Informacje

OŚWIĘCIM. Protest w Urzędzie Miasta! Bierna postawa prezydenta Janusza Chwieruta

Janusz Chwierut – prezydent Oświęcimia

Pracownicy Urzędu Miasta Oświęcim rozpoczęli akcję protestacyjną, której celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej oraz radnych na trudną sytuację płacową w Urzędzie oraz innych instytucjach zarządzanych przez Miasto.

Akcja protestacyjna jest efektem braku porozumienia w ramach toczącego się sporu zbiorowego. Reprezentująca pracowników Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Samorządowych w Oświęcimiu wystąpiła do ministra o wyznaczenie mediatora w związku z niespełnieniem wysuniętych żądań płacowych w celu poprawy sytuacji ekonomicznej pracowników.

– Zarobki pracowników zatrudnionych na stanowiskach takich jak referent, podinspektor lub inspektor są bardzo niskie od dawna, jednak obecna sytuacja w Polsce sprawia, że pracownicy z miesiąca na miesiąc ubożeją przez galopującą inflację. Ceny żywności, prądu, gazu oraz wszystkich innych podstawowych produktów i usług odczuwalnie wzrastają z miesiąca na miesiąc, a wynagrodzenia w zasadzie zatrzymały się na tym samym poziomie, więc realnie ich siła nabywcza jest coraz niższa. Mierząc się z codziennymi wyzwaniami i wciąż rosnącymi wydatkami, pracując uczciwie czterdzieści godzin w tygodniu, mamy prawo do wynagrodzeń zapewniających nam komfort życia nie martwiąc się o to, czy nie zabraknie nam pieniędzy na życie zanim otrzymamy wynagrodzenie za kolejny miesiąc – mówią pracownicy.

Dodatkową frustrację pracowników powoduje bierne podejście Prezydenta Miasta Oświęcim do tematu niskich wynagrodzeń, a wręcz jasny sprzeciw wobec podwyżek. To utwierdza pracowników w świadomości niedoceniania przez Prezydenta pracy pracowników Urzędu Miasta. Każdorazowa wypowiedź Prezydenta Miasta Oświęcim (czy to na sesji Rady Miasta Oświęcim, czy w lokalnych mediach) utwierdza pracowników w przekonaniu, że ze strony Prezydenta nie ma dobrej woli i chęci pochylenia się nad problemem. Podwyżki diet Radnych Rady Miasta w Oświęcimiu, oraz wynagrodzenia samego Pana Prezydenta i to z wyrównaniem, sugerują zrozumienie dla postępujących zmian ekonomicznych, które w jednakowym stopniu dotyczą wszystkich pracowników Magistratu. Inwestycja w kapitał ludzki, również jest inwestycją, która służy realizacji zadań samorządu. Nie do przyjęcia, w kontekście obowiązujących zwyczajowo standardów, jest pominięcie strony związkowej w projektowaniu wynagrodzeń w budżecie na  przyszły rok.

Akcja protestacyjna nie wprowadza żadnych utrudnień dla mieszkańców. Pracownicy, rozumiejąc swoją społeczną misję, starają się zwrócić uwagę na trudną sytuację w Urzędzie Miasta solidaryzując się ze wszystkimi, których dosięgły skutki obecnego kryzysu.

Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Samorządowych w Oświęcimiu

Poprzedni artykułNastępny artykuł

207 komentarzy

 1. No i cicho co nie znaczy, że nic się nie wydarzy. Upolityczniono tą sprawę. Nawet na naradzie kierowników pr jch o tym wspomniał. My ciągle dążymy do swojego…my podwładni pr. To nie jest prywatny folwarķ i nie można ciągle pracowników traktować jak zło ujemne. Nawet petenci wychodzący do
  nas mówią-życzymy zmiany prezydenta. Ludzie zaczynają nas rozumieć bo otwarcie gdy pytają odpowiadamy. Czasem pokazujemy kwitki. Szanowny Pr JCH tak nas straszyłeś mieszkańcami a oni zaczynają nas rozumieć.

 2. Kiedy radni z PiS-u wystąpią z listem otwartym do Ministra Zdrowia w sprawie zepsutego mammografu w naszym szpitalu? To zagraża życiu kobiet. Zapomniałem, że kobiety dają w szyję i są nic nie warte dla PiS-u, więc mogą iść do piachu.

 3. Ogłoszenie MOPSU: programiści z długoletnim stażem po trzymiesięcznym przeszkoleniu będą obsługiwani poza kolejnością.

 4. Jeśli ktoś ma zdolności w IT zarobi 8 tys. zł na rękę. Dużo ludzi decudyje się prebranżowić na programistów, wystarczy tylko chcieć.

  PS do pracownikó UM: co zrobiliście przez ostatnie 5 lat, aby zmienić swoją sytuację?

 5. Wiecie, ze Warszawa ma 17 razy większą powierzchnię i 45 razy większą ludność od Oswiecimia? A teraz zgadnijcie który prezydent zarabia więcej? Oczywiście, że Oswiecimia! A co! Nie stać nas?

 6. Logiką nie grzeszysz. Chyba najpierw trzeba stworzyć podstawy, zadbać o obsadę informatyczną, procedury, programy itd, a dopiero potem zwalniać ludzi. Ale wiadomo, że platformersi do wszystkiego zabierają się od upy strony. Najpierw zwolnić, a potem się martwić że wszystko stoi.

 7. Nie rozumiesz, chyba właśnie petentowi o to chodzi. Po zwolnieniu części urzędników pieniądze na informatyka się znajdą.

 8. SMART urząd? Jak z obsady trzech informatyków został tylko jeden. Tak dobrze Chwierut płaci. Od pół roku nie może znaleźć informatyka za 3 na rękę. Za niedługo urząd wróci do epoki maszyn do pisania.

 9. Na miejscu prezydenta zwolniłbym 1/3 personelu od picia kawy i wprowadził SMART urząd. Wynagrodzenia zaraz poszybowałyby w górę.

 10. @małpa
  równie prymitywnego uchylania się od odpowiedzi już dawno nie było.
  Fakty to bluzgi?
  Jednak doktor Goebbels byłby z ciebie dumny. W końcu wypełniasz jego misję – jeżeli fakty są przeciwko mnie tym gorzej dla faktów.
  Szkodzisz małpo, szkodzisz J.Ch.

 11. @małpa
  cyt. „Gdyby dać ***** taką przebudowę obu ulic do realizacji, to z pewnością rozbebeszenie ich i położenie nowego asfaltu zajęłoby ***** ze dwa dni. Brawo ty.”

  To że robisz z siebie głupka niczego nie wnosi, wszyscy wiemy, że stwórca poskąpił ci zarówno wiedzy jak i rozumu,
  ale zechciej wskazać małpo wstrętna gdzie ja pisałem o czasie remontu?
  Aż tak jesteś głupi?

 12. Gdyby cokolwiek co piszecie i insynuujecie było prawdą, to pis – mający w swoich rękach cały aparat państwowy – natychmiast nasłałby do urzędu miasta wszystkie możliwe kontrole: pip, nik, rio, tvpiss, prpiss, prokuraturę oraz policję pieszą, konną i zmotoryzowaną. Ponieważ jednak nic takiego nie nastąpiło, a Chwierut siedzi na stołku jak siedział, wnoszę z tego, że – jak to pisowcy – po prostu zwyczajnie kłamiecie.
  Zresztą praca Chwieruta jest widać wysoko oceniana przez radnych pis, skoro jak jeden mąż głosowali za przyznaniem mu całkiem dużej podwyżki, czyż nie?

 13. Gdyby dać ***** taką przebudowę obu ulic do realizacji, to z pewnością rozbebeszenie ich i położenie nowego asfaltu zajęłoby ***** ze dwa dni. Brawo ty.

 14. „Co powiesz o remoncie rynku, remoncie św Barbary i 11 listopada, zamieszaniu przy zmianie przebiegu Ceglanej …” nic nie powiem. Ponieważ wbrew przekonaniu Ewuni nie pracuję w um i nie roznoszę tamtejszych plotek. No to co na przykład było z tą Ceglaną? Jak widać ulica jest – równa, z chodnikiem i oświetleniem, łagodnym łukiem biegnąca od ronda przy Castoramie do ronda na Jagiełły. Może podzielisz się więc swoja tajemną wiedzą? Na czym polegał „przekręt Chwieruta”? Czy kupił tam 16 hektarów gruntu (jak Obajtek obok planowanej elektrowni atomowej) i jakaś pełowska instytucja odstąpiła od prawa pierwokupu po to, aby Chwierut mógł je odsprzedać z zyskiem? Czy ma to jakieś wspólne cechy z biznesem p. premiera Morawieckiego z hektarami pod Wrocławiem? No dawaj, nie mogę się doczekać.

 15. @ małpa
  małpo wciąż łżesz i wciąż liczysz, że ludzie kupią twoje łgarstwa.
  Inwestycje?
  Przypomnij sobie ostatnią sztandarową, inwestycję drogową miasta i powiatu, czyli przebudowę ul.Wyspiańskiego i Sobieskiego. Dramatycznie zła organizacja ruchu, samochody jeżdżące po chodniku pomiędzy ul.Kopernika i Zaborską, miejsca postojowe dla niepełnosprawnych źle oznakowane (pełne oznakowanie funkcjonuje jakieś dwa miesiące) Z twojego, małpo, punktu widzenia to wzorcowe przeprowadzenie inwestycji.
  Rozpisujesz się o tym, że to przez zmniejszone wpływy do budżetu nie ma pieniędzy na podwyżki.
  Joseph Goebbels byłby z ciebie dumny.
  Niestety świat się zmienił i ty jesteś za małą małpą, że tworzone przez ciebie kłamstwa powtórzone odpowiednią ilość razy stały się prawdą. Prawdziwych podwyżek w Urzędzie Miasta nie było od co najmniej 11 lat, grosze, które dostawali ludzie, nie można nawet nazwać jałmużną. taki jest sposób działania pana J.CH., można go sprowadzić do parafrazy słynnego tekstu z Misia Bareji. „Nie dam wam podwyżek i co mi zrobicie…?”
  jesteś małpo, kiepski w tym, co robisz, nawet jeżeli nie jesteś panem ti. to, przynosisz obozowi J.CH. więcej szkody niż pożytku.

 16. A która to pani dyrektor jednostki miejskiej zrobiła oszałamiającą karierę od zera do dyrektora w parę lat? I czy nie przypadkiem ta sama osoba mówi do byłej wiceprezydent od Janusza „ciociu”? Przypadek? Na pewno!

 17. A i strategiczna inwestycja miasta i powiatu czyli festiwal Maciborka. Czy na Kamieńcu coś jeszcze będzie? Dlaczego maciborek wyśmiał pomysł robienia tam czegoś?

 18. Napisałeś, że rząd zabrał i dał zakonnicom. A to nie to samo jak obniżka podatków.
  Co powiesz o remoncie rynku, remoncie św Barbary i 11 listopada, zamieszaniu przy zmianie przebiegu Ceglanej, remoncie basenu z licznymi niedoróbkami i kosztownymi dopłatami… wiesz, że ewentualną wtopa z parkingiem Susuła może utopić prezydenta? Nie będzie to trudne przy niedoszacowanym budżecie inwestycji i nierenomowanym wykonawcy. Ludzie zaczną pytać…

 19. I żeby ci polepszyć humor: chciałem pochwalić projektanta przebudowy/budowy chodników obok przychodni na Czecha: tam gdzie przechodniów jest więcej, chodniki będą szersze, tam gdzie mniej – węższe. Kolejny chodnik będzie tam, gdzie prowadziła wydeptana przez ludzi ścieżka. Więc robione z głową. Niby oczywiste, a jednak w naszej rzeczywistości wcale nie takie częste.

 20. No to Ewuniu powodzenia. Protestujecie sobie. Ja wam wcale źle nie życzę. Może wytargujecie stówę albo dwie.
  Za małpeczkę się nie obrażam, brzmi pieszczotliwie. A że nie jestem żadnym Markiem, to chyba już wiesz?

 21. Maruś małpeczko w poniedziałek na naradzie dostaniesz owacje na stojąco za taką obronę starego. Cały internet przeszukałes, naprodukowaleś się jak nikt inny. Niestety nic to nie daje. Jak widać jesteś osamotniony w obronie PJCH i żadne twoje mini artykuliki tego nie zmienią. Możesz dalej sączyć jad bo tylko to umiecie. Do zobaczenia na bilbordach i w gazetach 🙂 Wkrótce 🙂 Akcja pracowników UM trwa nieprzerwanie!

 22. Co do inwestycji: pamiętam kilka przykładów z poprzedniej kadencji remontów dróg prowadzonych przez miasto i przez pisowski wtedy powiat. Rodzaj i skala robót – taka sama, tylko efekty zasadniczo inne. Powiat: przetarg dopiero w sierpniu, potem pisk i krzyk zdziwienia: jak to, nie ma firm, które chciałyby się podjąć, a jak już są, to życzą sobie znacznie więcej niż na wiosnę? Ojej, byle zdążyć przed końcem roku, żeby tylko w grudniu i listopadzie nie padał śnieg. I pieniądze, skąd wziąć dodatkowe pieniądze? Chwierut ma dać! Chwierut, no dawaj! Jak to nie chce? Zdrada!

 23. Zatroskany – a więc przyznajesz, że „polski ład” zabrał pieniądze samorządom? Świetnie. Przynajmniej czynimy postępy. Tylko od kiedy to Rydzyk i inni sukienkowi to „zwykli ludzie”? Mam podawać ci dalsze przykłady czynionych przez pis masowych transferów publicznych pieniędzy dla kleru? Tylko w latach 2016-2021 podmioty związane z Rydzykiem dostały z państwowej kasy ponad 325 mln zł.: z ministerstwa kultury (185 mln zł), ministerstwa sprawiedliwości (co najmniej 26 mln) i funduszu ochrony środowiska (blisko 74 mln zł). Albo masowego opłacania tysięcy posad i posadek dla działaczy pis do pełnienia których nie mieli żadnych kwalifikacji? Mnożenia „dla swoich” stanowisk wicewojewodów, wiceprezesów i członków rad nadzorczych spółek skarbu państwa? Ile powstało pisowskich „instytutów patriotycznych” i „fundacji narodowych”, zupełnie niepotrzebnych i służących tylko jako przechowalnie pisiowskich działaczy? Na jakim świecie ty człowieku żyjesz?

 24. Dlaczego Brzezinka z ospr buduje przedszkole i żłobek, a my parking na bulwarach?

 25. Polski ład zabrał samorządom i oddał zwykłym ludziom a nie ojcu rydzykowi.
  Wzorcowe przetargi ? Kpisz z ludzi? Pamiętasz Chwierutanie? Ile businessow na Rynku popadało przez nieudolność UM przy realizacji?

 26. Tusk obiecał 20% podwyżki. Myślę, że to mniej więcej racjonalne jest, w Polsce urzędnicy zarabiają przeciętnie o tyle za mało. Tylko że chwilowo Tusk w Polsce nie rządzi. Rządzi natomiast pis. Który zabrał samorządom mnóstwo kasy, jaką – i przypuszczalnie też Chwierut – mógłby przeznaczyć na podwyżki płac dla personelu. Ale nie przeznaczy, bo nie ma z czego. Co stało się z tymi pieniędzmi? Kilka dni temu pisowskie Lasu Państwowe dały 100 milionów złotych dotacji dla 98 parafii w ramach programu „piękne nasze drzewa całe”. Wczoraj minister Czarnek przeznaczył 31 milionów złotych dotacji dla szkół katolickich: na parking dla zakonnic, na obserwatorium astronomiczne dla zakonników. I tak dalej W tvpiss o tym nie mówili? Dziwne.

 27. Ewuniu – nierówności, kominy płacowe. No to mam nadzieję, że są. Bo gdyby ich nie było oznaczałoby, że Chwierut jest albo złym menadżerem albo że jest komunistą.
  Hasło: „wszyscy mamy takie same żołądki” wybacz Ewuś – ale to już śmieszne jest. Pewni ludzie albo ciężej pracują, albo mają wyższe kwalifikacje i im rzecz jasna należą się wyższe płace.
  Patrząc na poczynania Chwieruta widać z pewnością jedno: przygotowane w urzędzie miasta inwestycje pod względem projektowym, dokumentacji finansowej, przetargów i całej tej papierologii są przeprowadzane wzorowo. Jeśli jakieś zadanie zostało zafiksowane w budżecie, realizowano je metodycznie i zgodnie z harmonogramem. Oczywiście powiesz Ewuniu, że to nie jest zasługa Chwieruta, tylko zespołu ludzi z wydziału inwestycji, księgowości itd. To oczywiście prawda. Ale Chwierut taki właśnie zespół sobie dobrał i za jego działania odpowiada. A tacy wysoko kwalifikowani pracownicy zasługują na wyższe, czy nawet znacznie wyższe płace. W przeciwieństwie niestety do pani Gieni, która wie gdzie wbić pieczątkę, gdzie wprowadzić do komputera numer sprawy i zna pięć przepisów na krzyż.

 28. To może zaprosić Tuska do Oświęcimia, żeby przekonał swojego podopiecznego do dania obiecanych przez Platformę Obywatelską 20% podwyżek urzędnikom. Zobaczymy ile są warte ich obietnice wyborcze. Czy może okaże się jak zwykle, że Platforma nie spełnia obietnic wyborczych. Teraz możemy zrobić próbę na żywym przykładzie.

 29. Donald Tusk apeluje o podwyżki w budżetówce. Szef Platformy Obywatelskiej upomniał się o wyższe zarobki dla osób zatrudnionych w „budżetówce”:

  „Musimy to głośno i wyraźnie powiedzieć: dzisiaj tzw. sfera budżetowa – to są ludzie kultury, sztuki, to są pielęgniarki, ratownicy medyczni, urzędnicy, pracownicy pomocy społecznej – jest w szczególnie trudnej sytuacji” – przekonywał Tusk.

  Czy Janusz Chwierut słuchać jeszcze swojego szefa? Bo coś im się narracja rozmywa.

 30. Małpa Marek przyszedł tutaj z jednego powodu. Żeby odwrócić uwagę od problemu opisanego w artykule. Nierówności i niskości płac u dobrego gospodarza. I robi to co jego szef. Wprowadza narrację wojny z mitycznym pisem dla odwrócenia uwagi. Taka jest ich strategia przerwania. Chwieru nie chciał zasiąść do rozmów z pracownikami. Ma ich w głębokim poważaniu, dlatego pracownicy rozpoczęli akcję protestacyjną. Najpierw nosimy przypinki. Jak to nie da przejdziemy do etapu drugiego, trzeciego itd. Mamy przygotowany plan działania jesteśmy zjednoczeni i mamy siłę i chęć do działania. To przeszkadza Markowi i Januszowi. Trzeba zamącić, zmienić temat i narrację.

 31. Małpeczko, a może chcesz porozmawiać jak bardzo miasto straciło przez 30lat na waszych rządach? Dlaczego Tychy były niżej w rankingach wtedy a gdzie są teraz? W jakim stanie Krawczyk i Chwierut zostawili miasto Marszałkowi? Co mimo swoich wad zrobił? Co zostawił w szufladach następcy? Co zostawicie za rok lub sześć następcy?
  Marnujecie wieczór w świąteczny dzień na udowadnianie czegoś. Aż tak spadło morale?

 32. @

  Jak zacięta katarynka. Pokaz mi miasto, a nawet wieś w naszym regionie, która od 10 lat się nie zmieniła. Wszystko poszło do przodu. To nieuniknione. Żadna w tym zasługa PJCH. A co do bloków. To buduje je Pan Tyberiusz Kornas. I nie są to bloki dla zwykłych ludzi. Zgodnie z tym co podaje na stronie to trzeba najpierw zapłacić 3000 za metr, a potem 16 zł za metr czynszu. To nie są tanie mieszkania dostępne dla każdego. A takich potrzebujemy w Oświęcimiu. Powiedz mi ile tak naprawdę Chwierut postawil mieszkań socjalnych? Gdzie ludzie nie muszą płacić 180 tysięcy za partycypację w 60 metrowym mieszkaniu. Oj. Przykro mi. Tutaj już nie ma czym się pochwalić. Wiadomo, że o szaraczkach PJCh nie myśli. A tak poza tym to nie dostałeś nowych wytycznych z Wydziału Propagandy? Bo 20 twoich ostatnich wpisów niczym się nie różni. Strasz malpeczko PISem, strasz. Bo tylko to umiesz, ale i tak ci nie wychodzi.

 33. SP to szkoła podstawowa, bo taką chyba tylko skończyłeś. Cały twój tekst to mieszanina powtarzanych w kółko kłamstw i rojeń z nienawiści. Klapki na oczach? Ślepota? Porównaj sobie Oświęcim sprzed 10 lat i jak wygląda teraz.
  Nikt tu z was nie odpowiedział na pytanie: jeśli nie Chwierut, to kto? A to jest pytanie zasadnicze. Bo Chwierut jest przynajmniej przewidywalny. I żadnych większych szaleństw nie należy się po nim spodziewać. Jeśli wygra kolejne wybory, to pewnie nadal będzie remontował ulice, naprawiał chodniki, wznosił bloki otbs-u na Starych Stawach, może w końcu to przedszkole tam zbuduje i ze trzy kamienice na Starym Mieście wyremontuje. Może i nuda, ale w obecnej sytuacji budżetowej na nic więcej miasta nie będzie stać..
  Jakie natomiast maja propozycje jego oponenci z pisowskiej opozycji? Żadne. Czy słyszeliście kiedykolwiek, aby Starzec, Łoziński i spółka coś sensownego zaproponowali? Proszę bardzo, niewykluczone, że o czymś nie wiem. No tak, zapomniałem o oświęcimskiej elektrowni atomowej. Ale tak na poważnie? Nic. Kompletnie. Zero propozycji. Wniosek: głównym punktem programu oświęcimskiego pisu jest dorwanie się do żłoba. Przeglądałem kiedyś interpelacje radnych pis-u wobec prezydenta i poza żenującymi złośliwostkami, kompromitującymi wpadkami, żadnych rozsądnych propozycji nie znalazłem – jak rozwiązać jakiś problem, czy coś zrobić pożytecznego dla obywateli. Dlaczego? Widocznie w pisie już tak mają.
  Coś tam przebąkiwałeś o zadłużeniu? Fakt, długów mieć nie lubię. Tylko jednak skoro pis zadłużył Polskę na ponad 1,5 biliona złotych i zadłuża jeszcze bardziej w trybie przyspieszonym, to wyobraźcie sobie jak pisowski prezydent Oświęcimia zacząłby brać kredyty. Bez opamiętania. Byle wygrać kolejne wybory. A Chwierut nie musiał będzie tego robić. Ponieważ już na kolejną kadencję nie będzie mógł zostać wybrany.

 34. Chwierut i wizja raczej brak jakiejkolwiek wizji ,zobacz na ścieżki rowerowe ,żenada !

 35. Mieszkańcy muszą pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Jeżeli Chwierut wygrałby wybory w 2024 r. to będzie to jego ostatnia kadencja. Nie będzie mógł już więcej kandydować. Wtedy nie będzie już miał nikogo nad sobą. Nie będzie już się bał opinii publicznej, wysokością kredytów itd. Jestem przekonany, że wtedy zacznie się armagedon i prawdziwe zadłużanie miasta celem realizacji jego wizji. Kredytami będą musieli martwić się kolejni prezydenci, nie on. A wiecie co jest jego niespełnionym marzeniem? Most Duchów. Raz już przestraszył się mieszkańców i odstąpił od realizacji, ale za każdym razem powtarza, że ten projekt jest jedynie odłożony, a nie wyrzucony. Dlatego po ewentualnie wygranych wyborach na 100% postanowi wszelkim kosztem zadłużyć miasto i zrealizować swoje marzenie. Będzie to jego pomnik, pomnik władzy Janusza Chwieruta. A konsekwencjami będą martwić się następcy. Smutne to, ale bardzo realne.

 36. Wielkie g. nas obchodzi z jakiej partii będzie nowy prezydent. Najważniejsze żeby był człowiekiem i prawdziwie dbał o miasto, a nie jak Chwierut sprowadzał wielką politykę i wojnę polsko-polską do Oświęcimia. Wiadomo, że stosuje taktykę dziel i rządź. Widać to też po wpisach jego ulubionej malpeczki w czerwonych gaciach – podzielić pracowników (na tych związkowych i nie), podzielić wyborców (na tych z PiSu i nie). Ta formuła się już dawno wyczerpała. Chwierut z malpeczką będą straszyć PiSem bo nie mają nic do zaoferowania tak mieszkańcom jak i pracownikom. Totalnie nic sensownego nie zrobili. A mieli dziesięć lat! Zapaść, syf, smród i ubóstwo. To wizja PJCH na Oświęcim. Postraszyć PiSem żeby jeszcze przez kolejną kadencję zarabiać miesięcznie więcej od prezydenta Warszawy. Nachapać się, dać koryto swojakom, puścić oczko do deweloperów, powycinać resztkę wiekowych drzew. W najgorszym wypadku za 6 lat odejdzie w niebyt polityczny. Oswiecimianie zostaną z syfem który narobił na dekady. Oświęcim nie potrzebuję politykierów. Oświęcim potrzebuje być cichym, spokojnym miasteczkiem z dala od wojny PO-PIS. Nabrać miliony kredytów to każdy D*bil potrafi. Ale realizować racjonalną gospodarkę miastem już nie. Chwierut miał już swój czas. Zaprzepaścił go kompletnie biorąc kredyty na nikomu niepotrzebne inwestycje. Teraz płacze, że musi spłacać odsetki… Taki z niego wielki ekonomista, że o zmiennym WIBORZE nie słyszał. Zwykły chłop oderwany od pługa wstawiony na prezydenta przez szefa PO. Pierwszą kadencję pociągnął na inwestycjach zaplanowanych przez poprzednika, potem na strachu przed Starcem. Teraz też ma nadzieję, że postraszy złym PISem, zwali fatalny stan budżetu na PIS i kryzys i będzie liczył, że znów ludzie go poprą. Mam nadzieję, że srogo się pomyli. A dzień kiedy opuści swój gabinet powinien być ustanowiony świętem miasta.

 37. ,Oj POpaprancy znowu wtopa zamkneli stadion narodowy ,jak zwykle tusk i jego ekipa ,miliard wiecej niz kosztorys ,wy naprawde nic nie potraficie!

 38. BasiuKasiu – ja nie jestem złośliwy. Pytam po prostu: jaki macie superplan? Jak widać tylko punkt pierwszy – wysadzenie Chwieruta. To proszę w związku z tym o punkt drugi – kogo w zamian? Starzec reaktywacja? Wątpię, chyba bardzo dobrze mu na stołku wicedyrektora szpitala psychiatrycznego w Krakowie – Kobierzynie od spraw nieistniejących. Z pozostałych pisowców żaden nie wzbudza zaufania, żaden nie może pochwalić się w życiorysie, że czegoś ważnego dokonał, poza zasiadaniem, braniem kasy i byciem działaczem. A jeśli nie oni, to kto? Jakiś dziwaczny korwinowiec, jakiś nawiedzony lewak, niezależny emeryt z nadmiarem wolnego czasu, czy jeszcze inny polityczno folklorystyczny kandydat? Więc BasiuKasiu jak znajdziesz kogoś sensownego na podmianę Chwieruta, natychmiast proszę daj mi znać.

 39. Kwitując wszystkie wypowiedzi PJCH za to że nie słucha mieszkańców, wydaje bezsensownie publiczne pieniądze, zadłuża ratusz wraz ze swoją świtą na taczki i za miasto.

 40. @basiakasia

  No to w końcu o co chodzi.
  O polepszenie bytu pracowników UM czy o wyłonienie kandydata na prezydenta niczym królika z kapelusza?

  Hmmm….
  Ciekawe….

 41. @ Obrażasz pracowników urzędu i nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nikt nie pisał, że wspomniany kandydat jest urzędasem choć właściwie czemu nie. Nikt nie dzieli stołków. Ogólnie twój komentarz jest do du y. Kupa złośliwości.

 42. Pytanie do protestujacych: zgodzicie sie na podwyzki w zamian za „odchudzenie kadr”? W czasie moich wizyt w urzedach nigdy nie widzialem natloku prac. Jedna obsluguje reszta sobie plotkuje…

 43. Małpa, dlaczego Komorowski przegrał? Bo nie miał z kim przegrać.

 44. Aha. Więc jest kandydat na prezydenta Oświęcimia z partii Protestujących Związkowców Gryzipiórków i Pieczątkarzy. Pani Gienia z dziennika podawczego? Pan Walenty z działu Oczyszczania Miasta?
  Przecież prosiłem o poważne kandydatury.
  Ciekawy lapsus BasiuKasiu.
  „Mamy cudowny plan” – zanim zaczniecie dzielić się stołkami przypominam, że tu nie chodzi o walkę o stanowisko przewodniczącego urzędniczej Solidarności, tylko prezydenta miasta, w którym poza wami, sfrustrowanymi urzędasami, mieszka jeszcze trzydzieści parę tysięcy ludzi. Ich też wypadałoby zapytać o zdanie. .

 45. Do @ i innych, którzy poróbują upolitycznić ten urzędniczy protest:
  Ludzie, tu chodzi o to jakim się jest człowiekiem-albo się jest przyzwoitym, albo szmatą.
  Tu chodzi o to, czy traktuje się ludzi z szacunkiem, czy z pogardą!
  Tu chodzi o to, czy decydujący o innych rozumie ich status, ich sytuację i ich problemy.
  Obecny prezydent nie powinien być od dawna identyfikowany z PO, ponieważ, jego wyżej postawieni koledzy z PO głoszą zupełnie odmienne tezy (patrz Tusk mówiący o szacunku i podwyżach dla budżetówki)
  Przy tym wszystkim ten obecny prezydent wypada niemal jak dywersant PO!!!! Tak, dywersant, ponieważ nie idzie zgodnie z tym, co wyznaczają, jego rzekomi polityczni koledzy!
  Tu chodzi o człowieczeństwo i szacunek, a nie o to, czy to jest PIS czy PO. bo akurat jedni drugich są warci. Obecny prezydent to jest po prostu zły CZŁOWIEK!

 46. Zdeterminowany PiS wykonał telefon żeby temat odświeżyć i rzucić na samą górę by dalej siać nienawiść, a rządowe media w tym przypadku wspierane przez lotnisko szybko posłusznie wykonało zadanie. Przypadek?

 47. Nie ma znaczenia z jakiej partii będzie nowy prezydent. Ważne żeby był członkiem. Pracownicy mają takiego człowieka ale jeszcze nie czas na ujawnienie. Artykuł w Krakowskiej jest bardzo kłamliwy. Największą kpiną jest stwierdzenie, że protestujący nie przewidują dalszych kroków protestu. Mamy cudowny plan 💪

 48. @

  Trzeci raz jest w toku -Janusz Oświęcimski Betoniarz. Zastał Oświęcim zielony, zostawi betonowy. Poza tym, Ty znowu swoje. Jest więcej partii niz PO i PIS. Jak nie macie się czym pochwalić to straszycie PISem. Ze Starcem się udało więc liczycie że i tym razem poskutkuje. Żałosne.

 49. Aha. Więc Chrzan na prezydenta? Powiem tak: Oświęcim był w swojej historii dwukrotnie ciężko doświadczony, raz podczas potopu szwedzkiego i drugi raz podczas okupacji hitlerowskiej. Mówisz, że do trzech razy sztuka? Przecież prosiłem o poważne kandydatury.

 50. @

  Powiem ci coś w sekrecie, ale nie mów nikomu bo nie jest zgodne z waszymi wytycznymi i doktryną polityczną – jest więcej partii, nie tylko PO i PIS. A tak poza tym, to Chrzan w palcem z nosie zjadłby PJCH w pierwszej turze. Myślę, że Kobielusz również.

 51. Do bunia

  To wymień kilka takich obecnych priorytetów, które mogły być a nie zostały zrealizowane.

  Dawaj bunia. Czekamy niecierpliwie…

 52. No to zróbcie sobie referendum i odwołajcie sobie Chwieruta. Tylko co dalej? Waldi Łoziński? Chrzan?Albo jakiś inny pisowski magister wf-u? Bardzo proszę o poważne propozycje.

 53. Malpeczko. Ty i prezydent tak płaczecie o ten kryzys i wszystko nim staracie się usprawiedliwić. Jednoczeście w dobie kryzysu dla tzw „dobrego gospodarza” Janusza oświęcimskiego niezbędne jest budowa ścieżki dydaktycznej i domku dla owadów za ponad 200 tysięcy i realizacja małpiego gaju z teznią solankowa? To są priorytety Janka na przetrwanie kryzysu? To jest dyscyplina finansowa? To są niezbędne zadania w mieście?

 54. @@
  ” Otóż mamy teraz w Polsce kryzys ” – w PL teraz, w Osw od 10 lat. Przypadek ?

 55. do Zróbmy sobie referendum może zabraknąć bo w UM Oświęcim prawie wszyscy to nie mieszkają w Oświęcimiu jak ich rodziny też. Zgodnie z hasłem Gierka i komunistów pomożemy.

 56. Hej! Przecież wystarczy tylko 3100 podpisów i możemy zrobić referendum w sprawie odwołania Chwieruta. Myślę, że rodziny i znajomi pracowników UM, MOPSU, MOSIR-U, ZBM, administracji szkół i pozostałych jednostek spokojnie wystarczą żeby zebrać tyle podpisów

 57. Marku jakoś PJCH szasta kasą na prawo i lewo:
  – domek dla owadów za 200 000, check,
  – rozbudowa lodowiska, check
  – rozbudowa małpiego gaju, check
  – bilbordy propagandowe, check
  – milion złotych na budynek z pierwokupu niby dla mopsu, check
  – wieczne remonty rynku, check
  – nowy samochodzik służbowy, check
  – pawilon café rynek który nigdy się nie zwróci, check
  – parking dla dewelopera, check
  – sushi dla dyrektorów i prezesów finansowane z funduszu prezydenckiego, check
  – itd, itd…

  Zobaczy jakie jeszcze kwiatki wyjdą jak w planowanym budżecie.

 58. Uuuu żyłka komuś pękła i to nie tylko na czole 😀 😀 😀 😀 Jak nic należy ci się order głównego propagandzisty POKO 😀 😀 😀

  Nie denerwuj się już tak bo jutro musisz być trzeźwy do noszenia flagi 😀 😀 😀

 59. Hallo! Jeszcze nie dotarło? Otóż mamy teraz w Polsce kryzys gospodarczy. KRYZYS. Kiedy ludziom ubywa, a nie przybywa. Kiedy ceny rosną, a realne zarobki spadają. I diabli wiedzą kiedy to się skończy. Bez względu na to co zrobicie i tak nic to nie da. Znaczy: możecie jeszcze sprawę pogorszyć zawierzając znowu nepotom i oszustom z PiS. Dwie rady: 1. Przestać przez tydzień oglądać tvpiss 2. Włączyć myślenie. Tyle. A teraz dobranoc.

 60. Ojej, ale pisorki się zdenerwowały. Wytłumaczcie więc jakim cudem miasto mając mniej, ma płacić więcej? Może liczycie na cud, jak w Kanie Galilejskiej? No właśnie, albo po prostu zrobicie zrzutkę i zamówicie mszę w intencji pomnożenia pieniędzy? Na pewno zadziała.

 61. Oj Mareczek się wkurzył bo sieje propagandą co chwilę, albo stary wkurzył się na Mareczka że słabo mu idzie obrzydzanie urzędnikom protestu i napuszczenie mieszkańców na pracowników. Nie będzie premii w tym miesiącu.

 62. @małpa

  cyt.”Dlaczego policjanci nie manifestowali przed komendą powiatową w Oświęcimiu, tylko pojechali do Warszawy przed siedzibę rządu? ”
  małpo, naprawdę masz swoich kolegów i koleżanki z UM za idiotów? Przecież pracodawca policjantów jest Państwo, w odróżnieniu od urzędników z Zaborskiej, Solskiego czy Jagiełły. Musisz popracować na dyrektywą dzienną wydziału propagandy, na razie pani Ti jest kiepsko.

 63. @ czy jesteś tą samą osobą, kloszardem o ksywie „małpa” z Placu Pokoju, który siedząc na ławce defekuje nie ściągając spodni… czym denerwuje mieszkańców Oświęcimia? Podobieństo Twojego savoir vivre jest uderzająco podobne.

 64. I oczywiście macie rację, że drożyzna w sklepach i że z miesiąca na miesiąc wasze pensje są coraz mniej realnie warte. Ale chyba jednak wasze pretensje są niewłaściwe skierowane, no nie? Dlaczego nie idziecie wykrzykiwać swoich żalów przed siedzibę dyrekcji lidla czy biedronki, że znowu mięso podrożało? Dlaczego policjanci nie manifestowali przed komendą powiatową w Oświęcimiu, tylko pojechali do Warszawy przed siedzibę rządu? I zakładam, że podwyżki dostaną. Bo rząd lojalność akurat policji będzie sobie chciał kupić.

 65. PiS od lat kompletnie olewa wszystkie protesty: grup zawodowych, kobiet parasolkowych itp, itd. Pokrzyczą, pokrzyczą i sobie pójdą, ha, ha, ha. Nic nam nie zrobią.
  Tak myśli i działa PiS.

  Więc dlaczego spodziewacie się, że ktokolwiek na Zaborskiej przejmie się waszymi hasełkami, hm?

 66. Do Januszek
  Tak, spodziewamy się kilka tysięcy osób popierających nasze sprawy

 67. Zbierać podpisy i zarząd komisaryczny na pewno gorzej jak u wieśniaka nie będzie.

 68. Mam pytanie. Czy to prawda, że jutro na Placu Kościuszki około godz. 11.20 odbędzie się spontaniczna manifestacja przeciwko Januszowi Chwierutowi, spontanicznie zwołana przez pracowników UM Oświęcim i innych podległych pod urząd podmiotów?

 69. To że coś podrożał o 20 czy 30 % to od razu trzeba tyle dać pracownikom? a może tak nasze władze państwowe powinny zbadać czy te podwyżki produktów były zawsze zasadne?
  Bo jak słyszę te brednie niektórych producentów to tak jakbym słyszał jedną z telewizji. Ale wtedy trzeba będzie sprawdzić też zasadność np cen paliw a to pewnie nie ujrzy światła dziennego.
  Teraz hasło: karp zdrożał do 25-26 zł za kg – pytam się: co zdrożało tyle? woda w stawie?

 70. O Marek T. się jeszcze aktywował. To już przygotowane obchody Święta Niepodległości? Broszki powyciągane z piwnicy? Co nas obchodzi sytuacja w rządzie w Warszawie. No wiadomo, że PJCh ma place warszawską więc może to was ciągnie w tamtą stronę. Ale rząd nie stworzył kominów płacowych w Urzędzie Miasta Oświęcim. To był twój szef – Janusz Chwierut. Zaufanym inspektorom dając 5000, a pozostałym inspektorom minimalną krajową. Potem mówi, że średnia płaca w urzędzie to ponad 4500 zł… Ja z moim kotem mamy średnio 3 nogi… To, że czyjąś praca nie jest medialna, tylko polega na wykonywaniu zwykłych usług dla każdego mieszkańca, wydawania aktów, dodatków, zapomóg, przyjmowaniu wniosków, dbanie o sprawy podatkowe itd. nie znaczy, że te osoby powinny być pogardzane przez Chwieruta. Oni stanowią podstawę sprawnego działania urzędu.
  Problemem urzędu są kominy płacowe. A tego nie zrzuci na rząd PIS bo to PJCH w 100% odpowiada za ustalanie wynagrodzenia szeregowych pracowników.

 71. Ale żeby nie było – jest też i dobra wiadomość: „Medal Honorowy Poczty Polskiej im. Króla Polski Zygmunta II Augusta za szczególne zasługi otrzymał wicepremier Jacek Sasin”.

  No i czy w Polsce można się nudzić? Czy w kraju nad Wisłą nie jest zabawnie? Sami kochani powiedzcie.

 72. „W październiku w sklepach było już 26,1 proc. drożej niż rok temu. To średnia. Rzadkością nie są już wzrosty cen o ponad 30 proc. – tak drożeje nabiał czy mięso. Rekordzistami są nadal produkty tłuszczowe z olejem na czele. Cukier za to jest 50 proc. droższy niż przed rokiem. Na dodatek tempo wzrostu cały czas rośnie”.

  I co Chwierut na to? Dlaczego pozostaje bierny? Skandal!

 73. Częstym gościem u prezydenta w gabinecie jest Marek Sowa, ciekawe dlaczego tak bardzo interesuje się Oświęcimiem?

 74. Prezydent wskazywał nie wprost rok temu, że pewna część stanowisk jest zbędna. Ktoś się zwalnia i ktoś może przejąć jego obowiązki za część wynagrodzenia poprzednika. Jak rozumiem przejmujący nadal byłby w stanie ogarnąć pracę w kodeksowym czasie pracy. Czy są jakieś analizy ilu pracowników można pożegnać bez utraty zdolności Urzędu Miasta i podległych mu zasobów do działania? Fundusz płac można by rozdzielić między pozostałych.

 75. @Krystian
  jednak bredzisz. A może nie? Bo może jesteś nowym wcieleniem małpeczki?

 76. Rafcio.

  Nagrodę jubileuszową dostaje się najwcześniej dopiero po 20 latach pracy i wynosi 75% wynagrodzenia.

  Do wynagrodzenia zasadniczego przysługuje po 5 latach pracy dodatek 1% za każdy rok pracy. Maksymalnie 20%.

  Więc inspektor ze stażem 30 letnim i pensją zasadniczą 3010 zł zarabia 3612 zł brutto. Po opodatkowaniu mniej niż radny za 10 godzin pracy…

 77. a jak to jest w urzędzie z tym wynagrodzeniem? bo pytam znajomego i mówi że większość to tylko podaje płacę zasadniczą ale nie wspomina o wysłudze lat czy premii i innych gratyfikacji – czy funkcjonuje jeszcze nagroda jubileuszowa?
  ja u pracodawcy prywatnego to co najwyżej premię roczną mogę dostać

 78. @klops

  Pracownicy chcą jedynie godnie zarabiać, zlikwidować kominy płacowe i żeby szef doceniał ich pracę. Czy to będzie ktoś z Po, PiSu, lewicy czy od Hołowni – wisi nam to.

  Dlatego nie wiem czemu aż tak się podnieciłeś, że pracownicy są świadomi, że każdy radny jest chciwy…

  Żadna opcja polityczną nas nie sponsoruje i żadnej opcji politycznej nie mówimy nie.

  Dla nas liczy się człowiek. Np. w starostwie też rządzi człowiek PO, ale jest diametralnie innym człowiekiem. Pracownicy są tam zadowoleni z traktowania. Nam nie przeszkadza PO, ale brak człowieczeństwa w osobie Janusza Chwieruta.

 79. @krystian
  cyt. Gwiazdor tym razem jest specjalistą od doradztwa i finansów.

  powiedz szefowi, żeby zmienił ci dawkę, bo zaczynasz bredzić

 80. Przypominacie mi tych co się samobiczuja na Filipinach ,tyle razy mówiłam nie wierzcie popaprańcom !

 81. Cyt. ” Radni pracują w miesiącu może 10 godzin i ich praca polega na przyklepywania wizji prezydenta. Nie siedzą w urzędzie i nie przygotowują uchwał.

  A że radni zarówno z lewa jak i prawej chętni są na pieniądze to czemu mieli nie przegłosować kaski dla siebie i starego.

  Najpierw poparli podwyżki sobie a potem dla prezydenta”….

  Właśnie tego byłem pewien. Ale chciałem by napisał to któryś z pracowników urzędu. Dziękuję, dobra robota…

 82. Łącznie wynagrodzenie prezydenta Warszawy z wliczeniem w to wszystkich możliwych dodatków będzie 18 293,20 zł brutto (80% maksymalnej kwoty).

  Wynagrodzenie zasadnicze Prezydenta Oświęcimia wynosi 10.231,50 zł. Doliczamy dodatek funkcyjny w wysokości 3.277,50 zł. Prezydentowi przysługuje też dodatek specjalny. To 30 procent zsumowanych powyższych kwot – 4.052,70 zł. I kolejny dodatek, tym razem za wieloletnią pracę, wynoszący 2.046,30 zł. Razem 19.608,00 zł.

  To się ten nasz Januszek ceni. Zarabia więcej niż prezydent Warszawy!!!

  A teraz porównajmy stolicę Polski do Oświęcimia…

  Ma chłop tupet.

 83. Niech Pan Prezydent się szykuje…. Za chwilę wszyscy pracownicy pozostałych jednostek miejskich dołączą do tej akcji…koniec tego, czas na szacunek i docenienie pracowników i ich ciężkiej pracy 💪nadzszedł kres tego, niech Pan się obudzi… Niech społeczność miasta Oświęcim dowie się jakiego ma gospodarza…sam Pan powiedział ostatnio publicznie, że nie ważne są chodnik i inwestycje…ważni są ludzie!!! Ale w Pana ustach to jedynie piękne słowa…… niestety człowiek dla Pana się nie liczy,skoro nie szanuje Pan „swoich pracowników”….

 84. niech pierwszy rzuci kamień , ten z urzędników, który nie głosował na Chwieruta… cisza… kamieni brak

 85. @klops

  Widać, że nie masz pojęcia jak działa urząd, albo udajesz głupiego żeby zamącić.

  Przecież każdą uchwałę przygotowuje prezydent miasta (ręcami swoich pracowników) i przedstawia radzie do głosowania na sesji. Radni pracują w miesiącu może 10 godzin i ich praca polega na przyklepywania wizji prezydenta. Nie siedzą w urzędzie i nie przygotowują uchwał.

  A że radni zarówno z lewa jak i prawej chętni są na pieniądze to czemu mieli nie przegłosować kaski dla siebie i starego.

  Najpierw poparli podwyżki sobie a potem dla prezydenta (albo odwrotnie).

  Więc tak, prezydent dal sobie podwyżkę bo przygotował taką uchwałę dająca 95% podwyżkę sobie i 70% podwyżkę radnym. A urzędnikom zaproponował 2% i to nie po równo.

  Rada w której ma większość (choć za byli i ci z PO, KOSU jak i PiSu) poparła wniosek prezydenta.

 86. Robson

  Chwierut sam dał sobie i radnym podwyżkę?
  Ciekawe. W papierach jest ze nad tym głosowano.

 87. @Klops

  Podwyżki były zwykle 2%. Jedni dostawali więcej (ci ulubieni) inni mnie powstały ogromne kominy płacowe między lubianymi a nielubianym pracownikami. Ostatnio zmieniło się to, że przesunięto podwyżki ze stycznia na lipiec, zabrano zwyczajowe nagrody motywacyjne, prezydent odrzucił rozmowy ze związkami, sam dał sobie i radnym wysokie podwyżki (ustawa nie nakazywała dania aż takich podwyżek) jednocześnie oszczędzając na pracownikach, prezydent jest coraz bardziej arogancki w stosunku do pracowników. Ostatnio pracownicy dowiedzieli się od prezydenta, że są wartością ujemną w urzędzie. 10 lat wytrzymaliśmy, ale to koniec.

 88. Gwiazdor tym razem jest specjalistą od doradztwa i finansów.

  Człowiek wielu talentów….

 89. Wiceprezydent Oświęcimia miał dziś powiedzieć stronie społecznej, że w sprawie podwyżek jest źle i nie będzie lepiej!

 90. @Robson

  Czekaj czekaj

  To od 10 lat nie było podwyżek a reakcja jest dopiero teraz. Jak myślisz co takiego ostatnio ma miejsce i co takiego ostatnio wpłynęło na spadek poziomu życia Polaków?

 91. Przepis na podwyżkę jest łatwy i pod nosem. Zapisz się do PO, jak Sylwia Żak, kiedyś zwykła radna, dziś naczelnik edukacji w UM.

  Paweł Kram i Bożena Fraś pracowali tylko na rzecz komitetu wyborczego JCH. Dziś pełnią funkcje prezesa w MZK i hotelu olimpijskiim. A Kazimierz Homa i Andrzej Skrzypinski to może członkowie miejskiego koła przyjaciół historii?

  To jest doktryna „Chwieruta”. Za dobre wynagradzać, za złe pomijać.

 92. @Abcd

  Nikt nie pyta o inne urzędy bo jest tam lepsza sytuacja. Nie od dzisiaj wiadomo, że wśród okolicznych urzędów to miasto Oświęcim płaci najmniej. Dlatego ludzie odchodzą do Starostwa i gmin wiejskich.

 93. Najważniejsze, ze naczelnik promocji dostaje dobra kasę i pilnuje wiesci z ratusza. Reszta ma pracować za miskę ryżu.

 94. A czemu nikt nie pyta jak jest w innych urzędach?

  Skąd te pieniądze mają się wziąć jak nie z podatków i innych danin.
  Koło się zamyka i niestety jest to na całym świecie u jednych więcej u jednych mniej.

  Nawet zakładając że Chwierut da podwyżki kosztem inwestycji to dalej pani Basia Gienia będą mówić że mało, natomiast cześć mieszkańców że miasto się zamyka i nie ma tu co szukać. I znów kilku oszołomów będzie miało temat to obrażania, trolowania i szerzenia nienawiści.

  Przykre. Polska 2022.

 95. noooo taaaak
  „@” czyli dla swojaków „małpa” to Marek? Niech ktoś jeszcze powie, że to Marek T. i wszystko będzie jasne.
  Kiepski trolling, problemy komunikacyjne, wydział propagandy dyszy agonalnie. Oj panie Marku T. może być źle. Może warto rozważyć opcję „szczura”?

 96. @@
  „Znasz jakiegoś lepszego: energicznego, kompetentnego, uczciwego oświęcimskiego polityka? ” Że niby Chwierut? Myślałem, że to to jest poważna dyskusja…

 97. @Anonim

  przez 10 lat kasa a podwyżki urzędników się nie znajdowała

  Inflacja to tylko kolejna wymówka prezia

  Ile to lat chwirut chwalił się jak jest dobrze a i tak miał w rzyci pracowników. Dla chwieruta żaden moment nie jest odpowiedni na zajęcie się wynagrodzeniami zwykłych pracowników

 98. To już właśnie ten moment by podziękować PiS za drożyznę, za szalejącą inflację, za niskie zarobki…
  Gdyby nie decyzje rządu PiS to kasa na podwyżki by się znalazła…

 99. @

  Marku, wy tylko potraficie obarczać za swoje nieróbstwo PIS. Tylko straszycie pisem, obrzydzacie związki zawodowe itd bo nie macie czym się wytłumaczyć z tej tragicznej sytuacji miasta, która ciągnie się od wieku lat. Żaden PiS, żadna wojna nie spowodowała tragicznej sytuacji związanej z wynagrodzeniami pracowników. Chwierut potworzył kominy płacowe, niesprawiedliwości itd. Urzędniczki które pracują w jednym wydziale i siebie zastępują w razie choroby mają różnice płac 1000 zł i więcej. To nie wina PiSu, Rosji czy covidu. To wina tylko i wyłącznie Chwieruta i jego świty.

  Upatrujecie wybawienia z zarzutów w czynnikach zewnętrznych żeby pokazać że jesteście bez winy. To wam się nie udaje. Wszyscy widzą, że to wasza polityka prowadzona przez Chwieruta doprowadziła do tej tragicznej sytuacji.

  Możecie dalej próbować szczuć ludzi na siebie bo taka jest wasza polityka i tylko to daje wam nadzieję na przetrwanie.

  Wystarczy jeden kandydat na prezydenta nie związany z PO czy Pisem i Chwierut może się pakować. Nie ma czym się pochwalić za tą dekadę pracy jako prezydent. A nawet gdyby Chwierut wygrał to i tak to jego ostatnia kadencja. My przetrwamy i przeżyjemy jego panowanie. Ale on na zawsze zostanie zapamiętany jako najgorszy prezydent Oświęcimia.

  Więc kopiuj i wklejaj dalej wytyczne jakie dostałeś od Chwieruta i pracuj na rzecz Wydziału Propagandy. Tak jesteście już skończeni w oczach pracowników i mieszkańców.

 100. @Tak tylko pytam – kochany, naprawdę jest wybór? Znasz jakiegoś lepszego: energicznego, kompetentnego, uczciwego oświęcimskiego polityka? No to dawaj, a zaraz na niego zagłosuję.
  Tylko byłoby dobrze aby miał za sobą jakiś zwolenników, też uczciwych i kompetentnych, aby stworzyli w radzie miasta większość, bez której twojemu prezydentowi rządzić będzie trudno.
  W praktyce jest tak, w Polsce i na świecie: są partie liberalne typu peło, takie trochę nudne, centrowe, które starają się zachowywać jako tako racjonalnie i partie populistyczno-rozdawnicze w rodzaju pis, które zdobywają wyborców twierdząc, że chcą dobra ludu i narodu, któremu zagrażają wrogowie. Ponadto są marginalne: skrajna prawica (Polska dla Polaków, Ziemia dla Ziemniaków), skrajna lewica (najważniejsze są prawa lgbt i ekologia za wszelką cenę). No i są kukizy znikąd. Taki masz wybór.

 101. Dlaczego w P&R można kupić bilet na autobus po Tarnowie, a nie można na MZK Oświęcim?

 102. A teraz już drogie pisowskie trolle czas na powrót (po raz pięćdziesiąty ósmy) do tematu „podwyżka chwieruta” i „kibel chwieruta”.
  Chociaż taki kibel, ale tradycyjny z babcią klozetową, właśnie w naszych bratnich, papieskich Wadowicach – zbankrutował.

 103. Skąd taki pomysł, że tylko PiSowskie wcielenie będzie? Zawsze jest większy wybór i może wyborcy zrobią POPiSowi fucka?

 104. Pracownicy generalnie są monotematyczni w rozmowach z pracodawcą. „Chcemy podwyżki”, a jeśli ją dostaną „chcemy kolejnej podwyżki” itd. O czym innym mieliby rozmawiać? Referendum KasiuBasiu? Za niedługo masz wybory i swobodnie będziesz mogła zagłosować na pisowca hotina, albo na jakieś inne jego hotinopodobne pisowskie wcielenie. Wtedy to dopiero w Oświęcimiu będzie zabawnie.

 105. Znamy te słowa prezydenta, że pracownicy nie są stroną do rozmów. Ktoś to słusznie przypomniał. Mnie się przypomina jeszcze jedna sytuacja, która już podchodzi pod mobing. Stwierdzenie, że mamy się cieszyć z takich podwyżek jak są bo gdyby zrobić referendum nie byłoby ich wcale. Ludzie was przecież nie lubią. Ciekawe jak wyszłoby referendum dla mieszkańców w sprawie dla prezydenta i radnych ?

 106. Związkowiec – „Kupą mości panowie! Razem – zwyciężymy! W jedności siła!”. Poważnie?
  Prawda jest taka, że praktycznie wszyscy pracownicy najemni w Polsce odczuwają skutki galopującej inflacji i spadku realnych płac. Nie jesteście szanowni urzędnicy um z Oświęcimia żadnym wyjątkiem.
  Przynajmniej – jak słuchy niosą – w kręgach władz pis zaczęła być rozważana rezygnacja z budowy CPK, To kretyństwo przeszłoby może pisowi jakoś w lepszych czasach, ale teraz to byłoby istne finansowe samobójstwo.

 107. W tutejszym urzędzie związki są konieczne bo obecnie panujący nie rozmawia z plebsem. Sam jest winny biedzie jaka dosięgła urząd i jednostki podległe. Dawanie przez lata marnych podwyżek doprowadziło do tej katastrofy. Nawet gdy była kasa nie dawał. Przesuwał z i tak skromnego funduszu wynagrodzen na inne cele. Jak można być tak podłym. Dobry gospodarz dba o wszystkich zwłaszcza o ludzi którzy na niego pracują. Teraz zapragnął nowej choinki na rynku… jak fanie, że ma taką moc i może spełnić swoje marzenie. Jak to ma się do oszczędzania…..

 108. Mam prośbę o zamieszczanie aktualnego zdjęcia pana prezydenta. Ktoś mógłby pomyśleć, że jest nieśmiertelny.

 109. Tak hotinie – ceny podstawowych produktów w sklepach wzrosły o prawie 30%, a ty dalej na klęczkach przez pisem?
  Pan premier Morawiecki wczoraj ogłosił, że zadba o to, aby w przyszłym roku energetyczne spółki skarbu państwa miały tylko „minimalny zysk”. Przyznał tym samym, że obecnie spółki węglowe, Orlen, itp łupią Polaków niemiłosiernie i zawyżają ceny benzyny, oleju napędowego, węgla, prądu itd. Korzystając z tego, że są monopolistami. Ponieważ przynajmniej niektórzy Polacy (nie mówię tu o hotinie) potrafią liczyć i widzą, że ceny paliw na stacjach benzynowych mają się nijak do wzrostów lub spadków cen ropy naftowej na światowych giełdach. Co takiego nagle się stało, że prąd tak gwałtownie podrożał? Kopalnie miału węglowego wydobywają tyle samo, ile w zeszłym roku (brakuje na rynku ekogroszku do palenia w piecach, ale to inna sprawa). Wydobycie węgla brunatnego z odkrywkowych kopalni nagle podrożało? A może też woda podrożała w elektrowniach wodnych? Ciekawe, prawda?
  Zadałeś sobie kiedyś takie pytanie?

 110. @były związkowiec

  Wiem, że dla niektórych nie liczą się ludzie tylko przynależność partyjna. Tacy jak ty w obronie jedynej słusznej opcji potrafią zgnieść, zdeptać i za nic mieć ludzi. Byleby wyszło na moje. Byleby moja partia wygrała. Z ludźmi i ich problemami się nie liczycie.

  Ponad połowa załogi UM zapisała się do związków bo prezydent powiedział, że pracownicy nie są dla niego stroną do rozmów o zarobkach. Większość naczelników nie stoi po stronie pracowników i nie naciska na prezydenta ws. podwyżek. Wolą tracić specjalistów niż się odezwać.

  Jedyną nadzieją dla szarych pracowników jest działanie wspólne, grupowe. A te zgodnie z polskim prawem winno odbywać się pod postacią związków zawodowych.

  Mamy nowe związki, dużo nowej krwi także ten kilkuletni marazm poprzedniej ekipy odszedł w niepamięć. Teraz działamy i zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do poparcia pracowników urzędu miasta i jednostek miejskich.

  Prezydent sam z siebie nie podejmie działania w celu naprawy niesprawiedliwego i krzywdzące systemu wynagradzania i podwyżek w um.

 111. Nic tylko wybierać PO-KO i w Tuskolandii będzie się im żyło lepiej, godniej i dostatniej.

 112. Małpa jak chcesz rozumem dorównać małpce fiki miki to jesteś na najlepszej drodze !

 113. @

  Oj Marku, Marku a ty dalej swoje.

  Odkąd Chwierut został prezydentem powtarza, że na wynagrodzenia pracowników nie ma pieniędzy. Ale na każda bzdurną inwestycje ma. Dla siebie i radnych też znalazł. Na planowane kolejne wielkie inwestycje też ma.

  Dajcie se już siana z tą propagandą. Jak nie umie zarządzać budżetem to niech wraca skąd go Donald wytrzasnął.

  Tym razem pracownicy wam nie odpuszczą. Wiadomo, że jako prawa ręka szefa będziesz go bronił z całych sił. Obiecaną karierę trzeba jakoś bronić. Rozumiemy to.

  Myślę, że wydział propagandy będzie zadowolony z hasła „Oświęcim. Tu się dzieje” bo będzie się działo.

 114. Nasz ulubiony premier Morawiecki właśnie pojechał do Brukseli po prośbie, aby błagać Unię o pieniądze (tak jak Orban). Niestety nikt już nie chce kupować polskich obligacji dłużnych, a dalszy masowy dodruk pustego pieniądza spowoduje całkowitą i natychmiastową katastrofę gospodarczą Polski. Nawet największe tłuki w kręgach działaczy pis zaczynają to wreszcie rozumieć.
  Na sytuację budżetu Oświęcimia ma to wpływ oczywisty i bezpośredni. Najpewniej pis w przyszłym roku przyciśnie jeszcze trochę samorządy, zostawiając środki tylko na utrzymanie szkół i płace personelu na poziomie minimalnym.
  Więc szanowni związkowcy solidarności, pisowscy radni oraz pisowskie trolle: możecie sobie tutaj pieklić się i krzyczeć, obrzucać Chwieruta bluzgami, ale i tak niczego to nie zmieni. Tym razem pieniędzy naprawdę już nie ma.

 115. @związkowiec do Ciebie

  Odpowiem po kolei do każdego Twego akapitu:

  1. Ano dlatego protest żeby uspokoić członków i wykazać się, że coś robicie. Tak jak pisałem, byłem działaczem Solidarności, czego do tej pory się wstydzę. Na zebraniach było „zróbmy coś bo członkowie czynią nam zarzuty….itp, itd.”, dalej, wyjdziemy do ludzi pokrzyczymy i jakoś to będzie… A jak przyszło do konkretnej sytuacji to wyszedł przewodniczący Solidarności i powiedział do pracowników – podpiszcie, nie macie wyjścia, mówiliśmy wam, żeby nie podpisywać ale jednak musicie podpisać bo was zwolnią…ot to tylko jedna z wielu sytuacji
  2. Przestań opowiadać głupoty, ze składek się związek nie utrzyma. Składki to pewien procent. Jak pisałem, niech Pani Grubka z UM przedstawi ile Międzyzakładowa Solidarność ma kasy i skąd od początku działalności to się okaże kto ma rację.
  3. Solidarność nie jest pracodawcą ale organizacją, która ma wspierać zarówno pracowników, członków ale i w pewnym stopniu pracodawcę, aby zakład był rentowny i dobrze funkcjonował. Zamiast przeszkadzać, związek powinien pomagać. Zerknij sobie w statut bo chyba nie znasz, Po drugie związki są utrzymywane przez pracodawcę – kto zapewnia lokum i ponosi wszystkie koszty funkcjonowania. Może warto, zamiast utrzymywać nierobów związkowych, którzy niejednokrotnie mają wyższe pensje niż ich odpowiednicy na tych samych stanowiskach, przeznaczyć te pieniądze na wypłaty dla pracowników – odejmiecie sobie od koryta? Niejeden zakład, w którym działają związki miałby dużo lepszą sytuację finansową i lepiej by funkcjonował gdyby związki nie przeszkadzały. Po trzecie to właśnie jest gospodarność Prezydenta, gdyby postępował jak Kaczyński, to porozdawałby na lewo i prawo i za chwilę taki Łoziński i Przewoźnik czynili by zarzuty, że brak pieniędzy w mieście. Solidarność i inne związki ma to do siebie, że wtrąca się tam, gdzie nie trzeba czyli do zarządzania zakładem pracy, a 1 procent związkowców ma pojęcie o zarządzaniu. Problem jest taki, że Kaczyński się zagalopował, brakuje 400 mld i teraz próbują zrzucić na samorządy, dodatkowo tnąc budżety samorządom w różny sposób i w porozumieniu wypuścili związkowców i lokalne „elity” PiS w miastach.
  4. No tak, za to związki mają kompetencję, jakby związkom dać pokierować zakładem, to po roku wszystko leży na łopatkach

  5. Mi świta bardzo dużo, poznaj działanie związków i Solidarności, podziałaj w rzeczywistości, a nie na papierze to wtedy pogadamy.

  Pozdrawiam

 116. Spokojnie. Wszystko w swoim czasie. Do wyborów jeszcze trochę więc nie ma co się za wcześnie spalać. Ludzie mogą zapomnieć. Odpowiednie dokumenty i informacje zostaną ujawnione podczas kampanii.

 117. Dziwne że nic nie wypływa z urzędu. Żadna aferka Za marszałka to było nie do pomyślenia.

 118. Historia powinna zatoczyć koło i powinien wylecieć czyli od komisarza do nowego komisarza inaczej my mies,każdy marnie skończymy!

 119. @czytelnik
  A może po prostu trzeba gospodarza, co to odpowiednio pospina, nawet kosztem kilku parków? Czy może od razu syndyka zatrudnijmy…

 120. @Gość

  Może niech rozważy likwidację tej spółki? Jedyne co prężnie działa w tym przybytku to podobno kontrolerzy biletów. Kursów już jest mało. Skoro MZK udaje że obsługuje mieszkańców to może mieszkańcy powinni rozważyć udawanie że płacą za przejazdy. Bilety miesięczne coraz droższe tylko kursy z dojazdem do roboty na Synthos znikają jeden po drugim a w soboty i niedziele to dramat. Pieniądze za usługę bieże się fajnie gorzej z wywiązaniem się z jej realizacji. Słowem transport zbiorowy tylko z nazwy.

 121. Od lutego P. prezydent w ramach oszczędności planuje drastycznie ograniczyć komunikację miejską .Prace w MZK w postaci cięcia kursów już trwają.

 122. @Były związkowiec

  Jeżeli Solidarność jak tak powiązana z PISem to dlaczego organizują 17 listopada protest pod Sejmem? Coś ci nie stykło…

  Każdy związkowiec odprowadza składkę na związek, więc pieniądze na akcje protestacyjne mamy nie małe.

  A to Solidarność jest pracodawcą protestujących pracowników? Dlaczego problem spowodowany niegospodarnością Janusza Chwieruta ma być zażegnany pieniędzmi wypłacanymi przez Solidarność?

  Prezydent nawarzył piwa więc musi je wypić. Albo ma kompetencje do zarządzania miasta, albo nie. Jeżeli chce się spełniać w urządzaniu zieleni to niech pracuje jako ogrodnik.

  Coś tam ci świta, ale nie do końca jarzysz o co kaman.

 123. Ze związkami to uważajcie, realizują tylko swój interes. Kto działał w związkach ten wie o co chodzi. Jeżeli mowa o Solidarności to jest ściśle powiązana z PiS. Może przewodniczący ujawni ile związek ma odłożonych pieniędzy na koncie. Aby związki były skuteczne, powinny zostać wyrzucone za bramę, tak jak to jest w innych krajach, a nie siedzieć na garnuszku pracodawcy. A jak już przychodzi co do czego to interes związku stawiają nad interesem pracownika, przykładem mogą być związki na kopalniach. Nie mówi się o tym głośno ale związki dostały kupę kasy od Państwa, stąd jeden ze związku na niedalekiej kopalni w swoich oszczednościach ma ponad 800 tys. Zł. I pilnują ,żeby to nie wyszło na zewnątrz. Jak w tym przypadku Solidarność jest tak za pracownikami, to może ona wypłaci dodatek pracownikom, może przedstawiciel związku w UM ujawni info ile związek ma odłożonych pieniędzy, taka informacja zawsze jest podawana na zebraniach delegatów, a i każdy członek może się o to zwrócić do związku….

 124. Już widzę oczami wyobraźni najnowsze wieści z ratusza: „Prezydent wsłuchał się w stronę związkową”. Dobry gospodarz (ale tylko dla tłustych kotów z oświęcimskiej PO).

 125. Miasto PO-koju jakim jest Oświecim mówi głośno stanowcze NIE,dla PJCH,który popierając patodevoloperkę doprowadził do największego zadłużenia Miasta PO-koju mając Oświęcimian głęboko w PO-ważaniu,dodatkowo zwalając wszystkie problemy na PiS i prezesa Kaczyńskiego. Precz z hiPOkryzją tego członka partii z ukryta upcją PO-niemiecką!

 126. Widzisz drogi @, zaczynasz kumać. Energia wystrzeliła w górę? Czy mamy jakiś plan oszczędności i modernizacji? Nie ma. W innych miastach na gwałt szukają sposobu na szybką wymianę przestarzałych i energochłonnych urządzeń. Może warto założyć więcej fotowoltaiki?
  Dług był tani? Zawsze słyszę, że JCh ma wykształcenie ekonomiczne. Nie przewidział, że stopy w górę to i odsetki w górę? Co z „politykę ostrożnego zadłużania dającej efekty” o której tak sobie mówił jeszcze rok czy dwa temu? Może dlatego, że jego wykształcenie to „gospodarka centralnie planowana”, ta sama która zniknęła z hukiem w 1989.
  Co do do obcinek przychodów miasta to czy został wdrożony jakiś plan cięć i sanacji miasta? Czy w ogóle się coś dzieje? Po co spłaca długi Susułowi budując tego grzmota na Bulwarach? Może jakieś mieszkania komunalne by wybudował dla mniej zamożnych? Byłby podatek i opłaty do budżetu.
  Czy ma to związek z tym, że po ewentualnej wygranej w 2024 roku ma ostatnie 5 lat pracy w urzędzie? Czy może dlatego, że jego pretorianie to ludzie tuż przed emeryturką i chcą sobie spokojnie do niej dorobić???

 127. Cieszcie się że macie jeszcze pracę bo po nowym roku w Polsce to może być tragicznie.
  Sprzedaż spada, a więc co będzie miał zrobić właściciel małej firmy, który zatrudnia 5-8 pracowników? albo właściciel sklepu osiedlowego który też stoi za ladą i ma pracownicę lub dwie?

  Wyjścia są dwa (oba brutalne). Zamknąć interes i zwolnić pracowników, albo koszty (prądu, podwyżki pensji, towarów) przerzucić w całości na klientów (czytaj podnieś cenę końcową o 20-40%).

  Przerzućcie sobie ten przykład na samorządy.

  Z za komputera to się wszystko ładnie pisze.

 128. Do związkowca Wieśniak nikogo nie słucha a strajk ma w d….. Jedynie wystąpić o usunięcie i komisarz to rozwiązanie. Ps Sowa jest tak samo w tym Umoczony.

 129. @Lidia

  Zapraszamy do przyłączenia się do protestu wszystkie jednostki miejskie i pracowników administracyjnych szkół i przedszkoli miejskich. Proszę o kontaktowanie się z nami. Nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy razem w odpowiednim czasie wyszli na ulice miasta.

 130. Wszyscy żałujecie pracowników UM a co mają powiedzieć pracownicy administracji w szkołach i przedszkolach którzy wykonują cięższą pracę za najniższą krajową

 131. Może czas wywalić cwaniaczka i jego przydupadów z UM9swięcim dla dobra mieszkańców zanim doprowadzi wieśniak do bankructwa miasta. Zarad komisaryczny to jedyne rozwiązanie dla miasta co ma to komuszki niebieskie co wspierają Wieśniaka za stanowiska jako praewodniczący komisji Praykład Bezpieczeństwa.

 132. Ten co tak go broni tu na forum to ten co zarabia ponad stan bo i tacy są. Biedoty to on nie zrozumie. Ach tr kominy .

 133. Obawiam się, że w budżecie Oświęcimia nie ma już po prostu pieniędzy na nic, a tym bardziej na podwyżki płac, jakich spodziewaliby się protestujący. Nie mogłem doszukać się więcej konkretów w oficjalnych wypowiedziach Chwieruta, ale:
  – o 14 milionów mniejsze są wpływy podatkowe dla miasta w związku z „polskim ładem”,
  – jeszcze w styczniu Chwierut szacował, że miasto będzie płaciło o 3 miliony złotych więcej za prąd i gaz niż w ubiegłym roku. Tak było w styczniu, ale teraz, w związku z wariackimi podwyżkami cen mediów dla samorządów, to będzie pewnie z 10 milionów w plecy. Może byś panie Chwierut gdzieś coś wyjaśnił?
  – Miasto ma teraz dług trochę mniejszy niż w zeszłym roku, ale nadal w wielkości ok 70 milionów. W normalnych warunkach i do tej pory raty spłat odsetek nie były jakoś szczególnie uciążliwe i do przyjęcia. Ale teraz po wielokrotnym podniesieniu stóp procentowych przez RPP (Glapiński) koszt obsługi długu wystrzelił w kosmos.
  Budowa ulicy za Aldim i Kauflandem nagle stanęła. Przypuszczam, że firma budowlana wobec ostrych inflacyjnych podwyżek cen wszystkiego (betonu, asfaltu, paliwa, robocizny) stanęła z pracami nie chcąc zbankrutować i zwróciła się do miasta o waloryzację umowy (z 30%?). A miasto, jak się obawiam, po prostu takich wolnych pieniędzy nie ma. Dlatego sytuacja zrobiła się patowa.

 134. Marku, Ty po kumpelsku masz za co żyć ale gdzie solidarność z twoimi pracownikami. Już nie pisz… jesteś rozpoznawalny

 135. Nieeee. Solidarność Dudy nie jest związkową przybudówką pis. Ależ nie. Absolutnie. Wcale.

 136. @

  Marku aż tyle ci prezydent płaci żeby nastawiać ludzi przeciwko pracownikom?

  Żaden PiS nas nie sponsoruje. Już próbujecie puścić taką plotkę wśród pracowników żeby nie zakładali przypadek akcji protestacyjnej. Na nic wasze wysiłki. Działamy tylko i wyłącznie w imieniu pracowników. Żadne wasze pokrętne tłumaczenia nie zmienią prawdy. Chwierut nie chciał rozmawiać z pracownikami za zamkniętymi drzwiami to będzie rozmawiał na forum publicznym.

 137. Wieśniak z pegieeru swoje bierze . A jak głosowali urzędasy podczas wybórów i jak się cieszyli a szczególnie malutkie. Obecnie się nie podoba przekupny niektórym urzędasom. Typowe przysłowie wybieraj odpowiedniego człowieka na odpowiednie stanowisko a nie ułomka po linii.PO

 138. W dniu 24 listopada 2021 odbyło się głosowane rady miasta (uchwała XLI/673/21) w sprawie tej podwyżki wynagrodzenia prezydenta miasta Oświęcim.
  „Za” głosowali prawie wszyscy radni,
  w tym prawie wszyscy radni pis,
  w tym radni dziś najaktywniej jazgoczący: Waldemar Łoziński i Jakub Przewoźnik.

  Szukałem tego przez 15 minut na stronie urzędu miasta i myślę, że należy mi się od protestujących członków solidarności za to jakaś pochwała.

 139. Kiedys w urzedach byly kolejki, teraz wiekszosc spraw mozna zalatwic przez internet.Mam wiec rade dla prezydenta. Zrobic,, przeglad” stanowisk, ludzi w wieku emerytalnym zachecic jednorazowymi gratyfikacjami za odejscie na emeryture. Na ich miejsce nie przyjmowac pociotkow, pieniadze zaoszczedzone przeznaczyc na podwyzki dla pracujacych… lepsza praca lepsza placa…bo jak nie to zaraz zaczna narzekac, ze za malo tlenu maja w pomieszczeniach, bo przeciez po 3 siedza w pokoju…

 140. Tak, rok przed wyborami ktoś będzie się spalać by chwilę posiedzieć na stołku. A potem oklep od nijakiego peowca. Srogie piguły tam macie. Pamiętaj że rząd podniósł stawki podatków okalnych przeciętnie o 12 proc. Ludzie też dostaną podwyżki więc kasa będzie. A jak nie to może porą na emeryturkę i oddać władze nieskazonych PZPR i Balcerowiczem. Znających świąt i nie zakompleksionych.

 141. @ jak się dostało super premię od pryncypała to i naczelnik UM bzdury pisze… prawda?! Prezydent i radni nie chcieli podwyżek płacowych i diet, to PIS im na siłę dał. Szkoda tylko, że nie pamiętają kto „robi” wyniki finansowe w UM.

 142. Komisarz polityczny Oświęcimia Waldemar Łoziński – prawda, jak to ładnie brzmi panie radny? I wicekomisarz Jakub Przewoźnik. Cudo. Cóż za sprytna intryga.

 143. To, że: Chwierut „podniósł sobie i radnym pensję. Nie o 2, 3 czy nawet 10 procent, ale o 95 i 70%” – jest zwykłym, standardowym pisowskim kłamstwem.
  „Podwyżki wynagrodzeń wójtów, burmistrzów i prezydentów zostały narzucone przez ustawę o zmianie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Nie mieliśmy na to wpływu – mówią samorządowcy, proszeni o komentarz w tej sprawie.”
  „To przebiegła pułapka polityczna” – pisze Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, o ustawie, wskutek której włodarze miast dostaną duże, kilkudziesięcioprocentowe podwyżki. „Perfidia polega na tym, że tę podwyżkę trzeba zrobić, bo nakazuje to prawo” – pisze Krzystek. Wtórują mu inni prezydenci miast w Polsce.

 144. Wszystko to sprawia wrażenie z góry ukartowanej akcji: najpierw publikowane tutaj kolejno „listy otwarte” radnych pis, pochylających się z troską nad wysokością zarobków urzędników w magistracie, teraz „akcja protestacyjna” Solidarności. Zakładam, że chodzi o sparaliżowanie działania urzędu miasta, aby premier Morawiecki miał pretekst do mianowania w miejsce Chwieruta pisowskiego komisarza.
  Art. 97. ustawy o samorządzie
  1. W razie nierokującego nadziei na szybką poprawę i przedłużającego
  się braku skuteczności w wykonywaniu zadań publicznych przez organy gminy,
  Prezes Rady Ministrów, na wniosek ministra właściwego do spraw administracji
  publicznej, może zawiesić organy gminy i ustanowić zarząd komisaryczny na okres
  do dwóch lat, nie dłużej jednak niż do wyboru rady oraz wójta na kolejną kadencję.
  W tym wszystkim urzędnicy mają zagrać rolę rolę „ślepego instrumentum”. Ciekawe czy dadzą się nabrać.

 145. @
  Sytuacja z niskimi wynagrodzeniami w urzędzie miasta ciągnie się na długo przed pandemią, inflacją czy rządami PIS.

  Także usprawiedliwianie się wyżej wymienionymi jest chybione. Gdyby Chwierut i poprzednicy nie zaniedbywali od lat spraw pracowniczych dzisiaj nie protestowałby urząd, mops a za chwilę i inne jednostki miejskie. Jakoś pieniądze na chybione inwestycje są. Ale na ludzi nigdy.

  Jakoś Chwierut w środku pandemii nie miał skrupułów i podniósł sobie i radnym pensję. Nie o 2, 3 czy nawet 10 procent, ale o 95 i 70% Żadna ustawa nie zmuszała go do tak wysokich podwyżek. Jednocześnie w tym samym roku zaczął drastyczne obcinać pieniądze na szeregowych pracowników.

  Żeby nie było, że pracownicy są za PiS i przeciw PO należy dodać, że delegacja pracowników będzie również protestowała 17 listopada w Warszawie przed Sejmem.

  Wystarczy być człowiekiem i myśleć też o innych. Nie tylko o sobie.

 146. Piszą bardzo słusznie:
  – ” jednak obecna sytuacja w Polsce sprawia, że pracownicy z miesiąca na miesiąc ubożeją przez galopującą inflację” – całkowita prawda.
  – „Ceny żywności, prądu, gazu oraz wszystkich innych podstawowych produktów i usług odczuwalnie wzrastają z miesiąca na miesiąc” – absolutnie się zgadzam.
  – „a wynagrodzenia … realnie ich siła nabywcza jest coraz niższa.” – w punkt.
  Jakieś refleksje? Wina Chwieruta? Wina Tuska? Unia 14 milionów z kasy miejskiej zabrała?
  Jasne.
  Tak to jest jak rządzi peło: pieniędzy ni ma. A jak rządzi pis, pieniądze aby dać ludziom, od razu są.
  (dodrukowane).

 147. Po wpisać i czasu umieszczania komentarzy widać że piszą tą 3 maksymalnie 4 osób.
  Trole z G….

 148. Zobaczcie jeszcze na interpelacje. Przewoźnik pytał ile osób nie osiąga pensji minimalnej. Skandal że wynagrodzenie odpychane jest nagrodami i dodatkami.

 149. Urzędnicy zarządali 1000 zł podwyżki od 2023. Prezydent obiecał widełki od 140 – 200 zł brutto 🙂

 150. Jak chcesz dać w szyję, przyjdź do mdsm na darmowe niemieckie wino i ciastka z lidla. Już 19 listopada! Znajomość języka niemieckiego nie jest wymagana 🙂

 151. Dzisiejszej nocy wszystkie lokalne harcowniki z pisu nie będą mogły zasnąć z podniecenia. Z tej okazji dadzą w szyję 🙂

  PS ALKOHOL ODPOWIADA ZA WIĘCEJ POCZĘĆ NIŻ WSZELKIE POLITYKI PRORODZINNE WSZYSTKICH RZĄDÓW.

 152. Popieram pracowników urzędu miasta. To oni pracują dla ludzi. Drodzy radni, jak się wam patrzy w lustro? Wiecie co to jest sumienie? Nie wstyd Wam?

 153. Strategia osiągnięcia dobrobytu Polaków jest w trakcie realizacji, już jesteśmy blisko, jeszcze chwila, szczypta cierpliwości. Odpowiada za niego najlepszy manager w kraju. Oto jego motto:

  „Trzeba słuchać ludu, obiecać im, czego oczekują, a potem wygaszać ich oczekiwania. Mają zap…ać za miskę ryżu”

 154. MZK już zostało spacyfikowane. Personel w MOPs również. Z urzędnikami z ulicy Zaborskiej równie dobie poradzi.

 155. Popieram. Niech przeżyje miesięcznie za niecałe 3 tysiące na rękę. Brawo w końcu coś się dzieje. Niech Oświęcimiacy się dowiedzą jak wygląda szacunek do pracownika.

 156. Dokładnie PJCH jest bierny na wszystko!!!! Na głosy mieszkańców, pracowników urzędu i radnych z opozycji. Jedno co robi to ogólnopolską politykę pod dyktando kolesi z partii. Fakt !!! A do uciszania problemów mieszkańców spuszcza ze smyczy swojego zastępcę PAB.

 157. Chwierut bierze głodem ludzi, którzy trzymają mu urząd, a sam podsypuje sobie swoją pensje rękami radnych. Wspaniały człowiek 🙂

  Niestety, nie przegra najbliższych wyborów, ponieważ permanentnie w mieście brak kontrkandydata.

  Ps W Katowicach lekką rączka można zarobić 6 tys zł.

 158. Z całym sercem popieram protest pracowników UM, ale boję się, że pieniędzy nie ma na podwyżki pensji. Cały ten konflikt jest wszędzie w całej Polsce. Ludzie po prostu za mało zarabiają. Bez względu na przynależność partyjną władz, zawsze jest tak samo. Ci „Panowie” na górze mają gdzieś zwykłych ludzi. Ci co tak krytykują władze naszego miasta po to aby sami mogli rządzić, sami będą robić to samo. Liczy się tylko ja i ja, a resztę mam gdzieś. Zauważcie, że od tylu już lat jest niby demokracja ale zwykły „robol” ma zawsze pod górkę. Ale wracając do naszego miasta to urzędnicy z powiatu też mają takie niskie pensje, ledwo najniższą krajową. A popatrzcie na wynagrodzenia „góry”. Dobrze zarabiają tylko prezesi spółek miejskich i ich dyrektorzy. Boję się, że jeżeli pieniądze się znajdą to komuś przykręcą śrubę, bo przecież tak jak i rząd, Prezydent nie ma swoich pieniędzy, żeby komuś dać to trzeba komuś zabrać. Podatki lokalne już teraz są duże. Ci z opozycji co tak krytykują niech wskażą źródło pieniędzy na podwyżki. Teraz pochylają głowy nad biednymi ludźmi. Od lat jest taka prawidłowość, opozycja mówi jak to nie będzie dobrze, tylko mnie wybierzcie. Mają tysiące pomysłów na dobrobyt. Co będzie później? Ludzie łudzą się i tak w kółko. A Solidarność? Na pasku rządzących, jest tak, każdy to widzi.

 159. Wystawca bilbordów pana sowy i chwieruta powinien oddać w tych ciężkich te miliony na parking na bulwarach.

 160. Czy w tym roku będzie ogłoszony poroniony pomysł na projekt na projekt koncepcji przebudowy lodowiska?

 161. Już nie mogę doczekać się, kiedy PO dojdzie do władzy w kraju 🙂 Imigracja znów wystrzeli na wyspy i do reichu.

 162. Renato , raczej skupmy się jak możemy wesprzeć pracowników UM Oświęcim , MOPS itd. Prezydent, który daje podwyżkę radnym miasta w wysokości około 70 procent a pracownikom 7 procent nie powiniem dalej już być prezydentem naszego miasta. Ci ludzie są też mieszkańcami Oświęcimia. Każdy ma prawo do godnego życia! Pracownicy UM Oświęcim popieram Was!!!

 163. Niech protestują, będzie mniej nakazow i kar dla i tak biednych już obywateli

 164. Solidarnosc tak protestuje, to dlaczego popiera rząd i Morawieckiego który przy inflacji prawie 18 % zapewnił podwyżki dla pracowników budżetu państwa i dla nauczycieli na 2023 o 7,8%. Jak żyć panie Kaczynski!!!

 165. Dobry gospodarz który nie chce rozmawiać z pracownikami? Co mają powiedzieć ludzie, którzy tam pracują i nie starcza im do pierwszego kupując towary podstawowej potrzeby? Co Pan im powie?

 166. @Jarosław Szyja
  Zajmujemy się problemem naszych mieszkańców – pracowników UM Oświęcim. Swoje wywody pisz gdzie indziej, na wyższym szczeblu 🙂

 167. Powoli chyli się ku upadkowi wizja „dobrego gospodarza i skutecznego prezydenta”. Jak widać, ani nie jest dobrym gospodarzem ani skutecznym prezydentem.

 168. Głosujcie dalej na nieudolnych członków Platformy z nazwy ,,Obywatelskiej”,która ma spoeczeństwo w głębokim PO-ważaniu!

 169. W razie czego mam na działce całkiem sprawne taczki. Starczy dopompować koło i można używać.

 170. No to PPJCh wreszcie będzie mógł udowodnić, że określenie Dobry Gospodarz nie jest pustosłowiem.

  Budować chodniki za pieniądze z OSPRu to i baba z targu potrafi. Zobaczymy jak pójdzie z realnymi problemami.

Send this to a friend