Informacje

OŚWIĘCIM. Związki zawodowe MOSiR i ŚDS popierają akcję protestacyjną pracowników Urzędu Miasta

Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia

W oświęcimskiej budżetówce poczucie krzywdy narasta. Kolejne związki zawodowe miejskich instytucji dołączają do akcji protestacyjnej. W liście do prezydenta Janusza Chwieruta stanowczo piszą: – Pomijanie związków zawodowych przy sposobie projektowania wynagrodzeń jest nagminne!


OŚWIĘCIM. Protest w Urzędzie Miasta! Bierna postawa prezydenta Janusza Chwieruta


OŚWIĘCIM. Janusz Chwierut: średnie wynagrodzenie urzędnika wzrośnie do ponad 6000 zł


OŚWIĘCIM. Nasila się konflikt pomiędzy prezydentem Januszem Chwierutem, a pracownikami Urzędu Miasta

Poprzedni artykułNastępny artykuł

21 komentarzy

 1. Abcd, ale wredny typ z Ciebie. Stary bolszewik w skórze PO.. kapitalisty pełną gębą!

 2. Panie Chwierut, wstydu nie masz ani honoru, Pracownikom nie chcesz dać podwyżek, pas zaciskasz na ich zarobkach , a sam wydajesz pieniądze na zbędnę podróże zagraniczne, Gdzie tym razem leci Pan za nasze pieniądze… Grecja?

 3. „To nie jest moment na wielką podwyżkę dla nauczycieli – ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę w Jastrzębiu-Zdroju. Jako powody podał wielkość tej grupy zawodowej przy sytuacji inflacyjnej i możliwościach państwa … Niestety pewna część ludzi pracujących w oświacie się temu przeciwstawia, bo ma inną, lewicową opcję. Tutaj szczególnie Związek Nauczycielstwa Polskiego, to była organizacja już od okresu międzywojennego o wyraźnie lewicowym charakterze ze znaczną penetracją także sił komunistycznych – ta tradycja niestety trwa” – ocenił.

 4. Drogi Januszu Ch!
  Przestań być hipokrytą i zrzeknij się 20000 tys. Miesięcznie i dodatków i przeznacz je dla pracowników, którzy są rzeczywistymi sprawcami wszystkiego dobrego co zrobiono dla Oświęcimia bo tylko podpis pod czyjąś ciężką pracą nie jest tego wart. Pana stać na więcej!

  To prosty rachunek: 20000 + twoje dodatki to ponad 200zł podwyżki dla 100 osób.

 5. @abcd
  Jesteśmy zrzeszeni w te same związki co ŚDM i Synthos zrzeszeni są w tych samych związkach zawodowych. Wystarczy pomyśleć.

 6. Nie wiem czy to było wyjaśnienie dla mnie?
  Skoro pracowników Synthos to jakim cudem reprezentują innych?
  Jeśli nawet tak jest to wiadomo że będą patrzeć tylko na interesy swoich i swoje stołki.

 7. Już służę wyjaśnieniem. Oficjalne pisma podpisuje zawsze szef. Myślisz, że jak np urząd miasta daje jakieś pismo to podpisują się wszyscy pracownicy? Albo jak Polska ratyfikuje jakieś międzynarodowe umowy to podpisują się wszyscy Polacy? Po to wybiera się zarząd żeby reprezentował pewną grupę ludzi. Toż to już w podstawówce uczą.

 8. Może ktoś wytłumaczyć?
  W tekście mowa że zwiazki zawodowe MOSiR i ŚDS a podpisani pod pismem dwaj panowie z Synthos

 9. Po skali naborów w UM widać jak ludzie drzwiami i oknami garną się do pracy jako urzędnik! No wyrywają sobie oferty z rąk! A jak już ktoś przyjdzie po studiach to zaraz ucieka i znów ogłaszają nabór, znów wydają pieniądze na szkolenia itd itd. Informatyka za cudowne 4455 brutto (jednakże wyższych stawek, zwykle na nabrać proponują obecnie 3500) szukali pół roku bo jeden odszedł do pracy w urzędzie w Polance a drugi bodajże do ZUSu w Chrzanowie. Widać jakie zarąbiste stawki są w UM, że inne urzędy drenują mózgi i podbierają pracowników. Ukraińców nie mogą zatrudniać jak w innych zawodach gdzie pracodawcy liczą na tanią siłę roboczą.

 10. Jak tacy niezastąpieni, to powinni złożyć wypowiedzenia, w końcu mamy rynek pracownika… a o sprawy obywatelskie mieszkańców zatroszczą się ci, którzy chcą pracować.

 11. @ktoś

  Też kiedyś myślałem, że jak odejdę z roboty to sobie beze mnie nie poradzą. Do czasu…
  Bez urazy stary – nie jesteś pępkiem świata.

 12. Do Obywatela- no pewnie, tak najlepiej…płytki masz tok myślenia, pewnie wszyscy niezadowoleni pójdzmy do innej pracy, a w instytucjach będą pustki, nikt niczego nie zalatwi (moze Ty nie potrzebujesz prywatnie , ale wielu ludzi jednak ma różne sprawy do zalatwienia) Po co pielegniarki tez protestowały, tez mogły się zwolnić…Następnym razem zastanów się nad tym co piszesz

 13. Jestem zwykłym mieszkańcem nie związanym z władzą i pytam: kogo to rusza? Jak nie pasuje praca, to ją zmień, Oświęcim nie umrze, nie ma obawy.

 14. Lewica, to nie jest miejsce na Twój polityczny, niskich lotów bełkot.Zacznij robić sweterki na drutach to Ci ulży. Paszli won do swojego Putina!

 15. problem należy poszerzyć w ramach protestu
  1/dać robotę „nudzącemu się” z agendy marszałkowskiej bo puchnie w oczach cierpiąc z braku roboty,
  2/sprawdzić i opublikować ile zarabiają w knajpach PiS,( zwyczajowo w PiS majątki/interesy mają przepisane na bliskich). Urzędnik w UM 6 tysi, ile barmanka 2 tysi?
  3/ ujawnić, że „nudzący się” z agendy rozpoczyna kampanię zza pleców, wykorzystując do tego magistrackich urzędników.

 16. Popieramy WAS !!!
  Ewidentnie widać, że prezydent Chwierut przelał czarę goryczy wśród pracowników samorządowych! Brawo Związek Zawodowe UM Oświęcim. Czuję,że na sesji RM Oświęcim będzie się działo!

 17. Za to wszyscy POwcy na kierowniczych stanowiskach w Spółkach Miejskich stoją partyjnym murem za PJCH. Prawda,czy fałsz hiPOkryci z nadania?

Send this to a friend