Informacje

OŚWIĘCIM. Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu hulajnodze

W piątek 26 maja o godzinie 18 służby ratunkowe interweniowały w Oświęcimiu na ulicy Broniewskiego, gdzie doszło do potrącenia kierującej hulajnogą elektryczną przez kierowcę samochodu osobowego.

W trakcie czynności policjanci wstępnie ustalili, że 46 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim kierując samochodem marki Fiat podczas skrętu w prawo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu poruszającej drogą dla rowerów na hulajnodze elektrycznej 69 – letniej mieszkance Oświęcimia. W wyniku potrącenia kobieta upadła doznając  złamania ręki oraz ogólnych potłuczeń. Pod opieką ratowników medycznych została przewieziona do szpitala na leczenie.

W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności w jakich doszło do tego wypadku drogowego.

Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów, koncentrację podczas prowadzenia pojazdu, a przede wszystkim o zwrócenie szczególnej uwagi na znajdujących się na jezdni niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami oraz motocyklistów. To oni w przypadku zdarzenia drogowego odnoszą najpoważniejsze obrażenia.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Kiedy Straż Miejska zajmie się źle zaparkowanymi hulajnogami i zmusi operatora do zaprowadzenia porządku w parkowaniu. Często się zdarza, że użytkownicy potrafią nimi zastawiać wejścia do sklepów i lokali usługowych. Może operator chce by jakiś właściciel lokalu umył ich hulajnogę w Sole.

  2. Przestrzeganie przepisów Prawa o Ruchu drogowym dotyczy również w takim samym stopniu kierujących rowerami, hulajnogami oraz pieszych.

Send this to a friend