Informacje

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Oświęcimiu

Sprawdź wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Oświęcimiu. Dowiedz się, które komitety wyborcze zdobyły największe poparcie i jakie były preferencje wyborcze mieszkańców Oświęcimia.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Oświęcimiu
Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Oświęcimiu

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Oświęcimiu

W niedzielę, 9 czerwca, zakończyło się głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Mieszkańcy Oświęcimia, podobnie jak obywatele w całej Polsce, wybrali swoich przedstawicieli do Europarlamentu. Lokale wyborcze zostały zamknięte, a wyniki sondaży exit poll wskazują, które komitety wyborcze zdobyły największe poparcie w Oświęcimiu.

Wyniki poszczególnych komitetów wyborczych:

  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska – 5470 głosów
  • Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – 4108 głosów
  • Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość – 1316 głosów
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica – 687 głosów
  • Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe – 575 głosów
  • Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy-Normalna Polska W Normalnej Europie – 83 głosy
  • Komitet Wyborczy Normalny Kraj – 38 głosów
  • Komitet Wyborczy Polexit – 22 głosy
  • Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców – 4 głosy

Analiza wyników:

Najwięcej głosów w Oświęcimiu zdobył Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska, który uzyskał 5470 głosów. Świadczy to o silnym poparciu dla tego ugrupowania w regionie. Na drugim miejscu znalazł się Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, który uzyskał 4108 głosów, co również wskazuje na jego znaczną popularność wśród mieszkańców Oświęcimia.

Trzecie miejsce zajęła Konfederacja Wolność i Niepodległość z wynikiem 1316 głosów, co pokazuje, że ma ona także swoje znaczące grono zwolenników.

Pozostałe komitety uzyskały znacznie mniejsze poparcie. Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica zdobył 687 głosów, a Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe otrzymał 575 głosów.

Najmniejsze poparcie uzyskały Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy-Normalna Polska W Normalnej Europie (83 głosy), Komitet Wyborczy Normalny Kraj (38 głosów), Komitet Wyborczy Polexit (22 głosy) oraz Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców (4 głosy).


Zachęta do komentarzy:

Podziel się swoją opinią! Co sądzisz o wynikach wyborów w Oświęcimiu? Czy twoim zdaniem reprezentują one preferencje większości mieszkańców? Czekamy na Twoje komentarze poniżej!

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło ponad 51 proc. poparcia Polaków głosujących w Stanach Zjednoczonych w wyborach do Parlamentu Europejskiego – wynika z opublikowanych wyników. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska z 25 proc., zaś na trzecim Konfederacja z niemal 15 proc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Send this to a friend