Kultura

Zakończenie 27. Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Oświęcimiu

Uroczyste zakończenie 27. roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Oświęcimiu. Starosta Andrzej Skrzypiński i wicestarosta Teresa Jankowska wyrazili uznanie dla bogatej oferty edukacyjnej UTW. Zapoznaj się z szeroką gamą zajęć dla seniorów!

Uroczyste zakończenie roku akademickiego UTW w Oświęcimiu
Uroczyste zakończenie roku akademickiego UTW w Oświęcimiu / foto: RafLor

Uroczyste Zakończenie 27. Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Oświęcimiu

Starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński i wicestarosta Teresa Jankowska uczestniczyli w uroczystym zakończeniu 27. roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (UTW) w Oświęcimiu. Spotkanie odbyło się w sali teatralnej Oświęcimskiego Centrum Kultury.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Oświęcimiu

UTW w Oświęcimiu skupia blisko 300 studentów-seniorów, będąc jedną z najstarszych uczelni dla seniorów w Polsce. Uniwersytet, założony w 1997 roku, ma swoją siedzibę w Oświęcimskim Centrum Kultury. W pierwszym roku akademickim indeksy odebrało około 100 studentów. Jednym z pomysłodawców założenia UTW był ówczesny dyrektor OCK, Ryszard Strutyński.

Uroczyste zakończenie roku akademickiego UTW w Oświęcimiu
Uroczyste zakończenie roku akademickiego UTW w Oświęcimiu / foto: RafLor

Bogata Oferta Edukacyjna i Kulturalna

Podczas wczorajszego spotkania padło wiele ciepłych słów i podziękowań. Starosta Andrzej Skrzypiński wyraził swoje uznanie dla bogatej oferty edukacyjnej UTW, która obejmuje zajęcia taneczne, teatralne, na basenie, interesujące wykłady i wycieczki. Wicestarosta Teresa Jankowska życzyła studentom nieustającego zachwytu światem i realizacji marzeń. Przedstawiciele samorządu powiatowego życzyli także udanego letniego wypoczynku oraz powrotu z nowymi siłami do zajęć w kolejnym roku akademickim.

Występ Kabaretu „Czarna Rękawiczka”

Uroczystość uświetnił występ aktorów z kabaretu „Czarna Rękawiczka”, który powstał w 2011 roku i skupia grupę zapalonych artystów – studentów UTW.

Uroczyste zakończenie roku akademickiego UTW w Oświęcimiu
Uroczyste zakończenie roku akademickiego UTW w Oświęcimiu / foto: RafLor

Szeroka Gama Zajęć

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Oświęcimiu uczestniczą w wykładach z historii sztuki, profilaktyki zdrowia, filozofii, psychologii, literatury oraz w zajęciach ruchowych, takich jak nordic walking, pilates, gimnastyka, basen i taniec. Działają także w grupie kabaretowej, zespole wokalnym i tanecznym.

Podsumowanie

UTW w Oświęcimiu to miejsce, które od lat aktywnie wspiera seniorów w rozwijaniu pasji i zainteresowań. Dzięki szerokiej ofercie edukacyjnej i kulturalnej, seniorzy mogą czerpać radość z nauki i uczestnictwa w różnych formach aktywności.

Źródło: powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend