Informacje

OŚWIĘCIM. Już czterech kandydatów na prezydenta, dołącza Renata Fijałkowska

Renata Fijałkowska / foto: Facebook Oświęcim Miasto Perspektyw

Na ten moment o stanowisko burmistrza rywalizować będzie 4 kandydatów. Do kandydatów dołącza pierwsza kobieta Renata Fijałkowska.

O Renacie Fijałkowskiej możemy przeczytać, że jest psychologiem specjalności i klinicznej , absolwentką Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie. Prowadzi konsultacje psychologiczne, psychoterapię oraz diagnozę i terapię SI. W wyborach reprezentować będzie Komitet Wyborczy Wyborców Oświęcim Miasto Perspektyw.

W rywalizacji o fotel prezydenta Oświęcimia powalczy obecny włodarz Janusz Chwierut, członek Platformy Obywatelskiej, który tak jak w poprzednich wyborach postanowił pójść po reelekcję bez logotypu PO.  Jakub Przewoźnik reprezentujący KW Prawo i Sprawiedliwość i Maciej Klima z KWW KOS 2018.

Sytuacja może ulec zmianie, bowiem do dnia 14 marca do godz. 16:00 komitety mogą zgłaszać gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast.


OŚWIĘCIM. Maciej Klima oficjalnie kandyduje na prezydenta Oświęcimia. Kim jest?

OŚWIĘCIM. Jakub Przewoźnik kandydatem PiS na prezydenta Oświęcimia

OŚWIĘCIM. Janusz Chwierut oficjalnie kandydatem na prezydenta Oświęcimia

Poprzedni artykułNastępny artykuł

55 komentarzy

 1. @kris
  Czytam te twoje bzdury i nóż mi się w kieszeni otwiera. Ja tu wiele lat nie mieszkałem. Gdy wróciłem zobaczyłem miasto w rozkwicie. Podobne opinie słyszałem zresztą od mieszkańców wielu sąsiednich miejscowości i ludzi którzy dawno tu nie byli. Zapamiętaj sobie że to nie Oświęcim się wyludnia tylko Polska się wyludnia. Ostatnie rządy doprowadziły do zapaści demograficznej największej od zakończenia II wojny światowej. Tak mało dzieci nie rodziło sie nigdy. Wczoraj czytałem że na 107 miast w którym rządzą prezydenci ubyło ludności w 100. W mniejszych miastach jest jeszcze gorzej. Co do rozwoju miasta to pamiętam jak jadąc ok. 10 lat temu ul. Fabryczną po obu stronach widziałem głównie trawę a obecnie jest tam kilkanaście nowych hal i budynków. Widziałem że powstały one nie tylko tam. Takiego boomu budowlanego w budownictwie mieszkaniowym nie było tutaj chyba od Gierka. Jak masz problem ze wzrokiem to kup sobie okulary.

 2. Panie rady Adamaszek widać ,że otoczenie obecnej władzy bardzo boi się utraty wpływów i pieniędzy. Czują wyraźne zagrożenie, że pojawiło się tyle innych opcji do wyboru dla mieszkańców. Oni są od tylu lat przyspawani do stołków, ogołoceni z możliwości wyrażania swoich opinii, ślepo podążający za jaśnie panem, że już nie potrafią inaczej żyć. Myśli pan, że dlaczego tak bardzo atakują każdego z opozycji, który nie zgadza się z obecną polityką władz miasta? Bo bronią swojego skostniałego układu i nic nie chcą zmieniać pomimo pięknych haseł z bilbordów. Dla nich dobrze jest jak jest. Mieszkańcy się nie liczą. Dlatego miasto się wyludnia i degraduje względem okolicznych miejscowości, które rozkwitły w ostatnich latach. Oświęcim stoi w miejscu od 2011 roku, co oznacza że się cofa względem wszystkich innych gmin.

 3. Hahaha , dzoana jasnowidz 😱 , skąd czerpiesz wiedzę ze to KOS 2018 zajmuje się tzw. trollowaniem ? Masz jakieś konkretne IP ? … tego typu insynuację traktuje jak atak na MOCNĄ drużynę, ktora może „zamieszac” w tym skostniałym układzie duopolu politycznym …. a o tym zadecydują wyborcy 7 kwietnia i cale szczęście 🙂👋

 4. KOS2018 zostaną mistrzami świata w tworzeniu fejk-kont i trolowaniu z anonimów w komentarzach.
  Jak nisko trzeba upaść?
  Dajcie sobie już spokój. Zaspamowaliście waszą grupkę, spotted, a teraz tutaj.
  Że wam nie wstyd.

 5. Do Zamulona
  Szanowna Pani, w Oświęcimiu powinniśmy mieć burmistrza, gdyż prezydenta mają miasta powyżej 100 tyś. mieszkańców. Jednak my jesteśmy wyjatkiem w związku z tym, iz na terenie naszego miasta znajduje sie Muzeum Auschwitz i prezydent pełni funkcję reprezentacyjną

 6. Uwaga! Po oswiecimskim portalu biega malpa z brzytwa. Chowac sie kto moze…

 7. @ to jednak małpiszon. Cóż za brednie za parę złotych można wypisywać i robić z siebie 1diote. Widać ewidentny brak szacunku do samego siebie. Musiał mieć bardzo trudne dzieciństwo żeby się tak z1ajdaczyć za kilka groszy za wpis. Co ma wspólnego Kaczyński z panią Fijałkowską? Leczcie się tam w tym oświęcimskim bagnie platformerskim.

 8. Jak widać pis skręca przedwyborczo w stronę feminizmu. Kobiety są świetne, kobiety są cudowne. To racja. Tylko dlaczego dopiero teraz? Poprzednio jakoś nie mieliście oporów wysyłając na kobiety policję z pałami.

 9. Odczuwam pewien deficyt autopromocji p. prezesa: już trzy dni, jak nie było artykułu o kolejnych osiągnięciach lotniska w Balicach, kierowanego pewna ręką przez kandydata Włoszka. Co się stało?!!!

 10. @ audyt po Chwierucie dopiero może odkryć niezłe kwiatki. Poza tym jesteś bardzo seksistowski i g1upi? Oceniać wszystkie kobiety na podstawie jednego incydentu jakieś pani? Żal. Trzepiecie kuprami ze strachu przed utratą władzy.

 11. Teoretycznie Stefanie się z Toba zgadzam. Tylko przypomniałem sobie luksusowy fotel z funkcja masowania pośladków i niewątpliwie atrakcyjną Małgorzatę Grzywę, wójtową gminy Oświęcim w latach 2010-2014.

 12. „POpaprane trole management sraczkę ?” – brawo pisiorku, wszystko jasne.
  Odpowiadam: bruździ bomba gżegżółce syfon.

 13. Uwaga! Nadaję oficjalny małpeczkowo-propagandowy przekaz dnia: 'Janusz Chwierut zmierzy się z trzema kandydatami prawa i sprawiedliwości na urząd prezydenta miasta’. Ale jesteście tam śmieszni. Kto to wam wymyśla te bajki? Naprawdę uważacie mieszkańców za bezmózgie masy? Władza uderzyła wam do głowy. Rzucacie odchodami na ślepo i liczycie że może się do kogoś przyczepi

 14. Małpa poczuła się urażona bo ktoś napisał prawdę… Oj jak… mi wszystko jedno. Skończ pan już z tą propagandą z ratusza.

 15. Teraz jest czas na rejestracje kandydatow. Czas na przedstawienie siebie i programu lub pomyslow dla miasta nadejdzie niebawem…wiec wsciekle ataki na kandydatow nie sa mile widziane…

 16. Proponuję odnaleźć na internecie artykuł:
  „Prezydenci grają nie fair? „Ratuszowe propagandówki” w ogniu krytyki” i przeczytać.
  W Oświęcimiu jest to samo. Lans jednej opcji politycznej za publiczne pieniądze.

 17. Jedno jest pewne , lepiej zagłosować na ładną panią niż na brzydkiego zapuszczonego pana Przewożnika , do tego owa pani posiada duzo solidniejsze wykształcenie niż ów pan .

 18. Ponawiam pytanie. Czy przed kampanią będzie oficjalne ważenie kandydatów?

 19. @ twierdzi, ze jesli pis wygra bedziemy miec 15 wiceprezydentow itd…ale to Tusk stworzyl najliczniejszy rzad w powojennej Polsce, powolal wiceministrow od niczego -wiedzieli, ze sa w rzadzie, ale nie wiedzieli czym maja sie zajmowac (zreszta do dzis nie wiadomo czy im cos do roboty znalezli)…dalej oskarza o chamskie komentarze, ale do siebie zarzutu nie ma? – „kobita”, „nie wygląda tak masakrycznie jak inne kobiety pisu”…- wpisy na poziomie – buraka…

 20. chwierut przegral z Panem Jackiem Grosserem , I to mial byc Prezydent!

 21. ChwierutWon – ciekawe na jakie jeszcze bluzgi można tu sobie adminie pozwolić. Bo ja mam też spory zapas.

 22. Klakierzy PO dostali nakaz aby każdego kontrkandydata Chwieruta zaliczać do PISu. Tylko na tym jadą bo nie mają żadnego programu i pomysłu. Tyle lat rządzą w mieście że się poprostu wypalili. Tak samo było gdy poszła informacja że pani Szymeczko też będzie startowała. Wówczas małpa rzuciła się do boju i próbowała wszystkim wmówić że to PIS. Teraz też próbują wmówić że Klima i Fijałkowska to PIS. Jedyne na czym gra Chwierut ze swoim sztabem to wmówienie mieszkańcom że każda inna opcja niż on sam to PIS. Dość z tym! Koniec niszczenia miasta pod sztandarami walki PO-PIS. Należy zagłosować za Klime lub Fijałkowską żeby ten obłęd się skończył.

 23. Antku, może jakaś wyższa matematyka. Kandydat PiS jest niewybieralny, więc wpuszczamy „niezależną”, na listach której aż roi się od niespełnionych politykierów (Ruch Palikota, PSL, PiS, Ruch Narodowy) od lat walczący o elekcję. I do tego kobieta, więc nikt jej nie ruszy. I może zażre.

 24. #JestemProblememtuska – jak zwykle chamstwo. Ale niczego innego po twoich pisiorskich wpisach nie można się spodziewać.
  Przykre to Miasto – też. Tylko wściekłość i bluzgi.
  Antek85 – Starzec został przez kolegów wyautowany? Przykre. A taki zasłużony dla oświęcimskiego pis. Mógłby przecież zostać choćby radnym, nie sądzisz?

 25. Jak zwykle pieski z karawany „dobrego gospodarza” rzuciły się na kandydatkę. Jakim prawe ma czelność wychylać dzioba.

 26. Odpowiedź dla „@”:
  A po co pis miałby sobie robić konkurencję Przewoźnikowi Starcem?
  Przecież to bez sensu.
  Mieliby sami sobie zabierać głosy? Widać woleli start Przewoźnika 😉

 27. Pani Mariolu, Oświęcim za rządów koalicji PO-KO i KOS2018 się wyludnia drastycznie. Jak będziecie dalej rządzić to w Oświęcimiu faktycznie będzie burmistrz lub może wójt.
  Czas na realne zmiany, a nie tylko udawana bezpartyjność KOSu.

 28. Takie pytanko: a gdzie dotychczasowy lider oświęcimskiego pis, ex-starosta Starzec? Nie kandyduje? Czyżby dopadły go wreszcie demony „Czarnej zimy”?

 29. A skąd się nagle wzięła Renata Fijałkowska? Jaki ma program, jakie pomysły dla Oświęcimia? Ktokolwiek wie?

  Tłumaczę: Renata Fijałkowska wzięła się stąd, że co prawda nikt o niej nigdy dotąd nie słyszał, nie ma żadnych sensownych pomysłów ani żadnego programu, ale jest kobitą i ktoś tam w sztabie pis doszedł do wniosku, że przyda się dla ocieplenia wizerunku. No i nie wygląda tak masakrycznie jak inne kobiety pisu – Pawłowicz, Przyłębska albo Witek.

 30. Bo jak powszechnie w Oświęcimiu wiedzą wszystkie pisiory. most duchów – jest. Widać go wyraźnie na południe od mostu jagiellońskiego, gdy tylko spojrzeć przez pisowskie czarne okulary.

 31. Głosujmy na Panią Renatę Fijałkowską.Musimy zmienić Oświęcim na lepsze.

 32. O co chodzi z tym pisem w komentarzach? I jacy pisowcy zbierali podpisy niby?
  Jak zwykle impreza troli w komentarzach 😉

 33. Przepraszam, ale będę czepialska.
  Po pierwsze nie można równocześnie kandydować na prezydenta i burmistrza.
  Po drugie w Oświęcimiu wybieramy prezydenta, a nie burmistrza.
  Administrator powinien najpierw przeczytać dostarczony tekst, chyba, że sam go napisał/utworzył korzystając z kopiuj/wklej

 34. @ przynajmniej nie będzie mostu duchów i cafe rynku

 35. Co jeśli PiS wygra? Będziemy mieć 15 wiceprezydentów pisiorów, o odpowiednich pensjach. Powstanie 10 Oświęcimskich Instytutów Patriotyzmu z 20 prezesami (wszyscy z PiS) i 100 członkami zarządu (tu już dzieci, ciotki i wujkowie aktywistów PiS) urzędujących w luksusowych biurach, ponadto 3 nowe Muzea Ogromnego Bohaterstwa i 3 Muzea Pamięci Różnych Ofiar (obsadzone przez kuzynów i pisowskich pociotków). A resztę budżetu – jeśli jakimś cudem coś zostanie – pójdzie na kościół.

 36. Ja, chcę na prezydenta Miasta Oświęcim Pinokia. Przynajmniej będę wiedział kiedy kłamie 🙂

 37. Ja, chcę na prezydenta Miasta Oświęcim/ Przynajmniej będę wiedział kiedy kłamie 🙂

 38. Dość zmęczonego JCh. Czas na nowe osoby. Tylko Jakub Przewoźnik i p. Renata Fijałkowska.

 39. Kompletnie nieznana Fijałkowska = Włoszek = pis. Gdyby ktoś się zastanawiał.

 40. Widzę to tak – dr Przewoznik w teamie z Fijałkowska 👍 Tak głosujemy 7 kwietnia 😍

 41. I oto mamy kolejny dowód, że pisiory to kłamcy, hipokryci i oszuści.

 42. Czas na odnowe zmęczony J.Ch może odejść. Jednak długi jakie zrobił J.Ch będziemy spłacać latami .

 43. Najwyższy czas umieścić kobietę na stołku prezydenta w mieście pokoju. Niech PO z PISem dalej się żrą, a pani Fijałkowska pracuje dla dobra mieszkańców. Jedyny rozsądny wybór dla tych co mają dość J. Chwieruta, PO i PISu. I ich odwiecznej walki w mieście. Dajmy szansę w końcu miastu i jego mieszkańcom. Ja i moja rodzina oddamy na panią głosy.

 44. Jedyny poważny kandydat
  na prezydenta Oświęcimia
  to dr Jakub Przewoznik.

 45. Do małpy tja.. małpo. Z Przewoźnikiem napewno w stosunku Chwierut 90% Przewożnik 10

Send this to a friend