Informacje

ZATOR. Policjant ratował życie młodego kierowcy

Starszy sierżant Dawid Simik z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, będąc na urlopie ratował życie młodego kierowcy, który w wyniku uderzenia w drzewo doznał poważnych obrażeń ciała. Na wyróżnienie zasługują również dwaj inni mieszkańcy Spytkowic w powiecie wadowickim, którzy ugasili ogień wydobywający się z pojazdu i wezwali pomoc.

Wczoraj wieczorem (27.05.2020) w Zatorze na ulicy Krakowskiej doszło do wypadku drogowego, w którym poważnie ranny został 20 – letni mieszkaniec Zatora. Mężczyzna kierując samochodem marki VW Transporter , na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w przydrożne drzewo.

Z pomocą ruszyło dwóch kierowców, którzy wezwali służby ratunkowe i zaczęli gasić palący się silnik pojazdu. Z pomocą pospieszył również policjant z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Zajął się poszkodowanym w wypadku, młodym kierowcą, który był zakleszczony w pojeździe. Policjant wszedł do wnętrza transportera, a następnie unieruchomił kark rannemu, poprzez co umożliwił mu oddychanie. Monitorował również jego funkcje życiowe i nie pozwolił na utratę przytomności, aż do czasu, gdy strażacy rozcięli karoserię VW i wydostali rannego z pojazdu.20 – latek z poważnymi obrażeniami nóg pod opieką ratowników medycznych Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany na leczenie do jednego z krakowskich szpitali.

Przy zdarzeniach drogowych niezwykle ważne jest natychmiastowe działanie świadków, którzy jako pierwsi zabezpieczają miejsce zdarzenia, wzywają służby ratunkowe i udzielają pierwszej pomocy poszkodowanym. W tym przypadku gdyby nie natychmiastowe i profesjonalne działanie mieszkańców Spytkowic oraz policjanta zdarzenie mogłoby zakończyć się tragicznie.

 KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. @Dziwne Masz na myśli tych, którzy likwidują straż miejską, bo nie wiedzą, ci ma robić?

  2. Ciekawe co piszesz. Jeszcze wczoraj widziałem jak bazgrałeś sprayem na murze hwdp.

  3. Widać, że policjant wiedział co robić. Super. Przynajmniej jakiś jasny punkcik.

  4. Znów jakieś cholerne drzewo nie zachowało ostrożności.

Send this to a friend