Informacje

POWIAT. Złodziej telefonu „cieszył się” tylko 3 godziny

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej na 16 – letnim mieszkańcu Jawiszowic. Przestępca telefonem i wolnością „cieszył się” jedynie trzy godziny. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara  więzienia.

W miniony poniedziałek (31.01.2022) tuż po godzinie 18 policjanci zostali zaalarmowani o napaści na 16 – letniego chłopca. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego został on zaczepiony  przez nieznanego mu mężczyznę w chwili gdy siedział na ławce znajdującej się w rejonie ulicy Powstańców Śląskich w Oświęcimiu. Sprawca zabrał mu telefon komórkowy, a kiedy chłopak chciał odebrać swoją własność napastnik kilkakrotnie go uderzył, po czym zbiegł.

Funkcjonariusze natychmiast zajęli się poszukiwaniem sprawcy. W efekcie przeprowadzonych czynności już po dwóch godzinach byli na tropie, który prowadził do 23 – letniego mieszkańca gminy Brzeszcze. Tuż po 21 policjanci pojawili się w miejscu zamieszkania podejrzewanego mężczyzny, gdzie dokonali jego zatrzymania.  Mężczyzna trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 23 – latka policjanci odnaleźli skradziony telefon komórkowy. Został on zabezpieczony, a następnie zwrócony właścicielowi.

We wtorek (1.02.2022) na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu został przedstawiony zarzut kradzieży rozbójniczej.

Za dokonanie kradzieży rozbójniczej sprawcy grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności

KPP Oświęcim

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Super i podziękowania dla Policjantów szacun za szybkość działania

  2. Kiedyś takich znakowano jak bydło by wszyscy widzieli kim jest. To były dobre czasy.

Send this to a friend