Informacje

OŚWIĘCIM. Kupcy do Janusza Chwieruta: prezydent niszczy lokalnych przedsiębiorców

Kolejna grupa mieszkańców rozpoczyna akcję protestacyjną przeciwko urzędującemu prezydentowi Januszowi Chwierutowi. Na terenie miejskiego targowiska pojawiły się banery, na których oświęcimscy kupcy informują, że prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut „dąży do likwidacji drobnych przedsiębiorców” czy „doprowadzi nas do śmierci głodowej.” Kupcy nie szczędzą słów.

 

Więcej informacji już wkrótce…

 


OŚWIĘCIM. Protest w Urzędzie Miasta! Bierna postawa prezydenta Janusza Chwieruta


OŚWIĘCIM. Janusz Chwierut: średnie wynagrodzenie urzędnika wzrośnie do ponad 6000 zł


OŚWIĘCIM. Nasila się konflikt pomiędzy prezydentem Januszem Chwierutem, a pracownikami Urzędu Miasta

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

62 komentarze

  1. @ Gwiazdor

    Mówiłem – „Doczytaj” a nie „wymyślaj”.

    Kolejna twoja wizytówka – jak się czegoś nie dowiesz to „dowymyślisz”.
    Doczytaj bo na razie sam nie wiesz o czym piszesz.
    Naprzód!!!

  2. NO WŁAŚNIE
    i tu podobnie jak poluzjant wykazałeś się lukami w wiedzy …
    jeżeli na drodzę pobierana jest opłata za postój pojazdów, wtedy obowiązek odpowiedniego utrzymania drogi i chodników wzdłuż niej spoczywa na pobierającym opłaty.
    Co znajduje się na starym mieście niedouczony anonimie? Bingo, strefa płatnego postoju.

    A nawet gdyby tej strefy nie było, czy kogoś w tym mieście obchodzi to, żeby piesi mogli w cywilizowany sposób poruszać się po chodnikach?

    Mój anonimie,Oświecim to miasto z tektury,tu nikt nie panuje realizacją podstawowych zadań. Bo przecież ludzie sobie poradzą.

    A na koniec Anonimie mój ty, to małpiszon pokazał wszystkim odpowiedni poziom, więc pretensje mój ty wielbicielu słomianej erystyki kieruj do niego.

  3. @gwiazdor

    Niżej od ciebie się nie da. Taka twoja taktyka- ściągasz rozmówcę do swojego poziomu a potem pokonujesz doświadczeniem.
    Cały ty…

    Co do odśnieżania to najpierw doczytaj o obowiązkach właścicieli i zarządców bo ciężko będzie ci cokolwiek wytłumaczyć kiedy sobie coś uroisz i wierzys, że to prawda najwyższa…
    Za dużo TVP oglądasz kolego

  4. @Anonim
    Niziutko? Cóż próbowałem dostosować poziom wypowiedzi do poziomu rozmówców. najwyraźniej twoje „nizutko” to nawet dla ciebie zbyt wysoki poziom…
    A przy okazji , takie pytanie mam, dlaczego miasto, mimo obowiązku, nie odśnieża chodników na Starym Mieście?
    Nie wiesz? Może małpiszon ci pomoże?

  5. @Anonim
    kopio umysłowa małpiszona, cóż, najwyraźniej jesteś zbyt ograniczony, by poprawnie zrozumieć prosty tekst. O ja biedny, a babcia ostrzegała, nie dyskutuj z głupszymi od siebie.

  6. @Anonim
    no toś mi dogadał bauahaha, piszesz na podstawie własnych doświadczeń czy zasłyszanych opinii, A nie, czekaj, odpowiedx na moje pytanie równie mało mnie obchodzi jak opinia splatfusiałego Kuleczki, czy jak mu tam temu kolejnemu klonowi małpy.

  7. @Kuleczka
    twoja opinia, platfusie, jest dla mnie równie ważna jak przedwczorajsza kolacja, zjedzona, strawiona, wydalona.

  8. Stefan – przesadzasz z tym „dogorywaniem”. Planty nad Sołą wyglądają całkiem ładnie. Budowa się skończy i zakładam, że będą tam jakieś schody.

  9. @ , masz dzieci? Bo ja mam. Każdej zimy była to atrakcja nr.1 , Szalone zjazdy saneczkowe , to tylko między innymi . Dużo by pisać . Na dzień dzisiejszy planty jako teren spacerowy dogorywa. Nikt tam nie chodzi bo nie ma przejścia. Całe szczęscie ze Salezjanie mają teren tam gdzie mają , i tym samym zadne kolejne pomysły” na siłę” przemijąjacego prezydenta juz tego miejsca zepsuć bardziej nie będą mogły.
    Tak czy inaczej , w moim odczuciu pan prezydent wie jak będzie i to co teraz się dzieje , jak się da stara się wykorzystać ,jak widzimy, niekoniecznie dla dobra wspólnego.

  10. @Gwiazdor

    Chłopie, idź się wypróżniać intelektualnie gdzie indziej.
    Znasz język inny niż bluzgot?
    Obrałeś cel – zdetronizować hotina jako maskotkę tego portalu i jesteś na dobrej drodze…
    Tak trzymaj. Brawo ty.

  11. Taka uwaga: „na terenach przeznaczonych dla rekreacji” – przecież tam jest stroma skarpa (to jak byś chciał się na niej rekreacjować, pod kątem 45 stopni?) oraz od wielu lat zwykły duży parking.

  12. Nie ma czegoś takiego jak teren w centrum miasta z którym nie wiadomo co zrobić. Pomysł już dawno jest. Właśnie zaczęto go wcielać w życie.
    Można było zacząć budować parking piętrowy deweloperowi na bulwarach ,zatem terenach przeznaczonych rekraacji? Można. Wszystko można. Przy takiej opozycji w radzie można wszystko.
    Gdzie jest teraz pan Łoziński z tym drugim???

  13. @małpa
    tępy małpiszonie, przykro patrzeć, jak nurzasz się we własnej tępocie. Rozumiem, postawiłem przed tobą małpo zbyt trudny problem, więc raczysz nas wszystkim kolejnym epizodem intelektualnej małpiej sraczki

  14. Widać niektórzy pisowcy – jak na przykład cham – od dawna tam nie byli. Stąd nie wiedzą, że faktycznie tylko ok. 10 drewnianych budek za zachodniej części targowiska jest wykorzystywanych przez najemców, We wschodniej części targu są kioski z blachy falistej, w części nieobsadzone. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby handlarze z bud drewnianych tam się przenieśli.

    Poza tym: jeśli handlują od lat w takich drewnianych kioskach, to chyba widzieli jak stopniowo ulegają one degradacji.
    Mogli więc albo:
    – czekać aż kioski same się rozsypią (bo to nie moja sprawa), albo
    – kupić raz na dwa lata na spółkę z sąsiadem 5-litrową puszkę brązowego impregnatu do drewna za 50 zł i zakonserwować sobie ściany – to chyba jakoś znacząco nie obciążyłoby ich budżetu?
    Choćby na tych zdjęciach wdać, że – jak np. szybka się stłukła, to zamiast wstawić nową, zabili dziurę kawałkiem dykty. Szczerze mówiąc nie rozumiem tego: jak można się spodziewać entuzjazmu kupujących, którzy mieliby zostać zachęceni do wejścia widokiem czegoś takiego?

  15. A może tak, jeśli oczywiście warunki Na to pozwalają wybudować tam Urząd Miasta?
    Wszystkie wydziały w jednym miejscu i miejsca parkingowe.

  16. @małpa
    oczom nie wierzę małpiszonie ty cytujesz taki tekst „– Dementuję te informacje, miasto nie sprzedało najmniejszego kawałka targowiska – mówi Andrzej Bojarski, wiceprezydent Oświęcimia. – Fakt, kupcy dostali wypowiedzenia i do końca roku będą musieli się pożegnać z tymi budami, które nie są ani bezpieczne, ani estetyczne. Zostaną wyburzone, teren uporządkowany, a potem zastanowimy się, co i jak zrobić, co będzie zależne od finansów miasta – dodaje”?

    Pan Bojarski ot tak informuje, że miasto likwiduje co najmniej kilkadziesiąt miejsc pracy (ostroznie licząc). kiedy mówi „zastanowimy się, co i jak zrobić, co będzie zależne od finansów miasta” to jakbym słyszał szatniarza z „Misia”-nie mamy pańskiego płaszcza. i co pan nam zrobi…
    Miasto wyburzy, a może nie wyburzy, bo nie będzie środków. Miasto nie sprzedało, to prawda, ale to nie oznacza, że nie sprzeda terenu, bo może … a kto tam będzie się przejmował kupcami,no brawo, brawo.
    Swoją drogą, panu Bojarskiemu przydałby się jakiś elementarny kurs publicznych wystąpień, bo póki co to kiepsko, kiepsko.

  17. „Teraz „gruchła” informacja, że miasto chce się pozbyć kupców i części targowiska, od budynku w stronę miasta (część zachodnia).
    – Dementuję te informacje, miasto nie sprzedało najmniejszego kawałka targowiska – mówi Andrzej Bojarski, wiceprezydent Oświęcimia. – Fakt, kupcy dostali wypowiedzenia i do końca roku będą musieli się pożegnać z tymi budami, które nie są ani bezpieczne, ani estetyczne. Zostaną wyburzone, teren uporządkowany, a potem zastanowimy się, co i jak zrobić, co będzie zależne od finansów miasta – dodaje”.

  18. Brakuje tu informacji o konkretnych planach dot. targowiska. Oczywiście należy poprawić jego stan. Śmieci po zakończeniu handlu – to chyba już niestety utrwala się nowy styl. Nawet w Szwajcarii po imprezach jest śmietnisko. Wg mnie nie należy zasłaniać targowicy od ulicy – ma to swój urok i zarazem informuje. W Polsce są różne place, lepsze i gorsze. Przykład, willowy uroczy Konstancin pod Warszawą ma plac targowy jak na ukraińskiej prowincji. Można oczywiście plac przenieść choćby na tyły Kauflandu przy nowej ulicy – to też obręb miasta.

  19. Racja papiery woreczki foliowe latają po całych chodnikach ul Dąbrowskiego wyrównać to i zrobić piękny hotel Holidey z pasażem galerią- terenu jest dużo . A targowisko z tymi „pięknymi” budami przenieść na Kruki.

  20. Nie dawno wybrałem się (myślę po 15 latach) na oświęcimskie targowisko i muszę przyznać, że pojawiły się wspomnienia jeszcze z lat dziewięćdziesiątych, kiedy w czwartki były tłumy, a obecność w niedzielę to niektórzy traktowali jako obowiązek po Kościele.
    Można powiedzieć jest to kultowe miejsce i że w obecnych czasach przetrwało to szacun.
    Jednak to, że na wielu stoiskach to zapomnieć można o paragonie, a sterty śmieci które „walają się” po zakończeniu, pokazują tylko obraz sprzedających. Przecież to że wynajmują powierzchnie nie oznacza, że nie mają dbać o ten teren.

  21. Na moje oko rynek w takim ksztalcie to „przezytek”. Wiekszy pozytek dla kupujacych, handlujacych i miasta bylby na mniejszym obszarze…chyba, ze spelni sie przepowiednia d texta, to nie wesolo…

  22. Mówi wam coś nazwa: rurociąg Krak?
    To sprawdźcie którędy biegnie a nie wymyślajcie historie co tam będzie.

  23. @Romek

    Jedź do stolicy. Prezes szuka kierowcy.
    Tylko kółko zmień na zimowe…

  24. Tylko przypominam o ofercie, którą złożyłem parę tygodni temu. Na Witamince mam całkiem sprawne taczki…

  25. Jak patrzę na tych „lokalnych przedsiębiorców” to płakać mi się chce. Właśnie to oni, którzy niekiedy handlują od lat 90-tych mieli szansę pokazać co to jest polski biznes. Pełni entuzjazmu zakładali biznesy, niektórzy zaczynali od łóżek polowych na których wykładali swój towar. Stopniowo zaczynali wynajmować lokale, budowali swoje, bogacili się i co? Nagle przyszły z zagranicy wielkie pieniądze i koniec biznesu. Nie mieliśmy z nimi żadnych szans. W latach 90tych ile było drobnych sklepów? – setki. Teraz każdy widzi, handlowcy, czy jak kto woli drobni sklepikarze ledwo wiążą koniec z końcem. Powodów tego jest co najmniej kilka. Wielkie pieniądze z zagranicy – markety zwolnione z podatków wykończyły polski handel. Ktoś powie że mają duże ceny, tak to prawda, ale nie dlatego że chcą się nachapać tylko, że za ceny jakie kupują w hurtowniach lub od producentów są wyższe niż cena na półce w markecie. Reasumując my Polacy nie jesteśmy w stanie konkurować z tak wielkim kapitałem zagranicznym. I jak teraz patrzę na te obskurne budy to płakać się chce. Taki mamy polski handel. Bez kapitału bez pieniędzy to nam tylko zostało, stare odrapane budy. Do tego dochodzą jeszcze kosmiczne podatki, ZUS-y czy daniny. Ludzie nie zdają sobie sprawy ile bierze Państwo – z każdej wydanej w sklepie złotówki Państwo bierze 60-70 groszy. A bandycki podatek od nieruchomości za lokal w wysokości 30 zł za metr powierzchni?. Miasto bez litości egzekwuje swoje. Do tego pandemia i wojna w Ukrainie dobiła handel. Niektórzy tylko chcą dociągnąć do emerytury. Co stoi na przeszkodzie aby Miasto dogadało się z handlowcami z targowicy? Wystarczy trochę dobrej woli. Panowie i Panie radni z PO czy PIS-u, zwykły człowiek ma Wasze zagrywki, rozgrywki gdzieś. Zróbcie coś dla nas i dla tego miasta, zostawcie swoje „interesy” za sobą, dogadajcie się. Najłatwiej jest krytykować ale swojego pomysłu nie ma. Sama krytyka już nie wystarcza. Macie pole do popisu. Panie Prezydencie niech Pan zaprosi swoich rywali, handlowców i się dogadajcie, co Panu szkodzi?

  26. Czy przypadkiem kiedyś jakiś lokalny prezydent nie przerżnął wyborów w powodu pasażu handlowego?

  27. Zaorać ten syf, bo wstyd przejechać koło tego bajzlu z gośćmi. Płot dookoła służy wyłapywaniu śmieci latających po całym placu.

  28. Nie trzeba przenosić poz miasto. Okolica marketów przy K. J. jest w jego samym centrum ale z typową handlową infrastrukturą i lepszym dojazdem. A poza tym jest gdzie zrobić parking dla tych co handlują i tych co przyjeżdżają kupić lub pooglądać. A nie jak teraz – cała okolica zablokowana samochodami.

  29. Prowizorki jak widać najtrwalsze. Kiedyś handel byl jak sama nazwa wskazuje na rynku. Pamiętam w latach osiemdziesiątych jak targ byl na Łukasiewicza. Targ w obecnym miejscu miał być czymś tymczasowym. Wielu oświęcikianistów pamieta takie hasło jak zwornik. I masę dyskusji jak to zagospodarować. Nic z tego już nie ma. Jest stacją benzynowa, Lidl i obskurne targowisko, któremu nikt nie chce pozwolić umrzeć. Okoliczni mieszkańcy jako klienci? Handlarze sami mówią, że do nich jeździ wiocha. Lokalizacja nie jest jak widać problemem w tej chwili.

  30. Green – w części masz rację, targowisko od paru dziesiątków lat wrosło w krajobraz miasta i niektórzy ludzie przyzwyczaili się kupować tam owoce, warzywa i „jaja od baby”. Co najwyżej jest trochę (o 1/4) za duże, co widać. Ale przecież nie chodzi jego likwidację, tylko o uczynienie warunków handlu bardziej cywilizowanymi. Proponowałbym jednak, aby zasłonić je od strony Dąbrowskiego murkiem albo żywopłotem, ponieważ z natury rzeczy nie wygląda dobrze, zawsze walają się tam jakieś plastikowe torby, kartony, no i te namiotobudy dobrze nie wyglądają też. Najlepsza byłaby jedna duża hala targowa, ale przy kosztach rzędu kilkudziesięciu (100?) milionów to zdaje się całkowicie nierealne. Trudno zresztą powiedzieć, czy zamiast handlu tylko w czwartki, soboty i niedziele byłoby zapotrzebowanie na otwarcie targowiska także w pozostałe dni tygodnia.
    Natomiast argument o wspieraniu „polskiego”, a nie „obcego” handlu jest tylko demagogiczny. Większość oświęcimian robi zakupy w marketach i galeriach, bo tak jest wygodniej i taniej. Część większych sklepów i marketów należy do kapitału polskiego, jeśli to komuś czyni różnicę – proszę bardzo, niech sobie robi zakupy w społem, lewiatanie albo w żabkach. Ale nie ma powrotu do czasów małych sklepików, tak jak za komuny. Mamy XXI wiek. A markety z zachodnim kapitałem? Są. Na to zgodziliśmy się podpisując traktat akcesyjny do Unii. Zauważam tylko, że np. wczoraj ogłoszono budowę fabryki mercedesa w Jaworze. Będą nowe miejsca pracy dla polskich robotników. Mniej zadowoleni są przypuszczalnie robotnicy niemieccy, którzy w wyniku zamknięcia ich fabryki trafią na bruk. To się nazywa kapitalizm.

  31. Ludzie co wy piszecie ,,,napewno wszystkiemu winne jest PIS ,,,ludzie którzy tam pracują to z tego żyje ????a co na to KOD obrońcy PO 🫢🫢

  32. Do @Burak
    Gdzie widziałeś targowisko poza miastem? Targowisko to nie tzw. giełda, jak w Tychach. Popatrz na np. Stary Kleparz w Krakowie i inne krakowskie bazary/targowiska – są w centrum miasta.
    Targowisko ma służyć okolicznym mieszkańcom w ramach handlu detalicznego. Wyobrażasz sobie starszych ludzi z osiedla, którzy jadą po warzywa za miasto? Powinniśmy promować małych lokalnych przedsiębiorców, a tacy sprzedają na oświęcimskim targowisku. Jeśli nie będzie targowiska zostaną nam tylko sieciowe sklepy, w większości z kapitałem zagranicznym. Małe sklepiki niestety upadają. Prowadzić nas to będzie do coraz większego uzależnienia od sieci, a to dla nas, jako konsumentów, zdecydowanie negatywna tendencja.
    Jeśli powstanie petycja (a mam nadzieję, że na wszelki wypadek powstanie) dotycząca zachowania obecnego obszaru targowiska, z chęcią ją podpiszę.

  33. „A czy gmina może wybudować parking w centrum miasta, vis a vis dewelopera, który takiego parkingu nie posiada?” – to takie łgarstwo, wielokrotnie dementowane, ale w kółko przez propagandzistów pis powtarzane, na zasadzie: co z tego, że kłamiemy, ale może trochę błota się przyklei?

  34. Deweloper chce wybudować budynek usługowy, który później zostanie wynajęty na nowy urząd miasta.

    Niemożliwe?

    A czy gmina może wybudować parking w centrum miasta, vis a vis dewelopera, który takiego parkingu nie posiada?

  35. Chętnie zagłosuję za likwidacją tych ruin które w większości służą jako magazyny, a właściciele i tak handlują pod namiotami.

  36. A co na to działacze oświęcimskiego KOD. Jeden z jego liderów pojawia się na prawie każdym proteście, spotkaniu PO czy totalnej opozycji . Kiedyś chyba handlował na targowisku, nie wiem czy robi to do chwili obecnej. Może zajmie się mediacją w ramach politykowania? Zobaczy jaką ma moc sprawczą.

  37. A poza tym to środek Oświęcimia między miastem a osiedlem . A targowiska na ogół są poza miastami .

  38. A ja myślę, że najlepiej byłoby, gdyby miasto opublikowało projekt planowanej przebudowy. Jasno, bez krzyków. Żeby było wiadomo, jak ma wyglądać targowisko po przebudowie. Mielibyśmy też wtedy informacje, czy planowane jest jego zmniejszenie – wtedy byłoby wiadomo, czy plotki o deweloperze są prawdziwe. Osobiście uważam, że remont targowiska jest całkiem dobrym pomysłem. Zmniejszenie natomiast – fatalnym.

  39. Wreszcie te budy na targowicy straszą . To jest duży plac na dobrą inwestycję

  40. Targowisko w centrum miasta powinno być zlikwidowane i przeniesione w rejon ul. Królowej Jadwigi a nie wyrzucanie kolejnych milionów na jakieś poprawki w tym czymś co straszy i ukazuje brzydotę centrum.

  41. Radnych PiS zaskoczył ten protest. Wczoraj był 13 grudnia – zgodnie z tradycją sprzed lat spali do późna a o wszystkim dowiedzieli się z mediów…

  42. Czyżby pan Waldek też stał się bierny? To może przynajmniej „list otwarty”?

  43. Jakie ładne te banery. Czy szanowni piarowcy pis mogliby podpowiedzieć w jakiej firmie je zamawiali? Bo też chciałbym się oflagować.
    Myślę też, że już najwyższy czas na interpelacje radnych Łozińskiego i Przewoźnika: „najpierw Chwierut przyznał sobie podwyżkę, a teraz doprowadza drobnych przedsiębiorców i ich małe dzieci do śmierci głodowej”. Dobre?

  44. Wiktor – a ja w maglu słyszałem, że Chwierut chce sprzedać zamek Tuskowi.
    Podobno ponoć ma tam powstać luksusowy hotel & spa dla Niemców i wrogów Polski. Co za podłość !!! Jak widać w wyprzedawaniu Oświęcimia Chwierut wcale nie jest bierny.

  45. Rząd Rzeczypospolitej Polskiej pod władzami Partii „Prawo i Sprawiedliwość” z pomocą „Solidarnej Polski” i przy współudziale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, dąży do zapaści finansowej Naszego Kraju oraz jego upadłości. Jeśli tak dalej pójdzie, to czeka Nas kolejny rozbiór Rzeczypospolitej Polskiej!!!

  46. Podobno jakiś deweloper z Krakowa chodzi za tą działką od paru lat do Chwieruta. Oczywiście, mieszkańcy dowiedzą się dopiero, jak zostanie sprzedana.

  47. Budy się walą bo są drewniane, osobiście nie kupił bym tam mięsa, przeniosą was w nowe miejsce, może wtedy coś kupię…

  48. do int owszem ale zostaną tam przeniesieni i będą mogli handlować i wiele osób które kiedyś korzystały wrócą ponownie.. Bo niestety w obecnych warunkach to mało kto ma ochotę się tam udać.. więc jak najbardziej.

    Takie same akcje były jak Marszałek chciał przerabiać pasaż na Śniadeckiego i co? Okazało się, że poza paroma krzykaczami wszyscy zadowoleni i komfort w lokalach również wzrósł.

  49. Plany przebudowy targowiska dotyczą tylko wschodniej części. Na internecie można znależć wizualizację. Na temat zachodniej części nie ma żadnego projektu

  50. Troszeczkę inaczej: „Modernizowana część zostanie całkowicie zamknięta. Ci, którzy tutaj handlowali będą przeniesieni do pozostałych dwóch sektorów. – Mamy wyznaczone nowe stanowisko. Mam nadzieję, że nasi klienci się zorientują i do nas trafią – mówi Józef Skarboń, jeden z kupców.
    Inni mają więcej obaw. Część zastanawia się, czy wystarczy miejsca na samochody dostawcze, które w tej chwili stoją za każdym straganem. Zakład Usług Komunalny w Oświęcimiu, który jest administratorem targowiska, przygotował 90 zastępczych stanowisk.
    W oświęcimskim magistracie przyznają, że problemów dla osób korzystających z targu nie uda się uniknąć. Andrzej Bojarski, zastępca prezydenta Oświęcimia, zapowiada, że inwestycja będzie tak przeprowadzona, aby nie utrudniać handlu w pozostałych częściach. Liczy na wyrozumiałość mieszkańców.
    – Myślę, że ludzie przez ten czas sobie jakoś poradzą. Najważniejsze, że wreszcie coś się tutaj zmieni, bo po opadach deszczu czy roztopach na placu stoją wielkie kałuże i błoto – mówi Danuta Wojciechowska, mieszkanka Oświęcimia.
    Według niej wiele osób, które zraziły się tymi warunkami i przestały robić zakupy na targu, po jego przebudowie tutaj powróci. Na to liczą przede wszystkim kupcy.
    Józef Skarboń cieszy się, że wreszcie będzie można „po ludzku” handlować. Na bazar w Oświęcimiu przyjeżdża od ponad 20 lat i nie przypomina sobie, aby w tym czasie cokolwiek tutaj zrobiono. Jego stanowisko jest tak usytuowane, że po deszczu nie pozostaje mu nic innego, jak założyć buty gumowe. I tak czasami stoi w wodzie przez osiem godzin, a przecież – jak dodaje – opłaty targowe z roku na rok są wyższe.
    Po przebudowie, cała środkowa część targowiska będzie zadaszona. Zostanie nowa kanalizacja, nawierzchnia, toalety i oświetlenie oraz pomieszczenia magazynowo-socjalne. Przybędzie również miejsc parkingowych. Koszty szacowane są na ponad 2,5 mln zł. Z kasy miejskiej na ten cel przeznaczono 1,5 mln zł, reszta pochodzić będzie z unijnej dotacji. Ma zakończyć się pod koniec czerwca”.

  51. Hahaha. To jakis dreszczowiec z …tv? Reszta wkrotce…do zobaczenia po przerwie…

  52. Tak tak prezydent ich wykonczy bo zamiast remontowac te walace sie rudery ktore zagrazają klientom targowiska chce postawić hale z nowoczesnymi punktami handlowymi.. zastanowcie sie co wypisujecie a nie tylko propagande

Send this to a friend