Informacje

PiS zwycięża w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim z 44,05% poparcia. Sprawdź szczegóły wyników wyborów i frekwencji.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Małopolsce i Świętokrzyskiem 2024
Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Małopolsce i Świętokrzyskiem 2024

Prawo i Sprawiedliwość Zwycięża w Wyborach do Parlamentu Europejskiego w Okręgu Małopolsko-Świętokrzyskim

Prawo i Sprawiedliwość (PiS) wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim, zdobywając 44,05% głosów. Koalicja Obywatelska uzyskała 26,96%, a Konfederacja 14,14% poparcia, zgodnie z danymi Państwowej Komisji Wyborczej. Kolejne miejsca zajęły Trzecia Droga z 8,81% oraz Lewica z 4,73%. Pozostałe komitety wyborcze uzyskały: Bezpartyjni Samorządowcy – 0,72%, Normalny Kraj – 0,27%, Polexit – 0,25%, Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców – 0,08%.

Najlepsze Wyniki Indywidualne

W okręgu 10 największe poparcie zdobyła Beata Szydło z PiS, uzyskując 285 336 głosów. Były minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz z KO zajął drugie miejsce z 254 324 głosami. Marek Sowa, poseł ziemi oświęcimskiej startujący z list Koalicji Obywatelskiej, uzyskał 41 170 głosów. Obecny wojewoda małopolski Krzysztof Klęczar, który kandydował z list Trzeciej Drogi i PSL, otrzymał 7 310 głosów.

Frekwencja

Frekwencja w Małopolsce i Świętokrzyskiem wyniosła 41,77%, co oznacza, że prawie 1,5 mln osób uprawnionych wzięło udział w głosowaniu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Brawo PiS! Czekam aż wyprowadzicie Polskę z eurokołchozu i wprowadzicie ją do ruskiego kołchozu. Tam nam będzie lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Send this to a friend