Informacje

Modernizacja przejazdów kolejowych w Małopolsce: PKP PLK inwestuje 33 mln zł

Modernizacja przejazdów kolejowych Małopolska
Modernizacja przejazdów kolejowych Małopolska

PKP PLK modernizuje 26 przejazdów kolejowych w Małopolsce, inwestując ponad 33 mln zł z funduszy UE. Prace mają na celu poprawę bezpieczeństwa i usprawnienie ruchu.

Prace Modernizacyjne na Przejazdach Kolejowych

PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) zmodernizują sygnalizację i systemy sterowania ruchem na 26 przejazdach kolejowych w Małopolsce. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa i płynności ruchu. Inwestycja o wartości ponad 33 mln zł będzie finansowana z funduszy UE w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

Prace na przejazdach kolejowych PKP PLK
Prace na przejazdach kolejowych PKP PLK

Planowane Etapy Realizacji Inwestycji

Dorota Szalacha, rzeczniczka prasowa PKP PLK, przekazała informację że w tym miesiącu rozpoczęły się prace na pięciu przejazdach kolejowych w Barcicach, Rytrze i Muszynie na linii Tarnów – Leluchów. Za miesiąc modernizacje obejmą kolejne cztery przejazdy na tej trasie: w Cieniawie, Kamionce Wielkiej i Nowym Sączu. Stopniowo będą również modernizowane pozostałe 17 przejazdów, w tym na liniach Stróże – Krościenko, Kalwaria Zebrzydowska – Bielsko-Biała oraz Kraków Płaszów – Oświęcim.

Prace na przejazdach kolejowych PKP PLK
Prace na przejazdach kolejowych PKP PLK

Źródła Finansowania i Priorytety Bezpieczeństwa

Inwestycja, której wartość przekracza 33 mln zł, będzie finansowana z funduszy europejskich w ramach Krajowego Planu Odbudowy. „Wymienimy stare i zużyte urządzenia na nowe. Prace związane z poprawą bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych zakończymy w drugim kwartale przyszłego roku,” ogłosiła przedstawicielka PLK.

Dorota Szalacha zaznaczyła, że bezpieczeństwo jest dla spółki priorytetem. Dlatego od wielu lat konsekwentnie korzysta ze środków unijnych i krajowych, aby modernizować przejazdy kolejowo-drogowe.

Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych
Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych

Dotychczasowe Modernizacje w Małopolsce

W Małopolsce zamontowano nowe rogatki i sygnalizatory w kilkudziesięciu miejscach na tzw. kolejowej Zakopiance, w tym w Kalwarii Zebrzydowskiej, Suchej Beskidzkiej, Makowie Podhalańskim, Jordanowie, Chabówce, Nowym Targu i Zakopanem.

PKP PLK

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. Spisek? Tak dziala polityka. Pomagaja, bo maja w tym interes. Nawet jak biedniejsi staja sie bogatsi, to bogaci robia sie jeszcze bogatsi…dlatego dziwia mnie namietne westchnienia co poniektorych do unii jakby robila to z dobrego serca..

  2. Więc widzu uważasz, że bogate województwo dolnośląskie nie powinno wspierać biednego województwa podlaskiego? Bo moim zdaniem powinno. W przeciwnym razie zostałyby enklawy bogate, ale w sumie słabe. Państewka typu Polska w świecie wielkich mocarstw same byłyby tylko nic nie znaczącymi pionkami.

  3. Pomysł na Europę w wielkim skrócie był taki: zlikwidowanie barier celnych, swobodny przepływ kapitału i pracowników, a wszyscy na tym skorzystają. Bogatsi pomagają biedniejszym aż do czasu, gdy ci biedniejsi staną się bogatsi.
    Oczywiście wolisz węszyć wszędzie spiski. I widocznie uważasz, że życie polega na oszukiwaniu bliźnich. Nie zazdroszczę.

  4. Czy Niemcy wplacaja do unii ogromna kase, bo maja jej za duzo i sa filantropami? Czy moze maja w tym interes? Chyba nie trudno zgadnac, ale czytajac niektore komentarze to nie wiem co ludzie w glowach maja….

  5. @ od Morawieckiego nie chcesz? Zapomniałem, że pisowcy uważają go za niemieckiego agenta.

  6. Inwestycje konieczne w kontekscie likwidacji samochodów prywatnych przez unię.

  7. Cooo? Inwestycja finansowana z funduszy UE w ramach Krajowego Planu Odbudowy? To ja nie chcę. Obejdzie się. W ten sposób Niemcy wraz ze zdrajcami z peło starają się zrobić z nas kolejny land.

Send this to a friend