Kultura

Zwiedzanie Muzeum Auschwitz-Birkenau: przewodnik i informacje

Zwiedzanie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau jest bezpłatne. Rezerwuj kartę wstępu online, korzystaj z przewodnika-edukatora i poznaj historię Auschwitz. Sprawdź zasady zwiedzania i usługi dodatkowe.

Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau
Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau

Zwiedzanie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau: Przewodnik i Informacje

Bezpłatny Wstęp i Rezerwacje

Wstęp na teren Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau jest bezpłatny. Karty wstępu należy zarezerwować na stronie visit.auschwitz.org. Dla lepszego poznania historii Auschwitz, sugerujemy zwiedzanie z przewodnikiem-edukatorem.

Zwiedzanie z Przewodnikiem

Grupy przyjeżdżające do Muzeum są zobowiązane do zaangażowania przewodnika-edukatora. Odwiedzający indywidualni mogą dołączyć do grupy z przewodnikiem. Muzeum organizuje także zwiedzanie online z przewodnikiem dla grup i osób indywidualnych.

Zasady Zwiedzania i Szacunek

Przebywając na terenie Miejsca Pamięci, należy zachowywać się z należytą powagą i szacunkiem. Przed wizytą prosimy o zapoznanie się z zasadami zwiedzania.

Dostępne Tereny i Obiekty

Odwiedzający mogą zwiedzać tereny i obiekty byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau. Minimalny czas na zwiedzanie to około 3,5 godziny.

Ograniczenia i Usługi Dodatkowe

  • Rozmiar plecaków/torebek: Maksymalny rozmiar to 35x25x15 cm.
  • Przechowalnia bagażu: Płatna przechowalnia jest dostępna. Wymiary szafek to: 90x50x22 cm, 60x50x22 cm oraz 85x65x42 cm.
  • Fotografowanie: Dozwolone bez lamp błyskowych i statywów, z wyjątkiem sali z włosami Ofiar (blok nr 4) i podziemi bloku nr 11. Fotografowanie komercyjne wymaga zgody dyrektora Muzeum.

Wynajem Przewodnika i System Słuchawkowy

  • Edukatorzy-przewodnicy: Grupy są zobowiązane do zaangażowania przewodnika. Odwiedzający indywidualni również mają taką możliwość.
  • System słuchawkowy: Grupy powyżej 10 osób muszą wypożyczyć system słuchawkowy.

Zwiedzanie Bloków Poobozowych

Ze względu na dużą liczbę odwiedzających, przejście przez poobozowe bloki może być utrudnione. Należy przewidzieć dodatkowy czas na zwiedzanie.

Osoby Niepełnosprawne

Zachowanie autentyzmu Miejsca Pamięci oznacza, że poruszanie się osób niepełnosprawnych może być utrudnione. W budynku Obsługi Odwiedzających można bezpłatnie wypożyczyć wózek inwalidzki. Więcej informacji tutaj.

Zwiedzanie z Dziećmi

Nie zaleca się zwiedzania Muzeum przez dzieci poniżej 14 roku życia.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend