Informacje

CHEŁMEK. Motocyklista upadł na jezdnię, aby uniknąć zderzenia z hulajnogą

Chełmek. Wypadek drogowy. Motocyklista upadł na jezdnię, aby uniknąć zderzenia z dziewczynką jadącą na hulajnodze

W sobotę (14.01.2023) o godzinie 14.45 służby ratunkowe interweniowały w Chełmku na ulicy Mickiewicza, gdzie doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty oraz małoletniej kierującej hulajnogą.

Jak wstępnie ustalili policjanci 38 – letni mieszkaniec Chełmka, jadąc motocyklem marki Honda, przewrócił motocykl na jezdnię, aby uniknąć zderzenia z dzieckiem,  które jadąc na hulajnodze nagle wykonało manewr skrętu w lewo.

W wyniku upadku na jezdnię motocyklista doznał złamania nogi oraz ogólnych potłuczeń. Został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe na leczenie do szpitala. 11 – letnia kierująca hulajnogą nie doznała żadnych obrażeń ciała i została oddana pod opiekę ojca.

Osoba poruszająca się na rolkach, wrotkach, hulajnodze, deskorolce
Osoba poruszająca się na rolkach, wrotkach, deskorolce lub hulajnodze zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego traktowana jest jako piesza i powinna poruszać się po chodniku. Jeżeli go nie ma, powinna jechać poboczem po lewej stronie drogi. Jeżeli zaś nie ma pobocza, nie może korzystać z jezdni, za wyjątkiem strefy zamieszkania, gdzie te pojazdy mają pierwszeństwo przed pojazdami mechanicznymi.

Policja Owiecim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Czyli gostek na hulajnodze jadący wczoraj około godziny 14.15 po drodze wojewódzkiej 933 za rondem w Bobrku w kierunku na Libiąż powinien dostać jaki mandat? Ktoś się za to weźmie?

Send this to a friend