Informacje

OŚWIĘCIM. Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Mieszkaniec gminy Oświęcim dokonał obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej kierującej. Okazało się, że kobieta wsiadła za kierownicę samochodu mając w organizmie 2 promile alkoholu. Policjanci ustalili, że w takim stanie do szkoły przywiozła swoje dziecko.

Wczoraj (13.03.2023) tuż przed godziną 8 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony o obywatelskim ujęciu nietrzeźwej kierującej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że do zdarzenia doszło na parkingu przed jedną z oświęcimskich szkół podstawowych.

Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli ruchu drogowego. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Oświęcim zauważył dziwne zachowanie kierującej oplem. Kobieta parkując samochodem w bramie wjazdowej do szkoły uniemożliwiła wjazd i wyjazd z parkingu. Kiedy do niej podszedł, aby zwrócić uwagę wyczuł woń alkoholu.

Mundurowi przejęli nietrzeźwą, którą okazała się 38 – letnia mieszkanka Oświęcimia. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu.  W trakcie czynności policjanci ustalili, że chwilę wcześniej kobieta do szkoły przywiozła swoje 7 – letnie dziecko. 38 – latka została zatrzymana i trafiła do oświęcimskiej komendy Policji.

W powyższej sprawie zostało wszczęte postępowanie dotyczące podejrzenia kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Ponadto wszczęto również postępowanie w związku z podejrzeniem, iż kierując samochodem w stanie nietrzeźwości naraziła na niebezpieczeństwo małoletnie dziecko nad którym miała obowiązek opieki. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziękowania za prawidłową reakcję na przestępstwo.
Na podziękowanie za prawidłową reakcję na przestępstwo zasługuje mieszkaniec gminy Oświęcim. Widząc zagrożenie, które stworzyła nietrzeźwa kierująca uniemożliwił jej dalszą jazdę i wezwał Policję.

Widzisz przestępstwo? Reaguj.
Nieracjonalne zachowanie kierowcy na drodze czy na parkingu zawsze powinno wzbudzić uwagę osób postronnych. W takich przypadkach wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Podczas dokonywania zgłoszenia należy podać operatorowi miejscowość,  ulicę, kierunek jazdy, a także markę i kolor pojazdu oraz w razie możliwości także jego numer rejestracyjny. Podejmując decyzję o ujęciu sprawcy przestępstwa należy mieć na względzie własne bezpieczeństwo.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend