Informacje

OŚWIĘCIM. Janusz Chwierut kolejny raz wygrywa wybory samorządowe w pierwszej turze

Janusz Chwierut (PO) uzyskał reelekcję uzyskując ponad 54% poparcia. Drugi wynik osiągnął Jakub Przewoźnik (PiS) prawie 26% popracia, niezależni kandydaci Renata Fijałkowska ponad 13% poparcia, a Maciej Klima (KOS2018) 6% poparcia.

Zgodnie z kodeksem wyborczym, aktualny prezydent Janusz Chwierut wygrał wybory samorządowe w pierwszej turze uzyskując wymagane 50% poparcia wyborców.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

52 komentarze

 1. Jeśli jestem z czegoś niezadowolony to z braku mandatu na radnego. I proszę mojej kandydatury nie łączyć z trzecią drogą. A cała reszta to nie ma znaczenia w dłuższej perspektywie. Pana szef też zaczynał od lania w wyborach, mimo że na pewno miał większe szanse powodzenia. Życzę miłego dnia.

 2. Trudno, żeby ostatnie miejsce w wyborach traktować jako powód do zadowolenia. 6% – pan się z tego cieszy? Chociaż rzeczywiście, mogło być np. 0,6 %. .

  Nie, nie miałem wobec żadnych oczekiwań. Choć nie przypuszczałem, że przegrasz pan nawet z nikomu dotąd nieznaną Fijałkowską.

  Jaki jest z tego morał? Ano taki, że Trzecia Droga powinna po prostu pomyśleć o wystawieniu innego kandydata.

 3. Największy przegrany? Nie wiedziałem, że tak wielkie oczekiwania miał pan z powodu mojej kandydatury.

 4. @ Anonim
  Głosowali na niego ci co lubią wydalać w kiblu na klasztornej za blisko 500 tys. zł czyli „@”, „Gumiś” i niejaki „policjant” bo tym PiSofobom wydaje się że są przez to lepsi – takie ynteligentne nadczłowieki, teraz obrośli w piórka bo ich człowiek kolejny raz obsadził stolec w UM. Na szczęście każda zaraza przeminie…

 5. A ja mam ZULU GULA pytanie. Skoro polski ład był np. dla małych miejscowości, to po co składał wnioski tam? Po to, żeby nie dostać?

 6. Stefanie, jak ty to liczysz: 7449 minus 3536 = 1000? Ja rozumiem, że można się na rożne sposoby pocieszać po przegranej, ale byle czynić to z sensem.

 7. Tak było masz jakieś wątpliwości . Wszyscy wiedzą kto blokował środki finansowe na inwestycje w Oświęcimiu.

 8. Lg – Teraz tylko oby radni jacyś pracowici od Chwieruta i z PO bylo a nie tacy jak w ostatniej kadencji.
  Niemożliwe. Nie da się połączyć wodę z ogniem.
  Za to będziemy ponownie karmieni na banerach tym, jaki PiS jest niedobry i jak to z jego powodu nie ma kasy na to czy na tamto.

 9. Już taki zmęczony, a ludzie dalej każą mu rządzić miastem. A mógł sobie chłop spokojnie iść do tauronu.

 10. 37 tysięcznym miastem będzie rządził ktoś kto zdobył 7 tysięcy głosów czyli ma zaledwie 20% poparcie mieszkańców. Jest czym się chwalić. Wyraźnie widać, że mieszkańcy pokazali wszystkim, że mają ich głęboko. Niezależnie od opcji politycznej.

 11. Ale najbardziej brakuje mi Janka Adamaszka szkoda go ,że się nie dostał do rady miasta. Taki porządny gościu społecznik zawsze zaangażowany w sprawy naszego miasta. Dziwna sprawa.

 12. Biedny ten nasz Przewoźnik został sam Waldi go zdradził i poszedł do Starostwa powiatowego trzepać większą kasę bo tam więcej płacą niż w radzie miasta . Będzie miał za co utrzymać tą swoją wypasioną furę beemwicę.

 13. Nie ma zaskoczenia. Chwierut wygrał różnicą mniej więcej 1K głosów. To mniej więcej ci, którym rozdał synekury wraz z rodzinami. Na prowincji gdzie o pracę trudno, to jest bardzo silna karta przetargowa.

  Będzie jak było. Trzymajcie się ludziska 🙂

 14. Wiadomo także, że wybory do sejmiku małopolskiego wygrało PiS. Prawdopodobnie tej partii uda się utrzymać samodzielną większość. Nowym marszałkiem może zostać Łukasz Kmita.

 15. Przykładowo PiS na Podkarpaciu zmiażdżył konkurencję, nie możesz się z tym pogodzić.

  W wyborach do sejmiku województwa podkarpackiego zwyciężyło PiS, zdobywając 51,96 proc. głosów. Na kolejnych miejscach znalazły się: Koalicja Obywatelska – 16,26 proc.; Trzecia Droga 12,35 proc. oraz Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy 9,91 proc. – wynika z oficjalnych danych PKW.

 16. @PiS wygranym wyborów

  W październiku też PiS wygrał.

  Tak to jest gdy poznaje się wynik wyborów ale się go nie rozumie.

 17. Oświęcim i rezultaty osiągnięty w nim podczas
  wyborów nie mają znaczenia ogólnopolskiego.

  Prawda natomiast jest taka, że PiS w Polsce jest największym wygranym wyborów.
  PiS pokazało, że jest siłą, której nie może lekceważyć postkomuna.

 18. Szydłoo!!!! Twojemu „kochanemu” i reklamowanemu Kmicie nie pomogło nawet odmłodzone o 20 lat zdjęcie na banerach wyborczych!! Może trzeba było dać komunijne???

 19. W mojej opinii Maciej Klima (PSL) został wystawiony na pożarcie przez swoich „przyjaciół” z partii. Nawet Krzysztof Klęczar wielki członek PSL odwrócił się ze swoim poparcie, wskazując na Janusza Chwieruta, to chyba coś tutaj nie gra?

  Polityka, nawet ta lokalna to bagno!

 20. Oświęcim i jego mieszkańcy dość się wycierpieli przez te ostatnie 8 lat gdy przy władzy był PiS . Rząd PiSu blokował rozwój naszego miasta.Pieniądze na inwestycje szły tylko do swoich pociotków Pisowskich . Oświęcim dostawał tylko ochłapy. Dlatego PiS w Oświęcimiu sromotnie przegrał wybory prezydenckie,i samorządowe.Może teraz będzie normalnie można rozwijać nasze piękne miasto.

 21. Drodzy Mieszkańcy Oświęcimia! Szkoda,że rządzi Wami strach przed zmianami i chore układy. Przed nami kolejne stracone lata dla naszego miasta. Pamiętajcie jednak,że wszystko przemija i Wy też pożałujecie swojego wyboru. No chyba że liczycie na Most Duchów i Park Mgieł:)

 22. Temat podwyżek dla pracowników Urzędu Miasta Oświęcim zostanie rozwiązany na pierwszej sesji rady miasta, podczas której radni PO zapewne zawnioskują o podwyżkę dla siebie i prezydenta. Dla innych nic już nie zostanie.

 23. p. Przewoźnik dołączył do „wielkich” przegranych konkurentów prezydenta w minionych kadencjach: p. Włoszka i p. Starca. Kandydat dużej partii z takim wynikiem? żenada.

 24. Mieszkańcy nie potrzebują propagandy z portalu czy gazetki. Mają swój rozum i dobrze wybrali, zresztą zamiast ujadać, wystarczyło posłuchać głosu ulicy. P. Chwierut nie miał z kim przegrać.

 25. Odwracanie głowy od innych kandydatów w trakcie debaty nie pomogło, a wręcz zaszkodziło. Jeżeli chcesz być szanowany, szanuj innych.

 26. Oświęcimianie znowu przez 5lat będziecie taplać się w tym szambie nieróbstwa, kolesiostwa i układów.
  Żal mi Was- tak po ludzku.

 27. Chwieruta uratowała niska frekwencja. Widać, że ledwo się prześlizgnął tym razem. Poszli ci, co mieli interes. Zwolennicy zmian z października wyjechali w Polskę.

 28. Skutecznie i dobrze sami się do tej porażki przyłozyliście , chamstwem i durnotą kapiacą aż miedzy innymi z łam tego portalu . Gratulacje zatem…

 29. Szykujcie wazelinę bo tak jak teraz zostaniecie ukochani to jeszcze nikt nigdy was tak nie ukochał. Ale widać że oświęcimianie lubią na ostro. Stała się wielka tragedia dla miasta. Na szczęście 5 lat wojny Oświęcim przetrwał to i ostatnią kadencję Chwieruta też przetrwa. Szkoda tylko młodych głupich bo nie wiedzą jeszcze jak bardzo dobrze i skutecznie będą wydawane ich pieniądze na „potrzebne” inwestycje. Teraz to już sky is the limit bo Chwierut z nikim nie musi się już liczyć. Może i 500 milionów długów zostawić po sobie. I tak nie musi zabiegać o głosy za 5 lat. Brawo uśmiechnięty Oświęcimiu. Tak zniszczyliście to miasto.

 30. No, to w końcu pracownicy UM i jednostek podległych otrzymają wyczekiwane podwyżki.

 31. Pis w tym mieście tradycyjnie (na szczęście!) : zdeklasowany, upokorzony, sponiewierany ,wdeptany w ziemię, przytulający w całości kolejny raz calutki środkowy wyprostowany palec mieszkańców. Na zdrowie pisiory 🙂
  Zdecydowanie lubię ten poniedziałek 🙂

 32. Co to znaczy ? To pijarowe oszustwo jest mniejsze niż zwykłe? Niedobrze jest zaczynać od stopniowania czy raczej dzielenia złego na większe i mniejsze…

 33. Gratulacje,dla Wszystkich…)) acz cieszy reelekcja Pana Prezydenta.
  Pzdr

 34. Gratulacje.Dla Wszystkich..)) acz cieszy reelekcja Pana Prezydenta.
  Pzdr

 35. Klima – wielki przegrany. Pomysł na kampanię opierający się na totalnej krytyce Chwieruta i jednocześnie puszczaniu oka do pisu okazał się najważniejszym błędem. Widać nie tego spodziewali się wyborcy Trzeciej Drogi.

  Fijałkowska – trzecie miejsce chyba głównie za ostro podrasowane fotoszopem zdjęcie, bo żadnych sensownych propozycji nie miała.

  Przewoźnik – zmasowana, długotrwała kampania i obietnice ton gruszek na wierzbie (zabrakło chyba już tylko metra) nie przyniosły spodziewanego efektu. Dość przewidywalnie: betonowy elektorat pis i niewiele ponadto.

  Chwierut – szczególnie się chyba nie wysilił, licząc – jak się okazało słusznie – że i tak wygra. Niby racja, ale pozostał niedosyt. Gorsza w porównaniu do października frekwencja (pogoda sprzyjająca weekendowym wyjazdom za miasto) spowodowała, że na wybory poszli relatywnie ludzie starsi, wśród których tradycyjnie lepsze notowania ma pis. Obie te przyczyny dały w efekcie to, że wynik Chwieruta nie był jakiś oszałamiający.

  Teraz mam wielka prośbę do kandydatów: możliwie prędko pościągajcie te swoje plakaty. Bo nie mam ochoty was już dłużej oglądać. Szczególnie karykaturalnie upiększonych wizerunków Łozińskiego, Fijałkowskiej i Przewoźnika – bo to było takie piarowe oszustwo przecież.

 36. Wyniki pokazują, że tylko kandydaci dużych partii maja szanse na reelekcję. Bezpartyjni nie są mile widziani.

 37. Tak jak już tu pisałem. Gratulacje dla p. Prezydenta Chwieruta. A dla was refleksja: taki sposób prowadzenia kampanii musi przegrać. Przeproście i do widzenia.

 38. Przewoźnik … Myślałeś że lans po targu z Szydłową która niedługo zajmie miejsce w celi po Wąsiku i Kamińskim Ci pomoże? i modlitwa w kościele w intencji obrońcy pedofilów JP-II ? Buahhhha

 39. Gratulujemy Prezydentowi kolejnej i za razem ostatniej już kadencji .
  Będziemy bacznie przygladać się pracy jego oraz nowych radnych .

 40. Pani Przewoźnikowi podziękujemy . Na szczęście wygrało mniejsze zło. Teraz tylko oby radni jacyś pracowici od Chwieruta i z PO bylo a nie tacy jak w ostatniej kadencji

Send this to a friend