Informacje

OŚWIĘCIM. Poparcie dla Marka Sowy przed Wyborami do Parlamentu Europejskiego

Marek Sowa wybory do Parlamentu Europejskiego
Marek Sowa wybory do Parlamentu Europejskiego

Dzień Samorządu Terytorialnego: Małopolscy samorządowcy poparli Marka Sowę przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Dowiedz się więcej o wydarzeniu i znaczeniu lokalnej samorządności.

Historia Dnia Samorządu Terytorialnego

27 maja 1990 roku w całej Polsce odbyły się pierwsze wybory do rad gmin. Dlatego tego dnia obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji małopolscy samorządowcy spotkali się na wydarzeniu zorganizowanym przez Marka Sowę, Posła na Sejm RP, aby porozmawiać o dokonaniach polskiej samorządności.

Wydarzenie zorganizowane przez Marka Sowę

Wydarzenie odbyło się przed krakowską Cricoteką, symbolicznym miejscem dla Marka Sowy, który pełnił funkcję Marszałka Województwa Małopolskiego. „To właśnie w tym miejscu, po niełatwych, wieloetapowych negocjacjach podpisaliśmy kontrakt terytorialny dla Województwa Małopolskiego, dzięki któremu uzyskaliśmy aż 24 miliardy złotych na kluczowe inwestycje,” podkreślał Sowa.

Poparcie małopolskich samorządowców
Poparcie małopolskich samorządowców

Poparcie małopolskich samorządowców

Podczas wydarzenia prezydenci małopolskich miast udzielili poparcia Markowi Sowie przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego. „To sprawdzona osoba, znająca sprawy europejskie od podszewki,” zapewniali samorządowcy, w tym Aleksander Miszalski (Prezydent Krakowa), Jakub Kwaśny (Prezydent Tarnowa), Ludomir Handzel (Prezydent Nowego Sącza) oraz Janusz Chwierut (Prezydent Oświęcimia).

Znaczenie działalności Marka Sowy dla Małopolski

Samorządowcy podkreślali znaczenie pracy Marka Sowy dla Małopolski, gdy był marszałkiem województwa. „Był to bardzo dobry okres dla rozwoju regionu. Małopolska aktywnie pozyskiwała wówczas fundusze unijne,” zaznaczali uczestnicy spotkania. Województwo Małopolskie było dysponentem Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, w ramach którego 13 miliardów złotych trafiło do gmin, miast i powiatów w całym województwie.

Wsparcie dla Marka Sowy przed Wyborami do Parlamentu Europejskiego

Marek Sowa podkreślał znaczenie lokalnych wyborów i samorządności dla Polski. „Sprawy krajowe i lokalne są mi bardzo bliskie. Chcę o nie dbać w Parlamencie Europejskim, dlatego poparcie małopolskich samorządowców jest dla mnie tak ważne,” mówił Sowa. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

32 komentarze

 1. Nasza pani premier, tusk przy niej to Everest kłamstwa I obłudy jeszcze go nie poznaliscie ,coz tam handlowaĺ z putinem?

 2. Stań sobie pisiorze przy karetce pogotowia z włączoną syreną i spróbuj zasnąć. A tak właśnie zeznawała Szydłowa: nic nie pamiętam, bo spałam.

  Wiarygodna?

 3. No jak tam, pisiorki? Jak się wam podoba koalicja Szydłowa – Obajtek – Kurski? Wiarygodni?

 4. @ tusk premier burdy i reset z rosją
  Nawet mi się nie chce pastwić nad tymi „spełnionymi” obietnicami.

 5. @stefanb.
  Komentarze publikowane na tej stronie nie są efektem płatnego zlecenia.
  GWARANTUJĘ…

  Geneza komentarzy jest prostsza niż myślisz- zwolennicy PiS uslyszeli prezesa i mu uwierzyli. Przeciwnicy PiS usłyszeli prezesa i go zrozumieli…

  A hotin? Ja tam za nim tęsknię…(za innymi jego nickami również)

 6. Szydło: „zagłosowałabym na Jacka Kurskiego, gdyby mieszkała na Mazowszu”.
  Jacek Kurski: „Dziękuję Beato, dziękuję pani premier”.
  Mastalerek z kancelarii prezydenta Dudy: „Obrzydliwe”.
  Szydło: „Marcin Mastalerek nie będzie mi dyktować, kogo mam popierać.”.

  Może tutejsze pisiorki jakoś to skomentują?

 7. Te wszystkie 5-cio wyrazowe „komentarze” są pisane hurtowo i na konkretne płatne zamówienie . Szkoda to czytać .
  A gdzie wasz Hotin ? Widać to jak na dłoni kto waszym „dobroczyńcą” i jakie są jego intencje…

 8. @tusk premier biedy I reset z rosją

  Portfele coraz grubsze…
  Więcej pieniędzy w kieszeniach Polaków…
  Niemcy zazdroszczą nam dobrobytu…
  Polacy wstają z kolan

  Echhh

 9. Dokladnie tak Polacy Zaczeli zyc godnie nie na zeszyt!

 10. Nie popieram pana Marka Sowy
  jako przedstawiciela Platformy Oszu … tów.

 11. Kolejny rotacyjny członek (sejmowej komisji) chce uciec do Brukseli bo znowu miało być wielkie widowisko i palenie czarownic ale dowodów brak na poparcie chorych hipotez, więc wyszedł wielki cyrk

 12. Malpa tusk to notoryczny klamca I oszust paliwo 5,19 60 tys kwota wolna od podatku kredyt 0% academic za 1 zloty I co wydymal Polakow kolejny raz a bob’s buddy to co nikt tak nie niszczy ludzi jak tusk !

 13. Ponieważ pisiorze Tusk nie jest zafiksowany ideolo. To być może ostatni polityk w Polsce, który myśli o kraju propaństwowo, nie tylko jako o łupie do zdobycia. Kaczyńskiemu chodzi o władzę, delektowanie się nią, odczuwa rozkosz widząc jak ludzie z jego otoczenia się go boją. Reszta pisiorów na jego dworze pożąda wyłącznie pieniędzy, stanowisk i wpływów. Taka to różnica.

 14. Że wsi :
  Wieśniak chobsztapler ze wsi Pcim pcha się do koryta ( Obsrajtek )
  .

 15. Co za ignoranci głosują na kogoś takiego? Na prawdę trzeba mieć pod sufitem nierówno aby oddawać na takich osobników swój głos. Jak ktoś go poznał to wie z kim się ma do czynienia….

 16. wyborca – widzę, że głosowałeś na doktora nauk zbędnych Kubę Przewoźnika. Gratuluję. Doskonały wybór.

 17. Jeśli większy brzuch jest postrzegany jako symbol statusu i sukcesu, to ma mój głos 😉

 18. Jeśli Sowa odleci do ciepłych krajów, to kto będzie pracował na rzecz regionu i ściągał obiecaną kasę na inwestycje?

 19. Który immunitet trudniej złamać? Europejski? Czy sejmowy?

Send this to a friend