Informacje

Sensacyjne doniesienia: Łukasz Kmita i możliwość przedterminowych wyborów w Małopolsce

Łukasz Kmita prosi o niezwoływanie sesji sejmiku do 10 lipca. Eksperci prognozują trudne wybory w Małopolsce. Czy mieszkańcy regionu znów pójdą do urn? Odkryj kontrowersje i plany Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi.

Łukasz Kmita / zdjęcie archiwalne Urząd Wojewódzki
Łukasz Kmita / zdjęcie archiwalne Małopolski Urząd Wojewódzki

Sensacyjne Doniesienia: Łukasz Kmita i Możliwość Przedterminowych Wyborów w Małopolsce

Czy Łukasz Kmita dąży do przedterminowych wyborów w Małopolsce? Wyciekło pismo, w którym kandydat PiS na marszałka prosi o niezwoływanie sesji lub jej przerwanie do 10 lipca. Przypomnijmy, że jeśli małopolscy radni do 9 lipca nie wybiorą zarządu województwa, mieszkańcy regionu znów będą musieli głosować. Eksperci twierdzą, że obecnie trudno przewidzieć, kto może wygrać kolejną wyborczą batalię.

Pismo Łukasza Kmity do Przewodniczącego Sejmiku

Łukasz Kmita napisał:

„Zwracam się z prośbą o niezwoływanie sesji sejmiku do dnia 10 lipca, a w przypadku złożenia wniosku przez zarząd lub radnych opozycji o zastosowanie formuły otwarcia sesji i ogłoszenia przerwy co najmniej do 10 lipca.”

Radni PiS, choć bez przekonania, mówią o głosowaniu nad kandydaturą Kmity. Łukasz Smółka, zapytany o nazwisko, nad którym będą głosować w poniedziałek, odpowiedział:

„Łukasz Kmita jest kandydatem naszego klubu. Ten temat będzie dyskutowany przed sesją, niemniej taki jest plan.”

Kontrowersje i Reakcje

Jan Tadeusz Duda zapowiedział:

„Żadnych przerw nie będzie. To jest sprzeniewierzenie się urzędowi. Przerwy są po to, żeby usprawnić obrady, a nie żeby je wykończyć.”

Eksperci wyrażają wątpliwości dotyczące przedterminowych wyborów. Politolog Andrzej Piasecki uważa:

„Na pewno byłaby niska frekwencja, po drugie wziąłby w nich udział najbardziej zdyscyplinowany elektorat. Prawdopodobnie one się nie odbędą, bo to byłoby nieracjonalne.”

Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga Przygotowane na Przejęcie Władzy

Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga potrzebują głosów kilku radnych PiS, by rządzić. Krzysztof Jan Klęczar, wojewoda małopolski i szef małopolskich struktur PSL, informuje:

„Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga są przygotowane do rządzenia, współrządzenia w Małopolsce. Jest silna giełda nazwisk, pośród nich 3 lub 4 osoby, które są przygotowane i są w stanie się tego podjąć.”

Konkluzje

Łukasz Kmita podkreśla, że działania mają na celu dobro partii:

„Może przewodniczący powinien zmienić podpowiadaczy, którzy są koło niego i którym na sercu nie leży dobro partii.”

Wnioski i Dalsze Kroki

Poniedziałkowe posiedzenie może nie być jedynym w przyszłym tygodniu, jak zapowiadają radni Koalicji Obywatelskiej. Na wybór zarządu województwa jest czas do 9 lipca. Później konieczne będą przedterminowe wybory. Grzegorz Małodobry uważa:

„Składanie tego pisma, o którym mówi dzisiaj cała nie tylko Małopolska, ale i Polska, przez posła Kmitę, jest skandalem i daleko idącą próbą ingerencji, która prowadzi do działania niezgodnego z prawem.”

Źródło: TVP3 Kraków

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

17 komentarzy

 1. Dzisiaj znowu dostał baty , i nie wybrano marszałka województwa. Nawet nasz ziomal Klęczar dostał 18 głosów, a ten cięć malinowy tylko 14. Parcie na koryto + nadal .Za grosz honoru nie ma wstyd na całą Polskę. Nawet Kaczor nie może nic zrobić bunt totalny w Pisie.

 2. Czyżby reasumpcja nie doszła do skutku? Może trzeba sprowadzić Panią Witek.

 3. „Powyższe działania mają na celu dobro Prawa i Sprawiedliwości”. (wężykiem).

  A ja myślałem, że chodzi o przestrzeganie przepisów i ogólnie rzecz biorąc dobro społeczeństwa Małopolski. Widać się myliłem.

 4. Jaaaakii podpis p. Łukasza?!
  Widać że facet ma rozmach. Małopolska potrzebuje rozmachu!

 5. Pisowski maminsynek kłapciaty chłoptaś z plakatu jak ta świnia rwie się do koryta. Za grosz wstyd nie ma tak kurczowo trzymać się stołka .Nawet jego partyjni koledzy go olali.Jak to niegdyś mówiła bufetowa z Przecieszyna jemu to koryto się należy. Człowiek bez honoru, I ambicji tylko liczy się kasa.Tacy ludzie są przy władzy potem takie mamy ustawy ,I prawo w Polsce.Totalna żenada , I obciach.

 6. Pamiętacie jak p. Szydło chciała reformować gospodarkę? „Wszystko co wy zamkniecie my otworzymy”

 7. Kmita gdybyś miał człowieku krztę honoru ( co ja bredzę honor i Pisior) to byś podkulił te plastusiowe uszy i sam zrezygnował nie szkodząc Małopolsce !!!

 8. @Stare psy
  My jesteśmy dumni z naszych ministrów. Szanowni panowie, wstańmy, pokażmy teraz jak jesteśmy dumni z naszych ministrów. Brawo. Brawo minister Czarnek. Brawo minister Czarnek. Wstajemy. Brawo

 9. Szydło!!! Twoi Nie chcą zagłosować na twojego pociotka bo twój nad prezes w „nagrodę” za 4-y lata harówki na rzecz Partii wydymał ich na wyborach do UE obsadzając listy centralnie warszawskimi zblamowanymi koryciarzami. Cóż Ci mogę poradzić Hmmm. Może zaapeluj do nich przed ostatnim glosowaniem: zaciśnij zęby i zagłosuj, co ci zależy!!!

 10. A może zacznie budować ten sklep w amerykańskim stylu w Pcimiu, za który Kaczafi chwalił Obajtka, bo sklepu do tej pory szukają.

 11. To jest przykład pisiorskiego politykierstwa gdzie maksyma : „po nas choćby potop” , jest prawem nadrzędnym . Dokładnie tak samo działa trójca Przewoźnik , Łoziński , Plinta . Namieszac , napszcyc , napsuc …

 12. Pierwsze co zrobi platforma to zacznie budować internet. Specjalista to Sowa, który ostatnio umoczył w tej sprawie miliony publicznych pieniędzy. Czy Klęczar wykorzysta takiego specjalistę?
  Zapewne jest to szansa na nowy ośrodek szkolno-wychowawczy.

Send this to a friend