Kultura

OŚWIĘCIM. Wystawa malarstwa Witolda Kaczanowskiego pt. „Witold-K”

W dniach od 3 do 30 września 2022 roku (wernisaż 3 września o godzinie 17:00) w galerii „Tyle światów” Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana będzie, w ramach jubileuszu 60-lecia ZDK-MOK-OCKwystawa malarstwa Witolda Kaczanowskiego pt. „Witold-K”.

Wystawa czynna będzie codziennie w godzinach 10:00-19:00.

To już druga wystawa tego artysty w Oświęcimskim Centrum Kultury (pierwsza pt. „Od człowieka do czarnych dziur” odbyła się w 2011 roku) – autora, największego w jego dorobku dzieła, które od 60 lat towarzyszy uczestnikom wydarzeń artystycznych w Oświęcimiu, czyli polichromii w sali widowiskowej Oświęcimskiego Centrum Kultury, która sygnowana jest datą 1961 i została wykonana w powstającym w latach 1959-1961 Zakładowym Domu Kultury Zakładów Chemicznych Oświęcim.

Witold Kaczanowski (Witold-K) – absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – jest wybitnym polskim artystą – malarzem, rzeźbiarzem, grafikiem, rysownikiem.

Witold Kaczanowski – przed południem – przed wernisażem… dokończył swoje dzieło. Wykonał drobne poprawki, o których myślał przez wiele lat, na ścianie balkonu w sali widowiskowej… oraz dokończył aranżację swojej wystawy.

OCK

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Wystawa świetna, tylko trochę trudno oglądać gdy czuje się oddech pracownika na plecach. Zresztą nie tylko w tym miejscu pracownicy są nadgorliwi.

Send this to a friend