Informacje, Wideo

REGION. Pszczyński Budżet Obywatelski ma już 10 lat!

Wszystko zaczyna się od pomysłu! I tak też było 10 lat temu, gdy nasza gmina jako jedna z pierwszych w Polsce utworzyła Pszczyński Budżet Obywatelski! Dziś to już 335 projektów zrealizowanych na osiedlach i w sołectwach za kwotę ponad 20 milionów złotych! A już za chwilę będa to następne przedsięwzięcia – trwa bowiem głosowanie w kolejnej edycji.

Pszczyński Budżet Obywatelski to między innymi inwestycje w sport, tereny zielone, rekreację, zdrowie mieszkańców. To wsparcie dla organizacji pozarządowych. To narzędzie, które daje możliwość, aby pomagać potrzebującym.

Dzięki aktywności pszczynian obserwujemy, jak na terenie naszej gminy urzeczywistniają się nietuzinkowe pomysły! Często to inicjatywy wybiegajace w przyszłość, dzięki którym gmina rozwija się w sposób zrównoważony. Nie ma osiedla i sołectwa, na którym dotychczas nie zrealizowano inwestycji w ramach PBO – mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

W tym roku pod głosowanie poddanych zostało 7 projektów ogólnogminnych, a także 31 projektów lokalnych. Jak co roku głosowanie do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego przebiega za pośrednictwem panelu do głosowania na stronie internetowej https://budzet.pszczyna.pl/

Osoby mające problem z dostępem do Internetu mogą głosować na tradycyjnych kartach do głosowania. Głos można oddawać w Urzędzie Miejskim w Pszczynie, ul. Rynek 2, w dni powszednie, w godzinach pracy Urzędu, a także w wyznaczonych punktach na terenie gminy.

Źródło: Pszczyna.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Budżet obywatelski to ludzie, nie prywatny budżet prezydenta Oświęcimia.

Send this to a friend