Wideo

OŚWIĘCIM. Czy spalarnia śmieci to ekologiczna inwestycja?

Planowana spalarnia śmieci w Oświęcimiu będzie spalała ok. 160 tys. ton różnych odpadów, w tym opady komunalne, osady ściekowe i pozostałości po sortowaniu. Czy ta inwestycja to szansa dla Oświęcimia?

 

OŚWIĘCIM. Firma Synthos wybuduje spalarnię śmieci

Poprzedni artykułNastępny artykuł

23 komentarze

 1. Jeżeli oficjele tak gorąco zapewniają, że to jest nieszkodliwe i ekologiczne to ja już jestem na nie. Każda spalarnia powoduje spadek atrakcyjności okolicy, nie ma takiej z której nic nie ulatuje. Między bajki to włożyć. A poza tym miejmy świadomość, że będą tu zwożone śmieci nie wiadomo skąd, Być może i z Warszawy gdzie już nie wiedzą co ze swoimi gównami zrobić.

 2. Panie radny PIS w dzień czysto w nocy całe dziadostwo do kotła bo nie widać , takie polskie realia tak się dzieje w Nicromet rano smród na całą okolicę

 3. 160 000 ton a 20 ton tir to 8000 tirów rocznie a to 143 tiry tygodniowo (5 dni ) ze smrodem na naszych drogach, w praktyce dużo więcej

 4. Po Niemcach to ziemia wyklęta , i ciągnie się to do dzisiaj i na pojutrze

 5. Ocieplanie klimatu przestań śmiecić a nie trzeba będzie palić śmieci.

 6. Palić śmieci to na pewno pomoże środowisku a wirusy będą sie czuły jak w ulu

 7. To prawda, że starosta ma figę do gadania. Wszystkie decyzje zapadają na Nowogrodzkiej.

 8. Starosta i tak nie ma nic do gadania. To jest urzędnik i jeśli Synthos będzie miał porządek w papierach, to Niedziela będzie musiał wyrazić zgodę na budowę.

 9. Do ; Donald A można poprosić jakieś konkrety tej głupoty ??? Chętnie zapoznalbym się z kilkoma przykładami ? To cenne informacje dla samorządowca ….

 10. @Opozycja
  „Oświęcim to przeklęte miasto.” – to prawda – takiego nagromadzenia głupoty gdzie indziej ze świecą szukać.

 11. Drodzy komentatorzy-przeciwnicy spalarni – pamiętajcie, że konsultacje społeczne to nie wpisy pod postem. Piszcie do władz, a ostatecznie do gazet! Ja już to zrobiłam, chociaż… nie mam złudzeń:( Oświęcim to przeklęte miasto.

 12. Mery nie od dziś wiadomo, że do Polski trafiają śmieci między innymi z Niemiec i Anglii. Proceder się nasilił gdy Chiny przestały przyjmować surowce wtórne z powodu ich zanieczyszczenia. PiS o to wie, ale nic z tym nie robi. Pytanie dlaczego? Na terenie wielu gmin są nielegalne składowiska odpadów chemicznych. O tym PiS też wie i nic z tym nie robi. Wójtowie chcą je likwidować, ale ich nie stać na to, więc zwracają się o pomoc do rządu. Niestety bez rezultatu. Jednym słowem PiS ma w d… zdrowie Polaków.

 13. Soros, trochę głupi jesteś. Niemcy nam podrzucają śmieci , bo im bardziej zależy na czystym środowisku. Uważam że zdrowie najważniejsze. Nie powinni wyrazić zgody na taką uciazliwą dla środowiska inwestycję. Tiry pełne smierdzacych odpadów na naszych drogach. Setki tirów. Naprawdę ludzie nie widzicie zagrożenia?

 14. Czy składowanie śmieci na wysypisku jest ekologiczne? Czy wody gruntowe są bezpieczne? Czy wysypiska nie wydzielają trujących gazów? Czy wysypiska nie wydzielają metanu?

 15. Nie wypowiedział się jeszcze hotlin, nie ma więc rzeczywistego obrazu tej inwestycji

 16. Wiadomo, że Niemieckie lobby zawsze będzie przeciwko budowie spalarni. Za pare lat będziemy płacić Niemcom żeby spalili nasze śmieci w ich instalacjach a potem kupowali od nich prąd wyprodukowany z naszych śmieci. Ja nie wierze ekoterorystom blokującym każdą inwestycję energetyczną w Polsce na wiadomo kogo zlecenie. Pytanie z jakich grantów utrzymują się ekoterroryści, kto im płaci?

 17. @Obiektywnie

  Na poparcie projektu przez Niedzielę też masz jakąś teorię ?

 18. Jaką inną odpowiedź mógł udzielić radny Kuczek, jako wieloletni i zasłużony pracownik firmy Synthos?

 19. @oświęcimer Widzi Pan, pakowanie 10dkg produktu w dwulitrowe opakowanie jakoś nikomu nie przeszkadza. Wyrzucanie tzw odpadów wysokoenergetycznych ( z nimi największy problem ), czyli m. in żywności też nie.

 20. A kto to będzie kontrolował prawidłowość spalania i poziom emitowanych zanieczyszczeń faktycznych.

 21. Muszę powiedzieć, że przy całej mojej ostrożności w stosunku do Rymarowicza w jednym muszę mu przyznać rację. Stabilizacja i zestalanie pyłów to jest „must” i tego nie możemy odpuścić. W przeciwnym razie te pyły będą nam fruwać po okolicy. Ale ogólnie uważam, że spalarnia jest potrzebna.

  Z drugiej strony jak słyszę z ust polityków obu głównych opcji, że „to jest przyszłość” to ręce mi opadają. Dla jednych przyszłość to sztuczna inteligencja i nanotechnologie dla innych palenie śmieci. Tośmy sobie wybrali władze…

Send this to a friend