Informacje

Zdecydowane działania policji, prokuratury i sądu ws. przestępstw

Policja, Prokuratura i Sąd w Brzeszczach podjęli zdecydowane działania wobec 42-letniego mężczyzny, który naruszył zakaz zbliżania się do byłej partnerki. Został on zatrzymany i osadzony w areszcie.

Zatrzymanie agresywnego mężczyzny
Zatrzymanie agresywnego mężczyzny

Zdecydowane Działania Policji, Prokuratury i Sądu wobec Sprawców Przestępstw

Policja, Prokuratura oraz Sąd podejmują zdecydowane działania wobec sprawców przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, działając na rzecz osób pokrzywdzonych. Przykładem takiej interwencji jest przypadek 42-letniego mieszkańca Brzeszcz, który naruszył prokuratorski zakaz zbliżania się i kontaktowania z byłą partnerką, co skutkowało jego aresztowaniem.

Zatrzymanie Sprawcy

W niedzielę, 9 czerwca 2024, policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach, zgodnie z poleceniem prokuratora, zatrzymali 42-letniego mężczyznę. Naruszył on prokuratorski zakaz zbliżania się i kontaktowania z byłą 38-letnią partnerką, który został wydany pięć dni wcześniej. Zakazy te były związane z toczącym się od kilku tygodni postępowaniem, w którym mężczyzna został oskarżony o groźby karalne, uszkodzenie ciała oraz znieważenie. Podejrzany został przewieziony do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji.

Postępowanie Prokuratury i Sądu

W poniedziałek, 10 czerwca 2024, zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu. Prokurator przedstawił dowody na złamanie zakazów, po czym mężczyzna został przekazany do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. Sędzia, po zapoznaniu się z materiałami sprawy, przychylił się do wniosku prokuratora i wydał postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został osadzony w areszcie śledczym.

Konsekwencje Prawne

Za groźby karalne grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za uszkodzenie ciała kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za znieważenie grozi grzywna lub kara ograniczenia wolności.

Apel do Społeczeństwa

Policja apeluje do społeczeństwa o zgłaszanie wszelkich przypadków naruszeń prawa i przemocy domowej. Wspólne działanie może pomóc w szybkim zatrzymaniu sprawców i ochronie pokrzywdzonych.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. ht+tps://niezalezna.pl/polska/zespol-sledczych-ds-scigania-zolnierzy-zostaje-prokurator-generalny-nie-zmienia-zdania/520158

    Zespół powstał w KWIETNIU.

Send this to a friend