Informacje, Wideo

OŚWIĘCIM. Urzędnicy pokazują paski wynagrodzeń [WIDEO]

Dziennikarze Kroniki TVP3 Kraków odwiedzili z kamerą Janusza Chwieruta prezydenta Oświęcimia.  – Oświęcimscy urzędnicy są zbulwersowani unikaniem przez prezydenta miasta Janusza Chwieruta spotkań ze związkami zawodowymi w sprawie wyższych wynagrodzeń w magistracie. Po kilku miesiącach takiego zachowania, w ramach sprzeciwu, postanowili obsługiwać mieszkańców z plakietkami symbolizującymi akcję protestacyjną. Na drugą w tym roku podwyżkę pieniędzy nie ma, mówi prezydent Oświęcimia.
Małgorzata Kasperczyk od 36 lat jest inspektorem w Urzędzie Stanu Cywilnego w Urzędzie Miasta Oświęcimia. Zarabia 3610 złotych brutto.Jak mówi – „jest ciężko wyżyć z tego”.Z takimi zarobkami nie jest w magistracie osamotniona, potwierdzają to tzw. paski wypłat udostępnione przez pracowników lokalnym portalom. Wynagrodzenia wahają się od ok. 2300 do 3600 złotych netto.Pracownicy postanowili publicznie pokazać paski po tym, gdy władze miasta w lokalnych mediach przekazały informacje o średnim wynagrodzeniu w urzędzie.

– „Wynagrodzenie w Oświęcimiu wynosi ok. 5 tysięcy 100 złotych brutto”.

Z prezydentem rozmawiali tylko raz. Na kolejnych spotkaniach z przedstawicielami związków zawodowych pracowników samorządowych Janusz Chwierut już się nie pojawił. Dlatego w magistracie rozpoczął się protest. Urzędnicy co prawda są w pracy, ale noszą protestacyjne przypinki.

Wciąż trwają mediacje między związkowcami a władzami Oświęcimia, najbliższe spotkanie ma się odbyć w przyszłym tygodniu.

Zobacz materiał wideo z Kroniki TVP3 Kraków

Poprzedni artykułNastępny artykuł

146 komentarzy

 1. do anonim.
  To się okaże jaką jeszcze głupotą się ktoś popisze. A z tego co czytam to „cymbalistów jest wielu”

 2. Chwirut chwali się 500 zł podwyżkami. Ale czy nie jest tak, że po prostu wynika to z zarządzenia PIS odnośnie podwyżki płacy minimalnej o 590 zł? Po prostu Chwirut zostanie zmuszony do podniesienia płacy tym najgorzej zarabiającym.

 3. A mnie interesuje zakup budynku dla mops-u. Dlaczego nagle stał się atrakcyjnym tak bardzo, że prjch musiał go mieć. Tyle lat stał i niszczał. No ale skoro już jest to dlaczego w budzecie na 2023 rok nie ma złotówki na jego remont. Nie ma zaplanowanego grosza nawet na projekt. Kupiony po to żeby niszczał pod innym właścicielem?

 4. Widzę, że rozmydlacie wątek więc wrócę do niego. Projekt budżetu na 2023 rok pięknie pokazuje jaka jest dysproporcja między zarobkami. Kierownictwo, czyli 5 osób ma na przyszły rok zagwarantowane na wynagrodzenia 1 008 767 zł a 126 pracowników ma 8 474 825 zł 🙊

 5. do@
  Żyjesz w oderwaniu od rzeczywistości. Jeżeli tak chamski język, sposób wypowiadania się i zachowanie są domena PiSu a opozycja tyko odpowiada tym samym językiem to znaczy, że oderwany zostałeś nie granatem ale wręcz miną przeciwczołgową od rzeczywistości tej realnej a nie tej wirtualnej która tacy jak ty kreują.

 6. Niestety największą siłą Chwieruta wciąż pozostaje nijakość oświęcimskiego PiSu…

 7. Chwierut już odleciał totalnie. Jedyne słuszne jest to co on mówi. Nie potrzebuje doradców, konsultacji czy rozmowy z drugą stroną. Zarówno na poziomie własnego urzędu jak i krajowym. Taki prezydent działa tylko i wyłącznie na szkodę Oświęcimia. Każdy głos oddany na tego za przeproszeniem „dobrego gospodarza” będzie głosem przeciwko mieszkańcom. Ten człowiek wypalił się już kompletnie i oderwał od rzeczywistości. Bardzo przykro się ostatnio patrzy na jego działania #chwierut_won

 8. @czytelnik

  Co ty insynuujesz chłopie?
  Ty wiesz czemu p. Jacek GROSSER nie objął urzędu?

 9. panie czy pani @

  Jak kogoś cytujesz to rób to rzetelnie albo w ogóle. Tu wytniesz wyraz, tam koniec zdania i przedstawiasz to jako „doskonałą myśl”. Czyją? Twoją? Skrojoną pod polityczne potrzeby?
  „Tylko w takim razie po co robić wybory samorządowe, skoro najlepszym kandydatem będzie nominat z Warszawy?” – w przypadku 2010 roku elektoratowi p. Ch to nie przeszkadzało. Historia politycznego kombinatorstwa, czyli wygrał bo był drugi. Gdyby urząd prezydenta zgodnie z wolą wyborców objął p. Jacek Grosser, prędzej czy później spotkałby go los p. Marszałka. PO nie interesowało i nie interesuje czy wybory w kraju legalnie wygrał PiS, czy mieszkańcy legalnie wybrali Marszałka albo Grossera. Nieżyczliwą dla PO większość wyborczą trzeba przecież marginalizować.

 10. „Największą porażką dla mieszkańców każdego miasta jest wybrać władze lokalne które nie mają centralnego przełożenia” – doskonała myśl. Tylko w takim razie po co robić wybory samorządowe, skoro najlepszym kandydatem będzie nominat z Warszawy?

 11. „Buńczuczność, że PiS nie ma kandydata” – no a ma? Bo jakoś przez ostatnie lata taki pisowski kandydat się nie objawił? Więc niech wyjdzie do patriotycznych mas, niechaj da nam poznać swoje szlachetne pisowskie oblicze. Czegoś się kandydat boi?
  „Kto powiedział, że JCh musi przegrać akurat z PiS?” Nikt tak nie powiedział. Ale jeśli żaden pisowiec nie stanie do wyborów, to JCH nie będzie musiał nawet szczególnie się wysilać, prawda?

 12. @ello

  Ale jaja. Teraz się okazało, że najbardziej o pracowników urzędu dbał p.Marszałek. A podobno za jego kadencji było tak źle. Wychodzi na to że narrację i „bajki” tworzyli wówczas dzisiejsi beneficjenci rządów PO w Oświęcimiu. Im się kasa na kwitkach zgadza? Największą porażką dla mieszkańców każdego miasta jest wybrać władze lokalne które nie mają ani centralnego przełożenia ani woli rozmów z rządem. Wszyscy wkoło korzystają a nam pozostają czarne banery.

 13. Mówiąc krótko do października (wtedy kończy się możliwość wyborów przedterminowych) nie uda się nikogo odwołać, a nawet jakby się udało to komisarz na chwilę nikogo nie urządza. Więc pozostaje tylko uczciwa walka w ustawowych terminach.
  Zastanawia mnie ta buńczuczność pełowskich troli, że PiS nie ma kandydata… Po pierwsze, jeszcze nie pora, a dwa kto powiedział, że JCh musi przegrać akurat z PiS?

 14. @Komisarz

  Same podpisy to nie wszystko kolego…
  Trzeba spełnić szereg warunków. Ponadto potem można składać protesty.

  Kolejna rzecz,to fakt że PiS niestety nie ma kandydata którego można traktować poważnie. Mieszkańcy raczej nie dadzą się nabrać.

 15. To kogo macie już przygotowanego na komisarza politycznego w Oświęcimiu? Zgaduję, że znanego powszechnie miłośnika wybornego piwa z Dachau?

 16. @zawody związkowe
  argumentów brak?
  Ty jednak jesteś nie tylko głupi jak małpiszon, ale również niedowidzący. Szkodzisz wizerunkowi PJCH.

 17. do „Tak tylko pytam”
  Za Krawczyka było tak samo kiepsko jak za Chwieruta.
  Za Marszałka urzędnicy byli zadowoleni z wynagrodzenia. Skarbniczka nie pozwalała tknąć pieniędzy z funduszu wynagrodzeń. Sekretarz przy podwyżkach nakazywała wyrównywać tym co zarabiają najmniej.

 18. @Gwiazdor

  No tak…
  Argumentów Ci brak to sięgasz po bluzgi…
  Klasyka.
  Pozdrawiam raz jeszcze.

 19. Czy kiedyś urzędnicy byli zadowoleni z poborów? Tak na przykład za Marszałka albo Krawczyka?

 20. @zawody związkowe

  alterego małpiszona, najwyraźniej dalej uważasz, że Goebbels miał racje, kiedy mówił, że kłamstwo powtórzone odpowiednia ilość razy staje się prawdą.
  Więc łżesz, że niskie wynagrodzenia w UM to problem ostatniego roku, a to NIEPRAWDA.
  Od mniej więcej 10 lat oświęcimski samorząd płaci kiepsko lub dramatycznie kiepsko. A PIS łgarzu rządzi krócej w naszym kraju niż 10 lat, krócej niż PJCH. Pandemia, wojna w Ukrainie także nie rozpoczęły się 10 lat temu.
  Ale ty będziesz dalej łgał, bo za to ci płacą.

 21. @Gwiazdor

  Skocz „na główną” i odśwież stronę. Nowe tematy wpadły. Znowu będziesz mógł chlapnąć jadem….

 22. @Gwiazdor

  No widzisz.

  A ja pytałem czy WIERZYSZ w to co sam piszesz…

  Chyba niechcący sam uwiarygodniłeś moją tezę.

  Ps. Spokojnie, nikomu nie powiem

  Pozdrawiam i życzę sukcesów.

 23. @małpi-szon
  małpo, tylko tyle, wciąż ten sam motyw „piarowski tępaku”, kazdy kto nie popiera twoich trolich wymiotów, musi być pisiorem.
  Jesteś głupi małpiszonie i przynosisz wstyd stronnikom PJCH.

 24. @Gwiazdor

  Wierzysz w to co sam piszesz?

  Ps. Nie unoś się tak głuptasie.

 25. Nie mierz tępy pisowski trollu bliźnich swoją miarą.
  Od trzech miesięcy związkowcy (nie solidaruchy) reprezentujący urzędników administracji samorządowej toczą rozmowy z rządem pis w sprawie niskich płac. I rząd oczywiście ich postulaty olewa.

 26. @zawody związkowe

  czy ty masz ludzi za idiotów? a może szef waszej farmy trolli to tuman? jesteś kolejnym alterego małpiszona vel „@” który jak mantrę powtarza cyt. „Z drugiej strony gdyby rzadowa kasa (liczona już w milionach PLN) nie ominęła miasta to może i podwyżki byłyby wyższe…”
  Ludzie pracujący w UM to nie idioci, nawet jeżeli małpiszon i wielu innych jemu podobnych chce stworzyć takie wrażenie. Problemy z wysokością wynagrodzeń to nie jest kwestia jednego roku, tylko dwóch kadencji „żondów” PJCH. Ludzie to wiedzą, ludzie to rozumieją a ty bredzisz.

 27. @Ko

  A senatorowie i prezydent ???

  PS. Nie martw się – każdy Polak już zapłacił.

 28. Oj, Zawody Związkowe przepraszam, że przenainaczyłm twojego nicka. Tu chodzi o gospodarność Prezenta.

 29. @Helenka

  Nie zarabiam dużo ale zarabiam godnie – otrzymuję w miarę uczciwą zapłatę za powierzone mi obowiązki.
  Moja wypowiedź na temat choinki była sarkazmem i trochę mnie dziwi że tego nie zrozumiałaś.

  Rozumiem że walczycie „o swoje” ale dziwi mnie trochę retoryka przyjęta przez niektórych komentujących – np. „Nie byłoby billboardów i choinki to byłoby na podwyżki”. Pewnie tak. Z drugiej strony gdyby rzadowa kasa (liczona już w milionach PLN) nie ominęła miasta to może i podwyżki byłyby wyższe… Ale ten fakt wydaje się być dla niektórych (delikatnie mówiąc) niewygodnym i celowo pomijanym.
  Pozdrawiam i życzę powodzenia.

  Ps. Mój nick to Zawody Związkowe

 30. Związki zawodowe, ten artykuł nie dotyczy Państwa tylko naszego Oświęcimia. Porządek robimy u siebie. Jeśli cena choinki jest dla ciebie drobiazgiem to musisz dużo zarabiać.

 31. @Helenka

  Przedszkole powstanie na ulicy ceglanej….
  Doczytaj.

  Skoro Chwierut ma oddać za bannery to Sasin powinien oddać za wybory które się nie odbyły. Bo chyba nie chcesz powiedzieć, że stosujesz podwójne standardy.

  Ps. Stać cię na wielomiliardowe kaprysy rządu a ty się jakąś choinką martwisz…

 32. Szacunek dla P. Adamaszka. Pracownicy zaczynają mówić o niewygodnych sprawach dla Prezydenta. Ciekawe co jeszcze wyjdzie. Helen, to bardzo ciekawe i daje obraz gospodarności.

 33. Wrócę do oszczędzania. Nie ma na przedszkole. Nie ma na godną zapłatę dla podwładnych. Jest jednak na nową choinkę, która tak bardzo podobała się prjch, że ją zakupił za jedyne 136 805 zł. Rozłożenie jej będzie kosztować 18 000 zł + przechowywanie. Niezła zachcianka. Gdyby tak zrezygnować z pewnych marzeń pr przedszkole dawno by było. Teraz za banery powinien oddać z własnej kieszeni bo są nieprawdziwe.

 34. A właśnie małpeczko konieczne jest obejrzenie tej sesji bo jest tam wyjaśnione pod jakimi warunkami niektórzy radni zagłosowali za podniesieniem pensji PJCH. Jak się okazało później PJCH nie spełnił tych warunków. Jednak wiadomo, że nie na rękę dla was aby ludzie się o tym dowiedzieli bo wasza narracja legnie w gruzach.

  @jan adamaszek

  Panie radny niech się pan nie daje uciszyć! Próby uciszenia radnego niezależnego tylko świadczą o tym, że za bardzo się boją wyciaganych przez pana faktów i drążenia niewygodnych tematów! Jesteśmy z panem! Skandalem jest to w jaki sposób PJCH odpowiada na pańskie interpelacje! Widać, że nie ma on szacunku ani dla pana ani dla mieszkańców którzy na pana głosowali!

 35. Tak z ciekawości sprawdziłem podwyżki dla burmistrzów w sąsiednich powiatach. W Wadowicach ponad 19 tys, w Chrzanowie 19 tys, w Olkuszu nawet 20 tys.

 36. Panie Adamaszek – nikomu pewnie teraz nie będzie się chciało szukać nagrania sprzed roku, ale patrząc na wyniki głosowania widać, że radni z jednej i drugiej strony głosowali za, a jedyny głos przeciw to Pański, tak? No to masz Pan u mnie plus.
  Przypuszczam, że i tak nie miało to dla budżetu miasta praktycznie żadnego znaczenia, ale nieprzyjemne wrażenie pozostało. Co powinni zrobić teraz tak „obdarowani”? Może zrzucić się na jakieś stypendium dla uzdolnionych dzieci?

 37. Ja do cudzych portfeli nie zaglądam, więc i pensja prezydenta mnie nie interesuje, ale zadaję sobie pytanie, czy prezydent Oświęcimia (ktokolwiek by to nie był) powinien zarabiać więcej, niż prezydent Warszawy, czyli prawie maksymalną kwotę, jaką przewidział ustawodawca.

 38. Szanowni Państwo pracujący w Urzędzie Miasta Oświęcim , w jedności siła , trzymajcie sie mocno , wytrwajcie i walczcie o swoje , ja Was wspieram , choć zdaje sobie sprawe że jako jeden radny nie mam mocy sprawczej i mój głos raczej nie wiele znaczy , bo ktoś inny ma większość !!!?!!! .
  DO : Kris , jak sie zabiera głos w sprawie głosowania nt. podwyżek dla p. Prezydenta i radnych DOBRZE by było obejrzeć rzeczoną sesje a potem zabierać głos . Zachęcam do obejrzenia sesji z pażdziernika 2021 , wszyscy dyskutanci będziecie mieli jasność . Dyskusja była i wątpliwości były . Pozdrawiam serdecznie ( jak zwykle nie podejmuje polemiki i dyskusji z anonimami )

 39. No i @ udało się odwrócić uwagę od zasadniczego tematu i zrobić z tej dyskusji wojnę PO i PiS. Pewnie takie miał zadanie. A ja podziwiam odwagę i determinacje pracowników i trzymam za Was kciuki! I dobrze, że nie dajecie się wciągać w to durne gadanie o polityce. Niech sobie gadają, róbcie swoje. Za pracę należy się płaca i nikt nikomu łaski nie robi.

 40. @ Związki zawodowe

  Pani pewnie zostanie zwolniona tak, że w papierach będzie wszystko legalnie i zgodnie z prawem. Albo stanie się tak, że sama się zwolni z różnych powodów co nikt nie znajdzie dowodu że to mobbing. Jak nie teraz to trochę później. To jest budżetówka a kierownictwo pokroju JCH już dobrze zapewne wie co zrobić z niewygodnymi osobami. Oczywiście nie życzę tego nikomu ale wiem jakie są realia w budżetówkach. Zwykła likwidacja stanowiska załatwia „problem”, a możliwości jest znacznie więcej. Bycie w związkach nic tu nie da poza stygmatyzacją dla tych osób.
  Szkoda tej Pani bo tylko psychicznie się zniszczy dla 200zł podwyżki na rękę.

 41. @abcd ale bzdury piszesz. Widać, że w związkach nie byłeś nigdy, tym bardziej na grzybobraniu i innych imprezach bo miejsc jest zawsze aż nadmiar.

  Poza tym parę złotych miesięcznie za bezpłatne porady prawne, pomoc w sądzie pracy, rabaty na paliwo i wielu atrakcji w całej Polsce, rabaty na wczasy, super atmosferę z kolegami i koleżankami to niewiele.

  Poza tym, pracodawca ma piękny PR jak związki zrobią akcje że w zemście zwalnia się ludzi. Popatrz na Hutchinsona tam pracodawca musiał przywrócić zwolnionego pracownika do pracy po reakcji związków.
  Wiadomo, że pracodawcy na rękę jest mieć małe i słabe związki w pracy jak to było przez wiele lat w UM. Jednak ludzie się zmobilizowali i już wiele wywalczyli. Podwyżkę w kwietniu a nie lipcu, a teraz podwyżkę w styczniu 10% a nie lipcu 7%. To tylko zasługa tych co noszą przypinki, idą do radia, tv, gazety, pokazują paski płacowe itd. Prezydent sam z siebie nie dałby tyle ile już udało się wywalczyć. Także nie dziwie sie, że dostaliście polecenie aby obrzydzić ludziom bycie i zapisywanie się do związków zawodowych. Dlatego zrównujecie związki do przeciwników politycznych, darmozjadów itd. To jest poprostu wam na rękę żeby powrócić do tego co było przed 2021 rokiem.
  A my przeciwnie, zapraszamy wszystkich niezdecydowanych pracowników do zapisania się do związków. Czym nas więcej, tym lepiej. W grupie siła. Bo mamy tyle ile sobie wywalczymy. Żaden pracodawca sam z siebie nie będzie dbał o sprawiedliwe wynagrodzenia co widać w UM.

 42. A od kiedy to członka związku nie można zwolnić? Właśnie takie grupie gadanie sprawia że ludzie zapisują się z tego powodu, płacą składki a jak przychodzą zapisy na jakąś wycieczkę czy grzybobrania to nagle słychać że ilość miejsc ograniczona.
  Jeśli pracownik popełni czyn karalny to związki co najwyżej wynegocjują zwolnienie na mocy porozumienia stron

 43. Zgoda Hotin, praca dla idei. Na pierwszy rzut radni bo to przecież funkcja społeczna.

 44. Dużo tu nienasyconych materialistów, a jak gdyby tak popracować trochę dla idei i pomyślności miasta, chyba wszystkim nam zależy, żeby się pięknie rozwijało.?

 45. @Gienia

  Podwyżki obiecano ale nikt nie powiedział że każdy pracownik będzie zarabiał 6000. Doczytaj…

 46. Ale za to będzie pięknie oświetlona choinka cały rynek ulice ………………….

 47. @

  W takim razie prezes Kaczyński powinien dać medal zasług prezydentowi Chwieutowi, że dzięki jego czynom tylu wyborców PO przeszło do „przybudówki PISu”. A z drugiej strony Donald powinien wezwać Chwieruta na dywanik za krecią robotę. To wszystko wynika w waszych wpisów POwskie trole.

 48. Małpeczko nie mówię o wyłącznie członach związku w Oświęcimiu ale całego regionu Podbeskidskiego. Może dla nas tym lepiej że są niby przybudówką PISu. Tym chętniej zjadą się autobusy do Oświęcimia 🙂 Zawsze też inne związki mogą nas wspomóc 🙂 A jak pracownikom ma pomoc i sam Kaczyński to na pewno też nikt nie odmówi 🙂 Jeżeli i tak uważacie że wspiera nas PIS to co nam zależy. Możemy przyjąć ich pomoc jeśli chcą takiej udzielić. Tym gorzej dla was.

  Poza tym jak Chwierut zwolni członka związku to może szykować się też na sąd pracy bo ustawa przewiduje takie rozwiązania. Myślę, że pomoże mu to bardzo w wyborach 🙂 🙂 🙂

  Także nie zastraszycie pracowników żeby się wycofali z akcji.

 49. Panie Wredny – też wcale mnie to nie bawi. Ale kto zaczął? Kto rozpoczął plucie jadem i splugawił polski dyskurs chamskimi tekstami? Kto bezustannie kłamał i obelżywie insynuował licząc na to, że strona przeciwna, zdumiona takim poziomem chamstwa i niegodziwości, nie zareaguje? Więc rzeczywiście początkowo nie reagowała. Aż do czasu kiedy okazało się, że nieprzyzwyczajeni do takiego uprawiania polityki wyborcy pomyśleli: aha, nie reagują, więc widocznie są winni. Dlatego opozycja w końcu zaczęła używać (prawie) takiego samego agresywnego języka jak Kaczyński. Więc mamy teraz magiel taki – jaki mamy.

 50. Podwyżka pensji prezydenta i radnych stała się wymogiem ustawowym zadekretowanym rok temu przez rząd pis. Najśmieszniejsze w tej ustawie jest to, że za niepodwyższenie sobie pensji samorządowcom groziła odpowiedzialność karna. Za pensją dla prezydenta i dietami radnych w takiej wysokości głosowali wszyscy radni z klubu po i radni pis (a bardzo nie lubią jak im o tym przypominam). Mogli sobie przyznać trochę mniej – fakt. Jednak widełki w ustawie są nieduże, paręset złotych w górę lub paręset w dół, więc przy kwotach zbliżonych do 20 000 mają znaczenie bardziej symboliczne. Pamiętaj jednak na przyszłość Chwierucie, że symbole dla ludzi też są ważne.

 51. Takiego plucia to jeszcze na tym portalu chyba nie było. Flegma ocieka i spływa niczym tłuszczyk z pieczeni, tak że smak na nią przechodzi. Beton PISowski kontra beton POwski. Ale widzę że się rozkręcacie, kontynuujcie, kontynuujcie.

 52. Związki zawodowe – nie rozśmieszaj mnie, czyli wszystkich stu? Solidarność w czasach swej potęgi liczyła 10 milionów członków, teraz składki w skali kraju płaci może z 300 000 (chociaż i to nie jest pewne, danych takich na wszelki wypadek S nie publikuje). Stała się przechowalnią różnej maści działaczy-karierowiczów, którzy dbają tylko o stołki i własne brzuchy. Stała się politycznie przybudówką pis. Czy słyszeliście kiedykolwiek, aby S protestowała wobec zachowań nominatów pis? Nie? Ja też nie.

 53. Prezydent i radni dali sobie podwyżki na full. Reszta ma pracować za miskę ryżu. Kocham Was. Odrazu mi lżej na duszy.

 54. Kris – to też skłania do przemyśleń nad etyką dziennikarską ludzi preparujących tak informacje, nieprawdaż?

 55. @koniec kariery

  A niech tylko spróbuje ruszyć jakiegokolwiek członka związku zawodowego to będzie miał manifestacje całego Podbeskidzia pod domem.

 56. Pani Heleno,
  w punkt. Wciąż mowa tylko o włodarzu, tymczasem podczas rzeczonej sesji, radni zagłosowali jednakowo (od prawa do lewa). Czy nikt nie miał żadnych etycznych refleksji, podnosząc sobie samemu uposażenie?
  Dziennikarze, nie wykazali się w tej drobnej kwestii rzetelnością.
  To też skłania do przemyśleń nad ustawą, która stwarza takie możliwości.

 57. Choinka nie jest kupiona z powodu uszkodzenia starej tylko z powodu zachwytu w jaki popadł prjch widząc w tamtym roku choinkę
  w Krakowie. Jak dziecko stwierdził… muszę ją mieć 🤩. A jak oszczędzamy to wszyscy i zaczynamy od siebie. Nie robi się tak, że daje się sobie i radnym na ful a dla pracowników już nie ma. Nie szkodzi, że ustawa puszcza. Kto powiedział, że trzeba ją maksymalnie wykorzystać. Pazerność jest wstrętna. O radnych też będziemy pamiętać-obiecujemy !!!

 58. Tylu osobom w urzędzie jest źle ale publicznie wypowiedziała się jedna Pani. Niestety teraz, prawdopodobnie, przesądziła swoją dalszą karierę występując publicznie przeciw JCh. W najbliższym czasie jej stanowisko zostanie pewnie zlikwidowane i nie znajdzie się miejsca w innym dziale z powodu cieć. Nowe stanowisko w jej miejsce nazwie się inaczej, zmieni się troszkę zakres i przyjmie kogoś innego. Tak się robi w budżetówkach z niewygodnymi pracownikami.

 59. @

  Po pierwsze ok. 60 osób udostępniło swoje paski płacowe z ok. 100 pracowników szeregowych, więc pogląd sytuacji jest. Po drugie proponowane zarobki podczas nowych naborów są ujawnione w BIP UM. Po trzecie miasto musiało udostępnić związkom zawodowym pełne dane odnośnie widełek zarobków w rozbiciu na stanowiska i wydziały więc wiemy doskonale ile się zarabia w UM, w poszczególnych wydziałach itd. Po czwarte nie po to studiowałam administrację, robiłam kursy zawodowe i szkolenia żeby po kilkudziesięciu latach pracy zwalniać się bo tymczasowy szef jest jaki jest. Byłam tu na długo przed nim i mogę być po nim. W najgorszym przypadku będzie tutaj jeszcze jedną kadencję i wio. Co najwyżej przeniosę się do innego urzędu jak niektórzy pracownicy jeśli sytuacja dalej się nie poprawi. Ale jakoś po ilości kandydatów w naborach nie widać żeby ludzie garnęli się drzwiami i oknami do pracy jako tak pogardzany urzędas. Dlatego problem dalej pozostanie, będzie się nasilał a po kadencji Chwieruta następny prezydent będzie musiał zmierzyć się z tym całym bałaganem i zapaścią usług publicznych w mieście które niby aspiruje do bycia liderem regionu i bycia „smart”.

 60. Oczywiście Stefanie. Ja jako obywatel Oświęcimia jestem zainteresowany jedynie tym, aby urząd miasta działał w miarę sprawnie. Jeżeli Chwierut obetnie wam płace o połowę i pozwalniacie się, a nikt nie będzie chciał przyjść na wasze miejsce, jako obywatela mnie to wkurzy i zagłosuję przeciw Chwierutowi. Ale jeśli Chwierut da wam podwyżki do poziomu 10000 brutto na głowę i przez to wyłączy oświetlenie w mieście albo przestanie w drogach łatać dziury po zimie – tym bardziej mnie wkurzy.

 61. Ewuniu – nie odpowiada ci? To się zwolnij, na pewno z twoim dwudziestoletnim doświadczeniem w przybijaniu pieczątek łatwo znajdziesz lepszą pracę. Poza tym – tak się zastanawiam – w mojej firmie zarobki pracowników są niejawne, nie wiem ile zarabiają pozostali. Więc skąd ty wiesz? Masz głębokie gardło w księgowości?

 62. @@
  Bardzo dobry pomysł ! To tylko pomoże nam podjąć decyzję przy urnie. A może nawet wcześniej.

 63. Jak wygląda system podwyżek wg Janusza Chwieruta.
  Sytuacja wyjściowa: wieloletni pracownik z podstawą 3000 + maksymalną wysługę lat 20%, czyli łącznie 3600 i nowozatrudniony za 3600 z wysługą 4 lat, czyli dodatek narazie 0zl. Dla uproszczenia przyjmijmy podwyżkę 10% choć nigdy takie nie były. Na początku oboje zarabiają podobnie. Ile jest 10% z 3000, a ile z 3600? Ano 300 i 360. Więc po podwyżce mamy 3300 + 20%(660 zł) = 3960 dla pracownika z ponad 20 letnim doświadczeniem i 3600 + 360 + już 5%, czyli 4158 dla pracownika z 5 letnim stażem. I już komin wynosi 200 zł. Przychodzi kolejny rok i wysłużonemu pracownikowi nie rośnie już wysługa lat, młodemu rośnie. Dochodzi do tego różnica w podstawie od której dostaje się procentową podwyżkę i tworzy się jeszcze większy komin. I tak dalej, i tak co rok, przez lata. Kominy się powiększają, średnia którą można się szczycić rośnie. Tak działa matematyka. Nie powiesz mi małpeczko, że za to też odpowiada ten zły PiS? Niby prezydent taki ekonomista i takich podstaw nie ogarnia?

 64. Ale żeby nie było, że nie mam konstruktywnych propozycji: panie Chwierut, aby dać urzędnikom „godne” podwyżki, możesz pan np. podnieść stawkę podatku od nieruchomości o jakieś 500%. Mieszkańcy Oświęcimia na pewno przyjmą to że zrozumieniem.

 65. „ty” – kolejne słowo wymyślone przez wynajętą przez pis firmę czarnego piaru: prześmiewczo „dobry gospodarz”, powtarzane po dziesięć razy dziennie.

 66. W kółko to samo: „kominy płacowe” – dlaczego ta ruda Zośka zarabia więcej niż ja, chociaż mamy takie same żołądki? Więc może dlatego, że jest lepszym, o wyższych kwalifikacjach pracownikiem? Może bardziej się stara? Wszyscy zarabiali mniej więcej tyle samo w komunizmie. Dziś takie dylematy w firmach w ogóle nie istnieją: albo warunki płacowe ci odpowiadają, albo się zwalniasz i szukasz nowej pracy. To się nazywa kapitalizm, proszę szanownych urzędników.

 67. Nad urzędnikami i nauczycielami nie będę płakał…. Każdy Polak wie,że to największe nieroby na których trzeba pracować….

 68. A wystarczyło żeby prezydent Chwierut inaczej zareagował na pismo pracowników, które dostał parę lat temu jak jeszcze nie były rozbudowane związki zawodowe w UM. Niestety dobry gospodarz zignorował apel pracowników, a to pociągnęło za sobą lawinę zdarzeń, która obecnie przyjęła formę pierwszego etapu protestu pracowników. Dalszy ciąg protestu również zależy od prezydenta. Albo zrewidują system rozdzielania podwyżek w UM, albo protest przybierze inne formy. W przypadku dalszego ignorowania problemu kominów płacowych i zarobków wieloletnich pracowników protest będzie trwał aż do wyborów albo i dłużej. Bo tak jak powiedziano w materiale: to że ktoś je szynkę, a ktoś suchy chleb to niekoniecznie oznacza że razem jedzą chleb z szynką. Pracowników nic nie obchodzi średnie wynagrodzenie liczone wraz z nadgodzinach, odprawami pracowników idącymi na emeryturę, wynagrodzeniami naczelników itd. Jeśli prezydent znów pozwoli na rozdzielanie podwyżek procentowo od zarobków i rożnicowanie wysokości od woli naczelników to już może szykować się na dalszy protest. Nadszedł czas aby wynagrodzić najsłabiej opłacanym pracownikom lata zaniedbań.

 69. No to dawaj WM, dawaj więcej takich przykładów wielomilionowych przewałów Chwieruta. Chętnie się dowiem. Co jeszcze Chwierut mógłby nie zrobić i pieniądze rozdać urzędnikom, hę?

 70. @
  Zostałeś zaorany przez wm !!!! :-))))))
  Kontrargumentów nie widać!

  Nadal uprawiasz tu tą samą denną propagandę. Masz obiecana jakąś nagrodę przez PJCh ?

 71. Do basiakasie i ty: nie jestem z Monowic i nie pracuję w UM, więc komentarz nie na miejscu. Nawet nie mieszkam w Oświęcimiu. W moich postach nie ma słowa o „bułeczkach” i „kokosach”. Ale jak juz temat został wywołany to praktyka robienia zakupów w godzinach pracy była juz opisywana i komentowana na tym portalu. Ale rozumiem, ze dla Pań to nie ma znaczenia… najmniejszego…

 72. No tak, przekonałeś mnie. Gdyby Chwierut nie kupił nowej choinki w miejsce starej sypiącej się, mógłby dać urzędnikom po tysiąc albo dwa podwyżki. Zastanawiam się tylko – co to za pierońsko droga choinka?

 73. Braaaaawwwwoooo@
  Zgadzam się z Tobą w 100 %. Sam Kaczyński, mówiąc o nauczycielach powiedział prawdę…możecie to odnieść do całej budżetówki….

 74. Rozumiem, że też PIS przewala miliony w budżecie miasta na tak ważne w czasach kryzysu inwestycje jak zakup nowych, jeszcze większy choinek świątecznych itp? Myślisz, że urzędnicy nie mają wglądu do budżetu i nie widzą gdzie i na co przewalane są miliony? Możecie spróbować zwieść mieszkańców ale nie pracowników.

 75. Te 3600 jeszcze nie tak dawno temu było może nie rewelacyjną pensją, ale w miarę przyzwoitą. Teraz jednak po wizycie w sklepie okazuje się, że straciła ona na wartości o prawie 1/3. Około 1000 złotych wyparowało. Informuję więc grzecznie urzędników z UM, że problem dotyczy nie tylko ich, ale prawie wszystkich Polaków zarabiających na życie. Doświadczam dokładnie tego samego i też – szlag mnie trafia. Możecie oczywiście winić za to panią Zdzisię z księgowości, która robi przelewy i która z nieznanych wam przyczyn nie chce dać więcej. Możecie też winić Chwieruta. Ale prawda jest taka, że galopującej inflacji i pomniejszeniu dochodów samorządów winien jest nieudolny i skorumpowany rząd pis.

 76. Małpa nawet nie starasz się żeby przekazać „jedyną słuszną narrację” w odmienny sposób od wystąpienia prezydenta na naradzie naczelników. Pracownicy dobrze wiedzą o co i dlaczego walczą.

  Wiadomo, że Chwierut myśli, że jak powie „temu wszystkiemu winny PiS” to ludzie w to uwierzą. Niestety nie spodziewaliście sie, że urzędnicy pokażą paski płacowe i cała narracja o 5 tysiącach runie. Chwierut nie zaprzeczy temu, że to on odpowiada za wysokość wynagrodzeń i kominów płacowych w urzędzie. To nie PiS ustala wynagrodzenia pracowników Urzędu Miasta. To nie PiS nie chciał spotkać się z pracownikami o ich wysłuchać. Wasza narracja nie trzyma się kupy.

 77. Do małp, zosiek, ja i innych dobrze opłacanych pracowników z zaborskiej. To, że PiS widzi w proteście pracowników okazję do pozbycia się Chwieruta z urzędu to nie wina pracowników, którzy nie chcą w końcu, po kilkunastu i kilkudziesięciu latach pracy zarabiać w okolicy minimalnej. Ale dla was taka narracja jest lepsza bo chcecie odwróci od siebie winę za tą bezprecedensową sytuację w powiecie oświęcimskim. Czy dobry gospodarz jest na prawdę dobry jak ponad połowa pracowników szeregowych zdecydowała się przekazać związkom swoje paski płacowe?

  Najlepsze jest to, że Chwierut co chwila powtarza, że od stycznia będzie ponad 6000. Przyjdzie w lutym czas weryfikacji i mieszkańcy przekonają się jak słowny jest prezydent. Myślę, że swoimi ostatnimi wystąpieniami sam wbił sobie gwóźdź do politycznej trumny.

 78. Daruj sobie trollu pisowski te brednie. Urzędnicy nie są podpuszczanie przez tutejszy pis? A kto stoi za kampanią nienawiści i oszczerstw w lokalnych mediach trwającą już od kilku miesięcy? Święty Mikołaj? Ewidentnie jest to starannie przygotowana akcja czarnego piaru, przy wskazaniu kilku kluczowych słów haseł, do bezustannego powtarzania, aby wbiły się w pamięć wyborców: „bierny”, „wieśniak”, „dał sobie podwyżkę, a oszczędza na pensjach ciężko pracujących urzędników”, itp. Te identyczne słowa – epitety powtarzają się zbyt często, aby mógł to być przypadek.

 79. @

  Odpuść trolu chwierutowy bo tylko się pogrążasz. Nie dociera, że Chwierut płaci najmniej w regionie? Nie dociera, że Chwierut przedstawiając zarobki w urzędzie zapodaje kreatywną ksiegowością? Nie dociera, że ludzie mają dość ciągłego oszczędzania na pracownikach? Nie dociera, że żaden pisowiec nie inspiruje działań pracowników? Nie dociera, że batalia o godne płace trwa w urzędzie od kilku lat, ale na ciągłe odmowy Chwieruta ludzie wyszli z problemem poza mury urzędu? Nie dociera, że prezydent 38 tysięcznego miasta zarabia lepiej od prezydenta Warszawy? Nie dociera, że ludzie po 30 latach pracy oczekują szacunku? Nie dociera, że ludzie się wku*wili jak Chwierut powiedział, że niby zarabiają ponad 5 tysięcy? Nie dociera jak ludzie musieli być zdesperowani aby iść do gazety, telewizji, radia i pokazać swoje płace? Nie dociera, że z taką polityką płacową za chwilę samorząd oświęcimski może się zwijać? Nie dociera, że za każdym sukcesem Chwieruta stoi praca tych co zarabiają 2,5 na rękę, a ten nawet nie powiedział „dziękuję” w dniu samorządowca? Nie dociera, że w urzędzie są równi i równiejsi? Nie dociera, że ludzie chcą sprawiedliwości? Nie dociera, że do urzędu nie przyjmą nigdy ukrainców żeby płacić minimalną? Nie dociera, że w czasach dobrobytu Chwierut i tak nie dawał znaczących podwyżek? Nie dociera, że w ostatnich 5 latach nie wypłacono 2,5 milionów pieniędzy z budżetu zaplanowanego na podwyżki i wynagrodzenia tylko przeniesiono te pieniądze na inne cele? Nie dociera, że Chwierut ma pracowników gdzieś i nie chce nawet z nimi porozmawiać o poprawie sytuacji w urzędzie? Nie dociera, że pracownicy uciekają do pracy w Starostwie, Urzędu w Polance Wielkiej, Urzędu Gminy Oświęcim bo tam płacą lepiej? Nie dociera, że jak Chwierut chce być taki Europejski to musi myśleć i działać po europejsku i dbać o kadry? Nie dociera, że takie dalsze lekceważenie spraw pracowniczych spowoduje zapaść w UM? Chwierut kiedyś pójdzie, a problemy zostawi.

 80. @SiSi

  Poprostu niektórzy nowobogaccy, którzy dostali się na stanowiska i zarabiają lepiej od zwykłego człowieka zawsze będą gardzili zwykłymi pracownikami bo przypominają im to skąd pochodzą, a to w sobie nienawidzą najbardziej. Dlatego zawsze będą darzyć pogardą biedniejszych. Może i mają teraz wyższe wykształcenie, może i pełnią funkcję kierownicze, ale utracili swoje człowieczeństwo. Zamienili je na mamonę. I w obronie swoich stołków będą gryźć, drapać i gardzić zwykłymi pracownikami.

 81. Sisi – no to walczcie sobie, ale bez wyzwisk w każdym poście, bo to zwykłe chamstwo jest.
  3600 na rękę za pracę urzędniczą nie wymagającą ani szczególnych kwalifikacji, czy znajomości języków itd, to moim zdaniem w sam raz. A że w ostatnim czasie oznacza relatywnie mniej niż trzy – pięć lat temu, że względu na spowodowaną przez rząd pis galopującą inflację, sorry, więc dlaczego pretensje do Chwieruta? Nie dociera? Rany. Zachowujecie się, jakby wszyscy pracownicy w Polsce dostawali „godziwe” podwyżki, tylko wy przez Chwieruta nie. Pogadajcie więc sobie z nauczycielami na przykład, albo z robotnikami z synthosu, jak bardzo ich pensje wzrosły. Dajecie sobą manipulować pisowcom jak dzieci. Eh wy.

 82. @ja
  Odpowiem Ci po raz ostatni, ponieważ nie zamierzam bawić się z Tobą w kotka i myszkę. Sorry, ale to nie mój poziom. I odpowiem po godzinach pracy, żeby tak bardzo Cię to nie raziło. Pamiętaj jednak
  , że przepisowo każdy ma prawo do przerwy a to jak sobie nią gospodaruje to jego sprawa.
  Zawsze mnie zastanawia co kieruje takimi ludźmi jak Ty, którzy karmią się nieszczęściem innych, często słabszych. Ile trzeba mieć w sobie jadu i pogardy do innych. Co Ci przeszkadza fakt, że walczymy o swoje dobro, o swój byt i tez godność. Nie możesz po prostu życzyć innym dobrze? Nie robimy nikomu krzywdy, wiec po co taki atak?
  Jedno jest pewne tacy ludzie jak Ty mają wspólną cechę. Może i mają (czasem) wyższe wykształcenie ale na pewno nie posiadają podstawowego.
  Życzę Ci dobra płynącego z każdej strony.

 83. @ jest już dostępna sprostowana wersja krakow kropka tvp kropka pl/64689632/urzednicy-pokazuja-paski-wynagrodzen

 84. Materiał TVP wypadł, bo zawierał kłamstwa i manipulacje, jak to zwykle w TVP bywa. Redachtorzy tym razem po prostu przegięli.

 85. @basiakasia

  To chyba dialekt Monowicki z tego co wiemy. Szkoda, że „ja” musi tak ciężko pracować od rana do nocy komentując każdy wpis. Może sama powinna ustąpić ze stanowiska a nie męczyć się i wypominać „kokosy” i „bułeczki”.

 86. Do ja
  Oj, wykształcenie nie pomogło. Słoma dalej z butów wychodzi. A ten wyraz trza to jakiś okoliczny dialekt ?

 87. @SiSi: i sądząc po godzinie komentarza strasznie ciężko pracujesz na swoje wynagrodzenie :D, chodżąc i komentując portale internetowe. No cóż, chciałoby się rzec: jaka praca taka płaca…

 88. Prezydent chyba już trochę się zasiedział na stanowisku, zaczyna odklejać się od problemów zwykłych ludzi.

  Dajcie ludziom tylko miskę ryżu, nie umrą, ale też nie przytyją.

 89. Ilu pracowników urzędu i wszelkich jednostek zależnych mieszka na terenie miasta Oświęcim? Odpowiedź na to pytanie uzmysłowi wielu jakie są szanse, że ta sytuacja się zmieni po wyborach.

 90. @ja
  Jestem pracownikiem z długoletnim stażem, wyższym wykształceniem i doświadczeniem i moja pensja jest niższa niż Pani Małgorzaty. Właśnie ta sytuacja obrazuje jak się ma wykształcenie do zarobków w tutejszym urzędzie.
  Następnym razem zanim napiszesz komentarz to zastanów się dwa razy!!!

 91. @ja

  I cóż da uczenie bez pleców. Wielu urzędników, jeżeli nie ma rodzinnych koneksji to nawet z wyższym wykształceniem będzie zarabiać mniej od tych nawet bez wykształcenia. I myślę, że pani Małgorzata z 36 letnim doświadczeniem mogłaby zjeść na śniadanie tych niby „wykształciuchów”. Ale teraz każdy urzędnik może odetchnąć z ulgą bo prezydent publicznie obiecał wynagrodzenia „ponad 6 tysięcy”.

 92. Do Pani Malgorzaty: z całym szacunkiem, trza się było uczyć to i pensja byłaby większa, może nawet niekoniecznie w Urzędzie praca by się znalazła

 93. DROGIE URZĘDASY, WASZE PIENIĄDZE WISIAŁY LUB WISZĄ NA BANERACH. A TERAZ BĘDZIE WISIAŁO JAK TO PIS ZABRAŁ WAM KASĘ.

 94. Mam nadzieję, że nie są to słowa rzucane na wiatr i prezydent weźmie za nie odpowiedzialność. Bo jeżeli po styczniu dalej część urzędników będzie zarabiała w okolicy minimalnej, a prezydent będzie się chwalił że dał 6tys to wzburzenie tylko wzrośnie i wtedy to wyjdzie na wielkiego kłamcę, a urząd aż się zatrzęsie. Bo nie jest sztuką dać zaufanym ludziom 8tys, a reszcie 3,6tys i potem chwalić się średnią bo urzędnicy walczą o likwidację kominów płacowych które najbardziej dotykają pracowników z wieloletnim stażem. Także po tych zapowiedziach prezydenta nie wyobrażam sobie sytuacji aby ktokolwiek po styczniu miał pensje zasadniczą brutto mniejszą niż 4,5tys. Bo doliczając do tego maximum 20% to dalej jest zaledwie 5,4tys, czyli grubo poniżej szumnych 6tys. Mam nadzieję, że związki zawodowe zweryfikują te zapowiedzi, a ci co nie dostali podstawy minimum 4,5tys znów pokażą paski płacowe.

 95. Trollu @. Nie ma pieniedzy unijnych.Są to środki z wspólnych składek państw członkowskich UE Np. w roku 2023 Polska musi tam wpłacić około 30 miliardów złotych,wiec przestań pisać że UE i Niemcy nam coś dają za free. Niech lepiej odszkodowania za 2WŚ nam zapłacą!

 96. Cały PiS. Nie rozdmuchał afery na swoim ogródku poprzez ten portal to uruchomił telewizję publiczną czy narodową.
  A ta już wiedziała jak zmanipulować materiał…..

 97. Wojny na bilbordy ciąg dalszy: ex rzecznik PiS o gładkiej buzi Bochenek wystawił plakat o treści: „Rząd pis dał na obwodnicę Oświęcimia 460 milionów złotych, prezydent Oświęcimia dał 0 złotych”. O drobnym szczególe, że to są pieniądze unijne, Bochenek już nie wspomniał.

 98. To bardzo ciekawy i nowatorski pomysł PiS: odwołania prezydenta miasta wybranego w demokratycznych wyborach przez spisek solidaruchowych referentów. To w takim razie po co wybory, jeśli i tak o ich wyniku ma decydować pani Gienia z panią Stasią?

 99. Z całym szacunkiem pani Małgorzato nie ma się czego wstydzić trzeba walczyć o swoje , za pracę należy się wynagrodzenie!

 100. Wyraziłam zgodę na powiedzenie kilku słów przed kamerą tv Kraków na temat bolącego tematu zarobków niektórych pracowników UM. Przeinaczono moje zarobki podając 3100 a nie jak powinno być 3610 brutto pensji zasadniczej. Teraz błąd zdublował ten portal. Skandalem jest umieszczenie mojego foto bez mojej zgody, które usunięto dopiero po interwencji. Nie toczę prywatnej wojny z Prezydentem a tak zostało to tu przedstawione.

 101. Moż czas na komisaryczny zarząd Miasta tylko 3100 podpisów i Januszek Z Sową Że…….. Rozmowa z Wieśniakiem nic nie da.

 102. Nie chciało się pracować fizycznie? Śniły się bankiety z elitami? Spławiało się ludzi z kwitkiem??

 103. Sami sobie na sesji RM uchwalili z możliwych podwyżki,ale to wina PiS-u ze 14 milionów w budżecie zabrakło. Czysta PO-wska hiPOkryzja faceta z dyplomem ekonomicznym krakowskiej uczelni.

 104. Akurat kominy płacowe w przypadku młodego pracownika, a tego ze stażem stworzył PiS zwalniając młodych z podatku…taka prawda, w ten sposób dyskryminując doświadczonych pracowników

 105. Do wm

  dobrze piszesz! a pracownicy młodzi zaraz po studiach którzy nie przepracowali jeszcze 5 lat mają ten dodatek w wysokości 0 zł. I następuje patologia bo żeby chcieli przyjść do pracy miasto musi im zaproponować co najmniej 3500-3600, czyli więcej niż podstawa wieloletnich pracowników. A po 5 latach cyk, dostają dodatek za lata pracy i komin płacowy powstaje. A ci co pracują w urzędzie kilkanaście i kilkadziesiąt lat jadą w okolicach minimalnej bo o nich się nie pamięta. Jeszcze jak dojdzie do tego osoba co rozdaje podwyżki w oparciu o sympatie i powiązania rodzinne to już w ogóle…

 106. @Zofia

  A wiesz, że po 20 latach pracy ten dodatek nie rośnie? Więc pani z reportażu od 16 lat dodatek za wieloletnią pracę stoi w miejscu. No super… Po 36 latach pracy nadal zarabiać minimalną (3600 minimalnej pensji będzie w przyszłym roku).! Nic tylko całować pracodawcę po stopach! Dobrze, że nie musi dopłacać do tego żeby mieć pracę

 107. Niech Pan Prezydent zlikwiduje kominy płacowe między inspektorami . Nie może być tak że jednemu ciężko dotrwać do końca miesiąca a drugi ma ładną sumkę. O to chodzi ludzie. Podwyżki powinny być kwotowe a nie procentowe, bo ten co ma mało to znowu nic nie dostanie a ten co duzo to wiadomo. Może warto prześledzić stanowisko po stanowisku ile kto dostaje brutto i odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego są takie dysproporcje (czy sam przeżyłbym za tę kwotę) i podnieść pensje tym najbiedniejszym a tym co mają dużo niekoniecznie? Szanuję Prezydenta i jego zasługi dla miasta ale w kwestii zarobków to ma złą prasę. Pozdrawiam.

 108. „Pieniędzy nie ma i nie będzie” – skąd my to znamy ? To z czasów „złotej” kadencji POpaprańców, a PiS udowodnił że jednak pieniądze były tylko wcześniej były „przejadane” przez tych co się pchali do koryta na „krzywy ryj”, ale to se ne vrati,- miejmy nadzieję że podobny finał będzie miał sprawa w oświęcimskim UM

 109. Zofijo nie bądź taką żmiją. Januszka ochraniasz i w pas mu się kłaniasz! TY od wysługi się odwal bo to wypracowany pieniądz za lata cięzkiej pracy z takimi „Grażynami i Januszami jak. …. Brawo Pani Gosiu za odwagę.

 110. jJeżeli ta Pani pracuje w samorządzie to do płacy minimalnej 3010 zł zł dolicza się 20 procent stażu. To ona musi zarabiać co najmniej 3612 zł brutto.. Chyba nie warto tak kłamać by wzbudzić litość u innych. Nieładnie Pani Małgorzato!!!

 111. @rafcio
  „To w takim razie kto powinien według was zarabiać najniższe wynagrodzenie?”

  Odpowiadam: Ty!

 112. p.s
  co to jest 19800 zł brutto na tle zarządów spółek skarbu państwa, rad nadzorczych, parlamentarzystów? prześledźcie ile przez ostatnie 10-12 lat zwiększyło się najniższe wynagrodzenie

 113. Czy to że ktoś pracuje kilkanaście czy kilkadziesiąt lat to od razu oznacza, że ma zarabiać nie wiadomo ile więcej od najniższej?

  To w takim razie kto powinien według was zarabiać najniższe wynagrodzenie?

 114. Fajny materiał,daje dużo do myślenia. Niech mi ktoś przypomni z jakiej partii jest ten kolo?

Send this to a friend