Informacje

Wypadek na ścieżce rowerowej w Przeciszowie: 14-latek na hulajnodze elektrycznej doznał poważnych obrażeń

W Przeciszowie doszło do wypadku na ścieżce rowerowej z udziałem 14-latka na hulajnodze elektrycznej. Policja przypomina o przepisach i apeluje o noszenie kasków ochronnych.

Wypadek hulajnoga elektryczna Przeciszów"
Wypadek hulajnoga elektryczna Przeciszów”

Szczegóły wypadku z udziałem hulajnogi elektrycznej

Wczoraj (27.05.2024) o godzinie 14:20 w Przeciszowie, na ścieżce rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Podlesie, doszło do wypadku drogowego z udziałem 14-latka poruszającego się hulajnogą elektryczną.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 14-letni mieszkaniec gminy Przeciszów, jadąc na hulajnodze, holował trzymającego się za jego plecak 16-letniego kolegę jadącego rowerem. W chwili gdy rowerzysta puścił plecak, 14-latek stracił równowagę, w wyniku czego upadł na ścieżkę rowerową, doznając poważnych obrażeń twarzy.

Policja przypomina przepisy hulajnoga elektryczna
Policja przypomina przepisy hulajnoga elektryczna

Przypomnienie przepisów dotyczących jazdy na hulajnodze elektrycznej

Policjanci przypominają, że kierującemu hulajnogą elektryczną zabrania się:

  • ciągnięcia lub holowania innego pojazdu;
  • przewożenia innej osoby, zwierzęcia lub ładunku;
  • jazdy po jezdni, z wyjątkiem korzystania z: pasa ruchu dla rowerów, przejazdu dla rowerów, jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów.

Apel policji o zachowanie bezpieczeństwa

Policjanci apelują, aby rowerzyści oraz osoby poruszające się na hulajnogach zawsze podczas jazdy mieli na głowach kaski ochronne. Zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów może zapobiec wielu niebezpiecznym sytuacjom na drodze.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend