Kultura

POWIAT. Słowa podziękowania dla Fundacji im. Brata Alberta

W Dniu Patrona Fundacji im. Brata Alberta i z okazji 35-lecia założenia tej zasłużonej organizacji świętowano na placu Wolności w Chełmku.

W wydarzeniu, które miało miejsce w ostatnim dniu czerwca, uczestniczyli podopieczni placówek z terenu naszego powiatu prowadzonych przez tę fundację oraz zaproszeni samorządowcy i przedstawiciele instytucji opiekuńczych. Gościem imprezy był ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, prezes Fundacji im. Brata Alberta, która pomaga osobom z niepełnosprawnością intelektualną prowadząc w całej Polsce 36 ośrodków i warsztatów terapii zajęciowej, m.in. w Chełmku oraz filiach w Oświęcimiu, Jawiszowicach i Przeciszowie.

– W ostatnim czasie wskutek pandemii kontakt między placówkami był utrudniony. Dziś wreszcie możemy się spotkać bez ograniczeń. Życzę wszystkim uśmiechu na twarzy i dobrej zabawy – powiedział wicestarosta Paweł Kobielusz.

– Dobrze, że takie prężne fundacje, jak ta istnieją, bo doskonale potrafią zagospodarować ten zaniedbany często przez państwo obszar opieki nad dziećmi i dorosłymi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – dodał wicestarosta, po czym w imieniu Zarządu Powiatu w Oświęcimiu wręczył ks. Zaleskiemu pióro, którym – w założeniu ofiarodawców – będzie podpisywał „wyłącznie pozytywne decyzje dla fundacji”.

Na ręce prowadzących WTZ w Chełmku wicestarosta Paweł Kobielusz i członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska wręczyli praktyczne podarunki, które z pewnością przydadzą się podopiecznym w codziennym funkcjonowaniu.

Źódło: powiat oświęcimski / Fot. RL

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Kolusz zwąchał się również z platformą, połączyła ich miłość do aborcji.

Send this to a friend