Informacje

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w powiecie oświęcimskim

Sprawdź wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w powiecie oświęcimskim. Dowiedz się, które komitety wyborcze zdobyły największe poparcie i jakie były preferencje wyborcze mieszkańców.

yborcy oddający głosy w wyborach do Parlamentu Europejskiego
Wyborcy oddający głosy w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w powiecie oświęcimskim

W niedzielę, 9 czerwca, zakończyło się głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Mieszkańcy powiatu oświęcimskiego, podobnie jak obywatele w całej Polsce, wybrali swoich przedstawicieli do Europarlamentu. Lokale wyborcze zostały zamknięte, a wyniki sondaży exit poll wskazują, które komitety wyborcze zdobyły największe poparcie w powiecie oświęcimskim.

Wyniki poszczególnych komitetów wyborczych:

 • Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – 20 213 głosów
 • Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska – 17 039 głosów
 • Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość – 6 051 głosów
 • Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe – 4 250 głosów
 • Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica – 1 899 głosów
 • Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy-Normalna Polska W Normalnej Europie – 342 głosy
 • Komitet Wyborczy Normalny Kraj – 138 głosów
 • Komitet Wyborczy Polexit – 101 głosów
 • Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców – 34 głosy

Analiza wyników:

Najwięcej głosów w powiecie oświęcimskim zdobył Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, który uzyskał 20 213 głosów. Świadczy to o silnym poparciu dla tego ugrupowania w regionie. Na drugim miejscu znalazł się Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska, który uzyskał 17 039 głosów, co również wskazuje na jego znaczną popularność wśród mieszkańców powiatu oświęcimskiego.

Trzecie miejsce zajęła Konfederacja Wolność i Niepodległość z wynikiem 6 051 głosów, co pokazuje, że ma ona także swoje znaczące grono zwolenników.

Pozostałe komitety uzyskały znacznie mniejsze poparcie. Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe zdobył 4 250 głosów, a Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica otrzymał 1 899 głosów.

Najmniejsze poparcie uzyskały Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy-Normalna Polska W Normalnej Europie (342 głosy), Komitet Wyborczy Normalny Kraj (138 głosów), Komitet Wyborczy Polexit (101 głosów) oraz Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców (34 głosy).


Zachęta do komentarzy:

Co sądzisz o wynikach wyborów w powiecie oświęcimskim? Czy twoim zdaniem reprezentują one preferencje większości mieszkańców? Podziel się swoją opinią w komentarzach poniżej!

Poprzedni artykułNastępny artykuł

35 komentarzy

 1. ,,Czytałem ostatnio opinie ” Koalicji ,,uśmiechnięta Polska” ,rząd za aprobatą KE bardzo chętnie alokuje w Polsce imigrantów z Afryki i z bliskiego wschodu ,zapewni im zasiłki i socjal ,,a pracować mają tylko ci ,którzy mają na to ochotę.

 2. Jedna małpa do kwadratu – czytałem właśnie opinię pewnej pisiory: rząd powinien drukować pieniądze i rozdawać ludziom, bo w ten sposób stymuluje się popyt. A pracować będą tylko ci, którzy będą mieli na to ochotę.
  Proste i genialne, prawda?

 3. Masz rację, nie można brać ciągle kredytów
  jak to robił PiS,
  koalicja13grudnia powinna jak najszybciej
  w sposób istotny podnieść ceny gazu
  i prądu nawet o 50 procent, ja jestem
  jako wyborca i sympatyk tej koalicji ZA.

 4. Do podwójnej małpy – rząd pis utrzymywał niskie ceny gazu i prądu dotując je, poprzez branie kredytów i zadłużanie państwa. Jeśli uważasz, że tak można w nieskończoność, albo masz jakiś inny pomysł – no to się nim z nami podziel.

 5. Człowieku nie bredź ciągle o winach PiS-u,
  skomentuj gigantyczne podwyżki cen gazu i prądu,
  które zamierza koalicja 13 grudnia wprowadzić od lipca br.

 6. Dług publiczny to już ładna sumka Bilion osiemset milionów ( 1.8.bln.) To daje kwotę 50 tyś zł na jednego mieszkańca.

 7. I tak dalej, i tak dalej. Jak sięgnę pamięcią to setki takich szwindli. Że o Funduszu Sprawiedliwości, Fundacji Narodowej, i mnóstwie takich „patriotycznych” fundacji do dojenia przez działaczy pis – nie wspomnę.
  Aha. Bilion złotych zadłużenia Polski, które to długi będziemy wszyscy spłacać, w tym ty i ja.

  Dlatego.

 8. „Na podstawie nowych przepisów resort Czarnka, w PiS uchodzącego za człowieka prezesa Kaczyńskiego do zadań specjalnych, zaczął przyznawać pieniądze różnym wnioskodawcom. Tak się złożyło, że spośród 42 organizacji, które dostały łącznie ok. 40 mln zł, największe przelewy otrzymały podmioty związane z PiS i prorządowi księża.
  Maksymalne wsparcie na zakupy, w wysokości 5 mln zł, dostała powiązana z PiS Fundacja „Polska Wielki Projekt”. Współpracowali z nią m.in. wicepremier Piotr Gliński, europoseł Zdzisław Krasnodębski czy doradca prezydenta Andrzej Zybertowicz. Publiczne pieniądze otrzymała na zakup willi o powierzchni 412 m kw. w najdroższej dzielnicy Warszawy, na Mokotowie. Co więcej, fundacja miała ją kupić od państwa, czyli od Polskiego Holdingu Nieruchomości. Tym samym fundacja dostała od państwa pieniądze, żeby od tego samego państwa kupić willę, by potem móc na niej zarabiać”.

 9. „Byli u mnie w drugiej połowie ubiegłego roku. We czterech. Moja Hania ma dystrofię mięśniową, a pan Mejza i ci inni zaczęli tłumaczyć, że istnieje szansa na wyleczenie córki. Zrobili mi nadzieję”- mówi Patrycja z Trzcińska-Zdroju.
  Takich oszukanych rodziców jest znacznie więcej. Firma Mejzy obiecywała leczenie dzieci, przywracanie sprawności seniorom i ratunek dla nieuleczalnie chorych. Jej pracownicy – z samym Mejzą na czele – wyszukiwali potencjalnych pacjentów, szukając ich m.in. na portalach charytatywnych.
  Cena wyjściowa „cudownej” terapii zaczynała się od 80 tys. dolarów. Leczenie miało się odbywać w Stanach Zjednoczonych”..

 10. Twoje wykształcenie
  też budzi moje wątpliwości,
  podobnie jak stan Twojego umysłu,
  objawiający chorobliwą
  nienawiścią do PiS-u.

 11. Twoje wykształcenie
  też budzi moje wątpliwości,
  podobnie jak stan Twojego umysłu,
  objawiający chorobliwą
  nienawiścią do PiS-u.

 12. Choć tak się składa, że poza nim wybitni pisowcy z Oświęcimia są magistrami wuefu. Tu skłonny byłbym przyznać ci rację.

 13. Masz tu na myśli droga Bagietko doktora nauk niepotrzebnych i lidera oświęcimskiego pisu Kubę Przewoźnika?
  Mimo to przyjmuję, że ludzie z wyższym wykształceniem przeciętnie lepiej ogarniają rzeczywistość, niż absolwenci podstawówek. Zgadzasz się?

 14. Małpo Marcinie a powiedz mi ile z tego wyższego wykształcenia to g*wno studia typu europeistyka, socjologia, historia, wyższa szkoła robienia hałasu itp, po których absolwenci z papierkiem zasilają lokalne fastfoody?

 15. Panie Kłamstwo – gdzieś kiedyś skądś wyciekło, że pis chciał, aby każdy Polak miał samolot, ale tusk nie pozwolił.

  Z wczoraj:
  „najwyższe poparcie partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała wśród wyborców i z podstawowym wykształceniem – 61,5 proc. Nieco mniej, bo 58,0 procent głosów zdobyła wśród osób z wykształceniem zawodowym. Ze średnim – 36,2 proc, najmniej wśród wyborców i wyborczyń z wykształceniem wyższym – 22,4.”

  Jakieś wnioski?

 16. Ktos pisal o kryminalistach glosujacych na pisiorow…wybory z pazdziernika 2023: zaklad karny we Wronkach(wielkopolskie): na 1038 glosujacych: 500 glosow KO, Trzecia Droga 188, PiS 84. W warszawskich wiezieniach jeszcze „lepsze” wyniki osiagnela KO i Trzecia Droga…

 17. @ – niestety totalna bzdura o wykształceniu. Jakiś czas temu wyciekła lista samych członków platformy niedorajdów, przestępców i największych nieudaczników, a zarazem postkomunistycznych przydupasów. Ponad połowa to wykształcenie podstawowe. Wyborcy nie odstają znacznie w tych listach. Tumanami i psycholami lepiej się rządzi!

 18. Widzieliscie wyniki z zachodniej Europy? Tam spoleczenstwa budza sie. Maja dosc lewicowo liberalnych rzadow, Polacy tez beda miec dosyc, tylko musza przekonac sie na wlasnej d…e niestety. Zadnych wnioskow ludzie nie wyciagaja, daja sie oglupiac tzw. zachodem. Mozna nasladowac to co dobre, ale nie lykac wszystkiego jak przyslowiowy pelikan, bo to zachodnie…

 19. Po co ta głupia dyskusja? Jasne, że PiS ma duże poparcie w zabitych dechami wsiach na ścianie wschodniej, ale tu raczej chodzi nie o miejsce zamieszkania, tylko o poziom wykształcenia i wiek. Ci po podstawówkach (są oczywiście wyjątki) i staruszkowie kościółkowi z zasady popierają Kaczyńskiego. To oni właśnie głosują na Mejzę, Obajtka, Kamińskiego, Wąsika, Czarna, Kurskiego itp – co po tylu aferach zdumiewające – ale tak jest.

 20. Wyborca
  10 czerwca 2024 o 09:43
  W 10 województwach zwycięża KO i tylko w 6 PiS (na ścianie wschodniej). Na szczęście miasto Oświęcim idzie zdecydowanie w stronę zachodu 44 do 33 dla KO
  Brawo mieszkańcy! Taki ten twój zachód, że lepiej nie mówić! Wybrana postkomunistyczna banda przez postkomunistycznych tumanów z miasta i okolic(z powodu dużego kombinatu czasów PRL) to twoja największa kompromitacja! Brak myślenia! Brak wyciągnięcia wniosków! Dno!

 21. Ci wykształceni i majętni często są rdzennymi
  mieszkańcami wsi i dojeżdżają swoimi samochodami
  do pracy w wielkich miastach, zdrowego rozsądku
  i wiedzy trudno im odmówić. Plebsu miejskiego
  na takie posiadłości i niezależność finansową nie stać.

 22. Anonim@@ wielu tzn ilu? Ci wykształceni i majętni, którzy na terenach wiejskich zbudowali swoje domy z reguły przenosząc się z miast właśnie głosują na KO, ale większość wsi na PiS. Wystarczy trochę pobawić się danymi, sięgnąć do źródeł…

 23. Człowieku, nie wiesz, co piszesz.
  Obecnie w polskich wsiach mieszka
  wielu wykształconych i majętnych
  ludzi, w przeciwieństwie do plebsu
  wielkomiejskiego.

 24. Anonim@@ acha czyli na ścianie wschodniej mieszkają świadomi i wykształceni ludzie a na zachodzie i w dużych miastach niewykształceni i nieświadomi. Na wsiach powiatu oświęcimskiego sama elita a w mieście plebs, na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu elita a w Warszawie czy Gdańsku plebs – człowieku zastanów się nad tym, co piszesz

 25. Klęczar a ty myślałeś że propaganda z wieszaniem Ukraińskiej flagi na Kopcu Kościuszki Ci pomoże????? Buahhha. Przed następnymi wyborami- na czole ją sobie wytatuuj może to Ci pomoże i będziesz z miał lepszy wynik!!

 26. Nie zgadzam się i mam inne zdanie na ten temat.
  Oświęcimianie to w znacznej mierze potomkowie
  ludzi z biednych górskich wiosek,
  którzy osiedlili się po wojnie w Grodzie nad Sołą
  przybywając do pracy w Zakładach Chemicznych.
  Nie znają historii, a głosują kolejny raz
  na tych, którzy rządzą obecnie pałą i uchwałą,
  nie strzegąc właściwie granicy wschodniej i zamierzających
  wkrótce zapewne również w Oświęcimiu lokować migrantów
  z krajów muzułmańskich.

 27. Największe antydemokratyczne i przestępcze siły w koalicji 13 grudnia. Co można wymagać od nieudaczników potrafiących tylko kraść i wykonywać obce polecenia.

 28. Oświęcimianie to w większości ludzie świadomi. Nie wpisują się w mentalność rolniczej Polski lubelsko-podlasko-sadecko-podkarpackiej. Wolą miejskie, zachodnie trendy.

 29. W 10 województwach zwycięża KO i tylko w 6 PiS (na ścianie wschodniej). Na szczęście miasto Oświęcim idzie zdecydowanie w stronę zachodu 44 do 33 dla KO
  Brawo mieszkańcy!

 30. Mam nadzieję, że Polexit będzie rósł w siłę i żydokomunistyczny układ okrągłostołowy pójdzie się walic.

 31. Ten wpis należy czytać odwrotnie,
  degeneraci znajdują się w partiach,
  które przez autora tego wpisu
  nie zostały wymienione.

 32. Można to skomentować w jeden sposób… ponad 40 procent Polaków czyli wyborców pisu i konfy to degeneraci(użyłbym celniejszego określenia ale mogą czytać dzieci), którzy uwielbiają być okradani, którym obajtki, Kamińskie i wąsiki, braun plują w twarz, a ci się cieszą, że deszcz pada. Którzy się cieszą, gdy populiści rzucają im ochłapy z ukradzionych pieniędzy, którzy uwielbiają kryminalistów jako celebrytów i reprezentantów kryminalistów. Całe te ponad 40 procent Można streścić w jednym zdaniu, ale jak mówiłem, mogą czytać dzieci, zresztą Piłsudski to już odpowiednio skomentował, te ponad 40 procent to ci ludzie z jego powiedzenia….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Send this to a friend