Informacje, Kultura, Sport, Wideo

Rozpoczęcie wakacji na lotnisku Kraków Airport – Oferty i Wydarzenia

Odkryj letnie oferty Kraków Airport, w tym nowe połączenia lotnicze i interaktywną grę terenową na Dniu Otwartym Centrum Edukacji Lotniczej. Zarezerwuj miejsce już dziś!

Rozpoczęcie Wakacji na Krakowskim Lotnisku
Rozpoczęcie Wakacji na Krakowskim Lotnisku

Rozpoczęcie Wakacji na Krakowskim Lotnisku – Oferty i Wydarzenia

Już jutro kończy się rok szkolny, a wakacje tuż za rogiem! Kraków Airport zaprasza do skorzystania z letnich ofert lotniczych: Rozkład Rejsów Regularnych.

„Szacujemy, że z oferty słonecznych kierunków w 2024 r. skorzysta ok. 3,5 mln pasażerów podróżujących zarówno na pokładach przewoźników czarterowych, jak i linii rozkładowych oferujących rejsy na kierunkach wakacyjnych.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

W sezonie Lato 2024 pasażerowie Kraków Airport mogą skorzystać z ponad 150 regularnych połączeń oferowanych przez 27 linii lotniczych, w tym nowe kierunki: Szardża Air Arabia, Triest, Dubrownik, Olbia oraz Faro Ryanair. Planuje się obsłużyć 10 milionów pasażerów w tym roku.

Nowości na Kraków Airport

Płyta Postojowa PPS: Nowo rozbudowana płyta postojowa PPS w zachodniej części lotniska otrzymała certyfikat Urzędu Lotnictwa Cywilnego, umożliwiający operacyjne uruchomienie nowej infrastruktury. Inwestycja o wartości 120 mln zł netto obejmuje 15 nowych miejsc postojowych dla samolotów kodu C oraz stanowiska do odladzania samolotów w okresie zimowym. Nowoczesna infrastruktura poprawi zabezpieczenie Potoku Olszanickiego przed potencjalnym zanieczyszczeniem.

Punkt Paszportowy: Z inicjatywy Wojewody Małopolskiego, Kraków Airport otworzy punkt wydawania paszportów tymczasowych na terminalu już w pierwszym tygodniu lipca, dla pasażerów potrzebujących ważnych dokumentów tuż przed podróżą.

Dzień Otwarty Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport

W niedzielę 23 czerwca odbędzie się interaktywna gra terenowa „Na tropie historii naszego lotniska” w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Uczestnicy mogą zdobyć atrakcyjne nagrody, w tym loty symulatorem Airbusa A320 i udział w grze VR. Wydarzenie rozpocznie się krótką odprawą, po której goście wyruszą na teren lotniska, by rozwiązywać zagadki i odkrywać tajniki historii lotniska.

Rezerwacja Miejsc: Wydarzenie jest bezpłatne, ale wymaga wcześniejszej rezerwacji poprzez formularz online: Formularz Rezerwacyjny. Grupy będą wpuszczane co 45 minut od 11:00 do 16:15.

Dojazd: W dniu wydarzenia parking CEL będzie wyłączony z użytkowania. Zaleca się skorzystanie z komunikacji miejskiej: autobusy MPK (linie: 209, 300) oraz Szybka Kolej Aglomeracyjna (dojazd ze stacji Kraków Główny w 18 minut).

Organizatorzy:

  • Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport – unikatowy ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania lotniska.
  • Gamescape – firma dostarczająca angażującą i emocjonalną rozrywkę poprzez gry i zagadki, takie jak gry miejskie z rozszerzoną rzeczywistością oraz tematyczne pokoje zagadek.
Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. No właśnie, zmień portal. Bo ten jest wyłącznie o pseudo osiągnięciach pewnego pieszczocha pewnej Beci.

Send this to a friend