Informacje

Kraków Airport obsłużył milion pasażerów w jednym miesiącu: historyczny rekord

Kraków Airport po raz pierwszy w historii obsłużył milion pasażerów w jednym miesiącu. Zobacz, jak lotnisko osiągnęło ten rekordowy wynik i co to oznacza dla przyszłości.

Milionowy pasażer Kraków Airport
Milionowy pasażer Kraków Airport

Historyczny Rekord Kraków Airport

Dziś wieczorem, w ostatni dzień maja, Kraków Airport po raz pierwszy w historii obsłużył milion pasażerów w ciągu jednego miesiąca. To rekordowy wynik dla naszego portu lotniczego i wyjątkowe wydarzenie na mapie polskich lotnisk regionalnych oraz europejskiej awiacji. Milionową pasażerką została pani Alicja.

Wyzwania i Sukcesy

„Większość z nas pamięta pusty terminal podczas pandemii, a potem zmniejszony ruch pasażerski spowodowany obostrzeniami dla podróżujących na całym świecie. Działamy cały czas w wyjątkowo skomplikowanym czasie stosunków międzynarodowych,” powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Radosław Włoszek prezes Kraków Airport
Radosław Włoszek prezes Kraków Airport

Dumni z Rekordu

„Tym bardziej jesteśmy dumni z dzisiejszego rekordu. To pasja do latania pasażerów odrodziła ruch lotniczy w Polsce i na całym świecie. Dziękujemy za wybór oferty z siatki połączeń przewoźników na naszym lotnisku. Pełen szacunek i podziw za codzienny wysiłek dla całej drużyny Kraków Airport,” dodał Włoszek.

Rekord pasażerów Kraków Airport"
Rekord pasażerów Kraków Airport”

Współpraca i Przyszłe Inwestycje

„Dzięki wspólnej pracy zespołu krakowskiego lotniska, jeszcze niedawno nierealne do osiągnięcia cele, stały się rzeczywistością. Dziękujemy całej branży turystycznej Krakowa i Małopolski za współpracę na każdym szczeblu i w każdym segmencie. To sukces nas wszystkich. Według prognoz jeszcze w tym roku obsłużymy 10-milionowego pasażera. Jest to kolejny argument na dalszą konsekwentną realizację niezbędnych inwestycji. Lotnisko w Krakowie-Balicach służy nie tylko cywilnej części, wpływając na rozwój gospodarczy naszego regionu, ale także jako lotnisko wojskowe przyczynia się do obronności Rzeczpospolitej,” podkreślił Włoszek.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

  1. Zaraz po milionie aut elektrycznych, dwustu obwodnicach, promach z polskich stoczni i pierwszych dostawach prądu z Ostrołęki II. Trzeba zachować kolejność.

  2. To miało być w 2022 roku ale Obsrajtek nie chciał obniżyć bo brakło by na koryto+ ,i na dzieła Rydzyka.

  3. Zmieńcie go na POwca. Od razu przychody spadną, tak jak w Orlenie (choć paliwo podrożało).

  4. 2016 – z pucybuta na dyrektora lotniska

    Włoszek na rozmowie przedstawił założenia już obowiązującej na lotnisku strategii. Zapytany o autorskie pomysły nie miał wiele do powiedzenia.

    Zadanie mające na celu sprawdzenie umiejętności językowych polegało na przetłumaczeniu kilku zdań, które według relacji naszego rozmówcy Włoszek znał wcześniej.

    Tak to się robi!

Send this to a friend