Biznes, Informacje, Kultura

POWIAT. Zator wprowadza 2 zł za dobę od turysty

Każdy kto między kwietniem a wrześniem odwiedzi miasto i zostanie przynajmniej dobę będzie musiał do swojego pobytu doliczyć 2 zł za każdy dzień pobytu. Opłata ma pokryć koszty sprzątania miasta tłumaczą władze gminy.

Władze liczą że gmina zarobi w ten sposób 200 tys. zł rocznie, dokładnie 210 tys. kosztuje rocznie sprzątanie miasta. W ubiegłym roku Zator odwiedziły 2 miliony turystów z Polski i zagranicy celem jest jednak zatrzymanie ich na dłużej niż jeden dzień.

Zobacz news w TVP3 Kraków:

UG Zator

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. Ale dlaczego się ograniczać. Ja bym pobierał 4…nie 5 zł od osoby. Wtedy na pewno by przyjeżdżali nie na 1 dobę ale co najmniej na tydzień.

  2. W takim razie Oświęcim zaprasza wszystkich turystów do swoich hoteli.

  3. Podatek za 2022 rok zapłacimy na zasadach z 2021 roku, ale od kwoty prognozowanej na 2023, tyle że indeksowanej o stopę inflacji z 2019 roku. Rozlicznie trzeba złożyć na formularzach z 2017, podając w nim adres zameldowania z 2015 lub zamieszkania z 2018 roku. Widzicie jakie to proste.

  4. Jeżeli jest okazja dobyć dodatkowe pieniądze, to dlaczego z niej nie skorzystać? Tym bardziej, że „turyści” zostawiają straszny bajzel, a sprzątanie kosztuje. Powinni jeszcze wyłapywać tych, którzy podrzucają śmieci do osiedlowych kontenerów. Rano nieraz nie da się wejść do wiaty.

  5. Powoli przemieszczanie stanie się dla wybranych – bogaczy. Zauważcie, że wszędzie i za wszystko trzeba płacić dodatkowo. Miasta zdzierają z ludzi skórę, a to garaż, za mieszkanie, za działkę, za telewizor, za tzw. klimatyczne. Gdzie się nie ruszymy to fotoradary, odcinkowe pomiary prędkości, drony do wyłapywania kierowców, policjanci na każdym prostym odcinku drogi z 50. Szczytem wszystkiego jest podatek od parkowania w każdej dziurze naiwnie tłumaczony rotacją miejsc(w niektórych miastach porobili „przedsiębiorstwa” z własną armią ludzi od ściąganie podatku parkingowego) a teraz jeszcze wymyślili, że za sprzątanie. Ile jeszcze ludzie wytrzymają? Nie słyszałem o takiej opłacie, mam wrażenie, że są do tego specjalni ludzie którzy wymyślają co tu jeszcze opodatkować. Ludzie przecież za chwilę będziemy płacić za chodzenie po chodniku i za załatwianie się w swojej toalecie(chociaż za to już płacimy). Chyba chodzi o to, żeby siedzieć w swojej norze i ewentualnie wychodzić kanałami do roboty (nie pracy) i pracować za miskę ryżu. I siedzieć cicho. I za wszystko płacić. Przecież doją nas z każdej strony, a my tylko podatki i opłaty za wszystko. Kiedyś na lekcjach historii uczyło się, że uciskany chłop musiał odrabiać dziesięcinę. I wszyscy mu współczuliśmy jaki był biedny. A teraz prawie wszystko co zarabiamy idzie na opłaty i podatki. Ciekawe kto jeszcze przebije Zator? A swoją drogę klient – turysta przyjeżdżając do Zatora płacąc m.in za nocleg – płaci za wywóz śmieci z terenu hotelu i to niemało. Mało im jeszcze?

  6. To jest myśl. Wprowadzić coś takiego w Osw. Jak każdy Oświęcimianin zapłaci 2 zł dziennie to może zostaną w mieście na dłużej. Z drugiej strony PJCh i jego szajce chyba zależy na tym by było dokładnie na odwrót.

Send this to a friend