Informacje

KĘTY. Zdalnie monitorowała pozostawione dzieci w samochodzie

Prawidłową reakcją na zdarzenie wykazała się pracowniczka lokalu gastronomicznego w Kętach. Kobieta w jednym z zaparkowanych samochodów dostrzegła dwójkę małych dzieci śpiących w fotelikach. Policjanci ustalili, że matka była w pobliżu, a stan maluchów monitorowała zdalnie.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek (1.09.2022)  na jednym z parkingów przy ulicy Kościuszki w Kętach. Tuż przed godziną 17 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od pracowniczki lokalu gastronomicznego dotyczące dwójki małych dzieci śpiących w samochodzie marki Renault. Z relacji zgłaszającej wynikało, że dzieciom nie grozi przegrzanie ponieważ w pojeździe są lekko uchylone szyby, lecz ona obawia się o ich bezpieczeństwo z uwagi na brak opieki.

We wskazane miejsce natychmiast udał się jeden z patroli. W chwili gdy mundurowi rozmawiali ze zgłaszającą podeszła do nich 26 – letnia mieszkanka powiatu bielskiego informując, że jest właścicielką pojazdu oraz matką dwóch chłopców w wieku roku i trzech lat. Oświadczyła ona, że dzieci zasnęły więc pozostawiła je w pojeździe uchylając szyby, a ich stan monitorowała za pomocą kamery zamontowanej we wnętrzu samochodu oraz aplikacji internetowej, co następnie zaprezentowała.

Policjanci pouczyli matkę, że co jakiś czas powinna jednak osobiście sprawdzać stan dzieci. Natomiast 20 – latce, która wykazała się troską o los dzieci podziękowali za zgłoszenie.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend