Informacje

OŚWIĘCIM. Nasila się konflikt pomiędzy prezydentem Januszem Chwierutem, a pracownikami Urzędu Miasta

Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia

Rośnie napięciem pomiędzy stroną społeczną w Urzędzie Miasta, a Januszem Chwierutem prezydentem Oświęcimia. – Dane statystyczne na temat średniego wynagrodzenia nie odzwierciedlają realnej sytuacji płacowej większej części pracowników Urzędu Miasta w Oświęcimiu.

Oświadczenie Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność”

Pracowników Samorządowych w Oświęcimiu

W związku z insynuacjami, że nasza organizacja związkowa nie chciała rozmawiać i nalegała na powołanie mediatora, zmuszeni jesteśmy powołać się na fakty, z których jednoznacznie wynika, że sytuacja jest dokładnie odwrotna. Na początek jednak należy wyjaśnić, że przytoczone Przez Prezydenta dane statystyczne na temat średniego wynagrodzenia nie odzwierciedlają realnej sytuacji płacowej większej części pracowników Urzędu Miasta w Oświęcimiu, których wynagrodzenie oscyluje w okolicach niewiele ponad ustawowe minimum. Przede wszystkim w imieniu tej grupy pochylamy się nad problemem.  Nasze działania popiera czynnie, biorąc udział w akcji protestacyjnej, polegającej na przypięciu okolicznościowych plakietek, około 90 pracowników.

Dysponujemy korespondencją pisemną, która wyraźnie dowodzi, że próbowaliśmy doprowadzić do spotkania z Prezydentem w czerwcu oraz we wrześniu.

W czerwcu, pomimo że Prezydent wyznaczył termin, na spotkanie nie przybył. O jego nieobecności dowiedzieliśmy się w dniu spotkania w Urzędzie Miasta, w obecności naszych negocjatorów z Zarządu „Solidarności” Podbeskidzie, którzy na naszą prośbę przyjechali na rozmowy z Prezydentem (o czym Prezydent był wcześniej powiadomiony), a nie z Panią Skarbnik i Panią Sekretarz, które zostały oddelegowane na spotkanie z nami.

W tych okolicznościach, pod koniec sierpnia wystosowaliśmy zaproszenie na kolejne spotkanie, proponując termin 2 września. Termin ten umożliwiał udział naszych negocjatorów związkowych z Bielska. W zaproszeniu wyraźnie podkreśliliśmy, że celem spotkania będzie wypracowanie propozycji rozwiązania sporu zbiorowego lub ewentualne uzgodnienie treści protokołu rozbieżności. W odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że 2 września nie ma możliwości spotkania ze względu na Sesję RM.

Nie zaproponowano innej daty rozmów w celu wypracowania rozwiązania sporu zbiorowego dotyczącego, podkreślamy, sytuacji płacowej w roku 2022. Zaproponowano natomiast, spotkanie na temat budżetu na rok 2023 r. w bliżej nieokreślonym terminie w drugiej połowie października. Skoro nie było woli spotkania się z nami w kwestii sporu zbiorowego dotyczącego bieżącego roku, tematykę przyszłorocznego budżetu podjęliśmy w odrębnej korespondencji, natomiast procedowanie uzgodnienia treści protokołu rozbieżności zaproponowaliśmy w drodze korespondencyjnej. Wyszliśmy z założenia, że skoro Prezydent nie chce się z nami spotkać, to może będzie łatwiej domknąć temat w takiej formule. Należy nadmienić, że od momentu wystąpienia z żądaniem płacowym minęło już pół roku, dalsze przeciąganie sprawy wiązało się z ryzykiem wejścia w kolejny rok bez zamknięcia tematu roku bieżącego. W roboczej wersji protokołu rozbieżności zaproponowaliśmy by, w związku z brakiem porozumienia, wystąpić o wyznaczenie mediatora. Wynika to z rozwiązań ustawowych, zasugerowaliśmy jednocześnie aby to Miasto wystąpiło ze stosownym wnioskiem do ustawowo wskazanego ministra.

Warto nadmienić, że czas uzgadniania treści protokołu rozbieżności był nadal właściwym momentem by wybrać inne rozwiązanie i wrócić do rozmów, na które byliśmy otwarci. Żadnych propozycji w tej kwestii nie otrzymaliśmy, natomiast otrzymaliśmy pisemną informację, że związki zawodowe nie są stroną w rozmowach na temat wynagrodzeń projektowanych w budżecie na kolejny rok. Z kolei uzgadniając treść protokołu rozbieżności Miasto zaproponowało by to strona związkowa zwróciła się do ministra o wyznaczenie mediatora. Propozycję przyjęliśmy i w takiej wersji protokół został podpisany.

Z zadania wystąpienia z wnioskiem wywiązaliśmy się niezwłocznie i mediator został już wyznaczony. Liczymy, że Prezydent podtrzyma deklarowaną wolę rozmów i przy pomocy mediatora zostanie wypracowane rozwiązanie umożliwiające zakończenie sporu zbiorowego w ramach jakiegoś rozsądnego kompromisu, co leży w dobrze pojętym interesie obu stron, a przede wszystkim mieszkańców, na rzecz których wspólnie pracujemy. Rozumiemy złożoność problemów budżetowych i jako strona społeczna, od samego początku wyrażamy gotowość do rozmów w duchu dialogu i wzajemnego poszanowania bez stosowania wobec nas polityki faktów dokonanych.

W imieniu MOZ
NSZZ „Solidarność”
Pracowników Samorządowych w Oświęcimiu
Przewodniczący Jerzy Chrząszcz


OŚWIĘCIM. Protest w Urzędzie Miasta! Bierna postawa prezydenta Janusza Chwieruta


OŚWIĘCIM. Janusz Chwierut: średnie wynagrodzenie urzędnika wzrośnie do ponad 6000 zł

Poprzedni artykułNastępny artykuł

58 komentarzy

 1. @BasiaKasia

  Pudło…

  Nie pracuje w UM. Sorry…

  Jestem aktywny zawodowo od 35 lat – kilka miejsc pracy. Nigdy nie zajmowałem stanowiska kierowniczego. Czasem na lewo a czasem „na kwicie”. Zawsze jednak jak poczułem że ktoś mnie robi w ch*ja to pakowałem mandżur i szukałem lepszych warunków zatrudnienia. Przy okazji korzystałem że szkoleń i kursów – Czasem z puli pracodawcy a Czasem za swoje. Tak czy owak nie przyszłoby mi do głowy że można dziesięć lat siedzieć na etaciku w kiepskich warunkach zatrudnienia…

 2. Brawo! Jesteśmy z Wami! Walczcie! Koniec zakłamanych informacji na temat wynagrodzeń w mieście.

 3. A wystarczyło porozmawiać. Potraktować pracowników jako partnerów a nie zło konieczne. To wolał Pan rozpętać burzę na cały Oświęcim. Panie Prezydencie nigdy nie jest za późno na rozmowy! Może Panu ktoś źle doradza?

 4. Ciekawski a raczej ciekawska co mam Ci wyjaśniać. Jesteś pracownikiem um tak jak ja tylko po drugiej stronie barykady.

 5. @BasiaKasia

  Jakoś mnie nie dziwi że nie chcesz przejść do konkretów. Domyślam się że kluczysz dlatego,że odpowiedź na moje pytania moglaby rzucic nieco inne światło na tą sprawę. Zainteresował mnie temat pracowników wiec czytam artykuły na ten temat. Ubzdurałaś sobie, że każdy kto wyraża tu swoją opinię lub pyta o konkrety na pewno ma takie zadanie lub jest przeciwko wam. Nie pomaga to twojej wiarygodności…

 6. Wielkieś mi uczynił pustki w budżecie moim,
  Mój drogi Januszku, tym skąpstwem  swoim.
  Pełno pieniędzy, a jakoby nic nie było:
  Jedną maluczką podwyżkę dałeś, tak mało przybyło.
  Tyś za wszytkich mówił, za wszytkich pieniądze pozbierał,
  Wszytkieś premie swoim pracownikom odebrał.
  Nie dopuściłęś nigdy pracownikom cieszyć się żywotem swoim 
  ale za to radnym,dałeś do woli,
  To tego, to owego wdzięcznie okłamując 
  I onym swym uciesznym śmiechem zabawiając.
  Teraz wszystko upadło, szczere pustki w domu,
  Nie masz przyjaciół, nie masz cyganić komu.
  Z każdego kąta,  żałość Januszku człowieka ujmuje, bo skąd wziąć pieniądze gdy załoga się buntuje!

 7. Kiedyś uważałam, że to Skrzypiński będzie uczył się od Chwieruta. Jednak jak widać to Chwierut powinien uczyć się od Starosty Skrzypińskiego jak zarządzać jednostką samorządową. Po tym blamażu zapewnie główne struktury PO będą chciały odsunąć w cień Chwieruta, a nowym liderem PO małopolski zachodniej zostanie Skrzypinski.

 8. Do Filipa – Filip. Ty chyba nie potrafisz czytac ze zrozumieniem. Pewnie temu masz problemy w pracy w UM 🙂

 9. Ciekawski, z premedytacją ci nie odpisze. Mam wrażenie, że twoim zadaniem jest przeszkadzać. Tak więc umyj ząbki i do spania.

 10. @wm

  Nie jestem „od nikogo”. Nie staję tez po niiczyjej stronie.

  Nie miej mi jednak za złe, że pytam.
  Pytam bo chcę wiedzieć.

  Z kilku już artykułów na temat sytuacji płacowej zaczyna wyłaniać się ciekawy obraz sprawy. Z jednej strony bluzgi na Chwieruta jako szefa z drugiej strony mało konkretów. Ja proszę o konkretne informację i jakoś nie ma chętnego do udzielenia odpowiedzi. W zamian co najwyżej dostaję owijanie w bawełnę…

 11. @BasiaKasia

  Nie interesują mnie ogólniki tylko konkrety i szczegóły. Przestań prosze kluczyć.

  PS. Anonim w tamtym komentarzu – bo nie wpisałem nicku. Wybacz…

 12. Niektórzy komentujący (wiadomo od kogo są, nawet w niektórych przypadkach wiadomo która to osoba komentuje) jak mantrę przywołują podaną im przez JCH strategię walki: podzielić pracowników między sobą, między tymi lepiej zarabiającymi a gorzej, między związkowcami a nie; pytanie po 100 razy o rzeczy które były już wyjaśniane w tym i poprzednich artykułach; proponowanie znalezienia innej pracy; pytanie dlaczego teraz walczymy a nie wcześniej itd. Nie warto się nimi przejmować. Za to mają płacone i w ich interesie leży żeby status quo na pienterku przy Zaborskiej 2 się nie zmienił. Będą nas gnębić, wypominać każdy błąd, każdy przewinienie bo boją się o swoje posadki. Także niech pracownicy robią swoje, niech łączą się z pracownikami innych jednostek w walce z niesprawiedliwością. Czas mobbingu i pomiatania pracownikami sfery samorządowej się skończył. I lepiej dla nich żeby pojęli to jak najszybciej. Nie chcieliby żeby wywalono ich brudy na forum publiczne. Chyba, że chcą?

 13. Cyt”No i nie zapomnij napisać dlaczego pracownicy zwlekali od dekady…”ja Ci odpowiem. Bo w tym czasie związki zawodowe w UM Oświęcim były prowadzone przez niewłaściwe osoby. Od bierzącego roku wszystko uległo zmianie i mamy związki na wysokim poziomie, które walczą dla wszystkich pracowników!

 14. Ciekawski i Anonim albo jedno w dwóch. Jeśli temat was interesuje to wyjaśniam. Wiele osób tłumaczyło temat i mnie się już zwyczajnie nie chce. Ileż można. Pracuję na pełny eteat i u nas petentów dostatek. Petenci nie cierpią ale ja chciałabym godnie zarabiać.

 15. @Basia Kasia
  No i nie zapomnij napisać dlaczego pracownicy zwlekali od dekady…

  Bo chyba znasz powody?

 16. Dlaczego jak się wchodzi przez fb na fakty czy Oświęcim on line nie ma tego artykułu. Może, żeby jak najmniej osób się dowiedziało.

 17. @BasiaKasia

  Nie mam zamiaru się wysilać tylko chciałbym wierzyć że nie mijasz się z prawdą i nie manipulujesz danymi więc jeszcze raz proszę o informację – ilu protestuje a ilu zatrudnionych jest wszystkich pracowników.
  Przestań kluczyć

 18. Paski wstydu. Co powinien powiedzieć pracodawca który oferuje takie nieskie wynagrodzenie i tworzy kominy płacowe? Co powinien powiedzieć dziecku urzędnika który zastanawia się czy kupić Danonki w Lidlu dla synka czy zapłacić rachunek?

 19. Po co zmieniać pracę Filipie. Czy ty nie rozumiesz, że to nie 3 osoby są niezadowolone tylko większa połowa urzędu. Jakby tak odeszli to Oświęcim nie żyje.Poza tym Biedronka ma super pakiet socjalny. Nie masz pojęcia o sutuacji to nie zabieraj głosu. Chyba, że masz rolę przypisaną ….

 20. Czytają komentarze, omijając te fanatyków PO można wysnuć wnioski: nie gospodarność, nie zrozumienie problemów mieszkańców, nie dla pracowników, tak dla zadłużania miasta. Ot polityka PJCH i PAB. FAKT!!!!

 21. Po co ma rozmawiać z solidarnością dudową i lokalnymi piskami, żeby im pomagać w promocji?

 22. Ciekawski, no poczytaj. Bylo 60 osób, które udostępniły kwitki. Wszystkich nie wykorzystano. Zostaną na spotkanie z mediatorem. Reszty nie chce mi sie tłumaczyć, wysil się 😉

 23. @BasiaKasia

  BasiuKasiu trzymaj się faktów bo mijasz się z prawdą – to radni PiS upolitycznili tą sprawę nieudolnie próbując dokleić się do protestu. Upolitycznili a nie nagłośnili.
  Nie pamiętasz??? To sprawdź kilka stron wstecz…

  Proszę cię o konkretną informację (liczbę) – ilu pracowników UM aktualnie prowadzi (popiera) protest a ilu jest zatrudnionych w UM.

  Proszę też o odpowiedź na proste pytanie. Skoro taka sytuacja w płacach dla części pracowników utrzymuje się od 10 lat to dlaczego podjęto protest dopiero teraz?

 24. Już typowe PO-lactwo się wylewa. Zapewniam Cię, że młodzi pracownicy po paru latach zdobycia doświadczenia do CV odchodzą z urzedu. Pracuje stale tylko stara kadra, która po 30 latach pracy ma marne szanse na przekwalifikowanie, ale to nie znaczy że mają być traktowani przez Chwieruta jak zło konieczne. Jak urzędas ma tak dobrze to czemu tak mało chętnych jest do pracy w urzędzie? Zapraszamy do skorzystania z naborów. Będziesz siedział w „ciepełku i pił kawusie”. Zobaczysz czy to taka „praca marzeń” za 3600 + wysługa lat. Ale pamiętaj trzeba mieć wyższe wykształcenie, parę lat doświadczenia, niekaralność, obywatelstwo polskie i znajomość kilku ustaw.

 25. Ja może nie na temat choć ma to zwìazek z gospodarnością prezydenta. Wywindował ceny ogródków piwnych tak, że trudno było zrealizować te płatności. Czy on nie wie, że te ceny muszą być dodane do kawy czy piwa. Są to ceny ok. 10 000 na miesiąc. Mniej płacą posiadacze lokali sklepowych a mają dach nad głową.

 26. Filipku,
  Mentalnie jesteś czasy katastrofy Balcerowicza.
  Powiedz, gdzie pójdzie młoda osoba po studiach, z nieporównywalnie lepszym angielskim niż pokolenie czterdziestolatków? Do urzędu za dwa koła? Chyba zarobić na bilet i uciec stąd.

 27. Filipie, nuka jest dobrowolna i sam jesteś sterem swojego życia. Trochę trudu i też byś pracował w „ciepełku” Jedni pracują mózgiem, drudzy rękami.

 28. Do @ja: a wiesz, ze ponad 30 lat temu jak ktos byl inspektorem nie musial miec wyzszego wyksztalcenia? I ze po zmianie przepisow nie musial go uzupelnic tylko awansem zostawal inspektorem? Wiec niekoniecznie ludzie z ponad 30 letnim stazem pracy musza miec wyksztalcenie wyzsze. Proponuje byc rzetelnym w wypowiedziach

 29. Do Ewa: wiec zmien robote jak ci nie pasuje i bedziesz zadowolona, a nie klap dziobem po proznicy. Nie podoba sie to idz do Biedronki gdzie podobno wg niektorych zarabia sie lepiej. Przeciez nikt cie lancuchem do biurka nie przywiazal. Wielu chcialoby tyle zarabiac co urzedasy i miec pelen pakiet socjalny i odprowadzane skladki. Ilu ludzi z wyzszym wyksztalceniem pracuje za grosze wiesz? Bo ja wiem i nie gadaj glupot jak to.malo zarabiacie. Biedaki normalnie nic tylko siasc i plakac nad wami

 30. Jak jeden zarabia dużo to drugi che tyle samo. Skoro najniższa dziś jest nie co powyżej 3000 to 5100 jest chyba jest różnica.
  Ostatnie parę lat to był okres że można było wybierać pracę i iść tam gdzie dawali więcej.
  Niestety od 2-3 miesięcy się zmieniło że pojawiają się zwolnienia a to dopiero początek. Więc cieszcie się że macie pracę, w ciepelku jak ktoś powiedział. Proponuję pracę jako strażak czy policjant w drogówce. Nie ma czy zimno czy leje. Nawet jeśli zarobi więcej to bym się nie zamienił.

 31. @Ja

  Jakoś w tych paskach widzę większość kwot grubo poniżej 5tys. I to dotyczy pracowników z wieloletnim stażem, a patrząc że to inspektorzy to muszą też mieć wyższe wykształcenie. Jest czym się chwalić! Ja spaliłbym się ze wstydu na miejscu prezydenta. W przyszłym roku większość będzie zaliczała się do progu minimalnej krajowej. Myślę, że zaraz co mądrzejsi pracodawcy z innych urzędów i prywatni zaczną podbierać ludzi widząc że niewiele więcej muszą zapłacić żeby ściągnąć specjalistów do siebie. Po „zarzutach” widać, że albo nic nie wiesz o pracy w urzędzie albo wiesz doskonale ale pracujesz dla Chwieruta. I pewnie twoja płacą podciaga ” Średnią urzędową”.

 32. Pracuję w UM Oświęcim ponad 20 lat i zarabiam „na rękę” 3.200 zł. Czy to jest dużo z 40 letnim stażem pracy na stanowisku inspektora?

 33. @obywatel „A może urzędnicy powinni wziąć przykład z hasła z reklamy: „Ja wiem jedno, nie pasuje ci praca to ją zmień”.”

  Obywatelu, może powinni, szczególni Ci, którzy mają więcej do emerytury, niż Ci, których nikt nigdzie już nie przyjmie 🙁
  Ale czy myślisz, że ktoś z ulicy na dłużej do tego urzędu trafi za takie pieniądze? To powiem Ci-trafi, na chwilę-tylko po to, że fajnie mieć w CV prace w urzędzie starając się gdzieś do lepszej roboty! Widać, że kompletnie nie rozumiesz tematu.

  Do @: Ty to jednak jesteś człowiek od prezydenta!!! bo takie bzdury może pisać tylko propagandysta, dobrze opłacany, ktoś na intratnym stanowisku!

  Na portalu Fakty Oświęcim są opublikowane kwitki pracowników UM! Szok, szok, szok!!!!!!
  Więcej zarabiają w mieście wszyscy: nauczyciele, pielęgniarki, pracownicy ciepłowni, wodociągów, muzeum, policja,, ….celowo wymieniam budżetówkę!
  Jak widać pracownik urzędu (poza kierownictwem i naczelnikami wydziałów) to robol za marny grosz! ma robić za prestiż(?), którym to prestiżem ma nakarmić dzieci, płacić za leczenie, kredyt na mieszkanie, prąd, gaz, benzynę……SZOK! 🙁
  Panie Prezydencie, niech pan wreszcie będzie przede wszystkim CZŁOWIEKIEM!

 34. Udostępnione paski płacowe jasno pokazują jak Chwierut kłamie odnośnie zarobków „5100 brutto” i manipuluje faktami chcąc napuścić mieszkańców na pracowników. Gdyby Chwierut zechciał posłuchać pracowników to by wiedział, że walczymy o zlikwidowanie kominów płacowych, gdzie różnice zarobków między pracownikami to nawet 2500 zł. A jeżeli uważasz, że pracownik z wyższym wykształceniem i ponad 30 letnim stażem pracy powinien zarabiać tyle ile pokazują paski płacowe to gratuluję niedorozwiniecia. Czy normalną sytuacją jest taka, że aby sprzątaczka nie zarabiała tyle co urzędnik z 30 letnim stażem Chwierut musiał zmienić jej etat na 3/4?

  Te paski placowe to paski wstydu Janusza Chwieruta i dowód na jego fałszywe wyliczenia.

  I żebyś wiedział, że powiemy też B, C i D jeżeli Chwierut nie siądzie do rozmów.

 35. Na faktach oświęcim pojawiły się paski płącowe „poszkodowanych” pracowników UM. Patrząc na nie jedno się ciśnie na usta „powinniście się wstydzić”!! Osoby zarabiające ponad 5.000 zł płaczą że mają mało, pracują sobie w ciepełku, idą po bułeczki i chlebuś w godzinach pracy, nie wspomnę o odbieraniu przez niektórych dzieci z przedszkola (też w godzinach pracy). Żenada. Jak wam tak źle to przecież nikt was w tej robocie nie trzyma.
  A ten rzekomy strajk z udziałem 90 pracowników? Jakoś nie widać, żeby tyle osób nosiło plakietki, a te, które noszą wstydliwie je zakrywają, żeby czasem ktoś nie zauważył. Czego się państwo urzędnicy wstydzicie? Jak się mówi A trzeba powiedzieć i B

 36. @obywatel

  No i pojawiło się ulubione hasło POwców. Brawo. Tym przegrali wybory krajowe, a teraz tym przypieczętują przegraną w Oświęcimiu. Jednak łatwiej wymienić Chwieruta na lepszy model niż ściągnąć wykształconych ludzi do pracy w urzędzie za chwierutowe wynagrodzenia. Taka prawda. Myślicie, że jak odejdą panie na emerytury to Chwierut ściągnie kogokolwiek za taką kasę i takie traktowanie? Chcemy w Oświęcimiu mieć samorząd na europejskim poziomie to nie można płacić jak w PRLu. Trzeba porzucić mentalność sowiecką i zacząć czerpać wzorce zza Odry. A jak nie to trzeba zlikwidować samorząd i powrócić do gospodarki centralnie sterowanej. Jednak dziwne, że to POwcy o to nawołują?

 37. Obywatelu, nie wprowadzaj tutaj swojej bolszewickiej polityki. Chodzi o dobro nie tylko pracowników magistratu, ale też nas czyli mieszkańców Oświęcimia. Nie chcemy takiego prezydenta… pinokia!

 38. Ej, Obywatel, wiesz tyle co zjesz. Nie mieszaj w to polityki. Mamy gdzieś z jakiej opcji byłby nowy…byle był ludzki. Sytuacja w kraju też tu nie ma znaczenia. Nasze doły finansowe rosły od lat. Pojęcia za bardzo o pracy w urzędzie nie masz żadnej. Jak się zwolni połowę załogi to będzie blokada dla mieszkańców. Nie wyrobią nowego dowodu, nie zarejestrują nowej działalności, nie pochowają zmarłych i jeszcze wiele nie zrobią. Nowi nie przyjdą bo stawki odstraszają.

 39. Panie Chwierut miej honor i odejdż już dziś z piastowanego stanowiska! Ps. do kościoła nie wchodż bo to nie dla Ciebie miejsce!

 40. A może urzędnicy powinni wziąć przykład z hasła z reklamy: „Ja wiem jedno, nie pasuje ci praca to ją zmień”.

  Myślę, że w tym przypadku w tle jest lokalna polityka. Oświęcim rozwija się całkiem dobrze. Chwalą nas ci, którzy tu przyjeżdżają. A że sytuacja gospodarcza kraju coraz gorsza, cy to wina prezydenta miasta? W krajach zachodnich jakoś inflacja jest dużo niższa.

 41. Miałem Chwieruta za rozsądnego, wykształconego człowieka i lidera proeuropejskiej części społeczeństwa. Jak widać myliłem się. Niestety widać, że Chwierut ma gdzieś zachodnie wartości i dążenie do nowoczesnego społeczeństwa. Zamiast rozwiązać problem w zaciszu swojego gabinetu to woli toczyć rozmowy z pracownikami poprzez media. Żenua. Nie na takiego lidera głosowałem. Żałuję i przepraszam.

 42. Dawanie % podwyżek budowało kominy. Kto miał dużo dostawał dużo. Szaraki jak zwykle grosze. Związki chciały to zmienić ale nie było zgody. Nikt nie pragnie żeby wszyscy inspektorzy mieli równiutko. Nie można się jednak zgodzić na takie kominy.

 43. Pierd…. I pierd….
  Byłem dzisiaj w UM i jakoś nie widziałem żadnego protestu.
  Pewnie trafiłem na te 10 proc. które nie protestuje.
  Kolejna że żenada. Zabierzcie się radni do roboty a na ile tylko interpelację.

 44. Busted! Przyłapany na kłamstwie! Po co mu były potrzebne dane odnośnie wynagrodzeń w 2023 roku jak spór dotyczy 2022 roku. Ewidentnie chłop grał na zwłokę, albo rzeczywiście to jednak „zmęczony prezydent” i na podjęcie jakichkolwiek rozmów potrzebuje roku. Jak we wszystkim działa z takim zapłonem to nie dziwie się, że tyle konkursów na dofinansowanie inwestycji przegrał

 45. Nie mogę patrzeć na tego Janusza własnego biznesu. Jak on może ludziom w oczy patrzeć. Na jego miejscu zapadłbym się ze wstydu pod ziemię, a nie jeszcze po imprezach się lansował. Kto będzie na niego głosował???….

 46. Myślicie pisorki, że poza mną ktoś to czyta?
  To naprzód koleżanki i koledzy, długopisy i dziurkacze do rąk i naprzód, na Chwieruta, hurrrrrrrrrraaaaaa!

 47. Jeśli ktoś miał wątpliwą przyjemność spróbować załatwiać jakieś swoje problemy z prezydentem Chwierutem, może teraz zrozumieć, dlaczego urzędnicy czują się oszukani. Długoletnia polityka zamiatania problemów pod dywan już się skoczyła. Trudno będzie w oświęcimskich wiadomościach wyjaśnić mieszkańcom problem „złych związków zawodowych”, chyba że zastosuje się szkole Łukaszenki.

 48. PJCH kłamcą? Nie możliwe. A ile kosztuje podatnika propaganda pt. Wieści z ratusza ? Na których jest tylko PJCH i czasem PAB.

 49. Panie Januszu, czy w budżecie na 2023 zwiększył pan wydatki na swoją pensję? Jak pan przeżyje z taką inflacja na karku?

 50. Po co nam taki prezydent który nie umie rozmawiać ani z pracownikami ani z rządem? Ostatnio nawet koalicja prezydenta próbowała zabrać głos radnemu niezależnemu. Wprowadził w Oświęcimiu tylko konflikty, a miasto na tym traci…

Send this to a friend