Informacje

OŚWIĘCIM. TVP3 Kraków pokaże debatę prezydencką kandydatów z Oświęcimia

W czwartek 21 marca TVP3 Kraków zorganizuje i pokaże debatę wszystkich kandydatów na prezydenta Oświęcimia w najbliższych wyborach samorządowych. Emisja rozpocznie się o godzinie 18:00. Debatę można oglądać na kanale TVP3 Kraków w telewizji naziemnej, w internecie na stronie VOD TVP lub aplikacji TVP GO.

Przypomnijmy, w rywalizacji o fotel prezydenta Oświęcimia powalczy obecny włodarz Janusz Chwierut, członek Platformy Obywatelskiej, który tak jak w poprzednich wyborach postanowił pójść po reelekcję bez logotypu PO.  Jakub Przewoźnik reprezentujący KW Prawo i Sprawiedliwość i Maciej Klima z KWW KOS 2018. Ostatnią kandydatką jest Renata Fijałkowska z Komitetu Wyborczego Wyborców Oświęcim Miasto Perspektyw.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

66 komentarzy

 1. JCh – czas na zmiany, ale te realne. Stawiam na wybór Przewoźnika i Fijałkowskiej 👍

 2. Janusz Chwierut został rozjechany przez oponentów podczas debaty. Pięknie wykluczyli go z rozmowy. Brawo. Cóż mógł więcej powiedzieć nadto co przez 13 lat zrobił. Cóż nowego zaproponuje mieszkańcom? Nic. Idzie nowe. Stary, zmęczony prezydent oficjalnie poszedł w odstawkę.

 3. pisiory przez 8 lat rozpieszczały nas strumieniem pieniędzy. Teraz rzucają się na władzę w mieście i powiecie. Nie dajmy się tej „demokracji”

 4. Zaraz przyjdzie Rus i posprząta i ZULU GULA @@ z ZULULU GULA@ nie będą się drapać

 5. A ci państwo co robią, bądź robili w PiS?
  Andrzej Kryże
  Wojciech Jasiński
  Karol Karski
  Andrzej Aumiller
  Anna Kalata
  Zbigniew Graczyk
  Marek Grabowski
  Ewa Sowińska
  Krzysztof Zaręba
  Bogdan Socha
  Romuald Pliński
  Maciej Lopiński
  Ryszard Siewierski
  Stanisław Kostrzewski
  Henryk Biegalski
  Jerzy Bahr
  Krzysztof Czabański
  Stanisław Podlewski
  Marcin Wolski
  Jan Sulmicki
  Piotr Cybulski
  Aleksander Chłopek
  Halina Molka
  Stanisław Piotrowicz
  Katarzyna Laniewska

 6. Nie, mówię o dzieciach i wnukach
  SB-beków, UB-eków, ZOMO-wców
  i innych aparatczyków komunistycznych,
  którzy utworzyli Koalicję 13 grudnia
  i obecnie rządzą Polską.

 7. Mówisz o swoim koledze partyjnym Towarzyszu Piotrowiczu komunistycznym prokuratorze , który skazywał opozycjonistów Solidarności na kary więzienia. Obecnie sędzia TK. I to jest właśnie twój idol komuch.

 8. Banda oszustów i złodziei
  nie odeszła, lecz obecnie
  wraz z postkomunistami
  przyszła do władzy.

 9. Banda oszustów, i złodziei została odsunięta od władzy skończyło się drukowanie pustego pieniądza który napędzał inflację.Wtedy podwyżki żywności,i innych produktów ci nie przeszkadzały hipokryta.Najwyższy czas zlikwidować tarcze osłonowe ceny mają być rynkowe ,a nie sztucznie zaniżane .Firmy, i przedsiębiorstwa były na skraju bankructwa.

 10. Panu Prezydentowi Januszowi Chwierutowi
  należałoby już podziękować, młodzi
  niech rządzą Oświęcimiem.

 11. Koalicja Oszustów już planuje
  podwyżki na żywność,
  będzie z każdym dniem gorzej,
  aż odsunie się ich od władzy.

 12. Wielcy nieobecni w przestrzeni miejskiej rywale J.Ch. nie mają żadnych szans. Trzeba było się lansować wcześniej,gdzieście Państwo byli? (poza Przewoźnikiem, ale ten też nie ma szans)

 13. Zulu Gula@@ :
  To ty se kup mocniejsze okulary . Codziennie wychodzą nowe afery nowe fakty jak poprzednia władza okradała Polaków.Mafia finansowa.

 14. Mylisz się, Partia Oszustów
  teraz dopiero doszła do władzy,
  przejrzyj na oczy.

 15. To jeszcze proszę uaktualnić zdjęcia p. Łozińskiego tak by nikogo więcej nie oszukiwał. Dziękuję.

 16. Popieranie oszustów,i złodziei , którzy przez ostatnie 8 lat zadłużyli Polaków na blisko 2 biliony zł jest nie na miejscu.

 17. O… zmieniło się jedno zdjęcie, pozytywna reakcja, trzeba tak było od razu. Jeszcze tylko z tym hejtem coś zróbcie

 18. Popieranie skompromitowanych pustaków z KO(PO) to wielki wstyd dla myślącego człowieka!

 19. Łoziński został tak wyretuszowany żeby nie było widać tych starczych zmarszczek odmłodniał chyba że 20 lat teraz wygląda jak Paul Walker za szybcy za wściekli.

 20. Pan Janusz Chwierut, jeśli ponownie wygra wybory,
  nadal z Partią Oszustów będzie rządził w Oświęcimiu.

 21. @ aż z ciekawości sprawdziłem sobie mapy powodziowe dostępne w rzgw i te tereny nie są zaliczane do zalewowych. Dlaczego kłamiesz?

 22. Smyk – to są tereny potencjalnie zalewowe, z wysokim poziomem wód gruntowych. Myślisz, że w tym miejscu może powstać oświęcimska dolina krzemowa? Wątpię czy znajdzie się biznesmen-kamikadze chcący tam zainwestować. Tereny pod zakładanie fabryki znacznie lepsze, już uzbrojone – z prądem, wodą i kanalizacją oraz dostępem do dróg i sieci kolejowej są, znajdują się w rejonie ulic Fabrycznej – Unii Europejskiej na przedpolu firmy Synthos.

 23. Ja tu widzę niezłą manipulację, trzech pięknych jeden stary zmęczony. Jeśli chce się być poważnym, obiektywnym to tak się nie robi!!! Przewoźnik wygładzony ale i tak się nadaje do Kanapowców…

 24. Zibi
  Ogromne hektary nieruchomości są na północ przy budowanej obwodnicy w rejonie trasy kolejowej, ul. Ostatni Etap. Dlaczego już nie uzbrajać tego terenu i jak oddadzą obwodnicę to będą gotowe tereny inwestycyjne? A tak to kolejne lata zmarnowane przez bezradnych. Będzie obwodnica z łatwym dostępem dla tirów, wolne tereny, ale bez żadnej infrastruktury. Inwestorzy będą czekać czy może skorzystają z oferty innych miejscowości? A ten woli parki budować…

 25. Porozmawiajmy O :
  Nasi wspaniali trzej muszkieterowie dyskutowali o wyludnianiu się Oświęcimia ,niskich zarobkach , zastoju w budownictwie jednorodzinnym. Jak by się dobrze temu tematowi przyglądnąć to można wyciągnąć wnioski. Winę za niskie zarobki nie ponosi prezydent taki mamy w Oświęcimiu rynek pracy. W budownictwie mamy zastój mało się buduje wysokie koszty odstraszają potencjalnych chętnych do budowy własnego domu jednorodzinnego.W samym Oświęcimiu nie ma zbyt wielu terenów pod zabudowę dlatego ludzie budują poza Oświęcimiem.Natomiast jeśli chodzi o inwestycje w ciągu ostatnich 8 lat to było bardzo ciężko o fundusze zewnętrzne, Unijne. Pieniądze były blokowane przez ten patologiczny rząd, który pieniądze dawał tylko swoim kolesiom.Pomagali rządowi nasi wspaniali radni Łoziński, Przewoźnik, Starzec którzy donosili na Nowogrodzką. Dlatego Oświęcim przez te ostatnie lata tyle stracił kasy ( około 60 mln.)A teraz próbują zwalić całą winę na Chwieruta .
  Hipokryci.

 26. Ostatnie zdjęcia radnego Łozińskiego chyba z liceum? Jak tak dalej pójdzie niedługo zobaczymy go w beciku i w pieluszce.

 27. Pan Przewoźnik poruszył ostatnio temat nowej strefy gospodarczej.Gdzie miała by niby powstać tego radny nie zdradza . Kolejny temat to budownictwo jednorodzinne gdzie radny widzi te tereny w Oświęcimiu.

 28. Jeśli mówimy o młodości,i głosowaniu na młodych aktywnych ludzi to czemu nie zagłosować na Bruno Łozińskiego.

 29. Zagłosujmy na młodość,
  naszym kandydatem jest
  dr Jakub Przewoźnik.

 30. Zdjęcie Przewoźnika na fotce powyżej – nie ma w pisie zręczniejszego fachmana od fotoszopa? Twarz wklejona w zupełnie inny korpus, jakaś hybryda. Byłoby śmieszne, gdyby nie było tak żałosne.

 31. Tak łatwo dajesz sobą manipulować zwykłą fotką w podrzędnym portaliku???

 32. Zmęczenie aż bije po oczach! Wszyscy uśmiechnięci, pozytywni tylko jeden stary gbur. Zagłosujmy na młodość i pozytywne emocje a nie starość i zmęczenie. Trzeba przewietrzyć te skostniałe od kilkunastu lat układy.

 33. Idąc tym tropem dalej , widzimy zdjecia kandydatów na radnych , np. p.Łoziński wykorzystał fotkę z przed jakichś 10 lat , by zaprezentować się bardziej świeżo , i czy już na wstępie nie jest to jakieś oszustwo , majace na celu zwieść wyborców ??? I mozna by tak wyliczać w nieskończonośc , ale po co? Wyborcy nie gęsi i swój rozum mają …

 34. Biorąc pod uwagę zdjęcia kandydatów ,wszystkie wypozowane , prócz obecnego prezydenta który chyba nie ma czasu na te gierki . To że na tle pozostałych wygląda naturalnie i to dla mnie plus. Reszta to chyba na bal się nadaje….

 35. – Racja – wszyscy powinni się zaprezentować czym się zajmują zajmowali (zawodowo) gdzie zamieszkują czy są z Oświęcimia czy z okolic , co osiągnęli to jest bardzo ważne dla wyborców i co chcą zmienić bo słowa a czyny to ogromna różnica : obiecanki to tylko dla naiwnych wyborców

 36. Jako iż jak zawsze PIS zamyka możliwość komentowania pod materiałami z cyklu „Pogadajmy se o …” to panie Przewoźnik jak pan to chce zrobić? Emigranci?

  Nie trzeba mieć tytułu naukowego że Polska i Europa się wyludnia. Na dziś nie trzeba się nawet meldować. I stąd właśnie dużo osób zameldowanych np. w gminie wiejskiej mieszka…w Oświęcimiu bez meldunku.

  Mieszkania drożeją i schodzą za pniu….
  A więc czego to efekt? Wyludniania? Biedoty?

  Oczywiście że podział zamożności jest duży wśród mieszkańców a najsłabszą grupą są emeryci.

  Więc proszę nie opowiadać bzdur.

 37. Ja ich nie znam gdzie mają jakiś program wyborczy nagłówki na plakatach nic tak na prawdę nie mówią to samo z kandydatami na radnych powiatu i Oświęcimia

 38. Oświęcim to jest takie polityczne guano, że nawet na Wiejskiej by się nie powstydzili.
  Odwieczna wojenka popisowców, a teraz do ich bagienka dołącza kos2018 ze swoim trolowaniem z anonimów – cali na biało 😉
  Próba startu do wyborów samorządowych w tym mieście dla nowych osób w polityce, to jak wejście do gniazda żmij.

 39. Pan Janusz Drugi już ewidentnie zmęczony 😴. Zobaczcie na zdjęcie.

 40. Wybrano zdjęcia pozowane i wyretuszowane kandydatów uśmiechniętych – a do tego Chwierut przeciwnie, z miną jakby mu przed chwilą ktoś kota przejechał. To nie jest przypadek. To jest panie adminie ordynarna manipulacja.

 41. Dr Jakub Przewoznik nadzieją
  dla oswiecimian, mających dość
  układów postkomunistycznych
  w naszym mieście.

 42. Kto będzie mielą w koncu jaja skończyć z finansowaniem zawodowego hokeja?! Dlaczego płacimy miliony na zagranicznych grajków?! Dlaczego mafijne układy z replastem nadal funkcjonują?! Szkolenie + rozrywka ok! Remont lodowska jak najbardziej!

 43. Zagłosuje na tego, który skończy z finansowaniem hokeja i sprzeda wszystkie lokale komunalne w mieście w których tłoczy się patologia. Dlaczego oni mogą mieszkać prawie za darmo w świetnych lokalizacjach a inni kredyt na 20lat?! Dość tego! Oświęcim to miasto turystyczne, więc ma być chociaż ładne i bezpieczne. Pracy i przemysłu i tak nie ma więc chociaż niech będzie przyjemnie!

 44. Najśmieszniejsze, że wszyscy kandydaci na zdjęciach wyglądają zupełnie inaczej w realu. Najbardziej Przewoźnik – praca grafika to prawdziwe mistrzostwo świata, szapoba: radny schudł o jakieś 20 – 30 kilo i udało się prawie ukryć obydwa podbródki.

 45. Ja też zauważyłem, że pan Włoszek który przez ostatnie 8 lat startował z listy PiS dzisiaj startuje z Porozumienia dla powiatu.Skąd taka nagła zmiana może już dość PiSu.

 46. Przyglądając się plakatom wyborczym zauważyłem pewien szczegół. Kandydaci z ramienia PiS na tych mniejszych banerach mają bardzo małe logo partii chyba 3 -4 cm ledwo widoczne. Nie wiem czy się wstydzą swojej partii czy jest to celowe działanie, żeby nie drażnić wyborców.

 47. Według moich wyliczeń, Przewoźnik będzie miał drugi wynik, ale nie przekroczy bariery 5 tys. głosów.

 48. Nie ma się co zastanawiać,
  dr Jakub Przewoznik ponad wszystkich,
  to najlepszy kandydat na prezydenta.⅕

Send this to a friend