Wideo

OŚWIĘCIM. Kandydaci na urząd prezydenta Oświęcimia zmierzyli się w debacie telewizyjnej

W czwartek 21 marca TVP3 Kraków przeprowadziła debatę prezydencką wszyskich kandydatów na urząd prezydenta Miasta Oświęcim. Zobacz całe nagranie.

Przypomnijmy, w rywalizacji o fotel prezydenta Oświęcimia powalczy obecny włodarz Janusz Chwierut, członek Platformy Obywatelskiej, który tak jak w poprzednich wyborach postanowił pójść po reelekcję bez logotypu PO.  Jakub Przewoźnik reprezentujący KW Prawo i Sprawiedliwość i Maciej Klima z KWW KOS 2018. Ostatnią kandydatką jest Renata Fijałkowska z Komitetu Wyborczego Wyborców Oświęcim Miasto Perspektyw.

Kliknij na obrazek poniżej aby obejrzeć całą debatę

Źródło: TVP3 Kraków

Poprzedni artykułNastępny artykuł

63 komentarze

 1. Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na zaledwie projekt kładki duchów przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na niewypał biznesowy pt Kafe Rynek przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy budowa toalety za pół miliona z której śmiała się cała Polska to objaw skuteczności prezydenta?

  Czy zablokowanie inicjatywy społecznej i nieprzyznanie mieszkańcom możliwości wpływu na inwestycje ważne społecznie pt. budżet obywatelski powinno cechować dobrego gospodarze?

  Czy wykorzystywanie urzędowych bilbordów do politycznej walki to skuteczne prezydentowanie?

  Czy budowanie parkingu za publiczne pieniądze przy prywatnych blokach dewelopera zamiast zmuszania deweloperów do budowania parkingów za własne pieniądze to skuteczne prezydentowanie?

  Czy sprowadzenie radnych do funkcji bezmózgich maszynek do głosowania to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy próba likwidacji miejskiego targowiska to objaw troski o lokalne małe biznesy?

  Czy stałe kurczący się Oświęcim i fakt że mieszkańcy wyprowadzają się do okolicznych miejscowości to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy wyludniała pustynia zwana potocznie oświęcimskim rynkiem to objaw rozwijającego się miasta?

  Czy brak infrastruktury dla starszych i niepełnosprawnych w budynkach urzędu miasta to objaw troski o każdego mieszkańca miasta?

 2. Zgodnie z prawem aby kandydować na prezydenta lub wojta wcale nie trzeba mieszkać w danej miejscowości. A nawet lepiej gdy tak nie jest. Wtedy ma lepszy ogląd na problemy miejscowość bo widzi wszystko z zewnątrz i posiada świeże spojrzenie. Poza tym jeśli mamy połączyć gminę i miasto to jest to tylko plusem. Kandydat taki zna gminę i pozna dogłębnie miasto co pomoże lepiej połączyć te dwa organizmy. Jeśli ktoś uparcie chce głosować na rodowitego oświęcimianina to wybór jest prosty – Maciej Klima ze starych stawów, a nie jakiś podrzutek z Łęk.

 3. Naprawdę myślicie że wystarczy na kilka dni przed rejestracją przenieść się do Oświęcimia i udawać wielką oświęcimiankę? Nikt tego nie kupi.

 4. Chwierut od lat gra dwoma listami, swoją i PO choć sam jest z PO i reprezentuje to towarzystwo. Zarzucają że Fijałkowska nie pochodzi z Oświęcimia. A przecież Chwierut jest z Łęk, wiceprezydenci też nie są z Oświęcimia. Jedyne co Chwierut może zrobić w tej kampanii to wmówić innym, że pozostali trzej kandydaci to PIS, bo nie ma nic do zaoferowania mieszkańcom. Gra tym samym czym Platforma w wyborach parlamentarnych. Czyli wmówić wszystkim że są tylko dwie opcje. A to nie prawda. Polecam olać chłopa i głosować na kontrkandydatów.

 5. Chwierut wykuł na blachę swoją ulotkę i opowiada wszędzie tą samą historię. Co więcej jedyne jego osiągnięcie to to, że lokalne firmy, wspólnoty i instytucje akurat miały trochę poweru, by coś zrobić. Jedyny pomysł to zjednoczenie gminy i miasta. Ok, zróbmy to w końcu.

 6. Fijalkowsska i całe to towarzystwo to jest pis bis. Zrobili zwykły manewr polityczny. Zameldowała się na chwilę w osw. Obecną Pracę dostała bo pis musiał się jej odwdzięczyć i utworzył filie w osw I zrobił ją kierownikiem. Po tej debacie to całe to jej portfolio edukacyjne to wygląda jak zdobyte w Collegium tumanum. Nie umie się wysłowić, zresztą jak Klima i Przewoźnik. Mruga oczami jak smerfetka. Wystawili sobie taką SMERFETKĘ i myślą, że zagrają płcią. Gdzie ona była jK były protesty kobiet.
  KLIMA natomiast mlaska jak kaczor, mlask, mlask 🫣 Na Przewoźnika szkoda klawiatury.
  To samo pis zrobił do powiatu, wystawił drugą listę pod inną nazwą, a na niej klakierzy Włoszek, Sikora i inne egzemplarze.

 7. W Pisie to całe klany rodzinne garną się do polityki. Rodzinka pl. Rodzina na swoim, Koryto +. Waldemar Łoziński+ syn Bruno Przewoźnik Jakub + ojciec Karol. Typowy skok na kasę.

 8. Te autobusy dab trafiły do Oświęcimia 30 lat temu już używane. Fakt, że niektóre dotrwały do dziś to mistrzostwo świata. Ale widać, że się sypią, remont jest nieopłacalny, po prostu trzeba kupić nowe

 9. Zwykła ustawka pomiędzy Fijałkowską, Przewoźnikiem i Klimą.
  Znaleźli sobie wspólnego wroga, zwykła pisowska ustawka.
  Ciekawe od ilu dni Pani kandydat mieszka w Oświęcimiu i ile dni po wyborach się z niego wyprowadzi.
  Oświęcimianie tego nie kupią.

 10. abi :
  Miasto Oświęcim,i MZK mają w tym roku zaplanowane wymianę starego taboru .Zostanie zakupione kilka nowych autobusów.

 11. Ryży:
  Pieniądze na dokończenie inwestycji dali bo zbliżały się wybory.To była kiełbasa wyborcza.To samo Bochenek dał pieniądze na remont ulicy Pilata .

 12. Przytrafiło mi się jechać autobusem MZK linii 10. B. rzadko ale się zdarza. Zaskoczenie bo autobus nietypowy, w formie stodoły ale pojemny. Siedzenia pojedyńcze po obu stronach. Sprawność mechaniczna OK, ale stan wnętrza żałosny. Na podłodze mocno zużyty, popękany z szerokimi rozstępami gumolit, tapicerka na siedzeniach taka, że strach usiąść, wnętrze brudne. Marka DAB. Widocznie Duńczykom bardziej opłacał się „prezent” niż złomowanie. Pamiętam, że autobusy które w siermiężnych czasach trafiały do remontu w OZNS były w lepszym stanie. Można to brać ale przecież niewiele trzeba aby wnętrze doprowadzić stosunkowo niewielkim kosztem do dobrego stanu. Świadczy to o tym jak traktowani są mieszkańcy.

 13. Jak mowil tusk jak PIS dojdzie do wladzy wszyscy pojdziemy siedzieć ka nie chce

 14. Gumo Filc a kto dał wielu towi pieniądze na boisko przy technikum?

 15. To podziękuj tej mafii Pisowskiej za odcięcie Oświęcimia od pieniędzy z budżetu państwa.Oni dawali kasę tylko swoim kolesiom z PiSu .A opozycja była odcięta od wszelakich pieniędzy.Rząd non stop dodawał samorządom nowe zadania ,i to samorządy musiały pokrywać to ze swojego budżetu.

 16. Dobrze że PIS buduje tę obwodnice bo chwierut nie zrobil nic dla rozwoju Oswiecimia , ale my to docenimy!

 17. Naprawdę nie ma większego zarzutu do Chwieruta niż brak remontu boisk szkolnych? Miasto w ostatnim czasie musiało bardzo dużo środków przeznaczyć na szkoły, podziękujcie PISowi, że subwencje byly mniejsze i dawali podwyżki z kasy miasta. A orliki to czyj był pomysł? PO i Tuska przecież!

 18. Boiska przy szkołach – przypomnę tylko tutejszym pisiorom, że to jeszcze ponad 10 lat temu Ryży i peło zainicjowali budowę przyszkolnych boisk sportowych, tzw. orlików: pięknych, nowoczesnych, o wysokim standardzie i przez to niestety dość drogich. Dlatego ich budowę finansowały nie samorządy lokalne, lecz rząd w Warszawie. Patrząc ile dzieciaków dziś przychodzi sobie pograć na orlika np. koło szkoły dziewiątki – to był doskonały pomysł.

  Potem jednak pojawił się Kaczyński i pis. Oczywiście wszystko co robiło peło, było be. Orliki wyśmiewano, wyszydzano, że są bez sensu, że szybko niszczeją, itp. Dalsze finansowanie projektu oczywiście wstrzymano.

  Jak w związku z tym nazwać teraźniejsze zarzuty pisiorstwa ? Podaję listę najbardziej odpowiednich określeń: obłuda, dwulicowość, fałszywość, nieszczerość, krętactwo, zakłamanie.

  Jeszcze coś by się znalazło.

 19. Debata trochę nijaka. Można jedynie oceniać zdolność czy płynność wypowiedzi – ale wiadomo, wpływ doświadczenia. Czepiając się niektórych wątków to mam wątpliwość czy faktycznie wyremontowano linię kolejową do Skawiny. Pociąg z Warszawy zatrzymuje się co najmniej trzykrotnie po drodze i bynajmniej nie na chwilę. Najdłużej na stacji w Spytkowicach (nie ma w planie), również przed Oświęcimiem i mimo to przyjeżdża do Oświęcimia planowo. Są odcinki na których wyraźnie odczuwa się nierówność torów w dodatku przy zmniejszonej prędkości. Forsowanie dodatkowego przystanku kolejowego na Krukach to skazanie dużej grupy pasażerów na dłuższą podróż z powodu paru osób z okolicy. Przykład: 2 wkurzające przystanki w Chrzanowie. Pociągi do Katowic, Chrzanowa, Czechowic też będą kursowały przez Kruki czy jednak w tych kierunkach mieszkańcy Osiedla dadzą radę dojechać na obecny dworzec? Może zastanowić się nad prostszym i tańszym rozwiązaniem koordynując kursy MZK z PKP, a nawet zamiast się zastanawiać należy to zrobić bo tego brakuje. Amen.

 20. Fijałkowska – ojej, nie ma przystanku autobusowego pomiędzy osiedlem Błonie a dworcem PKP. A przecież to odległość aż 1,5 kilometra.

  Brzmi nieźle. Ale – zastanówmy się. Kto tam niby miałby wsiadać i wysiadać? Wiem: chcący kupić sobie hamburgera w Burgerkingu. A brak takiego przystanku uniemożliwia rzeszom oświęcimian z innych dzielnic miasta raczenie się burgerowymi bułami z kotletem. To po prostu skandal. Do tego dochodzą klienci marketu budowlanego Brico – gdyby tam przystanek był, mogliby wsiąść do autobusu z workiem cementu albo z pięcioma metrami glazury. Co jeszcze, jacy pasażerowie mogliby skorzystać z takiego przystanku? Droga kandydatko – żadni. Nie ma tam ani bloków, ani domów, są tylko z jednej strony tory kolejowe, a z drugiej mini stadnina koni. Nigdy, przenigdy, od początku istnienia MZK w Oświęcimiu, nie było tam przystanku autobusowego. Dlaczego? Bo nigdy tam przystanek nie był potrzebny.

  Po takim wstępie już kandydatce Fijałkowskiej dziękuję.

 21. Anonim
  22 marca 2024 o 17:41 Żadna kasa nie płynie od Ryżego, tak jak nie płynęła od tow. Jarosława. To my podatnicy płacimy za to wszystko. ŻADEN RZĄD NIE MA SWOJEJ KASY!!!

 22. antyPO
  22 marca 2024 o 17:05 To ile jest tych betonowych boisk? Jeden z kandydatów stwierdził, że wszystkie szkoły mają betonowe boiska.

 23. „Tylko Janusz Chwierut umie w budżet” tego jeszcze nie grali 😀 😀 😀 Skarbnica wiedzy. Jedyny człowiek w Polsce mogący zarządzać Oświęcimem 😀 Przestańcie już palić jointy w tym sztabie wyborczym 😀 😀 😀 Nikt przed Januszem i nikt po nim już nigdy nie będzie umiał zarządzać budżetem miasta 😀 😀 😀 Janusz nie potrzebuje skarbnika miasta, głównego księgowego, sekretarza i sztabu urzędników bo sam wszystkim sie zajmuje 😀 😀 😀 Jakby wygrał i rządził jeszcze 5 lat to później trzeba będzie zlikwidować miasto bo nikt nie będzie umiał zarządzać budżetem 😀 😀 😀 Srogie piguły dostajecie tam 😀 😀 😀 Powiedz mi ile ta skarbnica wiedzy zmarnotrawila pieniędzy na swój autorski projekt pt CAFE RYNEK? Ile zmarnotrawił na projekt kładki duchów? Za ile buduje toalety w mieście? Istny guru zarządzania budżetem 😀 😀 😀

 24. To jasne, że wygra obecny prezydent.Tylko on zna realia co do budżetu i wie jak go spożytkować.Pozostali kandydaci mają absurdalne pomysły np przystanek kolejowy na Krukach.Kto będzie z niego korzystał? Na osiedle daleko ,do Dworów również.Ile to będzie kosztować? Czy planuje ktoś linie autobusowe z tego przystanku.Widzialem baner z pytaniem czy jesteś za budową parkingu pod cmentarzem?Nie pod,ale przed.Slyszalem również zarzut do prezydenta, że powinien zagospodarować teren koło pływalni na bazę rekreacyjną.Jeden z oponentów stwierdził, że wystarczy wykopać dołek i zalać wodą.Wiekszego idiotyzmu jeszcze nie słyszałem.To były słowa kandydata na radnego do powiatu znanego restauratora , którego wszystkie piwne interesy jakoś dziwnie upadały jeden po drugim.Pomysly tak śmieszne i bezmyślne,ale liczy się atak na JCh.Proponuje wybudować hipodrom na łąkach.Trojka pisowskich radnych nie ma żadnego pomysłu na Oświęcim,ale nie przepuści okazji by uderzyć w prezydenta.

 25. Chłop rządzi miastem od 2011 roku i nie potrafił przez te wszystkie lata zadbać o boiska przyszkolne dla naszych dzieciaków a śmie tytułować się dobrym gospodarzem i skutecznym prezydentem?
  A jedną z jego pierwszych decyzji było wydanie bodajże prawie miliona złotych na projekt mostu dla duchów i pół bańki na kibel? Śmiech na sali! Wiecie jakie cuda mogłyby mieć nasze dzieciaki za to?! Chłopina nie wie, że nie buduje się domu począwszy od dachu?
  Najpierw solidne podstawowe potrzeby mieszkańców a dopiero potem mega inwestycje za setki milionów.
  Ale on już jest za stary żeby nauczyć się nowych sztuczek.
  Wybierzcie go na kolejne pięć lat, to dzieciaki figę zobaczą, a nie nowoczesne placówki szkolne godne 30 tysięcznego miasta. Będziecie dzieci wozić na wieś żeby zobaczyły trochę nowoczesności w szkołach

 26. Było zdenerwowanie kandydatów, była presja czasu, ale warto zobaczyć od początku do samego końca, bo wszystko się dynamicznie zmieniało.
  Janusz Chwierut dobrze wystartował, a potem już było gorzej. W 2 i 3 turze pozostali starali się go dogonić. I zrobili to. Finisz dla Renaty Fijałkowskiej, która jak widać najlepiej rozumie, że najważniejsze są potrzeby ludzi.

 27. Infrastruktura dla dzieci to wg wyborów popierających rządzących to "oderwanie od rzeczywistości" pisze:

  Dla wyborców Janusza Chwieruta idea żeby dzieci i szkoły miały porządne warunki jest idiotyzmem i „oderwaniem od rzeczywistości”. Won z miasta nieroby! Kasę na kafe rynek znaleziono, na parking przy deweloperze tez, na plakaty jawnie proplatformowe też😡😡😡 Ale pieniędzy na nasze dzieci nie ma! A potem zdziwienie że miasto się wyludnia i młodzi wolą mieszkać w okolicznych wsiach. Przynajmniej tam wójtowie dbają o infrastrukturę szkolną, a nie trwonią pieniędzy na dziwne biznesy 🤬

 28. @antyPOPIS
  „Niektórzy kandydaci są oderwani od rzeczywistości. Chodzi o boiska szkolne. Nie znam wszystkich szkół, ale wiem, że Jedynka i Dwójka nie mają terenu na wybudowanie boiska”

  Moja córka chodzi do jedynki, mają tam stare boisko betonowe całe popękane. Wystarczy je wyremontować, wymienić nawierzchnię. Ale dla PO to niewykonalne. Dla nich najlepiej jest jak dzieci mają PRLowska infrastrukturę, ale za to most duchów trzeba pierdyknac. Bo co? Nie stać nas?

 29. Anonim tam są betonowe boiska? Z wypowiedzi jednego z kandydatów wynikało, ze wszystkie boiska w Oświęcimiu są z betonu.

 30. Jest coś takiego, jak klątwa oświęcimska JCH.
  Jeśli dojdzie do drugiej tury, może przegrać o włos, tak jak z Grosserem.

 31. Niektórzy kandydaci są oderwani od rzeczywistości. Chodzi o boiska szkolne. Nie znam wszystkich szkół, ale wiem, że Jedynka i Dwójka nie mają terenu na wybudowanie boiska. Trójka ma boisko po drugiej stronie ulicy. Najlepsze w tej debacie było to, że kandydaci potwierdzili, iż w Oświęcimiu wydaje się miliony na poprawę życia mieszkańców, co skwapliwie wykorzystał urzędujący Prezydent. Pani Fijałkowska niby zna Oświęcim, ale nie wiedziała, że na Błoniach są dwa przystanki autobusowe. W tym jeden w centrum osiedla. Zastanawia mnie dlaczego Pan Przewoźnik unikał patrzenia na pozostałych kandydatów i odwracał głowę w lewo.? Może on jest faktycznie z wyższej półki jak stwierdził tow. Jarosław.

 32. Wy sobie dalej sami piszcie opinie o sobie i urzędującym prezydencie a mieszkańcy zrobią swoje. Janusz Chwierut wygra bezkonkurencyjnie.

 33. Wszyscy kandydaci byli „przepytani” przez TVP Kraków i Radio Kraków. Jeśli ktoś chce sobie wyrobić zdanie powinien posłuchać tych wywiadów. A debata? 4 minuty z tykającym zegarem?

 34. Zgadzam się z przedmówcami, jak na wytrawnego polityka który był w sejmie i od dekady rządzi miastem to pjch wypadł słabo. Nic nowego nie wniósł. Może rzeczywiście się już ta formuła wypaliła i czas bawić wnuki? 🙂

 35. Najlepiej w debacie wypadł… prowadzący. Katastrofalne przygotowanie kandydatów (wszystkich!), oczywiście przeważył Janusz Chwierut, ale wynika to tylko i wyłącznie z doświadczenia politycznego. Janusz Chwierut jest dobrym mówcą, jednak mówił banały – czym nowa strategia różni się od poprzednich? Kogo chce zachęcić wyremontowanym zamkiem bez duszy? Albo beton-platzem zwanym dla zmyłki Rynkiem? Trafiony pomysł to połączenie Miasta i Gminy, którego to pytania w ogóle nie zrozumiała Renata Fijałkowska. Dlaczego kandydaci byli tak spięci? Stękali, dukali, mrugali oczami z częstotliwością trzepotania skrzydeł motyla (Pani Fijałkowska). Pozostali kandydaci (poza urzędującym prezydentem) powinni przyjąć taktykę trzech na jednego, zasypywać prezydenta pytaniami, i to bardzo niewygodnymi, a nie klepać się po ramieniu „Tak, tak Maćku”, „Tak, tak Kubo”. Dramat.

  Drodzy Państwo, kandydatów na urząd prezydenta miasta mamy… bardzo, bardzo słabych. To nie jest miasto z przyszłością.

 36. Prezydent Chwierut umie nawijać makaron na uszy, ale przez swoje 12 lat w Oświęcimiu poróżnił zbyt wiele środowisk i zyskał w ostatnich latach bardzo duży negatywny elektorat, który wybierze kogokolwiek byleby nie jego. W połączeniu z wyborcami niezdecydowanymi, którzy zostali przekonani tą debatą, że jest świat poza Chwierutem spowoduje to że jest duże prawdopodobieństwo zmiany władzy w mieście. Przewoźnik na pewno ma głosy środowiska PIS i osób starszych. Klima może liczyć na głosy mieszkańców starych stawów i młodych do 35 roku życia. Pani Fijałkowska zapewne zyska głosy niezdecydowanych, kobiet i tych którzy chcą zmian i odskoczni od walki PO-PIS. Jeszcze w realu nie spotkałam nikogo kto oddałby głos na obecnego prezydenta. Z kim tylko rozmawiam chce zmian w mieście. Zresztą widać obawy środowiska PO tymi wyborami po tym jak atakują każdą inną listę wyborczą. To ich być albo nie być w mieście.

 37. Po oglądnięciu debaty Pan Przewoźnik stracił moje poparcie także żony i rodziców. Zbytnio obraca się wśród osób które źle mu doradzają a ma w swoim otoczeniu osoby których zbytnio nie dostrzega a na pewno lepiej by mu pomogli.

 38. Ludzie. Mam nadzieję, że będziecie mogli spojrzeć w lustro po wyborach. Po co ten jad. Czytajcie dobrze nastroje. Janusz Chwierut kolejny raz wygra. Kto wie, czy nie w pierwszej turze.

 39. Zdecydowanym zwycięzcą tej debaty jest Janusz Chwierut !! jako jedyny wiedział co mówi, stawia na duże inwestycje, które realnie zmieniają miasto, a reszta chce opierać politykę miasta powiatowego na tym, że mieszkańcom zbuduje ławeczkę, albo dworzec na krukach, gdzie cały ruch główny na Kraków idzie przez Chrzanów to nie wiem dla kogo ten przystanek.

  Co do Pani Fijałkowskiej to po pierwsze, od lat popierana przez PiS m.in. Zbigniewa Starca, więc dziwie się, że PiS wystawił dwóch kandydatów a po drugie całe życie mieszkała w Babicach, nigdy nie była oświęcimianką !

  Pan Klima może pomysły ma, ale nie potrafi tego totalnie sprzedać, jest niepewny w swojej wypowiedzi i zaczął dukać.

  Pan Przewożnik, oficjalny kandydat PiSu, ale pewnie Pani Fijałkowska odbierze mu trochę elektoratu konserwatywnego. Tak samo jak Klima brak obycia w mediach, wypadł bardzo niepewnie, bez jakiegokolwiek pomysłu, i znowu jakieś smart city, gdzie ma ławeczkę budować.

  Całościowo brakło tematu ściągnięca środków zewnętrznych do miasta. Kandydaci wypadli słabo, dla porównania polecam zobaczyć debatę kandydatów na prezydenta Krakowa, jakimi oni są mówcami. To jest przepaść. Niestety Chwierut nie ma z kim przegrać, lepiej solidny przewidywalny prezydent niż ktoś z blaku laku.

 40. Jeśli Janusz Chwierut jest najlepszą emanacją KO w Oświęcimiu, to mamy 5 lat na rozwiązanie dużego problemu kto po nim. Znając życie oświęcimianie w 2029 roku dostaną Sylwię Biesik Żak, której wybitnym osiągnięciem, jak sama mówi o sobie są „studia wyższe”.

 41. Podsumowanie debaty:
  PJCH gadał te same banały co przez ostatnią dekadę. Jak ktoś nie lubi zmian i woli stać w miejscu to idealny kandydat. W przeciwieństwie do 2018 roku teraz musi zmierzyć się z 3 realnymi kontrkandydatami. Wszyscy mocni, młodzi i pełni pomysłów. Na pewno nie będzie już wychodził z każdej debaty jako zwycięzca jak to było podczas pojedynku ze Starcem.

  Trzy młode wilczki widać że to inne pokolenie polityków. Dobrze zdiagnozowali bolączki miasta i słabości obecnego prezydenta. Trafnie stwierdzili, że Janusz Chwierut wydaje miliony na mega inwestycje a przez tyle lat nie zadbał o podstawowe potrzeby mieszkańców. I tutaj go punktowali.

  W drugiej części debaty wiedząc, że Janusz Chwierut ma darmowy czas promocyjnych w swoich urzędowych mediach za pieniądze podatników, postanowili nie dawać mu więcej czasu antenowego. Wiadomo, że pierwszą turę wyborów będą rozstrzygać między sobą, więc i między sobą dyskutowali. Dopiero w drugiej turze ktoś z nich spotka się z Chwierutem i wtedy przyjdzie czas na bezpośrednią konfrontację z nim. Widać było, że zagrali mu na nosie i nie był z tego powodu zadowolony. Odczytali jego słaby punkt i przypuścili potrójny atak zakończony sukcesem.

 42. Zwolennicy Przewoźnika to ci, którzy go posłuchali i uwierzyli.
  Przeciwnicy Przewoźnika to ci, którzy go posłuchali i zrozumieli.

 43. Bardzo ładnie olali Chwieruta w debacie. Tak trzeba postępować ze starymi prykami 😂 Widać, że wszyscy chcą zmiany na fotelu gospodarza miasta. Młodzież wykorzystała zmęczenie Chwieruta i upokorzyła go przed mieszkańcami 😂 Przewoźnik zdecydowanie wypadł najlepiej 🙂

 44. Oszaleję. Wy chcecie wygrać z Chwierutem? Trzeba napi….lać w niego wtedy, gdy jest na to okazja, czyli pytania wzajemne. A tymczasem Wy sobie zadajecie pytanka, będące podkładkami i spijacie sobie z dziubków. Każdy z Was walczy o swoje, ale przede wszystkim z Chwierutem, który wiadomo jaką ma pozycję. Nie wiem ilu mieszkańców obejrzy ten program, ale szansa nie została wykorzystana.

  Inna sprawa to właśnie jakość samego programu – debata ekspres – nie da się w taki sposób zaprezentować własnych pomysłów. Kolejna rzecz – może to przypadek, ale pytania losowane były zadziwiająco podłożone pod „koniki” kandydatów.

 45. Chwierut wygrał debatę, starty lis, ale nic nie powiedział nowego, znów ciepła woda w kranie: hokej, bulwary, dobry gospodarz. Szczerze, oczekiwałem więcej.

  Fijalkowska bez komentarza, szkoda czasu.

  Klima jakieś świeże pomysły są, ale nie potrafi tego sprzedać. Ludzie potrzebują show, emocji, uśmiechniętych i pięknych ludzi.

  Przewoźnik jest z PiS, a ich trzeba rozliczyć z poprzednich rządów.

 46. Druga tura pewna. PiS zdecydowanie mocniejszy i sprawniejszy niż w 2018 r. Brawo panowie z pisu za odrobioną lekcje 👏

 47. debata konkretna jednak PO Januszek Chwierut jako jedyny był znudzony i bez polotu

 48. Mam wrażenie że to trio , Przewoźnik Klima Fijałkowska, grają w jednej drużynie, ale raczej przynoszą obciach dla naszego miasta. 3 – 0 dla Chwieruta.

 49. Zadziwiająco dobrze wypadł radny Przewoźnik, widać, że błędy Zbysia Starca zostały wyeliminowane. Bezkonkurencyjna pani Fijałkowska. Inteligentna, miła i przyjazna. Właśnie taka jakim prezydentem powinien być włodarz miasta pokoju. Skoczny choć jeszcze słabo wyrobiony w polityce Maciej Klima. No i Chwierut bez błysku, bez świeżego spojrzenia. Widać, że bez takiej pewności jak przy ostatnich wyborach. Druga tura wyborów gwarantowana. Chwierut zmierzy się albo z Przewoźnikiem albo z panią Fijałkowską. I nie wykluczone że przegra ten pojedynek.

 50. Podziękowania jeszcze obecnego prezydenta dla pracowników niczym splunięcie w twarz. Nie włożę tych pięknych słów do garnka i nie nakarmię nimi dzieci, nie kupię też za nie im nowych ubrań. To że pan zarabia 20 tysięcy i jedna pensja wystarcza panu na pół roku to nie znaczy że my też tyle mamy. My żyjemy od pierwszego do pierwszego i dobrymi słowami nie wykarminy rodzin.

 51. Debata na bardzo niskim poziomie.Zbyt krótki czas na odpowiedź.Totalna porażka TVP Kraków.

 52. Co za ocena? Co za komentarz?, chyba bez oglądania….. W tej debacie jedynie Chwierut był pewny swoich wypowiedzi! Nie dukał, nie jąkał się, mówił pewnie, miał wiedzę, jednym słowem wiedział o czym mówi.I nawet jeśli nie było to merytoryczne odebrany mógł zostać, jako pewny siebie kandydat. Inni, choć próbowali ripostować i mieli jakieś logiczne argumenty, to zachowywali się jak przestraszone pensjonarki.Pan Klima-dobry merytorycznie, powinien popracować nad wizerunkiem zewnętrznym-taki zarost to raczej jest dobry do podbojów erotycznych, a nie do debaty.Pan Przewoźnik i Pani Fijałkowska to jedno!!!! To PIS PIS PIS! Państwu już dziękujemy! Poza tym pani Fijałkowska wypadła bardzo sztucznie, niekorzystnie. Co by nie powiedzieć Chwierut zaprezentował się z klasą, mimo, że ma na sumieniu wiele niewypałów.

 53. Obecny włodarz Janusz Chwierut największym przegranym debaty. Widać było, że jednak jest stary i zmęczony bo odstawał od towarzystwa. Na koniec debaty już w ogóle się nie liczył w rozmowach. Odstawiony na boczny tor jak stara lokomotywa parowa w porównaniu do trzech nowoczesnych pendolino. Przykro było patrzeć. Raczej nie ma szans w wyborach. Mieszkańcy będą wybierać pomiędzy trzema pozostałymi kandydatami. Obstawiam, że od kwietnia Oświęcimiem będzie rządzić kobieta pani Fijałkowska. Wypadła bardzo dobrze, rzeczowo, merytorycznie i bez wrogości.

Send this to a friend