Informacje, Kultura

JANKOWICE. Karczma Wiejska na skraju Puszczy Pszczyńskiej. WARTO POZNAĆ

Karczma Wiejska w Jankowicach koło Pszczyny

Karczma Wiejska położona jest w malowniczym zakątku wsi Jankowice na skraju Puszczy Pszczyńskiej. Planując rodzinny lub koleżeński wyjazd, warto uwzględnić to miejsce na swojej trasie, gdyż jest to nie tylko dobre miejsce na obiad, ale również miejsce idealne na odpoczynek, złapanie oddechu i spacer. Cechą, która wyróżnia Karczmę Wiejską od innych restauracji, jest jej otoczenie i wszechobecna zieleń leśnych drzew, która o tej porze roku nabiera coraz bardziej intensywnych kolorów.

Bezpośrednie sąsiedztwo lasu nadaje jej klimat, jaki zwykle można znaleźć w wiejsko–śląskich miejscowościach. Najbliższymi sąsiadami Karczmy są żubry z zagrody mieszczącej się naprzeciwko Karczmy. Jest to fantastyczne miejsce na spacer, gdzie spotkać można króla puszczy w jego naturalnym środowisku oraz uzupełnić swoją wiedzę na temat fauny i flory lasu z tablic edukacyjnych rozmieszczonych wzdłuż ścieżki edukacyjnej.

Kulinaria Karczmy Wiejskiej to tradycyjna kuchnia polska, śląska. Na uwagę zasługuje z całą pewnością popularna wśród Gości karczmy golonka w piwie i warzywach, której smak zapamiętacie na długo. Ręcznie klejone pierogi z aromatycznym farszem i sprężystym, ale miękkim ciastem to również propozycja w menu, której trzeba koniecznie skosztować. W karcie znajdziecie również inne dania kuchni śląskiej ale i nowoczesnej. Wspaniałe zupy spośród których zupa z podgrzybków z łazankami to potrawa wpisana w szlak kulinarny Śląskie Smaki.

Karczma Wiejska w Jankowicach koło Pszczyny

W okresie obecnym Karczma powiększona jest o stoliki na tarasach, z których rozciąga się widok na ogród karczmy, o którym również warto wspomnieć. W ogrodzie mieści się plac zabaw z miejscem na ognisko, ławeczkami i uwielbianą przez dzieci tyrolką. W ogrodzie znajdują dwie altany kryte strzechą a na trawniku rozstawiane są do dyspozycji gości leżaczki. W letnie niedziele, będzie można spotkać dmuchańce do skakania, karuzele dla maluszków a nawet jeśli traficie na gorszą pogodę to Pani animatorka organizuje czas najmłodszym w kąciku zabaw który znajdziecie na pietrze karczmy. Kolejnym plusem jest karta dań dla dzieci w której znajdziecie mniejsze porcje dań skomponowanych specjalnie z myślą o najmłodszych.

Koniecznie sprawdź jak wygląda karczma i jej otoczenie na www.karczmawiejska.pl lub odwiedź profil na facebooku; www.facebook.com/karczmajankowice

art. powstał we współpracy z partnerem

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend