Estimated reading time: 3 minuty
Powiat Pszczyński dostał 5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę ul. Pszczyńskiej w Woli. Inwestycja za 11 mln zł obejmie 2,4 km drogi. Koniec prac w październiku 2027.

5 mln zł dofinansowania na przebudowę ulicy Pszczyńskiej w Woli. Powstaną ścieżki rowerowe i nowa nawierzchnia
Umowa podpisana w Starostwie Powiatowym w Pszczynie
W Starostwie Powiatowym w Pszczynie podpisano umowę na dofinansowanie przebudowy ulicy Pszczyńskiej w Woli. Dokumenty podpisali wojewoda śląski Marek Wójcik, starosta pszczyński Grzegorz Wanot oraz członek Zarządu Powiatu Grzegorz Nogły. Powiat Pszczyński otrzyma 5 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pierwotnie dotacja miała wynieść 2,5 miliona złotych, jednak została podwojona dzięki oszczędnościom na przetargach przy innych zadaniach.
2,4 km nowej drogi z chodnikami, ścieżką rowerową i kanalizacją
Dofinansowanie zostanie przeznaczone na przebudowę odcinka od ulicy Kopalnianej do ulicy Oświęcimskiej. Szacowana wartość całej inwestycji wynosi 11 milionów złotych – dokładna kwota znana będzie po rozstrzygnięciu przetargu. Wkład własny w wysokości 6 milionów złotych zapewnią po połowie Powiat Pszczyński i Gmina Miedźna.
W ramach prac przebudowana zostanie jezdnia na odcinku 2,4 kilometra, powstanie ścieżka rowerowa i ciąg pieszo-rowerowy, przebudowane zostaną chodniki i skrzyżowania, wybudowane miejsca postojowe i zatoka autobusowa, wykonana kanalizacja deszczowa, zmodernizowane oświetlenie uliczne oraz zamontowane nowe oznakowanie i elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu.
– Przebudowa ulicy Pszczyńskiej jest konieczna przede wszystkim dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa oraz dostosowania infrastruktury do obecnych potrzeb – podkreślił Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu.
Droga ważna gospodarczo – łączy powiat z węzłem S1
Wojewoda śląski Marek Wójcik zwrócił uwagę na strategiczne znaczenie inwestycji. Ulica Pszczyńska łączy powiat pszczyński z powiatem bieruńsko-lędzińskim, otwiera Wolę na tereny inwestycyjne i jest skomunikowana z węzłem drogi ekspresowej S1. Przebudowa ma zwiększyć atrakcyjność gospodarczą tego obszaru.
– To droga, która łączy powiat pszczyński z powiatem bieruńsko-lędzińskim i otwiera Wolę na tereny inwestycyjne. Wspólnie ze starostą liczymy na to, że remont pozwoli na podniesienie atrakcyjności gospodarczej tych terenów – powiedział wojewoda Wójcik.
Prace ruszą za kilka miesięcy, koniec w październiku 2027
Inwestycja będzie realizowana w latach 2026–2027, a planowany termin zakończenia to październik 2027 roku. Przebudowa ulicy Pszczyńskiej jest kontynuacją wcześniejszych działań powiatu – w poprzedniej kadencji przebudowano już drogę z Gilowic do skrzyżowania z ulicą Kopalnianą w Woli za ponad 4 miliony złotych, z czego około 2 milionów pochodziły z rządowego dofinansowania.

Anonim tobie nawet nie pomoże modlitwa do Putina. Kopiejki sa g… warte.
Więcej kasy daje modlitwa do Sorosa?
Anonim przestań się modlić do Żyda Jezusa.
Bolek z czego się cieszysz ?
Żydzi z Ukrainy wreszcie będą miały broń.
SAFE podpisane! Dziękujemy wszystkim patriotom z Koalicji! A sowietom z pisu i konfederosji mowimy głośne „wypier..lać do moskwy, onuce”!
Hmmm, jak patrzę na to zdjęcie i porównuję z analogicznymi zdjęciami Oświęcimia to już wiem skąd Chwierut czerpie inspirację…
Anonium się cieszy, że obiecane 0 procent Batyra i Glapińskiego szlag trafił.
Anonimie dlaczego tak ci zależy na rozbrojeniu Polski? Płacą co za to w kopiejkach czy w juanach?
pytacz, jak widzę oba przekręty są ci na rękę. Wszystko.
jak tam pisiorki, majonez już zrobiony?
@anonim a na jakich warunkach Błaszczak podpisał umowę kredytową z Koreą Południową? I dlaczego w ramach tej umowy dostaniemy sprzęt wojskowy bez pocisków. Pewnie trzeba będzie podpisać drugą umowę kredytową ruski trollu. Jurgieltników powinno się stawiać pod ścianą.
@pytacz sa ważniejsze sprawy. Właśnie podpisuje sie SAVE na nieznanych warunkach kredytowych.
Wójt Smolarek jest bezradny, pomimo że zapisał się do PO, nie ma kontaktów. Patrz na przykład burmistrza Saternusa z Chełmka, wieloletni pretorianin PO, a rząd odmówił mu realizacji wiaduktu nad torami w centrum.
Kiedy powstanie ciąg pieszo rowerowy na ul. Śląskiej między Babicami a mostem na Wiśle? Część chodnika już jest.