Informacje

POWIAT. Podsumowanie działalności oświęcimskiej grupy Speed

Oświęcimska grupa „SPEED” na terenie powiatu oświęcimskiego  działa już od roku.  Głównym zadaniem policjantów  z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, dysponujących nowoczesnym nieoznakowanym radiowozem,  jest przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze, aby ograniczyć liczbę wypadków drogowych.  Mundurowi obserwując zachowania kierujących wiele razy włączali  sygnały uprzywilejowania, przerywając niebezpieczną jazdę  piratom drogowym.

Policjanci należący do grupy SPEED to doświadczeni i profesjonalni kierowcy. Swoje umiejętności podnoszą cały czas, aby skutecznie i bezpiecznie eliminować z drogi niebezpiecznych kierowców. Podczas ostatnich dwunastu miesięcy (lipiec 2019 – lipiec 2020)  skontrolowali ponad 1700 pojazdów, ujawniając  45 przestępstw, wśród których najczęściej były to prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu czy narkotyków oraz niestosowanie się do zakazu kierowania.  Ujawnili blisko 1900 wykroczeń, wśród których  największą liczbę 1215 stanowiło przekroczenie dozwolonej prędkości,  wśród których były, aż 184 przypadki przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h. Ponadto policjanci zatrzymali  200 praw jazdy i  109 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci działający w ramach oświęcimskiej grupy SPEED  zapewniają, że w dalszym ciągu będą dokładać wszelkich starań, aby na drogach było bezpieczniej, natomiast piratom drogowym,  przekazują   „… do zobaczenia na drodze, już wkrótce”.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Jeżdżą i siedzą na „tyłku” tak abyś pojechał szybciej ,a jak nie wiesz że to oni w czarnym bmw to dostajesz mandat;) osobiście widziałem jak zawracali na skrzyzowaniu nawprost zjazdu na molo ,wg mnie powinni dostać mandat !

Send this to a friend