Informacje

OŚWIĘCIM. Prezydent Janusz Chwierut nie chce inwestować w pracowników Urzędu Miasta

Oto pełna treść apelu pracowników Urzędu Miasta Oświęcim, której nie chciał wysłuchać przewodniczący rady miasta i prezydent Oświęcimia.

Foto: archiwum 2022


OŚWIĘCIM. Radni stracili zaufanie do przewodniczącego rady miasta Piotra Hertiga

Poprzedni artykułNastępny artykuł

58 komentarzy

 1. Niech Pani zapyta się Oświęcimskich nauczycieli ile zarabiają, a ile zarabiali 8 lat temu w stosunku do najniższej krajowej , i to też wina Chwieruta czy rządu Morawieckiego.?

 2. Panie Prezydencie proponuję pracować za tą minimalną i żyć za te pieniądze przez miesiąc z 2 dzieci… Też jesteśmy wykształceni po studiach i z doświadczeniem zawodowym i wstyd się nam przyznać ile zarabiamy dzięki Panu!

 3. Jedyny znany mi dyktator, i naczelnik państwa polskiego to Jarosław Kaczyński.

 4. Dyktator J Ch i Hertik z klakierami z PO w radzie miast tozgrana paczka.

 5. Prezydent i radni miasia, którzy zostali wybrani z woli ludu, powinni słuchać woli ludu. Jeżeli tego nieczynią powinni honorowo poddać sie do dymisji i odejść. Za kilka miesięcy odbędą się wybory samorządowe. Nie wyobrażam sobie, aby zostali ponownie wybrane te same osoby, które mają za nic potrzeby mieszkańców. Mieszkańcami tymi są również pracownicy Urzędu Miasta Oświęcim jak i podległe im podmioty.
  Myślę, ża na dzisiejszy czas jedyną osobą godną tytułu Prezydenta Miasta Oświęcim jest Pani Monika Szymeczko i na nią będę głosował czego i Państwu życzę. Dodam,że nie jestem zwolennikiem żadnej partii politycznej, jestem zwolennikiem ludzi, którzy chcą dobra dla innych!
  Ps. Panie @ czas dorosnąć i zachowywać się stosownie do swojego wieku.

 6. Moja ostatnia próba załatwienia sprawy w UM.Oswięcim zakończyła się porażką i poczuciem winy . Niepotrzebnie się tam wpierd…..liłem ze swoim głupim problemem . Na drugi raz ze trzy razy się zastanowię zanim zacznę zawracać głowę tym tak zajętym osobom.

 7. I takim oto bon motem Stefana można już chyba zakończyć tą dyskusję. Pa.

 8. Najbardziej z Chwieruta zadowoleni są i najwięcej mają do powiedzenia ci co w Oświęcimiu nie mieszkają 🙂

 9. Jakoś @ tego nie wymieniłeś Mogłoby z tego iść na odśnieżanie.

  Zmniejszenie środków finansowych na zadaniu 101/RZ/2023/G – Programy informacje w telewizji lokalnej Oświęcim, o zmniejszenie środków ze 145 000 do kwoty 45 000, czyli o kwotę 100 000 i przeznaczenie tych środków na zadanie 3/OŚ/2023/G. .

 10. Pisiorski anonimie – a ty co tak w kółko o tych lekach? Miałeś takie doświadczenie, kiedy przerwałeś leczenie? To może się z nami nim podzielisz?

  Co prawda piszesz od rzeczy i ciągle to samo, ale pomyślałem, że niegrzecznie byłoby cię nadal ignorować. Więc z uprzejmości pytam.

 11. Małpa lubi pogrążać sie coraz bardziej w swoich urojeniach 😀 😀 😀 Ktoś tam pisał ci o konsekwencjach odstawienia leków. Weź je w końcu bo coraz bardziej odlatujesz.

 12. „Chyba nigdy wniosku o dofinansowanie inwestycji nie widziałeś” – aha, to jest chyba jakaś czarna magia? Bez przesady. Od czego są gotowce? Czym wniosek o dofinansowanie na zadanie X różni się od wniosku o dotacje na zadanie Y? Głównie nagłówkiem, kwotą, oraz paroma akapitami, które można przecież przykleić. To nie są żadne cudowne umiejętności, robią to tysiące podobnych pań Jol w całej Polsce.

 13. Pani Jola od pieczątek myśli, że jej urzędnicze kwalifikacje są absolutnie unikalne i że w całej Polsce osób mających podobne jest ledwie garstka. I dlatego powinna „godnie” zarabiać. Zaręczam więc Pani Jolu, że nie.

  „Małpa myśli, że jeden urzędnik = jeden rodzaj spraw” – no nie, małpa wcale tak nie uważa. Przypuszcza, że urzędniczka w um potrafi i zarejestrować pismo i odhaczyć je na dzienniku podawczym i odpowiednio skierować je do rozpatrzenia przez inna urzędniczkę. Więc tu już mamy aż trzy umiejętności.

 14. Chyba nigdy wniosku o dofinansowanie inwestycji nie widziałeś 😀 Nie kompromituj się bardziej chłopczyku.

 15. Takie na przykład złożenie wniosku też jest bardzo trudne. Trzeba wziąć gotowiec i pozmieniać dane adresata oraz wpisać odpowiednie cyferki w pola wykropkowane. Myślę, że magistra do tego mało, poza tym potrzebne jest wieloletnie doświadczenie.

 16. Małpa myśli, że jeden urzędnik = jeden rodzaj spraw 🙂 🙂 🙂 Naiwny. Rzeczywistość szybko zweryfikowałaby twoje mylne pojęcie o pracy w urzędzie.

 17. Skoro to takie proste, to dlaczego prezydent nie bierze ludzi z pośredniaka na przyuczenie? Dlaczego wymaga nawet od informatyka znajomości ustaw, w tym o samorządzie gminnym? To na twój łeb?

 18. @ Kolejny blamaż z twojej strony. Tylko potwierdzasz swoją ograniczoną wiedzę i brak znajomości pracy w administracji publicznej.

 19. Tak Misiu, masz rację. Wydanie zaświadczenia wymaga wstrząsających kwalifikacji. A już „wydanie decyzji” np. w sprawie pozwolenia na ścięcie drzewa to normalnie kosmos. Teraz dopiero uświadomiłem sobie, że wymaga to znajomości aż trzech paragrafów w ustawie o ochronie przyrody. Poza tym trzeba umieć pisać na kompie, wiedzieć jak obsługiwać drukarkę i ile kopii pisma wsadzić do odpowiedniego segregatora. Dlatego odszczekuję wszystkie moje poprzednie zastrzeżenia i uważam, że odśnieżanie ulic w Oświęcimiu jest zupełnie niepotrzebne.

 20. Widać, że małpa nie ma pojęcia o pracy w administracji jeżeli twierdzi, że urzędnicy tylko przybijają pieczątki. Pewnie myśli też jak jak złoży wniosek przez internet to kąkuter sam go rozpatrzy i wyda decyzje. Pewnie prezydent i radni sami piszą sobie pisma, uchwały, wnioski o środki zewnętrzne itd… Pogarda człowiekiem to znak rozpoznawczy osób z głębokimi problemami i niską samooceną.

 21. „musi zabezpieczyć środki na wypłaty podwyżek dla pani Joli od pieczątek i jej miłych koleżanek.”

  Pogarda dla innych prezentowana przez „ludzi na pewnym poziomie” poraża.

 22. @

  Taki to skuteczny prezydent i dobry gospodarz! Czy Skrzypinski, Smolarek i inni włodarze z PO też mają takie problemy? Nie. Widać, że chyba są skuteczniejszymi gospodarzami i jeszcze lepszymi włodarzami bo jakoś nie skarży się tam nikt.
  Wymówki, wymówki, wymówki. Mniej wydawania kasy na chore pomysły i nietrafione inwestycje to i nie trzeba będzie kurków zakręcać i drogi też będą odśnieżone, i urzędnicy będą zarabiać jak w innych urzędach.

 23. Pani Solanko – niestety dalszego posypywania dróg i chodników tej zimy nie będzie, ponieważ miasto musi zabezpieczyć środki na wypłaty podwyżek dla pani Joli od pieczątek i jej miłych koleżanek.

  Są jeszcze inne możliwości. Chwierut może na przykład obniżyć temperaturę w szkołach, aby zaoszczędzić na ogrzewaniu. Dzieciom powie się, żeby po prostu przychodziły na lekcje cieplej ubrane. A nauczycielami nie trzeba się przejmować, ponieważ z doświadczenia wiemy, że jakoś słabo protestują. Chwietut może też wyłączyć oświetlenie np. na Śniadeckiego, Olszewskiego, Tysiąclecia i Słowackiego. Albo gdzieś na Zasolu. Kierowcy mają w swoich samochodach reflektory, a przechodnie mogą zabierać ze sobą na spacer latarki, no nie? W ten sposób urzędniczki w um będą zadowolone, a ich zadowolenie jest dla pozostałych mieszkańców miasta – bezcenne. Chwierut może też uruchomić drukarki i brakujące na podwyżki pieniądze zwyczajnie dodrukować. Nie da się? Jak to się nie da? No tak, wiedziałem. Za peło zawsze „piniędzy ni ma i nie będzie”.

  Pani Obeznana – szybciutko policzyłem i wyszło mi, że za skasowane kretyńskie inwestycje rządu pis, pieniędzy wystarczyłoby na podwyżki dla Pani i koleżanek z urzędu miasta na około trzydzieści tysięcy lat. Nie wierzy Pani? No niech Pani spróbuje. To dość łatwe.

 24. Przepraszam czy ktoś posypie chodniki i ulice w Oświęcimiu bo są dalej białe i śliskie że śniegu !!!!!

 25. Ja o pracy wiem jedno. Jak ci nie pasuje, to ją zmien. Ale tu chodzi o coś innego, ktoś ma ochotę na prezydencki fotel.

 26. Kiedy wreszcie publicznie zabiorą związki zawodowe – p. Połącarz, p. Góralczyk, p. Chrząszcz. Hallo Panowie! Jesteście?

 27. To kiedy strajk generalny wszystkich służb miejskich? Musimy się zmobilizować i wykopać szkodnika na wiosnę. Dość tego!

 28. @Anonim
  Aleś ty naiwny. „Specjaliści” to jest ostatnia rzecz, którą Chwierut chciałby mieć w Oświęcimiu. Mam ci tłumaczyć dlaczego ?

 29. No nic. Czekamy na wybory. Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie.
  Niestety na korzyść Chwieruta działają procesy społeczne. Jednostki ambitne wyjeżdżają z miasta. Zostają emeryci a ci mają rozwój w dupie bo finansuje ich ZUS.

  Można by ewentualnie podkopać tego chwasta drogą jawnego protestu. Po prostu strajk służb miejskich. Tylko czy ludzie się odważą ?

 30. Zibi i cieszą się. W UM etat sprzątaczki jest niewiele mniej płatny od etatu urzędnika. A od przyszłego roku to już praktycznie to samo (płaca minimalna 4300). Ale pytanie czy takimi stawkami Chwierut chce ściągnąć specjalistów do urzędu czy panie sprzątające z Ukrainy do obsługi mieszkańców?

 31. Wiele kobiet cieszyłoby się z takiej stawki ( 4600 brutto) w swojej pracy.

 32. szefem oświęcimskiej solidarności jest pracownik starostwa powiatowego. jakoś w starostwie urzędnicy nie muszą protestować aby otrzymać podwyżki. starostą jest pan Skrzypinski partyjny kolega Janusza Chwieruta. czyżby starosta Skrzypinski inspirował związki zawodowe do wali z Chwierutem aby go osłabić i przejąć po nim schedę w szefostwie PO w regionie? może to wewnętrzna walka o władzę w oświęcimskiej platformie?

 33. Myślę, że 4.600 brutto podstawy to nie jest dla mnie satysfakcja. 500 więcej i może będę mniej nachalnie szukać pracy poza UM.

 34. @
  Odwracanie kota ogonem i sprowadzanie problemu do jednostek. Jak zwykle. Odpowiedz lepiej na pytanie dlaczego w całym powiecie to zawsze są problemy z Januszem Chwierutem? Żaden inny samorządowiec, niezależnie od przynależność partyjnej nie ma aż tak negatywnej oceny pracowników. To nie jest spowodowane przynależnością do PO, tylko osobowością. I pomimo jak bardzo chcecie sprowadzić ten problem do mitycznej wali PO-PIS to się to nie trzyma kupy. Bo w innych JST nie ma takich akcji, a też jest władza i opozycja. Też jest PO i PIS, a jakoś nie słyszymy o tym że pracownicy powiatu protestują albo pracownicy gminy Oświęcim albo pracownicy urzędu Polanki Wielkiej albo Zatora albo Kęt itd. O czymś to świadczy.

 35. A może pani Obeznana odpowie – jaką pensję dla siebie uważa za „godną”?
  Słuchamy z zapartym tchem.

 36. Jeżeli tak bardzo PiS chce atakować PO w Oświęcimiu to dlaczego w starostwie jest spokój chociaż tam większość pracowników jest w Związkach Zawodowych Solidarności? Bo Skrzypinski w przeciwieństwie do Chwieruta umie docenić pracowników. Tam nie potrzeba protestów i żadnych akcji żeby otrzymać podwyżki. Więc to nie PO jest problemem, tylko Janusz Chwierut.

 37. Anonim 19:35 (może tak uda się was ogarnąć) – oczywiście inflacja rr jest większa.
  Tylko że – kto odpowiada za odebranie samorządom pieniędzy, drodzy związkowcy z propisowskiej solidarności? Czy przypadkiem nie wasz pis i jego „polski ład”? Czy próbowaliście kiedykolwiek interweniować w tej sprawie u Morawieckiego? Nie?
  Poza tym wypadałoby wprost wyartykułować swoje postulaty: ile podwyżki uznajecie za wystarczające? 500, 1000, 2000 złotych? Bo mieszkańcy miasta nie wiedzą o czym mowa. Ja na przykład chciałbym wiedzieć ile zarabiać chce pani Jola od przybijania pieczątek. Chcę wiedzieć, ponieważ to ja ją opłacam, z moich podatków.

 38. @dokładne to zrobili informatycy i wielu urzędników w ostatnich latach. Pracują teraz w Starostwie, w urzędzie gminy, w polance wielkiej i innych okolicznych urzędach. Tutaj zdobyli doświadczenie i poszli tam gdzie płacą
  rozsądnie. Zostali tacy co mają niewiele do emerytury i tacy co potrzebują paru lat doświadczenia żeby wpisać w CV. A potem także wio z UMO. Takich przypadków jest mnóstwo.
  Urzędnikiem się jest, prezydentem się bywa. Większość była przed Chwierutem i będzie po nim. Przeminie jak każdy poprzedni. Byle wyrwać do maja.

 39. Zawsze będę powtarzał jeśli komuś robota nie pasuje to może szukać innej przecież bezrobocie jest bardzo niskie. U mnie w pracy były masowe zwolnienia ( ponad 130 osób) i nikt z tego powodu nie płakał. Przez 2 miesiące byłem na bezrobociu potem w nowej pracy dostałem najniższą krajową i muszę sobie jakoś radzić .Urzędasy przymarzły do stołków i nie chcą ich oddać. Zawsze jest jakiś wybór. .

 40. Z towarzyszem Jarosławem jest całkiem inna bajka. Sprawdźcie dlaczego w szkole w jego sprawie interweniowali sekretarze PZPR-u. Do tego jeszcze dochodzą wykłady z gospodarki socjalistycznej na Wojewódzkim Uniwersytecie Marksistowsko Leninowskim. O spożywaniu alkoholu w mieszkaniu kontaktowym KGB z Anatolijem Wasinem już nie wspomnę.

 41. Ceny lokomotyw spadły! Inflacja spadła do 6% Ilu z was kupuje lokomotywy? Ile wynosi prawdziwa i ta widoczna w sklepach? Ile wynosi inflacja średnioroczna? Ile wyniosła inflacja w styczniu, lutym, marcu itd? Inflacja spada bo liczona jest do miesięcy gdzie już była wysoka. Proste prawo ekonomii. Małpa i Zibi o tym wiedzą, ale lubią uprawiać politykę dezinformacyjną. Pracownicy działają dla siebie, nie dla PISu czy innej partii politycznej. Ale zawsze tak lepiej bronić swojego szefa, że to tylko i wyłącznie ataki polityczne. Tak łatwiej. I można liczyć że mieszkańcy się na to nabiorą. A jeśli większość pracowników UM i jednostek (zdaniem @ i Zibiego) jest za PISem to jak to dopiero świadczy o pracodawcy? I tak, i tak nie dobrze. Nie potrafił przekonać sobą do zmiany poglądów? Po 12 latach na stanowisku aż tak zniechęcił pracowników do PO? O czymś to też musi świadczyć albo coś tutaj śmierdzi. Czy to prawda że Urząd przed wyborami zostanie z jednym niedoświadczonym informatykiem? Bo reszta się zwolniła? Tak jest cudownie w UM. Czy prezydent zabezpieczy obsługę informatyczną urzędu? I to przed wyborami samorządowymi? To jest to obiecane Smart City? Urząd na korbkę? Gratulacje.

 42. Cóż za naiwność… Pan Chwierut wciągnie nosem kontrkandydata w pierwszej turze. Z niecierpliwością czekam, kto nim będzie. Przy okazji warto przypomnieć wyniki p. Włoszka czy Starca namaszczonych przez p. Szydło.

 43. Asiku podatki to podnosił non stop Bambik Morawiecki cały czas łupil samorządy nakladał nowe obowiązki oplaty ,a nie prezydent Chwierut.

 44. A twój idol kaczorek dyktatorek to kiedy chodził do szkoły i dlaczego zdawal maturę z marksizmu leninizmu ?.

 45. Dyktatura w czystej postaci w wykonaniu J CH i Hertika. Historie studiował za Jarozela i Kiszczaka super wzorce

 46. To jest skandal żeby zamknąć na 2 – 3 godziny cały Oświęcim. Nie dało się wcześniej uzgodnić usunięcia sopli z kościoła. W ubiegłym roku była podobna sytuacja za pierwszym razem bez powiadomienia mieszkańców o tej akcji, za drugim razem była informacja z wyprzedzeniem. Ktoś powinien się tą sprawą zająć, i ukarać ludzi którzy są odpowiedzialni za tego typu sytuacje.Ludzie chcą normalnie dojechać do pracy.

 47. Jak widać działacze Solidarności tak polubili politykę że wraz z PIS-em walczą z prezydentem. Za chwilę dowiemy się ze będą popierać kandydatów z PIS a może sami będą startować do samorządu. Za ostatnie 8 lat odpowiedzialność za to co się działo w Polsce ponosi także zwiazek Solidarność ktory popierał tych szkodników z PIS-u.

 48. Inflacja 6% i dlatego Chwierut podniósł podatki 0o 18%. No szczyt squrwysyńtwa.

 49. Najciekawsze jak zwiększył zakres obowiązków dał parę gorszy za to i zaraz to zniknęło, ale obowiązki zostały

 50. P.s.
  Powiat jakiś czas temu – chyba to było w zeszłym roku – dokonał sporych podwyżek płac. Wszyscy zazdrościli i wskazywali że tam to się da.
  A tu jak w tym roku już nie były takie duże to większości już się to nie podobało.

 51. Inflacja r.r jest na poziomie 6,5 proc. więc 10 procentowa podwyżka nie jest zła. Dobrego wysługa lat. Wiadomo że jeśli będziemy odnosić się do wzrostu płacy najniższej to najmniej zarabiający bardziej z tego skorzystają.
  Ale to tylko pokazuje jedno: rząd ustali a pracodawcą musi się martwić – w tym przypadku samorząd.

 52. Jak to, 10% za mało? Przecież inflacja wynosi teraz tylko 6% i będzie nadal spadać, do 3.5% – jak twierdzi p. Glapiński A nie? To ile się domagacie, z 50%? Doskonały pomysł. Bo ja też bym tak chciał.

  Chwierut realizuje – jak piszecie – ambitne inwestycje. Więc propozycja jest taka, aby wstrzymał inwestycje i dopieścił urzędników kolejnymi podwyżkami? Chyba jednak te postulaty nie znajdą zrozumienia u pozostałych mieszkańców miasta.

  W ostatnich miesiącach działacze propisowskiej solidarności ochoczo uczestniczyli w nagonce na prezydenta wraz z lokalnymi działaczami pis, przypuszczalnie zresztą przez nich inspirowanej. Obelgi i pomówienia wylewały się z przeróżnych „interpelacji”, „listów otwartych”, „artykułów polemicznych”. Zauważam (z aprobatą), że teraz, po 15 października, przynajmniej ton wypowiedzi działaczy solidarności dość mocno się zmienił. Ciekawe dlaczego?

 53. Przecież to ostatni budżet JCh jako prezydenta miasta. Od maja 2024 r. JCh będzie już ewentualnie tylko opozycyjnym radnym.

Send this to a friend