Informacje

Zmiany w zarządzie Kraków Airport: Radosław Włoszek odwołany ze stanowiska

Zmiany w zarządzie Kraków Airport: Radosław Włoszek odwołany ze stanowiska. Nowym Prezesem Zarządu został Łukasz Strutyński. Przeczytaj o planach i osiągnięciach lotniska za kadencji Radosława Włoszka.

Zmiany w Zarządzie Kraków Airport: Radosław Włoszek i Mariusz Saługa odwołani ze stanowisk

W dniu 21 czerwca Rada Nadzorcza spółki Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice sp. z o.o. podjęła decyzję o odwołaniu Pana Radosława Włoszka z funkcji Prezesa Zarządu oraz Pana Mariusza Saługi z funkcji Członka Zarządu odpowiedzialnego za obszar inwestycji.

Nowe Kierownictwo Kraków Airport

Od dnia 22 czerwca 2024 r. Rada Nadzorcza delegowała Pana Łukasza Strutyńskiego do wykonywania czynności Prezesa Zarządu spółki Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice sp. z o.o.


Podsumowanie Kadencji Radosława Włoszka

Radosław Włoszek - prezes Kraków Airport
Radosław Włoszek – prezes Kraków Airport
Szanowni Państwo,
Po przeszło 8 latach pracy żegnam się z Państwem, Zespołem Kraków Airport, którym miałem zaszczyt zarządzać, a nade wszystko być jego częścią. Przez te lata pełne wyzwań, także te o wymiarze globalnym, udało nam się wspólnie odbudować, rozwinąć i wzmocnić naszą firmę. W momentach trudnych, mimo różnych zdań na otaczającą nas rzeczywistość, potrafiliśmy z szacunkiem rozmawiać i znaleźć najlepsze dla lotniska rozwiązania. Wspólnie i szczerze umieliśmy się też cieszyć i doceniać sukcesy. Gdy pojawiały się wyzwania, a one są wpisane w życie biznesu, nigdy się nie poddawaliśmy i zawsze przystępowaliśmy z nową siłą do działania, choć niektóre zadania mogły wydawać się nierealne do realizacji.

Można tylko wymienić nasze wspólne sukcesy, takie jak: powrót PLL LOT na trasach: Kraków – Chicago, Kraków – Nowy Jork, Kraków – Stambuł. Uruchomienie bazy Wizz Air. Codzienne rejsy Turkish Airlines, cała gama lotów na Bliski Wschód i krajów arabskich, jak ostatnio uruchomione tras Air Arabia, Jazeera Airways czy połączenia do Dubaju ze stolicy Małopolski operujące trzy razy dziennie, najlepiej obrazują aktualną siłę Kraków Airport. W niedługim czasie powstanie również centrum szkoleniowe Ryanair.Niezwykle cenna była również współpraca z Luis Felipe de Oliveira, dyrektorem ACI World oraz Olivieriem Jankovic, dyrektorem ACI Europe. Dzięki tej współpracy Kraków Airport, Kraków i Małopolska, były miejscem istotnych dla branży lotniczej i turystki międzynarodowych konferencji.
Wiele efektów naszej pracy widać, głęboko wierzę, że dzięki Waszej determinacji wszystkie zamierzenia, w opiewającym na ponad 3 miliardy złotych planie rozbudowy Kraków Airport, będą mieć pozytywny finał w niedalekiej przyszłości. Jak chociażby rozbudowa terminala pasażerskiego, na którego budowę mamy już „zielone światło”, czy nowa droga startowa, gdzie ponownie po wielu miesiącach pracy złożyliśmy niezbędne dokumenty i czekamy już na pozytywną decyzje właściwych organów.

Z dumą mogę powiedzieć, że pracowałem z najlepszymi fachowcami branży lotniczej, pasjonatami, profesjonalistami, ludźmi godnymi zaufania. Zawsze wspólnie dbaliśmy o historię lotniska, o patrona, nie zapominaliśmy o emerytach i o tych którzy odeszli. Skarbem jest także to, że potraficie przekazać swoją wiedzę swoim następcom, czego najlepszym potwierdzeniem jest powstanie i sukces Centrum Edukacji Lotniczej. Wszystko to sprawia, że miałem zaszczyt dostąpić wyróżnienia, jakimi było bycie liderem drużyny Kraków Airport. Za to wszystko Wszystkim Państwu dziękuję!

Jestem przekonany, że Spółka nadal będzie się rozwijać i osiągnie zamierzone cele. Dzisiaj na krakowskim lotnisku mamy prawie 5 milionów obsłużonych pasażerów, jestem więc pewny przekroczenia bariery 10 milionów pasażerów rocznie przy przychodach na poziomie pół miliarda oraz 150 mln zł zysku za 2024r., dbając jednocześnie o atrakcyjne wynagrodzenia dla swoich Pracowników. Patrząc również na wyniki spółek córek tj. MPL Services oraz Kraków Airport Hotel, przygotowaliśmyi konsekwentnie realizowaliśmy rekordowy rok naszej grupy kapitałowej.

Nowemu Prezesowi Kraków Airport Panu Łukaszowi Strutyńskiemu, któremu jak to bywa w sztafecie, przekazuje przysłowiową pałeczkę, życzę powodzenia w realizacji zadań. Kraków Airport, Kraków i Małopolska są tego warte!

Port lotniczy i jego otoczenie to tysiące osób, z którymi się spotykałem, z Wami, z najbliższymi współpracownikami częściej, z innymi raz na jakiś czas. W tym miejscu chce podziękować Wszystkim: partnerom biznesowym, liniom lotniczym, szczególnie bazowym przewoźnikom Kraków Airport, tj. PLL LOT, Ryanair oraz Wizz Air, firmom handlingowym, PAŻP, ULC, IATA, instytucjom turystycznym, wszystkim służbom, w tym mundurowym, stronie wojskowej, szczególnie 8. Bazie Lotnictwa Transportowego, przedstawicielom korpusu dyplomatycznego, kapelanom, przedstawicielom świata nauki i edukacji, mediom, stronie społecznej, udziałowcom, radzie nadzorczej, samorządom i instytucjom publicznym i urzędom, przedstawicielom władzy centralnej. Ukłony dla wszystkich organizacji społecznych, miłośników lotnictwa i spotterów oraz wszystkich wspierających Kraków Airport.

Dziękuję koleżankom i kolegom Prezesom ze Związku Regionalnych Portów Lotniczych za zaufanie jakim mnie obdarzyliście i dyskusje o rozwoju, wyzwaniach regionalnych lotnisk w Polsce i całej branży, w tym o Chopin Aiport i CPK. Pełnienie funkcji prezesa naszego związku było dla mnie wyróżnieniem.

Wszystkiego najlepszego!
Z lotniczym pozdrowieniem,
Radosław Włoszek

PS. Dziękuję za wyjątkowe pożegnanie Wam Wszystkim i za ostatni przejazd po lotnisku Lotniskowej Służbie Ratowniczo – Gaśniczej Kraków Airport!

Radosław Włoszek podczas honorowego przejazdu na lotnisku Kraków Airport.
Radosław Włoszek podczas honorowego przejazdu na lotnisku Kraków Airport.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

51 komentarzy

 1. Zresztą nie chce mi się z Tobą gamoniu dyskutować. Jeden z nieudaczników i tylko dajcie mi się należy od państwa.

 2. Problemie Tuska to jak to jest, że w trakcie kryzysu finansowego Polska jako jedyna miała dodatnie PKB w UE?

 3. Podziękuj Morawieckiemu ,że zadłużył Polskę na setki miliardów złotych. Teraz masz deficyt.

 4. Co ty piszesz tuskowi to by piachu na Saharze braklo nieudacznicy POpaprani z krwią na rekach zołnierza ktory oddał zycie na granicy, I kasy kto opluwal Polskiego żolnierza!

 5. Po ogłoszeniu decyzji przez Komisję Europejską, w internecie ruszyła fala oskarżeń wobec gabinetu premiera Donalda Tuska, iż wystarczyło pół roku jego rządu, by Polska ponownie wpadła w procedurę nadmiernego deficytu. – Ale to jest w całości „zasługa” rządu PiS – ripostuje Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. To za czasów PiS deficyt skoczył do nadmiernych poziomów, w 2023 r. sięgając 5,1 proc. PKB, choć premier Mateusz Morawiecki do ostatniej chwili przekonywał, że finanse publiczne są w świetniej kondycji.

  – Historia zatoczył koło. Gdy 16 lat temu koalicja PO-PSL zaczynała władzę, przejęła od PiS budżet z reformą PIT i obniżonymi dochodami, na co nałożyłsię kryzys finansowy, i co skończyło się procedurą nadmiernego deficytu. Teraz nowy rząd znowu otrzymał w spadku po PiS budżet z gigantycznym wzrostem wydatków i ubytkiem w dochodach, a procedura EDP znowu rusza – komentuje Dudek.

  Proszę.

 6. A co wyprawia? Wszyscy piszecie jakimiś ogólnikami w stylu-złodzieje, ale na pytanie co ukradli odpowiedź pada poczytaj zobaczysz, oni wszyscy są złodziejami. Jakieś konkrety?

 7. Dobrze ze jest PIS bo partia oszustów nie miala by na kogo zwalać swoje waly .Nawet ue wid,I co wyprawia tusk!

 8. @Anonim
  Dlaczego luka VAT za 2023 rok kiedy rządziło PiS wzrosła do około 30mld czyli poziomu za rządów PO? Mafie vatowskie za rządów PiS? Kradli? Wały?

 9. To PiS, i Morawiecki zostawili po sobie taki deficyt budżetowy. Polska w ruinie.Zadłużyli Polskę na długie lata. Nasze dzieci, I wnuki będą jeszcze ten dług spłacać.

 10. tusk po pol roku ma juz 60 mld dlugu na koniec roku bedzie ze 200 mld ,a mialo byc super ,czemu on tak oszukał j…č pisów?

 11. UE – miły pisiorku – przypierniczyła się do danych za rok 2023, kiedy jeszcze rządził pis i przedwyborczo rozdawał pieniądze na prawo i na lewo. Kiedy wskaźniki poziomu zadłużenia stały się w końcu powodem do wszczęcia procedur nadmiernego deficytu.

  Teoretycznie Tusk powinien przed październikiem ubiegłego roku wstać i powiedzieć: sytuacja gospodarcza Polski jest zła. Mamy za duże długi i rozdęte do nieprzytomności wydatki. Będziemy ciąć, na przykład pozostawiając tylko 500+. Tylko czymś takim nie wygrywa się wyborów. W dodatku ogłoszenie, że źle się dzieje w polskiej gospodarce miałoby wpływ na pogorszenie nastrojów inwestorów, na większe oprocentowanie kredytów, które Polska będzie musiała jeszcze przez jakiś czas (malejąco) brać, żeby nie doprowadzić do czegoś w rodzaju paniki. Tusk będzie powoli, stopniowo ograniczał rozdawnictwo i zacznie spłacać długi. To jedyne, co może w danej sytuacji zrobić.

  Oczywiście możesz sobie krzyczeć: Tusk daj, daj, daj. Tylko od krzyku realnych pieniędzy nie przybędzie.

 12. Ue przez lupe patrzyla na finance Polski I bylo ok teraz cuda I nie wytrzymali I willing tuska za more bo eidza ze nieudacznik jak I reszta!

 13. Bo właściwie co za problem wstawić do programu obietnicę np. 2000+? Pieniądze się pożyczy albo dodrukuje, a ludzie się ucieszą. Jednym z ulubionych tekstów pisiorów jest kpina z wypowiedzi pełowskiego ministra finansów: „piniedzy ni ma i nie będzie”. A za pisu okazało się, że pieniądze nagle są (tyle że pożyczone).

  Entuzjastów pisiorów takiego gospodarowania chciałbym zapytać: czy w domu też, gdy żona chce lecieć na wakacje na Hawaje, a stać was tylko na dwa tygodnie u ciotki na wsi – to idziecie do banku i bierzecie kredyt? Gdy stać was tylko na przechodzonego fiata punto, to pożyczacie i kupujecie nowa beemwicę za 200 tysięcy? Tak? No to gratuluję.

 14. To jest niestety przypadłość wielu współczesnych partii i polityków: obiecanki hiperinwestycji albo socjalnych bonusów, które niektórzy wyborcy łykają. A potem – żeby je spełnić – kredyty, coraz więcej kredytów i jeszcze więcej. Lub dodruk pieniędzy. I przez pewien czas to działa, a zwiększony wypływ pieniądza do gospodarki pobudza konsumpcję. Tylko że potem: kredyty trzeba spłacać, a większa ilość gotówki sprawia, że pojawia się inflacja i realnie płace maleją.

  Ale w międzyczasie politycy wybrani na fali takich obietnic zdążą się porozkoszowac władzą i nachapać z publicznych pieniędzy poprzez łańcuszki fundacji, funduszy, a jeśli się boją otwarcie kraść – poprzez przyznawane sobie i pociotkom bajońskie pensje w zarządach państwowych spółek. A gdy gospodarka zaczyna kuleć, a ludzie się zaczynają wkurzać, jest już za późno. Ci, którzy mieli udział w profitach władzy już się zabezpieczyli – w nieruchomościach, w kontach w zagranicznych bankach. I teraz można im nagwizdać. Naiwne społeczeństwo zostaje z długami do spłacenia, a tym politykom to wisi jak kilo kitu.

 15. Powinni zabrac 800+ zabrac niech sie dowiedza kim jest tusk i cala reszta koalicji 13 grudnia !

 16. Dziadzie Borowy – jasnym jest, że przy tak wielkim zadłużeniu odziedziczonym po rządach pis, trzeba będzie w końcu zacząć kredyty spłacać i na czymś oszczędzać, tnąc wydatki. Mamy do wyboru: 800+ i wszystkie inne socjale, obronność, infrastrukturę, ochronę zdrowia, edukację, administrację państwowa.

  A może jednak przestać spłacać długi? Takie rozwiązanie uważam za najwłaściwsze, ponieważ Polska przez wieki była przedmurzem chrześcijaństwa i niespłacanie zwyczajnie nam się po prostu należy. Bankowcy na pewno przyjmą ten argument ze zrozumieniem.

 17. @GUMIŚ
  Nie wiem skąd ty wziąłeś takie rewelacje? Od twojego mocodawcy z Moskwy? Z TVN-u czy z gazety „NIE”? Ty na prawdę wierzysz w to co piszesz? Nawet gdyby takie rzeczy były wpisane w rzekomym programie Morawieckiego na kolejne lata rządów to taki kapowniczek Morawieckiego byłby przez niego najpilniej strzeżoną rzeczą w tym kraju i z pewnością nieudostępniałby go byle cieciom aby zostało to podane w mediach. Zejdź na ziemię i nie wierz w bzdury które wyczytasz w sieci, a które zostały zredagowane na Kremlu

 18. Anonim to typowy pisior – ruskie pochodzenie, zdania po polsku nie potrafi sklecić, agresywne chamstwo jest jego sposobem na dyskusję. Pieprzy coś bez ładu i składu, wywraca kora ogonem i próbuje Polaka udawać. Pakuj onuce i won do swoich, kacapie.

 19. Jakbyś poczytał budżety Morawieckiego na kolejne 4 lata to byś wiedział, że ten deficyt był tam zapisany .Oraz powolne wycofanie z programu 800 + .Chyba w 2027 lub 2028 całkowita likwidacja tego programu. Ale najlepiej zwalić całą winę na Tuska.

 20. Jakie te wały? Weź napisz konkretnie. Tylko wobec Polski jest wszczęta ta procedura?

 21. Zapytaj się Matołuszka kłamczuszka Morawieckiego. To był budżet jego rządu potem został trochę zmodyfikowany przez nowy rząd.

 22. @Bobas
  A ile pieniędzy ukradli? Daj jakieś konkrety, chętnie to zgłoszę.

 23. gumofilc jaka prokuratura bodnar wszystko zawlaszczyl sądy też ae to sie skończy I weedy bedzie jazda !

 24. Masz jakieś konkretne przykłady to je podaj albo zgłoś do prokuratury, a nie wypisuj tych kłamstw.

 25. POpaprancy kradna na potęgę, nie kradli osiem lat deficyt na koniec roku ze 200 mld a jeszcze czarni!

 26. Zobaczymy miły Psie. Jak na razie, z tego co widać, pisowscy prezesi po teologii katolickiej i innych takich zabawnych studiach zastępowani są ludźmi mającymi jednak jakieś kwalifikacje. Czyli: szefem zostaje główny technolog, jego wice ktoś od finansów. Nie mam złudzeń, że tak będzie zawsze, zwłaszcza peeselowcy są łasi na posady. Ale spodziewam się, że złodziejstwo i nepotyzm na taką skalę już się nie powtórzy. I że kilkudziesięciu ewidentnych drani znajdzie się jednak dla przykładu za kratkami. Bo to co działo się z Funduszem Sprawiedliwości wołało o pomstę do nieba.

 27. Spokojnie @ vel piracie drogowy w elektrycznym mustangu.
  Dokładnie tak wyglądały komunikaty po 2015 a w rolach głównych nieloty z po. Tak będą pewnie po 2027. I znowu będzie po. To nieszczęście że politycy wszystkich opcji robią sobie z naszej ojczyzny paśnik.
  Czy Roman beknie za polnord?

 28. Co my tu dziś mamy? Na przykład: Lasy Państwowe wsparły kwotą co najmniej 26 milionów złotych przychylne PiSowi media. Najwięcej dostały – co za niespodzianka – Do Rzeczy i Sieci. Uważasz Szuwarku, że to było w porządku?

  Takich odkrywanych szwindli jest co tydzień na pęczki.

 29. Bufetowa z Przecieszyna będzie zawiedziona , że takiego fachowca nauczyciela wykopano że stołka prezesa.

 30. Ukochane przez pisiorków Węgry Orbana właśnie stały się najbiedniejszym krajem UE. A mieliśmy być drugim Budapesztem.

 31. Nareszcie Pisowski partyjny nominat wyrzucony. marny nauczyciel bez kwalifikacji zarządzał lotniskiem. Jego posadka to kwintesencja dziadostwa

 32. Już był najwyższy czas tego pociotka Szydłowej który nie odróżnia gdzie przód a gdzie tył samolotu odwołać.

 33. Rzućcie lepiej okiem na komentarze na FB, które są z imieninami nazwiska. To jest porażające …

Send this to a friend