Informacje

Wola zyska nową drogę i ścieżkę rowerową. 5 mln zł z funduszu rządowego na przebudowę ulicy Pszczyńskiej

Estimated reading time: 3 minuty

Powiat Pszczyński dostał 5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę ul. Pszczyńskiej w Woli. Inwestycja za 11 mln zł obejmie 2,4 km drogi. Koniec prac w październiku 2027.

Wojewoda Śląski, Marek Wójcik oraz Starosta Pszczyński Grzegorz Wanot i Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Nogły

5 mln zł dofinansowania na przebudowę ulicy Pszczyńskiej w Woli. Powstaną ścieżki rowerowe i nowa nawierzchnia

Umowa podpisana w Starostwie Powiatowym w Pszczynie

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie podpisano umowę na dofinansowanie przebudowy ulicy Pszczyńskiej w Woli. Dokumenty podpisali wojewoda śląski Marek Wójcik, starosta pszczyński Grzegorz Wanot oraz członek Zarządu Powiatu Grzegorz Nogły. Powiat Pszczyński otrzyma 5 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pierwotnie dotacja miała wynieść 2,5 miliona złotych, jednak została podwojona dzięki oszczędnościom na przetargach przy innych zadaniach.

2,4 km nowej drogi z chodnikami, ścieżką rowerową i kanalizacją

Dofinansowanie zostanie przeznaczone na przebudowę odcinka od ulicy Kopalnianej do ulicy Oświęcimskiej. Szacowana wartość całej inwestycji wynosi 11 milionów złotych – dokładna kwota znana będzie po rozstrzygnięciu przetargu. Wkład własny w wysokości 6 milionów złotych zapewnią po połowie Powiat Pszczyński i Gmina Miedźna.

W ramach prac przebudowana zostanie jezdnia na odcinku 2,4 kilometra, powstanie ścieżka rowerowa i ciąg pieszo-rowerowy, przebudowane zostaną chodniki i skrzyżowania, wybudowane miejsca postojowe i zatoka autobusowa, wykonana kanalizacja deszczowa, zmodernizowane oświetlenie uliczne oraz zamontowane nowe oznakowanie i elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu.

– Przebudowa ulicy Pszczyńskiej jest konieczna przede wszystkim dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa oraz dostosowania infrastruktury do obecnych potrzeb – podkreślił Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu.

Droga ważna gospodarczo – łączy powiat z węzłem S1

Wojewoda śląski Marek Wójcik zwrócił uwagę na strategiczne znaczenie inwestycji. Ulica Pszczyńska łączy powiat pszczyński z powiatem bieruńsko-lędzińskim, otwiera Wolę na tereny inwestycyjne i jest skomunikowana z węzłem drogi ekspresowej S1. Przebudowa ma zwiększyć atrakcyjność gospodarczą tego obszaru.

– To droga, która łączy powiat pszczyński z powiatem bieruńsko-lędzińskim i otwiera Wolę na tereny inwestycyjne. Wspólnie ze starostą liczymy na to, że remont pozwoli na podniesienie atrakcyjności gospodarczej tych terenów – powiedział wojewoda Wójcik.

Prace ruszą za kilka miesięcy, koniec w październiku 2027

Inwestycja będzie realizowana w latach 2026–2027, a planowany termin zakończenia to październik 2027 roku. Przebudowa ulicy Pszczyńskiej jest kontynuacją wcześniejszych działań powiatu – w poprzedniej kadencji przebudowano już drogę z Gilowic do skrzyżowania z ulicą Kopalnianą w Woli za ponad 4 miliony złotych, z czego około 2 milionów pochodziły z rządowego dofinansowania.

Strona główna » Archiwum » Wola zyska nową drogę i ścieżkę rowerową. 5 mln zł z funduszu rządowego na przebudowę ulicy Pszczyńskiej
Poprzedni artykułNastępny artykuł

15 komentarzy

  1. Anonim tobie nawet nie pomoże modlitwa do Putina. Kopiejki sa g… warte.

  2. SAFE podpisane! Dziękujemy wszystkim patriotom z Koalicji! A sowietom z pisu i konfederosji mowimy głośne „wypier..lać do moskwy, onuce”!

  3. Hmmm, jak patrzę na to zdjęcie i porównuję z analogicznymi zdjęciami Oświęcimia to już wiem skąd Chwierut czerpie inspirację…

  4. Anonium się cieszy, że obiecane 0 procent Batyra i Glapińskiego szlag trafił.

  5. Anonimie dlaczego tak ci zależy na rozbrojeniu Polski? Płacą co za to w kopiejkach czy w juanach?

  6. pytacz, jak widzę oba przekręty są ci na rękę. Wszystko.

  7. jak tam pisiorki, majonez już zrobiony?

  8. @anonim a na jakich warunkach Błaszczak podpisał umowę kredytową z Koreą Południową? I dlaczego w ramach tej umowy dostaniemy sprzęt wojskowy bez pocisków. Pewnie trzeba będzie podpisać drugą umowę kredytową ruski trollu. Jurgieltników powinno się stawiać pod ścianą.

  9. @pytacz sa ważniejsze sprawy. Właśnie podpisuje sie SAVE na nieznanych warunkach kredytowych.

  10. Wójt Smolarek jest bezradny, pomimo że zapisał się do PO, nie ma kontaktów. Patrz na przykład burmistrza Saternusa z Chełmka, wieloletni pretorianin PO, a rząd odmówił mu realizacji wiaduktu nad torami w centrum.

  11. Kiedy powstanie ciąg pieszo rowerowy na ul. Śląskiej między Babicami a mostem na Wiśle? Część chodnika już jest.

Send this to a friend