Informacje

BRZESZCZE. Zwycieska „Bitwa Regionów”

„Bitwa Regionów” to ogólnopolski konkurs kulinarny, którego celem jest promocja produktów lokalnych oraz kulinarnych tradycji polskiej wsi. W minioną niedzielę w Nadwiślańskim Parku Etnograficznymw Wygiełzowie odbył się powiatowy, oświęcimsko-chrzanowski etap „Bitwy”, którego zwycięzcami zostało Koło Gospodyń Wiejskich „Folklorem Malowane” z Przecieszyna.
W ramach odbywających sięw całej Polsce „Pikników z PRODUKTEM POLSKIM”, których organizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego, rozgrywana jest „Bitwa regionów” – konkurs kulinarny skierowany do kół gospodyń wiejskich. Zmagania rozgrywane są w kilku etapach – powiatowym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim.

W każdym powiecie komisja konkursowa, w której skład wchodzi lokalny ekspert kulinarny, ocenia potrawy wcześniej zgłoszone w formularzu zgłoszeniowym i przyznaje im odpowiednią punktację. W ten sposób Koła Gospodyń Wiejskich zajmują miejsca w rankingu wojewódzkim. Do półfinału przechodzi maksymalnie 10 zespołów z danego województwa, które zdobyły największą liczbę punktów.

W miniony weekend, podczas odbywającego się w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie wydarzenia „Ziemniaczysko pod Lipowcem”, miał miejsce powiatowy, oświecimsko-chrzanowski etap konkursu „Bitwa Regionów”. Pierwsze miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich „Folklorem Malowane” z Przecieszyna.
Panie oraz panowie, członkowie Koła, zachwycili jury konkursu nie tylko smakiem potraw, wśród których królowała polewka na maślance, ale także efektownym przygotowaniem stoiska i oprawą muzyczną, która towarzyszyła prezentacji potraw.

UG Brzeszcze
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend