co chyba jest sprzeczne z formułą zawartą z Radio Kraków

 32. Anonim ile płaci ci PO i J CH za trolowanie Mochito ma 200.000 co miesiąc od ……..

 33. Dobrze, że zostali pokazani wszyscy kandydaci w debacie – przynajmniej jednoznacznie widać, że p. Chwierut nie ma konkurenta.

 34. @Gumiś a my wybieramy wojewodę czy prezydenta? Bo wydaje mi się że prezydenta, więc twój wpis nie ma żadnego sensu.

 35. Jeśli chodzi o budowę elektrowni atomowej w Oświęcimiu to jest bardzo odległy termin . Muszą być wykonane odpowiednie badania , analizy, decyzje środowiskowe itd. Jest to prywatna inwestycja Synthosu + Orlen Green. Tak więc na próżno te dyskusje wyborcze.Pożyjemy zobaczymy co z tego będzie.

 36. dObry gOspodarz :
  Przypomnij sobie jak miasto Oświęcim wnioskowało o dofinansowanie budowy żłobka ,i miejskiego przedszkola to 4 razy pisma pozostawały bez odpowiedzi.Pan wicewojewoda Starzec nie odpisał na te pisma.Jego usranym obowiązkiem było odpowiedzieć na te pisma.Wolal je wyrzucić do kosza.

 37. Niedawno pojawiła się kolejna „merytoryczna” odpowiedź prezydenta Chwieruta na interpelację radnego miasta Jana Adamaszka. Czy pan prezydent kpi z radnych i mieszkańców którzy wybrali radnego na jego funkcję? I pan śmie nazywać się dobrym gospodarzem? Przecież to jest jawne chamstwo i nieprawidłowe pełnienie swojej funkcji. Jest pan zobligowany do przygotowania merytorycznych odpowiedzi na pytania radnych. To jest pana zasmarkany obowiązek. Jeżeli tak samo podchodzi do innych obowiązków to nie dziwię się dlaczego jest taki „skuteczny”. Nie jest pan ponad radnymi aby z nich kpić. Jeżeli jest pan tak zmęczony, że nie potrafi merytoryczne odpowiedzieć na interpelację radnego to może pora przejść na emeryturę? Niech Państwo zobaczą sami jak prezydent Chwierut „pełni” swoje funkcje.

 38. Chcecie elektrowni atomowej to głosujcie na Chwieruta, Klimę czy Przewoźnika. Fijałkowska, niby taka niepozorna, ale tylko ona widzi, ze ta elektrownia to zagrożenie. Jak się coś podzieje przy zakładowych zbiornikach z materiałami łatwopalnymi i wybuchowymi to z tego miasta nic nie zostanie. A jeśli będzie jakaś awaria w atomówce to wam nikt o tym nie powie, a potem sami sobie zostaniecie z rakiem.

  A poza tym czy w ogóle ktoś z wami rozmawia czego chcecie, jakie jest wasze zdanie. Chwierut bełkotał, że rozmawia z radami osiedla. Czy coś z tego wynika? Nic. A te rady osiedli to w ogóle rozmawiają z wami? Dzięki Fijałkowskiej wiemy, że Chwierut zrobił konsultacje społeczne. Ale z kim? Tylko głównie z osobami z wyższym wykształceniem i w wieku 20-49 lat, czyli wygląda na to, że przede wszystkim z urzędnikami miejskimi. Chwierut o zdanie nie pytał ani młodzieży, ani ludzi ze średnim i zawodowym wykształceniem, ani osób powyżej 50 lat, w tym seniorów.

  Przez 13 lat Chwierut stworzył sobie grupę popleczników i ma w nosie dialog z mieszkańcami i wasze potrzeby. Klima niby działa od 6 lat i nic z tego nie wynika. Przewoźnik przez 10 lat jest radnym i żadnej skutecznej inicjatywy … zresztą będzie robił tylko co PIS każe, co jego partia chce.

  Ludzie nie dajcie się dalej okradać! Wszystko się dzieje za wasze pieniądze, ale nie dla was. W budowie jest wielki, podziemny parking na plantach, ale to super sprawa dla prywatnego dewelopera. W miejscu starej rzeźni postawiono cztery bloki i zrobiono nową drogę Jesionowa/Strzelecka. Świetne, ale dla prywatnego inwestora tych budynków, a wystarczyło odremontować ulicę Majora Szewczyka, albo zrobić część Jesionowej. Na wasze drogi osiedlowe, remonty chodników, na świetlice i bezpłatne zajęcia dla dzieci, na miejsca spotkań dla młodzieży i dom dla seniorów już kasy nie ma i nie będzie.

  Chwierut niby taki gospodarz dla miasta. To zobaczcie sobie jego oświadczenie o majątku (na stronach urzędu miasta). Osobistych długów Chwierut nie ma, ale miasto zadłużył na 70 milionów. Myślicie, że to nie wasz problem, to jesteście w błędzie. Zapłacicie tylko inaczej. Jest źle i będzie coraz gorzej z komunikacją autobusową, czynsze pójdą w górę, śmieci, woda, jeszcze większe wygaszanie oświetlenia w nocy. Tylko, że to nastąpi po wyborach. Można temu zapobiec, ale trzeba wziąć udział w tych wyborach.

 39. z którym kandydatem na prezydenta chciałbyś / chciałabyś załatwić sprawe problem ?

 40. Jak ktoś chce kogoś kto pięknie mówi a mało robi to jak najbardziej Janusz Chwierut się nadaje. Ale nie wiem czy akurat to powinno być najlepszą cechą prezydenta. Ja jednak wolę kogoś kto mniej gada, mniej się przechwala, a raczej pracuje ciężko dla mieszkańców. Jak to mówią „mocny w gębie, słaby w czynach”. Poza tym najważniejsza jest zmiana, odświeżenie pomysłu na miasto, wprowadzenie nowych, nie politycznych radnych i nowego prezydenta. Niech miasto odżyje na nowo bo ma możliwości i szerokie perspektywy.

 41. Jednak na prezydenta nadaje sie Janusz Chwierut prawdziwy mówca – Tak trzymać !

 42. Tylko ten hokej i hokej, miasto jest z tego znane ale nie przestawajmy promować miasta inaczej. Mamy całką fajną Nagrodę Literacką Koziołka Matołka, a promocji tego wydarzenia zero, na stronie biblioteki nawet się nie dowiemy kto wygrywał od 2018 roku, bo nie aktualizują strony. Zaprośmy media ogólnopolskie, zaprośmy szanowanych twórców książek dla dzieci np. Musierowicz, zaprośmy na rozdanie nagród minister edukacji narodowej, albo nawet niech zasiądzie w kapitule przyznającej nagrodę, to podniesie prestiż wydarzenia, z czasem niech to będzie wydarzenie 2-dniowe. Może wykupić materiały sponsorowane o wydarzeniu w mediach w jakimś onecie albo wp, początkowo zainwestować w to. Trzeba na to poświęcić dużo energii, uwagi, a korzyści będą raczej długofalowe, ale myślę, że warto.

 43. To prawda, JCH żyje w matrixie tak samo jak burmistrz Chełmka. Region miodem płynący…

 44. Podsumowanie Chwieruta tylko go pogrążyło. „Wszystko jest piękne, ładnie, nie słyszę głosów żeby było inaczej i mieszkańcy się skarżyli” Żyje on w swojej bańce, otoczony tylko swoimi ludźmi i z nimi rozmawia, a ze zwykłymi mieszkańcami nie rozmawia to jak ma wiedzieć jakie są ich potrzeby? Co z tego, że w rankingach gmin Oświęcim pikuje w dół, co z tego że mieszkańcy wyprowadzają się do gmin ościennych, co z tego że raz po raz różne grupy społeczne protestują w Oświęcimiu. Według niego jest super, nic nie trzeba zmieniać, a ci co mówią inaczej się nie znają albo są z PISu. Żenada. Trzeba przewietrzyć i wybrać nową świeżość bo jak widać, ten kto rządzi nieprzerwanie przez dekadę ten już nie zauważa żadnych problemów mieszkańców. Otoczył się bańką swoich ludzi, którzy nie skarżą się na nic więc i on nie wie jak wygląda prawdziwa rzeczywistość. Chwierut żyje w swoim matrixie.

 45. Nie po to przetrwano 8 lat pisizmu i sekowania tego miasta, żeby teraz , kiedy zdjęto knebel dofinansowań z centrali zmieniać prezydenta na pisiora. Przecież to kompletnie bez sensu. Poza tym merytorycznie u kompetencyjnie Chwierut zamiata pod dywan całe to towarzystwo. O czym my w ogóle mówimy 🙂

  Jak ktoś jest znudzony to niech zmieni swoje życie a nie prezydenta. To nie film .

 46. Problem jedynie w tym że kontrkandydaci nie dorośli do powagi urzędu o który walczą . To nie ta waga. Jeśli PIS wystawił by kogoś o podobnym formacie co obecny prezydent , było by o czym gadać . A tak to tylko oglądamy szopkę wyborczą . Niechże będzie już po wszystkim i ktoś pozdejmuje te wszędobylskie banery wiecej majace wspólnego z konkursem piękności niż z realną pracą dla miasta i mieszkańców o której jak tu mozemy się przekonać niektórzy zdają się nie mieć zielonego pojecia…

 47. Trudno ocenić co kotrkandydaci wiedza o Mieście i co wiedzą o rządzeniu. Prez. Chwierut jest w temacie i wie co mówi. Inna sprawa czy to wszystkich zadowala. Pani kandydatka wydaje się być mało zaznajomiona z faktycznymi wyzwaniami miasta. Twierdzi, że jak zostanie wybrana, to zrobi audyt i sie dowie. To trochę słabo. Będzie sie dowiadywac dwa lata, a potem – to juz sie nie da podjąć niepopularnych decyzji, bo znów będzie przed wyborami.

 48. Prezydent nie posiada swojego zdyscyplinowanego elektoratu. Natomiast suma głosów znudzony, rozczarowanych i obrażonych może go zaskoczyć, jak w kampanii w 2010 r.

 49. Znudzony wyborco – zobaczymy jak się to przeniesie na wynik wyborczy. Jak II tura to Chwierut z kim? Raczej mało prawdopodobna jest II tura.

 50. Prezydent Chwierut mówi że jego porażką jest wyludniający się Oświęcim. To czym są w takim razie głodowe pensje w urzędzie miasta?

  Dodatkowy punkt dla Przewoźnika, który przypomniał prezydentowi pomysł przeniesienia Life Festiwalu na Kamieniec. Co roku świetnie się tam bawię 🙂

  Znowu Klima „zabił” prezydenta odpowiedzią o finansowaniu hokeja na lodzie, który sam jest kibicem nie widzi sensu zmiany wstrzymania finansowania. Prezydent zaniemówił 🙂

  Pytanie o brak konsultacji z mieszkańcami osiedla Pileckiego spowodowało dziwne ruchy rękami prezydenta i pot na czole. Czyżby chodziło o brak konsultacji podczas budowy nowego centrum obsługi turystów?

  Podsumowując ostanie 60 sekund autoprezentacji prezydenta:

  Tak to prawda, miasto tworzą ludzie, ale w Oświęcimiu przypadkowo są to ludzie tylko z lokalnej partii Janusza Chwieruta. Reszta powinna siedzieć cicho.

 51. ja chce basen i darmowe hulajnogi i wszystko za darmo a może by tak zrobić schron z prawdziwego zdarzenia dla mieszkańców oświęcimia w razie czego. Program wyborczy matrix

 52. Chwierut jest niepodrabialny. Miasto w rankingu wyrżnęło o dno? Nie znam rankingu. Mieszkańcy są dumni z tego co mają. (I dlatego się pewnie wyprowadzają). Pora na dobry przeciąg w gabinetach.

 53. Jeżeli mieszkańcy chcą aby dalej funkcjonowała demagogia i indoktrynacja to proszę o głosy na Jakuba Przewoźnika pisze:

  Następny tłusty kot od jarka chce do koryta obiecując gruszki na wierzbie. Na szczęście program „rodzina (PIS) na swoim już się skończył”.

  Cała prawda o PIS opisana przez posła PiS:
  „Tłuste koty” cynicznie kpiły z ideowych działaczy, którzy mieli ambitne plany. Oni patrzyli tylko gdzie jeszcze co zachachmęcić, gdzie do jakiego koryta się dostać, gdzie w krótkim czasie zarobić miliony. O tym też trzeba mówić – stwierdził polityk. Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa w rządzie Mateusza Morawieckiego, w wywiadzie dla kanału Idź Pod Prąd

 54. Nie wiedziałem, że Marko lubi tak krótkie spódniczki… Sysia szybko zrobi karierę.

 55. Brawo Przewoźnik 👏
  Najwyższy czas na zmiany. Czas na zmianę ekipy z PO.

 56. Pan Chwierut bardzo merytoryczny. Pozostali chcą rządzić, ale… trochę mało. Trzeba jeszcze wiedzy merytorycznej. bardzo mnie ciekawią wyniki. Skończy się jak zwykle na I turze. Oświęcimianie w niedzielę na trybunach pokazali, ze jesteśmy wspólnotą, widziała to i doceniła cała Polska i pokażemy to w wyborach. Dobrze, ze p. prezydent nawiązał do tego.

 57. Co ja słyszę? Od kiedy panie Przewoźnik S1 będzie przebiegać przez Oświęcim? Przez Oświęcim będzie przebiegać obwodnica do drogi S1 czyli droga krajowa nr 44 po nowym śladzie. Proszę sprawdzić.

 58. To Chwierut trochę popłynął…słabiutko, bardzo słabiutko 🙂

 59. Przewoźnik dramat, bełkot…jakby już był zmęczonym prezydentem.

  Chwieruta swój poziom i opanowanie.

  Pan Klima nawet w 2 sprawach mi zaimponował.

  A pani? Ciezko cokolwiek powiedzieć

 60. Połączenie miasta z gmina to bardzo dobry pomysł, utrzymywanie dwóch włodarzy, dwie rady miasta/gminy, dwa mopsy, dwie biblioteki, po prostu dwa zestawy urzędników dla obszaru, który od lat żyje w jednym ekosystemie jest marnotrawstwem ogromnych pieniędzy!

Send this to a friend