Informacje

Bezpieczeństwo w Europie i Polsce – Wojewoda Małopolski o aktualnych wyzwaniach

Wojewoda małopolski, Krzysztof Jan Klęczar, w programie „Tematy dnia” na TVP3 Kraków, omawia kluczowe kwestie związane z bezpieczeństwem w Europie i Polsce, oraz spotkanie z samorządowcami w Tarnowie. Obejrzyj program i dowiedz się więcej.

Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w programie „Tematy dnia”
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar

Bezpieczeństwo w Europie i Polsce – Wojewoda Małopolski o Aktualnych Wyzwaniach

Bezpieczeństwo jest kluczowym tematem w obliczu aktualnej sytuacji geopolitycznej Europy i Polski. Wojewoda małopolski, Krzysztof Jan Klęczar, w programie „Tematy dnia” na TVP3 Kraków, podkreślił znaczenie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, obejmującego aspekty militarne, żywnościowe oraz relacje wewnętrzne i zewnętrzne.

Spotkanie z Samorządowcami w Tarnowie

Wojewoda Klęczar odniósł się również do spotkania z samorządowcami, które odbyło się w tarnowskiej delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Spotkanie zgromadziło przedstawicieli samorządów gminnych i powiatowych, co potwierdza jego istotność.

 • Frekwencja: Wysoka frekwencja wskazuje na potrzebę takich spotkań.
 • Prelekcje: Jednym z prelegentów był dyrektor z Wydziału Bezpieczeństwa, który omówił procedowaną ustawę o obronie cywilnej oraz codzienne działania w zakresie wymiany informacji, komunikacji, alertów i funkcjonowania RCB.
 • Edukacja Samorządowców: Wojewoda zaznaczył, że spotkania te są szczególnie ważne dla nowych samorządowców i włodarzy, którzy dzięki nim mogą lepiej zrozumieć procesy związane z bezpieczeństwem.

Cytaty z Wypowiedzi Wojewody

 • „Bezpieczeństwo, w sytuacji, w jakiej znalazła się dziś Europa, w jakiej znalazła się Polska – i tutaj położenie geopolityczne nie pozostawia nam złudzeń – faktycznie bezpieczeństwo jest tematem przewodnim.”
 • „Bardzo dobra frekwencja potwierdza, że takie spotkania są potrzebne.”
 • „Zwykle bardzo wiele niedomówień bierze się z niewiedzy. Mamy bardzo wielu nowych samorządowców, nowych włodarzy i cieszę się bardzo, że już tak naprawdę w pierwszym miesiącu ich urzędowania jesteśmy w stanie zaproponować im spotkanie, gdzie specjaliści z poziomu wojewódzkiego poinformują, jak te procesy wyglądają.”

Obejrzyj Program

Zachęcamy do obejrzenia całego programu, aby poznać szczegóły dyskusji na temat bezpieczeństwa w regionie: Tematy dnia – 28.05.2024, 18:50

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

 1. temat nagłośnił ONET, „polskie” media milczały, mimo, że sprawa podobno ciągnie się od kwietnia, kiedy powołano specjalny zespół prokuratorów dla oskarżenia żołnierzy.

 2. Trzej Polscy żołnierze zostali za oddanie strzałów ostrzegawczych na granicy z Białorusią skuci w kajdany i aresztowani przez żandarmerię. Posiadają już zarzuty prokuratorskie.

 3. Nie PiS, ale sami siebie wy … baliście
  osmiogwiazdkowcy.

 4. W Oświęcimiu jest ich i tak sporo .Więc kto ich do nas sprowadził Tusk czy Morawiecki?

 5. do @ :
  1) Nie wierz Tuskowi , już tyle razy oszukał Polaków i będzie oszukiwał nadal – ryże tak mają !!!
  2) A kto w UE będzie się wtedy z Tuskiem liczył co on tam chce, czy nie chce lub na co on się godzi lub nie godzi, jak cała dyrektywa – pakiet migracyjny został przyjęty przy głosowaniu m.in. „Tuskowej” Polski : ZA ???
  3) w momencie głosowania w UE „k15XII” robiła w Polsce burdę o przejęcie mediów oraz losy Kamińskiego i Wąsika aby opinia publiczna żyła wyssanymi z palca problemami, a w tym czasie w PE zapadały strategiczne decyzje w sprawie wspólnej polityki migracyjnej
  4) a jak PiS zorganizował referendum w tej sprawie to „k15XII” wszystko obśmiewała że problemu nie ma i żeby nie pobierać kart do głosowania (bo wynik przy tym pytaniu byłby w Polsce oczywisty) – to teraz macie co chcieliście – a najgorsze że ja też będę musiał z wami dzielić wasz POpaprany los w Polsce zalanej migrantami

 6. Każdy wyborca i zwolennik koalicji 13 grudnia
  w Oświęcimiu z pewnością chętnie
  do swojego domu przyjmie imigrantów.

 7. @małpisyn
  cyt. „Obejrzymy jeszcze dokładnie, jak to głosowanie (w PE) wyglądało. Ale też, żebyście nie mieli wątpliwości – Polska nie zgodzi się na mechanizm relokacji tak, czy inaczej. Zobaczymy, jaka będzie ostateczna wersja tego paktu, ja mam pewne możliwości, czy zdolności budowania pewnych sojuszy i z całą pewnością mechanizm relokacji, albo płacenia za to, że nie przyjęło się (migrantów), ten mechanizm Polski nie będzie dotyczył – zadeklarował Tusk.”
  M@łpisynu pakt migracyjny został przyjęty, to ze Polska nie przyjmie migrantów i nie będzie płacić, to na razie wyłącznie pobożne życzenia Tuska, bo zapisu wprost nie ma.

 8. Tusk: Polska nie zgodzi się na mechanizm relokacji imigrantów.

  Czegoś As nie rozumie?

 9. Pytanie do popisu. W związku z obowiązkiem przyjècia milionów uchodźcow, czy w Oświęcimiu będzie obóz dla nich, ew gdzie i na ile dziesiątek tysięcy. Proszę mieszkańcom odpowiedzieć publicznie bez zapytania na dziennik podawczy.

Send this to a friend