Informacje

OŚWIĘCIM. Znamy terminy oddania 40 km S1 Mysłowice – Bielsko-Biała

4 lipca 2022 r. Została podpisana umowa z firmą Budimex na realizację 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S1 Mysłowice – Bieruń. Kierowcy pojadą nim w IV kwartale 2025 r. Obecnie wszystkie cztery odcinki S1 od Mysłowic do Bielska-Białej, o długości ponad 40 km, są już na etapie realizacji. Wartość tej umowy to prawie 490 mln zł, a umów na wszystkie cztery odcinki to niespełna 2,3 mld zł.

Umowny termin zakończenia budowy S1 węzeł Bieruń (z węzłem) – węzeł Oświęcim (bez węzła) wraz z obwodnicą Bierunia przypada w grudniu 2024 r. odc. węzeł Oświęcim (z węzłem) – Dankowice w sierpniu 2023 r., a odc. Dankowice – węzeł Suchy Potok (z węzłem) w listopadzie 2023 r.

Z uwagi na przedłużające się procedowanie uzyskania decyzji ZRID dla dwóch odcinków S1 od Oświęcimia do Bielska-Białej, wykonawcy złożyli już roszczenia terminowe. To, czy czasy realizacji inwestycji zostaną wydłużone, będzie wiadomo dopiero po uzyskaniu decyzji ZRID i rozpatrzeniu ostatecznych roszczeń terminowych wykonawców.

Źródło: GDDKiA / Katowice

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. Haha współczuję Brzeszczą cały transport będzie tam jechał z Oświęcimia i pobliskich wiosek . Bo tam będzie najbliższy wjazd na s 1 . Bo kto będzie chciał jechać przez Bieruń gdzie się korkuje cały czas .

  2. Za to postępuje budowa dwupasmowej drogi ekspresowej S-19 na Podlasiu, która połączy takie metropolie jak: Siemiatycze, Łosice, Międzyrzec, Radzyń Podlaski, Lubartów i Kock. Jest to oczywisty absurd, a prognozowany ruch tam – minimalny. Ale wiochy na Podlasiu to matecznik pis, więc dla uciechy tamtejszego ludu pieniądze się znalazły.

  3. Teraz w Polsce wygląda to tak: w styczniu pis ogłosił, że zabiera się za most na Wiśle w Jankowicach – Smolicach (droga 781 do Zatora). W lutym miał być ogłoszony przetarg i – sukces.. Zarząd dróg wojewódzkich w Krakowie miał na ten cel 177 milionów i z optymizmem patrzył przyszłość. Ale przetarg skończył się dopiero teraz: oferty opiewały od 240 do 320 milionów złotych. Ojej, co za niespodzianka. Więcej kasy pis nie ma. Mostu więc nie będzie. Finito!

  4. Bzdury kto w to uwierzy ,podane terminy z kosmosu ale w Polsce tak już jest

  5. Realnie prace budowlane mogą zacząć się w przyszłym roku. Jak dobrze pójdzie.

Send this to a friend