Kultura

Gest solidarności: Flaga Ukrainy ponownie zawieszona na Kopcu Kościuszki

Solidarność z Ukrainą: Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar i prezes Komitetu Kopca Kościuszki prof. dr hab. Piotr Dobosz ponownie zawiesili flagę ukraińską na Kopcu Kościuszki w Krakowie, w obecności konsula generalnego Ukrainy Wiaczesława Wojnarowskiego.

Wojewoda małopolski zawiesza flagę ukraińską
Wojewoda małopolski zawiesza flagę ukraińską

Symboliczny Gest Solidarności: Flaga Ukrainy Ponownie Zawieszona na Kopcu Kościuszki

W odpowiedzi na wczorajsze usunięcie przez posła Grzegorza Brauna z krakowskiego Kopca Kościuszki flagi ukraińskiej, wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar oraz prezes Komitetu Kopca Kościuszki prof. dr hab. Piotr Dobosz w symbolicznym geście wspólnie zawiesili tę flagę ponownie. Na ceremonii obecny był także Wiaczesław Wojnarowski, konsul generalny Ukrainy w Krakowie.

Flaga ukraińska na Kopcu Kościuszki
Flaga ukraińska na Kopcu Kościuszki

Solidarne Wsparcie dla Ukrainy

 • Nie niszczy się symboli. Instytucją sprawującą opiekę nad Kopcem Kościuszki jest Komitet Kopca Kościuszki. I to Komitet Kopca wyraził stanowisko, że flaga ukraińska na naszym narodowym pomniku jest „symbolicznym wyrazem oczywistej solidarności nas Polaków z Ukraińcami, obywatelami niepodległego państwa, których niesprawiedliwie spotkało nieszczęście wojny”. Solidarność między narodami jest ważna, trzeba o nią dbać. Niszczenie jej symboli nikomu nie jest potrzebne. Dlatego tutaj wspólnie jesteśmy i ponownie zawiesimy flagę ukraińską w tym miejscu. Ubolewam, że dla poklasku niektórzy są gotowi wystąpić nie tylko wbrew symbolom, ale także wbrew zasadom porządku powszechnego i wbrew normom społecznym, wyrażonym choćby w prawnych zapisach, że nie można samowolnie używać cudzej rzeczy czy należy szanować znaki państwowe i miejsca publiczne upamiętniające zdarzenia historyczne. Solidarność z narodem ukraińskim trwa. Jesteśmy po stronie wolności, po stronie tych, którzy bronią zasad demokracji i praw narodów do samostanowienia. Kopiec Kościuszki pielęgnuje tę ideę i my dziś jesteśmy tu razem z Profesorem Doboszem i Panem Konsulem, aby to podkreślić – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.
Solidarność z Ukrainą w Krakowie
Solidarność z Ukrainą w Krakowie

Flaga jako Symbol Solidarności

 • Ta flaga, niezależnie od tego, co mogli Państwo przeczytać na naszej stronie internetowej, symbolizuje pewną bardzo ważną kwestię. Nawiązujemy do idei Tadeusza Kościuszki, generała, bohatera dwóch narodów, a tak naprawdę więcej – bohatera Stanów Zjednoczonych. Ale to również postać, która walczyła o wolność wielu narodów. W związku z tym, że Ukraina jako niepodległe państwo została zaatakowana przez obce mocarstwo, nawiązując do tych idei, Komitet Kopca Kościuszki podjął uchwałę o zawieszeniu flagi na znak solidarności z walczącą Ukrainą. Co więcej, nawiązując do pewnego sformułowania: „Za naszą i waszą wolność” – tak naprawdę Ukraina walczy o swoje istnienie, o swoje państwo, o swój naród, ale walczy też o naszą wolność – mówi prezes Komitetu Kopca Kościuszki prof. dr hab. Piotr Dobosz.
Wojewoda małopolski zawiesza flagę ukraińską
Wojewoda małopolski zawiesza flagę ukraińską

Wsparcie dla Ukrainy

 • Jestem szczęśliwy i dumny, że nasza flaga wisi na Kopcu Kościuszki obok flagi Polski. Jestem przekonany, że są one symbolem solidarności naszych narodów i nikomu nie uda się tych relacji zepsuć. Z całego serca dziękuję za stanowczość, wsparcie i solidarność z narodem ukraińskim – mówi konsul generalny Ukrainy w Krakowie Wiaczesław Wojnarowski.

Zachęcamy do Komentarzy:

Co sądzisz o symbolicznym geście ponownego zawieszenia flagi ukraińskiej na Kopcu Kościuszki? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej i dołącz do dyskusji!

Poprzedni artykułNastępny artykuł

48 komentarzy

 1. Szary taki mocny w gębie a zwiał z Ukrainy bo boi się walczyć o swój kraj. Bardzo łatwo jest szczekać z bezpiecznego kraju i oczekiwać że jego obywatele podadzą ci wszystko na tacy gdy twoi bracia giną. Wywieszanie flag ukraińskich w Polsce nic nie pomoże w wojnie. Ale za to wysłanie wszystkich zbiegłych Ukraińców na front będzie dużym ciosem w Putina.

 2. @realista
  kamracko-konfiasta ruro, jesteś tak tępy trollu, że nie pojmujesz, że normalni ludzie nie podzielają twoich ruskich projekcji umysłowych.
  Zaniedbujesz nauki oficera prowadzącego. w fsb nie będą zadowoleni, wypłaty trollu nie dostaniesz.
  Czekam trollu kiedy napiszesz „to nie nasza wojna”

 3. Małopolska Wschodnia – w dwudziestoleciu międzywojennym to półoficjalna nazwa części terytorium Polski obejmującej tereny trzech południowo-wschodnich województw: lwowskiego, tarnopolskiego i stanisławowskiego. Nazwa ta nigdy nie zastąpiła całkowicie używanego wcześniej określenia Galicja Wschodnia, lecz była stosowana obok niego.

 4. A może Pan Wojewoda Małopolski Klęczar słusznie zawiesił
  z powrotem flagę ukraińską na Kopcu? – bo cała wschodnia Małopolska
  należy dzisiaj do Ukrainy.

 5. Sami widzicie jacy są Ukraińcy na przykładzie szarego. Jeżeli nie ma w czymś interesu to od razu nabije cię na widły. A wy dalej sypcie im kasę, dawajcie zasiłki, poświęcacie polskich rolników i nasze bezpieczeństwo. Wyślijcie naszych chłopaków na ich wojnę żeby taki typ mógł sobie spokojnie żyć u nas jednocześnie wyzywając nas. Brawo ojkofoby.

 6. @waikiki
  @rodzic
  @realista

  Trzymajta się tam chłopaki na tym kremlu…

 7. No toś sie chłopie nam tu przedstawił. Kutasie to sobie do ojca powiedz a ruskie już ci tu odbudują upragniony russkij mir.

 8. Stefanie B
  Przyjacielu to raczej ty się naucz liczy i nie nazywaj kutasie nikogo kto nie lubi Ukraińców ruskimi trollami. A jak się juz nauczysz liczyć to się dowiesz w swojej prostocie mózgowej że jak te wojnę wygra Rosja to sama za swoje pieniądze będzie odbudowywać to co zniszczyła a jest to aktualnie szacowane w samej Ukraińskiej infrastrukturze na jakieś 930 miliardów dolarów. A jak wygra UA to odbudowywał będzie Unia Europejska z pieniędzy także Polskich podatników i trzech pokoleń twoich dzieci jak je posiadasz. I co z twoim liczeniem??? Bo mnie wychodzi prosty algorytm co jest dla mnie lepsze??

 9. A to się p.Klęczar obudził w samym srodku polskiego kotła . @ dobrze pisze , a wy kochani podwórkowi „geopolitycy” , spójrzcie na liczby , a potem zanim cokolwiek napiszecie wyciagnijcie wnioski . O ile oczywiście jesteście ludzmi a nie ruskimi trollami …

 10. @ tak mamy wspólnego wroga. Ale co nam da pomaganie Ukrainie jak sami zniszczymy gospodarczo Polskę? Ponadto z Rosją graniczymy obwodem królewieckim i defacto Białorusią. Także mamy całkiem spory potencjalny front i wiele nam nie da to, że Rosja nie zajmie wschodniej Ukrainy. Niech się tam biją. My szykujmy swoje wojsko i swój potencjał militarny na przyszłość. Silna gospodarka i silne wojsko to podstawa. A ty proponujesz żeby to wszystko zaprzepaścić i postawić całość na jedną kartę tj. Ukrainę.

 11. Właśnie o to panie Realisto chodzi – dziś też Polska i Ukraina mają wspólnego wroga. Mniejsze państwa wobec zagrożenia ze strony większego mocarstwa muszą zawiązywać w samoobronie koalicje. Inaczej padną, rozjechane po kolei.

 12. As – „Zełenski właśnie kupił duże kasyno na Cyprze.” – to dzieje się tak: ruskie spece od wojny propagandowej publikują takie kłamstwa, potem przeklejają je konfiarze, aż w końcu czyta je As. I wiecie Państwo co? As w to wierzy!!!

 13. Petlura sam nie umiał zorganizować swojego rządu na Ukrainie więc z kim mieliśmy paktować. Gdyby zorganizował rząd i zjednoczył społeczeństwo ukraińskie wschodu i zachodu to może być sens zawrzeć z nim sojusz. Niestety tego nie umiał więc Polska nie miała innego wyjścia.
  Co do Kozaków to po pierwsze trudno nazywać ich wtedy Ukraińcami. A po drugie to sami z siebie nie włączyli się do armii polskiej. W 1621r. w obliczu groźby zagrożenia wojennego ze strony Turcji Rzeczpospolita zawarła sojusz z Kozakami, chcąc pozyskać wśród nich około 20 tys. żołnierzy. Konaszewicz uzyskał nadany przez Zygmunta III tytuł hetmana i przyprowadził do obozu wojsk koronnych pod Chocim 40 tys. Kozaków. Na ich chęć do walki z Turkami wpłynął list pasterski patriarchy jerozolimskiego Teofanesa, w którym wzywał on Kozaków do służby pod polskimi sztandarami. Przyłączyli się do nas tylko dlatego że mieliśmy wspólnego wroga jakim byli Turcy.

 14. Kresowiak – „Ukraina nigdy nie była naszym sojusznikiem, zawsze tak było i będzie”.
  1621 Chocim – połowę polskiej armii broniącej się z sukcesem przeciwko olbrzymiej tureckiej stanowili kozacy, którzy walczyli doskonale. Żeby nie sięgać tak daleko – Petlura (którego zresztą zostawiliśmy na lodzie).

 15. Do Panów którzy noszą flagę Ukrainy w klapie marynarki. Panowie. ..nie szpeccie garnituru. Proponuję żebyście sobie symbol Ukrainski przykleili na czole.!!! A najlepiej wytatuujcie sobie flagę UA na czole skończy się kłopot z ciągłym przepinaniem symbolu UA przy każdej zmianie marynarki.

 16. Panowie nienawidzą Niemców (za II wojnę, a może też za Cedynię), Rosjan (za wszystkie możliwe wojny, rozbiory i narzucona komunę), Ukraińców (za Wołyń), Czechów (za Zaolzie 1920), Słowaków (za przyłączenie się do Wehrmachtu w ataku na Polskę w 1939), Litwinów (z a Wilno i że nie całowali ręki tak wspaniałomyślnie przez Żeligowskiego podanej), Szwedów (za potop i za nieoddanie zrabowanych zabytków), Francuzów (za pozostawienie Polski w 1939), Angoli (za Jałtę) itp, itd.
  Wszystkie te kraje ze względu na historyczne zaszłości należy uznać za wrogów Polski. Wystarczy wstać z kolan, a sami w razie czego się obronimy. W końcu jesteśmy mocarstwem, nie oddamy ani guzika, itp, itd.

 17. Waikiki – oczywiście, że gdyby Ukraińcy od razu się poddali putin – zachęcony takim łatwym podbojem – zechciałby próbować dalej, na celowniku mając Polskę i kraje nadbałtyckie. W ten sposób odtworzyłby imperium, rosjanie by go pokochali, a on sam mógłby rządzić wiecznie w blasku imperialnej chwały.

  Piszesz, że „Zaatakowała Ukrainę z powodów, których tacy jak ty, zmanipulowani i mało inteligentni dyletanci nie rozumieją i nie zrozumieją” – no to mnie oświeć, geniuszu, z jakiego powodu? Że chodziło o odebranie Ukraińcom wschodnich ziem zamieszkałych przez rosjan i przez mieszaną ludność rosyjsko/ukraińską? Gdyby tak było nie atakowałby w pierwszych godzinach inwazji od razu Kijowa, wysadzając tam desant spadochroniarzy + marsz kolumn pancernych na stolicę (taki ruski Market – Garden, inna sprawa że zakończony kompromitacją).

  Piszesz: ” Rosja nie miała do tej pory powodu, aby atakować Polskę” – dokładnie tak samo kombinowały wiecznie pijane durne szlachciury w końcu XVIII wieku – rosja przecież na nas nie napadnie, bo jesteśmy słabi i jej nie zagrażamy, Wystarczy trochę lizać carów po tyłku i po krzyku, nic złego się nie stanie.
  Genialne.

 18. A firmy placace podatki z wykonywanych prac i uslug? Czy nam sie to podoba czy nie ich rece do pracy sa nam potrzebne…

 19. Do wszystkich bredzących jak to Ukraińcy przebywający w Polsce wzmacniają naszą gospodarkę swoją praca i i jak by to było tragicznie gdyby nie pracownicy z Ukrainy. . Zapraszam do lektury danych statystycznych ZUS-u Polska za rok 2023. Otóż pracownicy Ukraińscy zatrudnieni w Polsce w roku 2023 odprowadzili łącznie 930 milionów złotych składek. Jednoczesne ich socjal w roku 2023 kosztował polskiego podatnika 4,2 miliarda złotych. Ot i cała prawda o jakże „wielkich ” korzyściach płynących z pobytu Ukraińców w Polsce.

 20. W sumie to do 89-go roku u.wieku w kraju nie było tak żle , tylko potem się ludziom coś we łbach poprzewracało i teraz mają za swoje . A po co to było ruszac , prace miał kazdy a bezrobotnych czyli „niebieskie ptaki” milicja łapała po dworcach i parkach . Ruskie tez byli spoko, w ogóle się do niczego nie wtrącali, mieli ten swój Dolny Śląsk prawie na własnośc i komu to przeszkadzało?Jak tylko Ukraina padnie wszystko wróci do porzadku no i paliwo będzie znowu po 2 złote. Tylko trzeba bedzie przekopać ogródki i przeszukać strychy w poszukiwaniu „czerwonych książeczek” , bo każdy wiedział że komuna odchodzi tylko na chwile i kiedys i tak będzie dobrze tak jak dawniej. Tylko Włodymira trzeba będzie jakoś przeprosic za nielojalnośc, żeby za bardzo się nie mścił, ale od czego są dobrzy węgierscy towarzysze , pomogą. Mamy przecież u nich naszego Obajtka i on na pewno nic innego nie robi w tym Budapeszcie ,tylko mysli jak tu Ojczyżnie naszej pomóc …

 21. Bardzo dobry komentarz,
  powinien go przeczytać
  Pan Wojewoda Klęczar,
  który choć reprezentuje PSL,
  nie zrobił dotychczas nic dla upamiętnienia
  biednych chłopów polskich pomordowanych
  przez banderowców
  na Wołyniu i w Galicji Wschodniej.

 22. Ukraina jako państwo nigdy nie będzie naszym sojusznikiem. Zawsze tak było i będzie. Tak samo Rosja i Niemcy. Kiedy w końcu obudzą się Polacy, że żadne państwo nie będzie narażało swoich interesów gospodarczych dla innego kraju. Tylko Polacy są tacy głupi, że w imię chorych ideałów potrafią sprzedać własnych obywateli i przyznać większe prawa migrantom, oddać obcym państwa swoje zasoby militarne i gospodarcze. Ile polskich rodzin czeka od lat na mieszkania? A dla Ukraińców znalazły się w kilka dni… Dlaczego polski rolnik jest gorszy od tego z Ukrainy? To jest niesamowite jak niby-polskie elity nie potrafią zadbać o polski interes narodowy. Nie przebudzili się nawet po tym jak Zełeński pomimo ogromu pomocy humanitarnej i militarnej porównał Polaków do Rusków. Wojna na Ukrainie nie jest naszą wojną. Powinniśmy szykować się do obrony naszego kraju przed atakiem ze wschodu ale nie liczyć naiwnie że Ukraińcy walczą za nas i nasz kraj. Miliony młodych Ukraińców wolały uciec z kraju i nie walczyć, a elity chcą wysyłać naszych żołnierzy na ich wojnę. Kogoś tutaj nieźle pogrzało. Ile flag polskich wisi w miejscach publicznych na Ukrainie i ich urzędach itd. Jak tam ekshumacje ludności cywilnej bestialsko zabitej przez bandy „bohatera” narodowego Bandery? Moja rodzina cudem uniknęła mordu i musiała uciec z Kresów do Oświęcimia. Nasza polityka zagraniczna leżała za PiSu i leży za PO. Od wielu lat nie rządzą nami ludzie którym dobro narodowe jest priorytetem. Dla takich partii najwyższym dobrem jest dorwać się do koryta i być pachołkiem albo Rusków albo Niemców, a od niedawna i Ukraińców. A dla tych nawiniaków i wypranych mózgów którzy uważają że jak ktoś nie popiera Ukrainy to od razu jest to jednoznaczne że popiera Rusków – otrząśnięcie się. Wyłączcie TVN, TVP i zacznijcie myśleć samodzielnie. To nie naszą wojna. Należy zbroić własną armię i szykować się na Rusków. Ukraina jest zbyt skorumpowana by wygrać tę wojnę. Na razie USA opłaca się podtrzymywać ten konflikt i wspierać Ukrainę, ale jak zrobi się nieciekawie w Tajwanie to przerzucą tam swoje siły. A Ukraina bez wsparcia USA padnie. Jedyne co mogą zrobić to oddać wschodnie tereny i mieć kilka lat spokoju do kolejnej wojny. Może tym razem się przygotują a nie rozkradną wszystko i obudzą się z ręką w nocniku.

 23. Przecież wojna jest o to, czyj biznes ma być na Ukrainie. Ruski czy Żydowski. Zełenski właśnie kupił duże kasyno na Cyprze.

 24. „Pisiorku”,
  przestań bredzić,
  bo już nie można czytać bzdur,
  które wypisujesz.

 25. Do Waikiki
  Sam bym tego lepiej nie ujął. Niejaki Duda Prezydent RP od ponad roku czasu nic nie robi tylko jeździ po calm świecie jątrząc, szczując i knowając i podburzając p-ko Rosji zamiast zając się gospodarką zniszczoną przez partie jego mentora Kaczyńskiego która jęczy i kwiczy. Ten skrajnie nieodpowiedzialny człowiek pcha Polskę do wojny i nie będzie to wina Putina. Wchodzi do dupy Zełeńskiemu chodziarz każdy normalny człowiek który ma honor po tym jak został potraktowany przez Zełeńskiego na szczycie kiedy Zełeński kilkakrotnie się z nim umawiał na rozmowę i go wydymał nabrałby rozumu…. Ale nie ten . Nawet stwierdzenie Zelęńskiego że Polacy wspierają Rosję po tym jak Polski rolnik zablokował granice żeby bronic przed upadkiem Polskioe rolnictwo a Polskie dzieci nie musiały jeść chleba wypiekanego z Ukraińskiego syfu i gnoju zwanego potocznie zbożem nie rozjaśnili mu w łepetynie i dale jeździ tam co tydzień . Nawet tak prozaiczna sprawa jak gówniany konkurs Eurowizji gdzie przyjaciele z Ukrainy nie oddali na Polskiego wykonawce ani jednego głosu a Polska oczywiście na przyjaciół – całe 10 nie uzmysłowiła niektórym że Ukraina to był , jest i będzie najbardziej fałszywy pseudo- naród na świecie.

 26. Do @ Solennie się mylisz. Gdyby Rosja chciała zaataklować Polskę, to by to mogła już zrobić bez atakowania Ukrainy. Mamy z Rosją 210 km granicy poprzez Obwód Królewiecki i aż 418 km granicy z zależną od Rosji Białorusią. Łącznie to aż 628 km granicy, zatem mamy dość duży potencjalny front. Pisanie, że Ukraina broniąc się, broni nas to jawna bzdura, która świadczy o skrajnym braku znajomości geografii. Sęk w tym, że Rosja nie miała do tej pory powodu, aby atakować Polskę. Zaatakowała Ukrainę z powodów, których tacy jak ty, zmanipulowani i mało inteligentni dyletanci nie rozumieją i nie zrozumieją, bo „wiedzę” czerpią z TVN, TVP lub innego propagandowego chłamu. Obecna polska polityka wobec Rosji i wobec rosyjsko-ukraińskiego konfliktu naraża nas na odwet Rosji i tym samym jest skrajnie nieodpowiedzialna i zgubna dla Polski. Polityka PiS i obecnego rządu wplątuje nas w ten konflikt i naraża na rosyjski atak. Rosja atakując Ukrainę nie miała zamiaru atakować Polski, ani żadnego innego kraju NATO. Jednak w tej chwili na skutek mocnego zaangażowania Polski w konflikt przeciw Rosji, za skrajnie antyrosyjską i wrogą jej nieodpowiedzialną politykę polskich pseudoelit jesteśmy poważnie zagrożeni. W naszym interesie jest deeskalowanie tego konfliktu oraz trzymanie się od niego możliwie jak najdalej. Wówczas jest szansa, że Rosja nas oszczędzi. Zatem jest dokładnie odwrotnie niż uważasz. Nasze zaangażowanie w ten konflikt naraża nas na rosyjski atak, a nie przegrana Ukrainy. Z drugiej strony istnienie silnej banderowskiej nacjonalistycznej Ukrainy jest dla Polski większym zagrożeniem niż putinowska Rosja. Z innej strony Ukraina w UE też będzie dla nas zagrożeniem, tyle że gospodarczym. Nasza polityka wobec tego kraju to jedna wielka katastrofa. Robimy dokładnie odwrotnie niż to, co powinniśmy robić. Nasze pseudoelity prowadzą nas na rzeź, a tacy jak Ty kompletnie tego nie widzą. Dyletanci i idioci tego nie widzą, bo są tak silnie zmanipulowani i zaczadzeni telewizyjną propagandą, że nie widzą realnych zagrożeń. Nie znają historii, nie myślą strategicznie, kierują się emocjami, histerią, strachem, naiwną dobrotliwością, mesjanizmem, utopijnym jagiellońskim romantyzmem i innymi bzdetami oderwanymi od rzeczywistości. Mają klapki na oczach i widzą tylko złego Putina. Histeria, głupota i nic poza tym. I narażanie Polski na katastrofalny dla nas konflikt zbrojny.

 27. Dla każdego mającego mózg zamiast sieczki nie ulega wątpliwości, że gdyby armia ukraińska od razu posypała się w pierwszych dniach inwazji, dziś mielibyśmy rusków wzdłuż całej wschodniej granicy i bezpośrednie zagrożenie egzystencji Polski. Albo – co też możliwe – byłoby już pozamiatane. Putin jak widać nie potrzebuje żadnych powodów czy pretekstów do agresji.
  Tu nie chodzi o to, czy ktoś lubi Ukraińców czy wprost przeciwnie. Dziś armia ukraińska przeciwstawiając się rosjanom obiektywnie walczy w interesie Polski. Kto twierdzi inaczej jest idiotą albo zdrajcą.

 28. @Szary Bierz szoszonie widły i siekierę i wypier…laj z mojej Ojczyzny Polski na swoją UPAdlinę walczyć z Putinem, jebany naziolu banderowski. Nie będziesz mnie szmato obrażał w moim kraju. Wejdź sobie śmieciu na FB na portal Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, to zobaczysz, że Polacy się budzą z tego zaczadzenia twoją banderowską patologiczną ojczyzną. Skończyło się uleganie medialnej propagandzie w imię poparcia dla UPAdliny. Polacy mają was już dość, waszego ex prezydenta pajaca i żebraka, waszego skorumpowanego, chorego pseudopaństwa, waszej roszczeniowości, waszej buty, chamstwa, braku wdzięczności za okazaną pomoc i waszych azjatyckich kryminalnych zachowań.

 29. @as
  a to pracownik nie może być idiotą?
  popatrz m@łpisyn nie skumał co napisałem, on też pracuje ale w innej firmie niż waikiki i rodzic

 30. Więc – pisiorze – chcesz ruskiej armii koło Przemyśla i Lublina? Alboś po prostu idiota, albo zdrajca.

 31. @małpiszonie
  współczuje ci, bo ja w odróżnieniu… rzadko tu bywam
  Nie wiedziałem, że tylu jest idiotów w tym mieście, dopóki nie zajrzałem na ten portalik, przy okazji mamy
  zidentyfikowanych dwóch idiotów, ruskich agentów wpływu – rodzic i waikiki a przy tym wielbicieli niedoszłego zdobywcy Hollywood, grzesia „gaśnicy” brauna.

 32. Niebywałe bzdury wygaduje platfus-wojewoda. „Ukraińcy, których niesprawiedliwie spotkało nieszczęście wojny” – pierwsza brednia. Sami tę wojnę sprowokowali, sami do niej parli, sami nie chcą jej zakończyć, a teraz, że niby niesprawiedliwie ją spotkało nieszczęście wojny.

  „Solidarność między narodami jest ważna, trzeba o nią dbać. Niszczenie jej symboli nikomu nie jest potrzebne”. Solidarność z kim? Z patologicznym państwem, które hołubi bandystów i nazistów, hitlerowskich kolaborantów, bestialskich morderców polskich dzieci i kobiet??? Z państwem, które za naszą olbrzymią pomoc nie pozwala od lat na ekshumację i godny pochówek polskich dzieci zamordowanych przez bandytów uważanych za bohaterów w tym chorym państwie? Wsadź sobie w swoje platfusowe 4 litery solidarność z tym naziolskim, zdegenerowanym tworem.

  „…należy szanować znaki państwowe i miejsca publiczne upamiętniające zdarzenia historyczne”. No właśnie! Wieszając flagę państwa jawnie hołubiącego nazistów i bandystów sami to ważne dla Polaków miejsce splugawiliście i okazaliście temu symbolowi polskości i polskiej niepodległości skrajny brak szacunku. To wy je plugawicie, a nie poseł Braun.

  „Jesteśmy po stronie wolności, po stronie tych, którzy bronią zasad demokracji i praw narodów do samostanowienia”. Ale brednie! Ukraina nie jest żadnym państwem wolności, ani demokracji. Jest skrajnie niedemokratycznym, autorytarnym, niewydolnym tworem quasi-państwowym, które w sposób spektakularny zmarnowało 30 lat swojej niepodległości. A jeśli mówimy o prawie do samostanowienia, to takie prawo przysługuje też obywatelom wschodniej części Ukrainy, w tym mieszkańcom Krymu i Donbasu, którzy więcej do banderowskiej, patologicznej Ukrainy należeć nie chcą. Oni również mają prawo do samostanowienia.Nacjonalistyczny banderowski reżim w Kijowie przez lata im tego prawa odmawiał, więc skończyło się powstaniem i wojną o niezależność.
  Reszty tych bredni nie chce mi się już komentować.

 33. Do @
  Przestań siać defetyzm. Już nikt w Europie nie wierzy we frazesy że Ukraina walczy za cały świat , Putin się nie zatrzyma itd. Gdyby Putin zaproponował Ukraińcom atak wspólnymi silami na Polskę to 5-iu minut by się nie zastanawiali. Wiec przestań pieprzyć farmazony bo już nikt tych kawałków nie łyka. Prawdziwe zagrożenie będzie wówczas gdy nie daj Boże przyjmą UA do NATO wówczas pojedziesz sobie naprawdę walczyć do UA jako obywatel kraju który może najszybciej wypełnić Art. 5.

 34. Rodzic – więc chcesz aby – jeśli Ukraińcy przestaliby walczyć – wysłać swoich synów na wojnę z ruskimi? Jasne, mieliby okazję bohatersko polec za Ojczyznę, trumny owinięte biało-czerwoną, salwa honorową, te rzeczy.
  No brawo „rodzicu”.

 35. Brawo panie Braun!!! Miałem wątpliwości na kogo głosować. Teraz już ich nie mam . Jako obywatel Polski sprzeciwiam się Ukrainizacji Polski zawłaszcza że 80 lat Polscy obywatele bestialsko pomordowani w rzezi Wołyńskiej nie mogą doczekać się godnego pochówku bo niejaki Zełęński pozwolił na ekshumacje Niemcom którzy obecnie ekshumują nazistów!! a nie pozwala na ekshumacje Polaków. Tacy to Ukraińscy „przyjaciele!!A A A jak się Panu Panie Klęczar tak podoba epatowanie symbolami Ukraińskimi to niech się pan przeprowadzi do UA. Tam będzie mógł Pan gloryfikować banderowców do woli!!!

 36. Ale co robi flaga Ukrainy na polskim kopcu? Ile flag Polski widzieliście w Ukrainie?

Send this to a friend