Informacje

OŚWIĘCIM. Na ul. Kopernika powstaje parking za blisko 800 tys. zł

Miasto od lat prowadzi inwestycje, wewnątrz osiedli, które poprawiają bezpieczeństwo i codzienne funkcjonowanie mieszkańców. W ostatnim czasie było to między innymi osiedle Szpitalna czy różne rejony osiedla Chemików. Do połowy listopada kolejne miejsce zyska nowe rozwiązania w parkowaniu samochodów. W pobliżu bloku przy ulicy Kopernika 2 trwa budowa miejsc parkingowych.

– Nasze osiedla się zmieniają, głównie za sprawą mieszkańców, którzy dzięki wspólnotom mieszkaniowym realizują inwestycje, poprawiają wygląd budynków i otoczenia. To również zasługa spółdzielni mieszkaniowej, która wiele inwestuje w swoje zasoby. Miasto również porządkuje i zwiększa funkcjonalność kolejnych miejsc na osiedlach. Jak chociażby osiedle Szpitalna, które zyskało lepszy wygląd, a dzięki zwiększeniu miejsc parkingowych poprawił się komfort parkowania. Podobne problemy mają mieszkańcy ulicy Kopernika, brakuje tam miejsc do parkowania, dlatego mieszkańcy postulowali ich zwiększenie, ale też wnioskowali o zmianę wyglądu placów. Wykonaliśmy więc projekt budowlany, ogłosiliśmy przetarg, roboty są w toku i teraz czekamy na efekty. Zachowamy taki standard, jaki jest praktykowany na innych osiedlach – zapewnia Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia. – Cieszę się, że wspólnie z mieszkańcami, zarządcami, wspólnotami prowadzimy działania, które poprawiają komfort życia, zmieniają nasze miasto – dodaje.

Inwestycja będzie kosztować blisko 800 tys. zł. Powstanie parking z 24 miejscami postojowymi. Przebudowana zostanie sieć energetyczna, wodociągowa, kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie uliczne. Dodatkowo wybudowany zostanie chodnik po północnej stronie bloku oznaczonego numerem 4.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

47 komentarzy

 1. Tow. Macierewicz stwierdził, że jak nie powstanie pisowski rząd to dojdzie do III Wojny Światowej. Dodał też, Hołownia jest rosyjskim agentem. Szkoda tylko, że zapomniał o kontaktach swojego pryncypała z agentem KGB. Zapomniał też o swojej przeszłości z czasów studenckich. Do do tego jeszcze dochodzi sabotaż zakupu śmigłowców dla wojska i zniszczenie polskiego wywiadu oraz kontrwywiadu. To ostatnie akurat bardzo podobało się Rosjanom. Szczególnie, że nie musieli tłumaczyć listy polskich agentów na język rosyjski. Mam tylko nadzieję, że polskie służby, a szczególnie kontrwywiad weźmie się za sprawdzanie kontaktów pisowskich polityków z obcymi służbami.

 2. @ małpa

  piszesz dla pisania sensu w tym za grosz.
  piszesz o sobie a sugerujesz, że to ja.
  W sprawach, o których pisałem ani Policja ani tym bardziej straż miejska nic nie robią i to widać na co dzień.
  Wniosek? w dalszym ciągu uprawiasz propagandę w stylu, jeżeli fakty są przeciw nam, tym gorzej dla faktów. To takie małpie.
  Wróć jak otrzeźwiejesz.

 3. Tu małe wyjaśnienie: żeby rozmowa miała jakikolwiek sens, obaj rozmówcy powinni zgodzić się na przestrzeganie pewnych podstawowych reguł, na przykład:
  – z grubsza przynajmniej trzymać się jednego tematu, nie zaś czepiać każdego napisanego przez partnera w rozmowie rzeczownika. To prawda, wspomniałem na przykład o „świętym tureckim”, nie wypieram się. Jednak nie oznacza to, że zamierzam dyskutować też o sensowności istnienia kultu świętych w kościele katolickim ani analizować polityki Turcji wobec Kurdów i ostrym spadku ostatnio wartości tureckiej liry. Pisanie o wszystkim i o niczym prowadzi nieuchronnie do chaosu i czczej gadaniny. A w czymś takim nie chce mi się uczestniczyć.
  – argumenty powinny być dobierane tak, aby starzały możliwość oceny i weryfikacji. Wyzwiska w rodzaju „chwierut jest głupi” albo „straż miejska i policja nic nie robi” nie są argumentami, są tylko wyzwiskami.
  – chamstwo i wulgaryzmy zniechęcają do jakiejkolwiek dyskusji. Co się mojemu uroczemu rozmówcy dość prędko udało.

 4. @małpa
  kiepsko małpiszonie, gdy nie masz argumentów w kółko powtarzasz to samo.
  To takie małomiasteczkowo-oświęcimsko-małpie, jeżeli fakty są przeciw nam, tym gorzej dla faktów.
  Czyżbyś znowu nie wziął przepisanych przez lekarza prochów?
  Kiedy pytam co robi przywoływana przez ciebie małpiszonie straż miejska, nie wiesz. to samo z heroiczna walką panów z policji z parkowaniem na starym mieście, ale ty … bredzisz i bluzgasz, zgodnie ze stara złodziejską zasadą, nie daj się złapać za rękę, a jak złapią mów, że to nie twoja ręka.
  Żenujące małomiasteczkowy miszczu bredni i bluzgów.

 5. Kwintesencja bredzącego: policja nic nie robi, straż miejska nic nie robi. Wszyscy są głupi i leniwi.
  Piekło to inni. Raj to ja.

  To jest zdaje się jakaś jednostka chorobowa. Więc – lecz się.

 6. @ małpa
  powtórzę po raz kolejny, jam nie godzien, mistrzu bredni.
  Twoj styl na tym forum doskonale obrazuje jeden cytat – „Wiesz co, nawet nie chce mi się sprawdzać.”
  Ty po prostu bredzisz i co gorsza, sprawiasz wrażenie jakbyś wierzył we własne brednie.

  A tak przy okazji.

  Wskaz małpiszonie, co sensownego, mądrego, celowego zrobiono by rozwiązać problem łamania przepisów prawa o ruchu drogowym na starym mieście.

  Pomysł PAB wytrzymał niecały miesiąc, teraz niemal nikt sie nie przejmuje oznakowaniem drogowym.
  Co robi Policja? NIC, bo ma „ważniejsze sprawy” na głowie, hłehłehłe.
  Co robi oświęcimska straż miejska? NIC, bo ma „jeszcze ważniejsze sprawy na głowie”. A ludzie mają zasady w d*pie.
  Za co więc mam chwalić PJCH?
  Inwestycja na Kopernika?
  Fantasyczna, gdyby nie jeden problem – szerokość ulicy Kopernika, która jest niby dwukierunkowa ale tylko niby, bo dwa samochody na pierwszych piećdziesięciu(mniej więcej) metrach długości ulicy (od ulicy Batorego) raczej minąć się nie mogą.
  Powiedz mi małpiszonie, dlaczego światli władcy dróg przy słynnej eksterminacji drzew na Wyspiańskiego nie pomyśleli o przebudowie Kopernika? Z pewnością to wina tego wstrętnego pisu.
  Problemów z parkowaniem nie rozwiązuje jeden parking, który zabrał miejsce do zabawy dla dzieciaków, czy równie bezsensowne betonowe alejki opodal.
  Za co mam chwalić kogokolwiek, kto się tym zajmuje? Za to, że przychodzi do pracy? No małpiszonie, taka supozycja jest głupia, nawet jak na twój poziom „mondrości”.

 7. Bredzący – „wielokrotnie wskazywałem na brak skuteczności w rozwiązywaniu problemów z parkowaniem” … „nigdy nie wskazywałem z nazwiska osoby odpowiedzialnej.” – no jasne. Wiesz co, nawet nie chce mi się sprawdzać. Więc skoro twierdzisz, że wskazywałeś bez wskazywania, to chyba jednak tak czy siak na kogoś wskazywałeś? Na świętego tureckiego?

 8. @małpa
  łzesz,
  wielokrotnie wskazywałem na brak skuteczności w rozwiązywaniu problemów z parkowaniem, chocby na starym mieście czy osiedlu pileckiego nigdy nie wskazywałem z nazwiska osoby odpowiedzialnej.
  a ty małłłpiszonie, bredzisz zgodnie z zasada – uderz w stół a nożyce się odezwą. W tym przypadku wyjątkowo tępe nożyce.
  Mam chwalić PJCH? A za co mój ty małpiszonie? Na razie nie wykazuje się niczym wybitnym, a za to co robi dostaje raz w miesiące niezły przelew.

 9. Pozwolę sobie zauważyć, że bredzący jeszcze nie tak dawno ostro krytykował Chwieruta za niedostatek miejsc parkingowych w mieście. Więc może wypadałoby teraz pochwalić p. prezydenta?

 10. @małpa
  małpiszonie,
  jam niegodny równać się z tobą mistrzu bluzgów i bredni…

  a z pisem i dowolną inną, partią polityczną w tym kraju mam tyle wspólnego co ty z mądrością, mój misztrzu bredni

 11. @ZIBI
  T’humanie ja się śmieję z ciebie i twojej wypowiedzi o „strategii miasta” w zakresie parkingów…
  to tekst tak głupi, ze aż śmieszny, chcesz zobaczyć kogoś żałosnego? Popatrz w lustro.

 12. Śmieszny to ty jesteś. Jasne, że imigranci z krajów islamskich i wszystkich innych afrykańskich dostawszy się z wizami do Polski w 90% natychmiast pojechali do Niemiec, Francji, Szwecji, Włoch, itd. I w ten sposób rząd pis po raz kolejny nas skompromitował, naraził na dyskusje w Brukseli o wypierniczeniu Polski z traktatu Schengen. Choć tym razem jeszcze się nam upiekło.

  Zakładam, że rząd koalicji zrobi wreszcie porządek w MSZ. Gdzie różne pisowskie frakcje kopią pod sobą dołki i prowadzą personalne wojenki, w wyniku których np. niektóre stanowiska ambasadorów są od miesięcy i nawet lat nieobsadzone, na placówki trafiają ludzi kompletnie nieprzygotowani, wręcz głupi, nie znający języków, zaliczający jedną wpadkę dyplomatyczną za drugą. To, że nikt nie chce z nimi rozmawiać, szczególnie im nie przeszkadza, bo pensyjka leci i spokój jest.

 13. Polskie wizy sprzedają w Teheranie, Islamabadzie, Wagadugu, Mumbaju itd. Ceny są różne – od 2,5 do 4 tysięcy złotych. Zapytaj zresztą swojego pisiorskiego kumpla Wawrzyka, który robi w tym biznesie, on na pewno jest z cenami na bieżąco.

 14. A ja słyszałem, że w Warszawie na ulicy Nowogrdzkiej można kupić wizę za kilkanaście tysiaków.

 15. Dlaczego PIS ma pomagać? Partia Oszustów chce władzy po co? Imunitety dla przestepcow? Reset z kacapami? Rozbrojenie wojska?

 16. Niestety do rządzących nie dociera, że to małe firmy płacą największe podatki. Korporację mają sposoby na uniknięcie płacenia podatków.

 17. Tak rząd Morawieckiego dobija małe przedsiebiorstwa ,sklepy ,piekarnie, pizzerie, knajpki, i wiele innych biznesów. Dobry Ład zbiera żniwo w Polsce upadło w tym ,i poprzednim roku około 700tyś firm,i działalności gospodarczej. Brawo PIS.

 18. Sklepy „rodzinne” stały się żabkami. Inne nie wytrzymują konkurencji nie tyle z hipermarketami na przedmieściach, ile z mniejszymi dyskontami znajdującymi się wewnątrz osiedli. Mamy w Oświęcimiu takich wiele: 4 x netto, 5 x biedronka, 2 x lidl, 1 x aldi, kilka trochę mniejszych sklepów społemowskich i lewiatana + ten nowy delfin na Starych Stawach. W sytuacji, gdy nawet emeryci (bez samochodu) mają do nich blisko, szanse na przetrwanie dla jeszcze mniejszych sklepów są nieduże. Chyba, że znajdą sobie jakąś niszę.
  Natomiast prawdą jest, że wskutek inflacji i rozchwiania rynku ludzie mocno oszczędzają i przestali kupować wyposażenie mieszkań, np. meble, dywany, itp.

 19. Nieuczciwa konkurencja zawsze dobijała małe sklepy. Koszty pracy i podatki też. Prawo jest ustawione pod duże korporacje, które stać na obniżanie cen. Drugą sprawą jest marna wiedza ekonomiczna klientów. Ludzie nie zdają sobie sprawy jak są robieni w balona. Rzucają się na promocje nie wiedząc, że kupując inne towary dopłacają do promocji. Korporacje nie dadzą się ogolić.

 20. Bezczelne pisiory probowaly pomoc zamrazajac ceny pradu, przedluzyli tylko agonie malych sklepow. Mogli odrazu miec wszystko w czterech literach i pozwolic zeby padaly jak muchy…ostatnio jakis ekspert od pradu powiedzial, ze te tarcze byly zle, bo gdyby prad byl caly czas po cenach rynkowych to ludzie oszczedzaliby bardziej…czyli maja gdzies czy bedziesz siedzial przy swieczkach albo gotowal na ognisku…

 21. J-23 pisiory mialy nakazac ustawa kupowac w malych sklepach? Czy pozamykac galerie i zakazac handlu w internecie? A Ty wszystkie swoje zakupy robisz w osiedlowych sklepach? Ludzie kupuja gdzie taniej. Jak Ciebie stac na kupowanie tylko w rodzinnych sklepach to masz sie dobrze. Ale nie wszyscy tak maja…

 22. Kandydatką na ministre klimatu jest bezmózg z Zielonych. Zapowiada likwidację węgla za parę lat. Jest też przeciw atomowi. No, niemcy, do dzieła.

 23. @j-23 Przecież chcecie eko energii to macie. Jest OBOWIĄZKOWA w uni. Poczekajcie, aż SYNTHOS przejdzie na gaz.

 24. do „szydercy”. Masz rację sklepy padają jak muchy, a te, które jeszcze są to ledwie zipią. Jeszcze czekają do końca roku i później zacznie się fala bankrut. A podatek za lokal płacić trzeba czy sklep czynny czy nie. Padają sklepy, które były w Oświęcimiu „od zawsze”. Nie są to jacyś nowicjusze czy naiwniaki. Znają handel od lat. Nigdy nie było tak źle jak teraz za PIS-u. Większe sklepy czy sieciówki jakoś przetrwają ale małe nie. Jest to tylko kwestia czasu, nie tak odległego. Nie ma praktycznie już małych rodzinnych sklepów spożywczych. Dobrym przykładem są bary i restauracje, ile ich było a ile jest teraz, wszystko padło. Pamiętacie dyskoteki już nie ma żadnej, a kiedyś, była selekcja przy wejściu, nie każdy wszedł. Ludzie mieli trochę grosza i wydawali. Dzisiaj każdy musi spłacić kredyt i kupić jedzenie. Buty, ciuchy, zabawki czy inne rzeczy będziemy kupować tylko w internecie albo byle jakie w markecie Dziękujemy ci PIS za Dobrą Zmianę. A może by tak wesprzeć lokalne sklepy i spróbować kupować u nich. Ktoś powie „a co mnie oni obchodzą” ale się myli dzisiaj padną sklepy jutro padną jakieś inne branże w których my wszyscy pracujemy. Włączcie i posłuchajcie TVPIS, jeżeli jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle. No pisiory do akcji.

 25. Ależ oczywiście to będzie wina tuska. I niemców. Jasne jak słońce.

  „W swoim wpisie Krystyna Pawłowicz dramatycznie pyta: „Od kiedy urzędowym w Polsce będzie niemiecki” i „kiedy wróci hajlowanie”, „polskie świnie”, „tylko dla Niemców”, „ręce do góry”, „rauss”. „Zasłużyliśmy na likwidację swego państwa. Sami tak wybraliśmy. Już nie współczuję, nie ma komu” – podsumowuje”.

  „To wpisy w obronie Polski. – Pani sędzi Krystynie Pawłowicz, byłej poseł, te rzeczy zawsze leżały bardzo na sercu – mówi Sebastian Kaleta, poseł Prawa i Sprawiedliwości”.

 26. W Oświęcimiu padł kolejny sklep. Tym razem elektryczny na Olszewskiego. Wcześniej padł ogrodniczy. Tak PiS pomaga przedsiębiorcom. Ciekaw jestem ile sklepów padnie po nowym roku jak wzrosną ceny prądu. A wzrosnąć muszą i nie będzie to wina Tuska.

 27. Jesteś żałosny zamiast się cieszyć, że Oświęcim się zmienia to głupawe buha ha .Remontują żle, nie remontują też żle.Zmień lekarza!

 28. @zibi
  cyt. miasto realizuje swoją strategię przebudowy osiedlowych uliczek,i parkingów.

  buahahahahahaha
  buahahahahahaha

 29. Na pewno wszyscy będziemy za pisem bardzo tęsknić.

  „Wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Małgorzata Maros złożyła dymisję” – dowiedział się dziennikarz śledczy Radia ZET. Według rozmówców radia to odejście może mieć związek z przyznaniem, tuż przed wyborami, 28 milionów złotych dofinansowania spółce TT Plast z podkrakowskiej wsi Targowisko. W jej zarządzie zasiada Bernadetta Obajtek, żona kuzyna Daniela Obajtka. Prezes PKN Orlen jest biznesowo powiązany ze współwłaścicielem tej firmy”.

 30. A jak Tusk wprowadzi kwotę wolną 60 000 to myślisz, że zrekompensuje to samorządom? Będą jeszcze tęsknić za pisem

 31. Do szyderca:
  Weż się puknij w ten pusty łeb. Pis nic nie daje tylko zabiera. Wszystkie samorządy w Polsce zostały złupane ,i ograbione z pieniędzy .CIT PIT i inne podatki ,które wpływają do budżetu miasta,i samorządu zmalały zmniejszyły się dzięki nieudolnej polityce rządu PIS. Natomiast reszta pieniędzy poplynęła do samorządów Pisowskich na wyrównanie strat .Myślenice 130mln, Olkusz 80 mln, Wadowice 60 mln, Zatoŕ 15.mln, Przeciszów 13 mln, Oświęcim tylko 16 mln. I co ty na to Pisowski trollu.

 32. Owszem. Ale kasę będącą w dyspozycji można też wydać tak:

  „Firma Molecure, zarządzania przez Marcina Szumowskiego, brata byłego ministra zdrowia, ma dostać ponad 32 mln zł dotacji w ramach programu „Szybka ścieżka” Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości”.

  Dlatego pis będzie możliwie opóźniał przekazanie władzy. Żeby jeszcze zdążyć nachapać się jak najwięcej. .

 33. Kolejna inwestycja miasta związana z przebudową osiedlowej infrastruktury, i nowych miejsc parkingowych. Pomimo problemów z uzyskaniem dofinansowania ze środków zewnętrznych miasto realizuje swoją strategię przebudowy osiedlowych uliczek,i parkingów.

Send this to a friend