Sport

Jubileusz 20-lecia Basenu Pod Platanem w Brzeszczach

Odkryj uroczystość 20-lecia Basenu Pod Platanem w Brzeszczach. Dowiedz się o nagrodach dla młodych pływaków, wspomnieniach o modernizacji obiektu i bezpłatnej nauce pływania dla uczniów.

Uroczystość jubileuszowa 20-lecia Basenu Pod Platanem w Brzeszczach
Uroczystość jubileuszowa 20-lecia Basenu Pod Platanem w Brzeszczach

Jubileusz 20-lecia Basenu Pod Platanem w Brzeszczach: Uroczystość, Nagrody i Wspomnienia

Podczas dzisiejszego, uroczystego spotkania z okazji 20-lecia Basenu Pod Platanem w Brzeszczach, wicestarosta Teresa Jankowska i burmistrz Brzeszcz Radosław Szot nagrodzili młodych pływaków rywalizujących w gminnych zawodach pływackich dla uczniów klas III pucharami, medalami i dyplomami.

Uroczystości Jubileuszowe

Dla dzieci ze szkół w Gminie Brzeszcze, zaproszonych gości i pracowników basenu przygotowano okazały tort, który był słodkim dodatkiem podczas uroczystości. Honory gospodarza obiektu czynił Maciej Zawadzki, dyrektor Ośrodka Kultury w Brzeszczach, pod którego zarządem od 2000 r. znajduje się m.in. tutejszy basen. Dyrektor Zawadzki przypomniał o historii pływalni, która powstała przy KWK „Brzeszcze” na przełomie lat 1967/68 i została gruntownie rozbudowana i zmodernizowana dwie dekady temu.

nagrody dla młodych pływaków, tort jubileuszowy
nagrody dla młodych pływaków, tort jubileuszowy

Wspomnienia i Podziękowania

Wicestarosta Teresa Jankowska z uśmiechem wspominała, że monitorowała modernizację obiektu, gdy była dyrektorką Ośrodka Kultury w Brzeszczach.

  • Otwarcie Basenu pod Platanem było dla społeczności Gminy Brzeszcze bardzo ważnym wydarzeniem. To była oznaka szacunku dla tych, którzy tworzyli basen w latach 60., ale również świetna okazja, by świętować wejście do Unii Europejskiej. Świetnym łącznikiem sprzed i po modernizacji basenu jest mozaika znajdująca się na pełnej ścianie obiektu.

Wicestarosta podkreśliła również znaczenie kontynuowania bezpłatnej nauki pływania dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych, finansowanej przez Gminę Brzeszcze.

Wspomnienie o Zbigniewie Fudale

W trakcie uroczystości wspomniano śp. Zbigniewa Fudalę, który był zaangażowany w proces modernizacji basenu, a potem został jego kierownikiem. Jego wkład w rozwój obiektu został uhonorowany podczas jubileuszu.

  • Z okazji jubileuszu Basenu pod Platanem, życzę aby był obiektem angażującym i poprawiającym kondycję mieszkańców i gości. Zarządzającym basenem życzę sukcesów i bezpiecznej pracy – powiedziała wicestarosta Teresa Jankowska.

Nagrody i Wyróżnienia

Podczas uroczystości nagrodzono również Artura Matłaszka, który w ramach akcji „Płyń aż na biegun” przepłynął dystans 300 km w kategorii 19-60 lat.

Źródło: powiat oświęcimski 


Zachęta do komentarzy:

Co sądzicie o bezpłatnej nauce pływania dla uczniów w Brzeszczach? Jakie są Wasze wspomnienia związane z Basenem Pod Platanem? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach poniżej!

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Send this to a friend