Informacje

BRZESZCZE. Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego sprawcę kolizji

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach  z rąk wzorowego mieszkańca Jawiszowic, przejęli nietrzeźwego sprawcę kolizji. Podczas pijanego rajdu 70 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze uszkodził trzy samochody.

Do zdarzenia doszło w piątek (11.12.2020) tuż po godzinie 17.00. Znajdujący się na parkingu przy ulicy Turystycznej w Brzeszczach,  31 – letni mieszkaniec Jawiszowic zauważył, że kierowca samochodu marki Citroen,  podczas zawracania uszkodził stojące tam volvo i suzuki. Następnie nie zatrzymując się próbował wyjechać z parkingu.  Świadek widząc takie zachowanie kierowcy natychmiast podbiegł do kierowcy i uniemożliwił mu ucieczkę, po czym powiadomił Policję.

Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 70 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,84 promila  alkoholu.  W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że  nietrzeźwy kierowca kilkanaście minut wcześniej doprowadził do jeszcze jednej stłuczki. Na rondzie u zbiegu ulic Dworcowej z Turystyczną najechał na tył samochodu marki Hyundai, którym kierował 63 – letni mieszkaniec Jawiszowic.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Na wyróżnienie oraz duże podziękowania  zasługuje mieszkaniec Jawiszowic, który poprzez swoją wzorową reakcję,  nie dopuścił aby pijany kierowca uniknął odpowiedzialności za swój karygodny czyn.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend