Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Dzień Dziecka 2020 z OCK

1 czerwca 2020 roku, w godzinach 9:00-17:00, odbywać się będzie transmisja spektaklu muzycznego – zarejestrowanego w 2019 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury – w wykonaniu Teatru Kultureska Krakowie, pt. „Zielony Kopciuszek”.

„Zielony Kopciuszek” to interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-11 lat) i rodziców, który dzięki baśniowej atmosferze, muzyce i piosenkom – gwarantując niezapomniane przeżycia teatralne i efektywną edukację ekologiczną – przenosi w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znaliśmy.

Przedstawienie ma charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomina najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i zachęca do walki z problemem zanieczyszczenia powietrza.

Okrutny los skazał Kopciuszka na mieszkanie z macochą i dwójką brzydkich sióstr. Dobra bohaterka nie rezygnuje jednak z marzeń. Zawsze przecież może liczyć na wsparcie zabawnych przyjaciół – Motylka Emilki i Szczurka Burka. Dzięki nim w spektaklu wszystko potoczy się, jak w bajce – magiczna przemiana w księżniczkę pozwoli Kopciuszkowi dotrzeć na bal, na którym spotka wymarzonego księcia. Zgodnie z treścią bajki o Kopciuszku, czar pryśnie o północy. Dlaczego? Bo królewicz okaże się Księciem von Bałaganem, który nie dba o przyrodę. Kopciuszek nie chce żyć w królestwie, nad którym unosi się smog, a ludzie nie segregują śmieci. Jak odnaleźć drogę do serca Kopciuszka, rozkochanego w czystej naturze? Wraz z dziećmi Książę będzie poszukiwał odpowiedzi na to pytanie.

Zapraszamy po spektaklu do zabawy. Dzieci młodsze do malowania kolorowanki, a dzieci starsze do wykonania ćwiczeń (pliki do wydrukowania ze strony OCK pod informacją o spektaklu: http://ock.org.pl/Dzien-Dziecka-z-Zielonym-Kopciuszkiem-online-6027.html).

„Zielony Kopciuszek” | spektakl dostępny 1.06 godz. 9:00-17:00

link do spektaklu na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=Bk8cGEUsiOg&feature=youtu.be

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Hotin, opanuj się. To „spektakl dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”. Siedmiolatek może zadziwiać opiekunów spokojem – zamiast biegać z kolegami po podwórku siedzi w swoim pokoju, rysuje, wycina, ogląda filmy i słucha muzyki. Nawet jeśli do tej pory był wylewny w kontaktach, teraz może stać się skrytym młodym człowiekiem.
    Dla rodziców dość uciążliwa może być charakterystyczna dla tego okresu zmienność nastrojów i obarczanie otoczenia winą za wszystkie niepowodzenia.

Send this to a friend