Informacje

BABICE. W pożarze domu zginął bezdomny, jedna osoba została ranna

W nocy soboty na niedzielę 3/4 grudnia  w Babicach (gmina Oświęcim), podczas gaszenia pożaru do którego doszło w jednym z budynków, strażacy odnaleźli zwłoki 56 – letniego mężczyzny bez stałego miejsca zamieszkania. Pożar budynku dostrzegli funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei, którzy powiadomili służby i udzielili pomocy drugiemu z mężczyzn.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 1. Funkcjonariusze Służby Ochrony Kolej zauważyli pożar niewielkiego budynku. W związku z powyższym powiadomili operatora numeru alarmowego 112. Następnie podbiegli do budynku, gdzie w drzwiach zauważyli leżącego, nieprzytomnego mężczyznę. Natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy. Okazało się, że jest to 63 – letni mieszkaniec Babic. Podtruty dymem mężczyzna pod opieką ratowników medycznych został przewieziony do szpitala na leczenie.

W trakcie akcji gaśniczej we wnętrzu budynku strażacy odnaleźli zwłoki drugiego z mężczyzn. Policjanci ustalili, że jest to 56 – latek bez stałego miejsca zamieszkania. Decyzją prokuratora zwłoki denata zostały zabezpieczone do sekcji. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin prokurator oraz policjanci prowadzili oględziny.

W trakcie dalszego śledztwa ustalone zostaną pozostałe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend