Informacje

Radny Paweł Plinta: Gdzie się podziały ławki przed OCK?

Radny Paweł Plinta apeluje o przywrócenie ławek przed Oświęcimskim Centrum Kultury, które zostały usunięte z powodu problemów społecznych. Czy likwidacja ławek była właściwym rozwiązaniem? Przeczytaj, jakie kroki podejmują lokalne władze i społeczność, aby poprawić komfort mieszkańców i zaradzić problemom.

Ławki przed Oświęcimskim Centrum Kultury"
zdjęcie przedstawiające miejsce, gdzie znajdowały się ławki przed głównym wejściem do OCK, otoczone zielenią

Przywrócenie Ławek przed Oświęcimskim Centrum Kultury: Potrzeba Zmiany

Ławki przed samym Oświęcimskim Centrum Kultury, te od strony schodów i wejścia głównego, stały w tym miejscu od dawna. Z jednej i drugiej strony placu mamy drzewa i zieleń. Dzięki temu w gorący dzień jest tu trochę chłodniej, więcej cienia i przytulniej (niż np. na zabetonowanym Rynku). Na takiej ławce, w tych okolicznościach przyrody, na pewno miło się siedzi. Siedziało… Bo ławki zostały zlikwidowane.

Jako początkujący radny pozwoliłem sobie w tej sprawie przeprowadzić niewielki rekonesans. Szczególnie, że poprosił mnie o to doświadczony człowiek i oświęcimianin, a zawodowo emerytowany i ceniony strażak, który zwrócił też uwagę, że z tego miejsca, parkingu przed OCK, często wyjeżdżają m.in. dzieci z niepełnosprawnościami. A jak można sobie usiąść i spokojnie poczekać, to wtedy na transport czeka się znacznie wygodniej.

Z moich informacji wynika, że głównym powodem usunięcia ławek przed OCK byli regularnie biwakujący w tym miejscu panowie, w tym osoby mające problem z alkoholem, zapewne stali bywalcy, wśród nich także osoby bezdomne.
Dyskomfort związany z tą sytuacją rozumiem. Zastosowane rozwiązanie, czyli likwidacja ławek, ma jednak feler. Bo co dalej. Czy jeżeli osoby nietrzeźwe albo bezdomne przesiadują na przystanku, to zlikwidujemy autobusowy przystanek? A jak ktoś popija piwo na ławce w parku, to usuniemy z tego powodu ławki i zamykamy park?

Od profesjonalnego zajęcia się delikwentami stwarzającymi uciążliwość w miejscu publicznym są służby stojące na straży naszego bezpieczeństwa jak np. policja. Mamy też w Oświęcimiu straż miejską i bardzo doświadczonych Strażników. Owszem, ich praca jest często trudna i wymagająca. Mam jednocześnie nadzieję, że odpowiednio zorganizowana i opłacana.

Pomoc dla osób bezdomnych również musi być zorganizowana profesjonalnie i systemowo. Bezdomność to wielki dramat. Bezdomny człowiek ma prawo siedzieć na ławce. Jestem pewien, że np. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Oświęcimiu pracuje wielu wrażliwych na ludzką biedę i krzywdę fachowców, którzy mogą nam jakieś rozwiązanie podpowiedzieć.
W mojej ocenie ławki przed OCK powinny wrócić. Ich likwidacja problemów nie rozwiązuje, za to powoduje nowe. Nie pudrujmy rzeczywistości. Postarajmy się ją trochę poprawić.

Zwrócę się w tej sprawie z interpelacją do Prezydenta Oświęcimia. Przekażę Państwu odpowiedź.

Paweł Plinta

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

75 komentarzy

 1. @As

  Trzymaj się tam na tym kremlu…
  Jeszcze kilka komentarzy i zostaniesz komsomolcem miesiąca…

 2. Poważnie znasz takie trudne słowo? No to musisz być bardzo inteligentny. Szapoba, panie Chamie.

 3. @ m@łapisyn

  cyt. Raczej smętna konstatacja, panie Chamie.

  Muszę docenić twój wysoki poziom bezczelności.

  Wielokrotnie udowodniłem, że kłamiesz, manipulujesz, oszukujesz używając przy tym wysoce prostackiego języka.

  Ale kiedy ja używam mirroringu (tak, żebyś zrozumiał, używam twojego języka) to ja wg ciebie jestem chamem.

  Działasz zgodnie ze starą złodziejską zasadą – kiedy kradną mów, ze to nie ty, kiedy złapia cie za rękę, mów, że to nie twoja ręka.

  Powtórzę to, co dla ciebie m@łpisynu jest nieosiągalne, ja nie oceniam ludzi tak jak ty m@łpisynu, ja oceniam ich zachowania.

  Do następnej okazji m@łpisynu 🙂 🙂 🙂

 4. @m@ałpisyn

  cyt. „„Bo to zwyczajny cham jest. Po prostu” – coś się nie zgadza? Jakieś wątpliwości?”

  Autoprezentacja m@łpisynu?

 5. „Bo to zwyczajny cham jest. Po prostu” – coś się nie zgadza? Jakieś wątpliwości?

 6. @m@łpisyn

  Na przykład?
  prosze uprzejmie:
  chronologicznie od „najmłodszych”:

  21 czerwca 2024 o 22:57
  21 czerwca 2024 o 19:44
  21 czerwca 2024 o 17:35
  21 czerwca 2024 o 15:38
  21 czerwca 2024 o 11:33

  Wymieniłem tylko te z wczoraj, to posty kłamliwe, obrażające logikę, powszechnie dostępną wiedzę i ludzi jakby nie liczyć to niemal 80% wszystkich wypowiedzi m@łpiegosyna.

 7. Tolerancję mam wielką. Ale jak @ robi ku*#@ z logiki to nie można przejść obojętnie. Poza tym wydaje mi się i pewnie nie tylko mi, że to płatny troll którego zadaniem jest obrona wszelkich działań lokalnej władzy. Pod każdym postem broni wściekłe każdą decyzję lokalnej władzy. Dosłownie każdą.

 8. @Zły Dziad
  cyt. „Takie pojęcia jak akceptacja, tolerancja… znacie’

  oczywiście, że znamy, tylko, mój ty dziadu:
  są granice akceptacji dla agresywnego i chamskiego zachowania m@łpiegosyna i jemu pochodnych.
  nie ma akceptacji dla oszustw, kłamstw i manipulacji, które są znakiem rozpoznawczym m@łpiegosyna.

  A może nie podoba ci się język jakim komunikuje się z m@łpimsynem?
  Słyszałeś o mirroringu?
  Nie?
  tak mi (nie)przykro).

 9. A tu jak zwykle trolowy bełkot..
  PO to PiS siamto, kolorowi źli, czarno biali źli…skad w Was tyle nienawiści? Tyle jadu?
  Każdy może mieć własne zdanie, o dowolnym temacie, dlaczego na siłę, chamsko, wulgarnie, toczą się dyskusje?
  Każdy inny, wszyscy równi.
  Każdy ma prawo do własnego zdania.
  Nikt nie ma prawa do chamoty i narzucania jedynie słusznych racji..
  Dlaczego ciężko zaakceptować to, iż ktoś może myśleć inaczej? Mieć inne poglądy, sądy, zapatrywania, idee?
  Takie pojęcia jak akceptacja, tolerancja… znacie?

 10. @m@łpisyn
  znowu potwierdzasz starą prawdę – mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupiemu nie warto.
  Coś gdzieś słyszałeś, może nawet przeczytałeś, ale żeby zrozumieć, to już dla ciebie m@łpisynu zbyt trudne.

  napisałeś w swym, pożal się boże, polemicznym szale, cyt.dlatego drogi pisiorku, ponieważ izby wytrzeźwień mogą powstawać tylko w miastach mających więcej niż 50 tysięcy mieszkańców. Taki przepis jest. Rozumiesz?

  Taki przepis mówisz?

  No to popatrzmy.
  „Art. 39. ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi
  1. Organy samorządu terytorialnego w miastach liczących ponad 50 000 mieszkańców i organy powiatu mogą organizować i prowadzić izby wytrzeźwień.

  Dlaczego publicznie kłamiesz przytaczając informacje?

  Gdybyś nie zauważył. m@łpisynu, Oświęcim jest siedzibą władz powiatu ziemskiego.

  To retoryczne pytanie. Kłamstwo m@łpisynu jest wpisane w twój modus operandi, ty po prostu inaczej nie potrafisz.

  Wróćmy do twojej wcześniejszej „wypowiedzi”: Można jeszcze pijaczka menela ukarać mandatem, np, za picie alkoholu w miejscu publicznym. Sto złotych. Mandatem? Menela?

  Jesteś zbyt ograniczony, by zrozumieć, i przyznać się do tego, że mandaty karne rzadko, są tak skuteczne jakby tego oczekiwali obserwatorzy ze szczególnym uwzględnieniem, takiego „mądrego inaczej” jak ty.

  mandat m@łpisynu. to tylko jeden z instrumentów służących do rozwiązywania problemu wykroczenia, takiego czy innego.

  Tu nie ma żadnej refleksji u pana Janusza, co dowodzi, deficytu ludzi potrafiących patrzeć na problem, bez młotka kowalskiego w dłoni.

  jeszcze jeden cytat z wachlarza twoich kłamstw m@łpisynu:
  jeśli mnie pamięć nie myli dość niedawno była na tym forum pisiorska nagonka na straż miejską, że nic nie robi i że jest niepotrzebna. Zdecydujcie się w końcu kochani na coś.

  Historia naszego miasta dowodzi, ze pan Janusz od początku swojej obecności na stanowisku stale i regularnie ogranicza ilość etatów w straży miejskiej.

  To zaś doprowadziło do sytuacji, w której pani komendant płacze na sesji rady miasta, że jej etatów brakuje, a tak naprawdę, oświęcimska straż nie wykonuje obowiązków wynikających z ustawy od lat.

  Ty platfusi m@ałpi trollu, robisz wszystko (żałośnie nieudolnie) żeby ludzie uznali, że wszystko jest ok, tylko „pisory” maja osobowościowe problemy.

  Ty m@łpi synu jesteś patologicznym, „mądrym inaczej” kłamcą.

  i raz jeszcze: mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupiemu nie warto.

 11. @ Brak argumentów = hau hau pisiorstwo! hau hau a gdzieś tam PiS! hau hau! Beka z ciebie!

 12. Natomiast premia za trollowanie będzie w oświęcimskiej ekspozyturze małopolskiego urzędu marszałkowskiego.

  „Super pomysł na biznes. Dlaczego nasz samorząd nie zainwestuje i zgarnia kasę od sąsiadów?” – dlatego drogi pisiorku, ponieważ izby wytrzeźwień mogą powstawać tylko w miastach mających więcej niż 50 tysięcy mieszkańców. Taki przepis jest. Rozumiesz?

  „Wystarczy nie likwidować stanowiska w SM i czas ich pracy” – jeśli mnie pamięć nie myli dość niedawno była na tym forum pisiorska nagonka na straż miejską, że nic nie robi i że jest niepotrzebna. Zdecydujcie się w końcu kochani na coś.
  .

 13. @ przepraszamy że dajemy prace na weekend w urzędzie. Nieźle się napociliście żeby swoje bezróbstwo wyjaśnić. Brawo. Ale jednak nie wyszło. Nie będzie premii.

  „Dlatego aby pijaczek z Oświęcimia mógł być przyjęty w Katowicach lub Bielsku, zarząd miasta musiałby zawrzeć umowę z samorządami Bielska lub Katowic o pokrywanie kosztów. Nie wiem, czy Oświęcim ma taką umowę.”

  Super pomysł na biznes. Dlaczego nasz samorząd nie zainwestuje i zgarnia kasę od sąsiadów? Nieróbstwo? Można zrobić taką wytrzeźwiałke gdzieś na odludziu. Np tam gdzie Janek chciał przenieść schronisko dla zwierząt.

  „Powiedzmy, że policja czy straż miejska łapie pijanego pijaczka i odstawia do Bielska. Raz, drugi i trzeci. Świetnie – cieszą się pisiorki, tak powinno być. Po czym pisiorkowi ktoś kradnie samochód. Jak to kradnie, gdzie jest policja?!!! No właśnie policja odstawia po raz setny w tygodniu kolejnego pijaczka do izby wytrzeźwień w Katowicach lub Bielsku.”

  Wystarczy nie likwidować stanowiska w SM i czas ich pracy. Na kible za pół miliona jest kasa, milion na projekt mostu duchów jest, na niewypał cafe rynek ponad pół miliona jest itd itd. A na dodatkową obsadę w SM nie ma. Lepiej likwidować ławki w miejscach publicznych. To jest to dobre gospodarzenie? Nie wydaje mi się.

  Poza tym gdyby menele widzieli że nie ma szans na spokojne menelowanie w Oświęcimiu to by się wynieśli gdzieś indziej. I automatycznie koszty ich usuwania by malały. Takie to proste.

 14. Aha. Można jeszcze pijaczka menela ukarać mandatem, np, za picie alkoholu w miejscu publicznym. Sto złotych. Mandatem? Menela? Na pewno menel go zapłaci. Hi, hi, hi. Menel ma mózg zryty tanią wódą i piwskiem. Menel słabo kontaktuje. Nic nie da tłumaczenie menelowi, że czyni źle.

  Różne miasta w różny sposób podchodzą do problemu menelstwa. W Poznaniu na przykład też pousuwano ławki ze starówki – skończyło się to protestami mieszkańców no i też tym, że menele przeniosły się na inne ławeczki.

  Gdzie indziej próbuje się straszyć personel sklepów sprzedających wódę menelom mandatami lub odebraniem koncesji. Z umiarkowanym skutkiem. Bo skąd sprzedawczyni ma wiedzieć czy menel jest pijany, czy tylko na pijanego wygląda? A menele w końcu i tak znajdują sposób, aby zaopatrzyć się w procenty.

  Popularne jest nękanie, na różne sposoby, przez policję i straż miejską. Trochę to pomaga, chociaż pijaczkowie szybko orientują się, że policjant niewiele może im zrobić.

 15. Nie wiedziałem, że nazwanie kogoś pisiorkiem jest wyzwiskiem. No ale skoro tak uważasz …

  Nie ma dobrego rozwiązania problemu pijaczków i meneli. Można ich – jeśli rzeczywiście są akurat pijani – odwieźć do najbliższej izby wytrzeźwień. Tylko że samorządy nie chcą ich tworzyć (w całej Polsce jest ich tylko 32), bo to duży koszt, w dodatku są problemy z obsadą – każda powinna mieć lekarza, a mało który lekarz ma ochotę na taka pracę, za niewielkie pieniądze.

  Opłata za pobyt w izbie to obecnie około 400 złotych. W praktyce można ją odzyskać tylko od kogoś, komu upicie się zdarza się incydentalnie i kto ma jakieś źródło dochodu. Natomiast nałogowi alkoholicy – pijaczkowie menele – nie mają. Dlatego aby pijaczek z Oświęcimia mógł być przyjęty w Katowicach lub Bielsku, zarząd miasta musiałby zawrzeć umowę z samorządami Bielska lub Katowic o pokrywanie kosztów. Nie wiem, czy Oświęcim ma taką umowę.

  Powiedzmy, że policja czy straż miejska łapie pijanego pijaczka i odstawia do Bielska. Raz, drugi i trzeci. Świetnie – cieszą się pisiorki, tak powinno być. Po czym pisiorkowi ktoś kradnie samochód. Jak to kradnie, gdzie jest policja?!!! No właśnie policja odstawia po raz setny w tygodniu kolejnego pijaczka do izby wytrzeźwień w Katowicach lub Bielsku.

 16. @ Znalazł się ten co strzela samymi konkretami i argumentami. Hahahaha! Wystarczy napisać ci jakiś konkret a ty od razu bluzgasz i wyzywasz od pisiorów. Sam nie napisałeś ani jednego merytorycznego komentarza co zresztą słusznie ci wszyscy wytykają. I tak robisz w każdej dyskusji. Czego innego można było się spodziewać po piesku peowskim na posyłki. Słabego trola wybrali. Mam nadzieję że chociaż płacą ci tak samo dobrze jak celne są twoje riposty. Może na cole zarobisz Marcinku.

 17. @ ty i twój prezydent nawet tego nie zrobiliście. Zlikwidowano ławki bo Janek nie potrafił zajrzeć w pierwszy link w Googlach jak poradzić sobie z menelami…Obnarzyłeś tylko jego nieudolność. Nie będzie nagrody w tym miesiącu…

 18. @m@łpisyn

  M@łpisynu, zajęło mi około 30 sekund, tylko ja w odróżnieniu od ciebie mam życie poza tym portalikiem.

  A tu m@łpisynu vel idioto vel marcinku zostałeś wielokrotnie przeorany, nie tylko przeze mnie.

  Mógłbym to zrobić jeszcze co najmniej kilka razy, ale… tu pytanie do innych, po co?

  Skoro wszyscy wiedzą, żeś „mądry inaczej”.

  m@łpisynu – mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupiemu nie warto.

 19. Wygooglowanie tych ogólnie znanych przepisów zajęło ci Szariczku aż trzy godziny? Hm, widocznie nie jesteś aż tak inteligentny, za jakiego się uważasz.

 20. @ M@łpisyn
  pamiętasz m@łpisynu co napisał Julian Tuwim o podobnych tobie?
  Nie? Przypomnę ci.
  „Powiedzieć komuś – idiota, to nie obelga, lecz diagnoza”

  A teraz powszechnie dostępna wiedza, dodam, że za darmo.

  Gdyby wypowiedź J.Tuwima nie dotyczyła ciebie m@łpisynu, zauważyłbyś, że przytaczane przepisy zawierają trzy sytuacje kiedy osobę nietrzeźwą można przewieźć do izby wytrzeźwień:
  1. kiedy wzbudza zgorszenie w miejscu publicznym;
  2. kiedy znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu;
  3. albo zagrażają życiu lub zdrowiu innych osób.

  Pijany? Wystarczy, że jest nietrzeźwy.
  cyt. „Definicje stanu nietrzeźwości zawiera art. 115 § 16 Kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem zachodzi on, gdy:
  a) zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość
  b) zawartość alkoholu w 1 dm sześciennym wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość.

  Żeby wiedzieć, czy menel jest nietrzeźwy wystarczy to sprawdzić, ale żeby mieć wiedzę, trzeba chcieć i ruszyć tylek z radiowozu.

  To tylko sposób z (jak to przeczytałem w analizie pani komendant) segmentu represyjnego.

  Oczywiście niejedyny. Wystarczy m@łpisynu umieć zadawać właściwe pytania i rozumieć odpowiedzi.

  Jak mi powiedział znajomy emerytowany policjant statystycznie 90% meneli ma niemal zawsze minimum 0,5 promila.

  Jaśniej, w pustce twojego umysłu m@łpicielu?

 21. @madamkosa Kogo chcesz przekonać> to pracownik urzedu. Pracuje. Zresztą, po ostatnim wpisie to psychol.

 22. @ tyś widzioł trzeźwego menela… Twój opis menela w ogóle nie oddaje rzeczywistości. Widać że banda PO nie rusza czterech liter ze swoich wygodnych foteli. Całkowicie odklejeni jesteście od rzeczywistości. Nie raz, nie dwa jak kupuje rano bułkę w sklepie to już goście stoją pod biedronką na chemików i wymuszają drobne na „śniadanko”. Przecież oni chodzą napruci 24/24 chyba że chcą przenocować w noclegowni. Straż miejska powinna ich gonić od rana, wtedy by się wynieśli z miasta. Ale to trzeba utrzymywać straż w dobrej kondycji, a z tego co zauważyłem to pracują tam już sami emeryci bo chyba nikogo nowego nie zatrudniają. Chyba liczycie że straż sama się rozwiąże z braku chętnych do pracy za miskę ryżu.

 23. Wszystko świetnie Szarik – jeśli menel jest pijany. Tu żadna genialna rada Szarika nie jest potrzebna. Natomiast menele: chleją wieczorem, wygrzebują się ze swoich pileleszy koło południa i skacowani idą na ławki, gdy pijani już formalnie nie są. Siedzą sobie, śmierdzą i po swojemu bełkocą. Czy Szarik ma na to jakąś radę? Na pewno. Ma się w końcu te 180 IQ.

 24. @m@ałpisyn

  m@łpicielu vel Marcinku, pytasz na jakiej podstawie?
  menel z OCK podał ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, ja dołoże coś dla pani komendant (bo może powiedzieć, że to, co napisał Menel z OCK jej nie dotyczy):
  art.11 ust.1 ustawy o strażach gminnych:
  Do zadań straży należy w szczególności:
  „pkt 7 doprowadzanie osób nietrzeźwych do izby wytrzeźwień lub miejsca ich zamieszkania, jeżeli osoby te zachowaniem swoim dają powód do zgorszenia w miejscu publicznym, znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu albo zagrażają życiu i zdrowiu innych osób;”
  Wystarczy?

 25. Marcinku potrzebujesz podstawy prawnej to sięgnij po ustawę o wychowaniu w trzeźwości. Art. 40. [Doprowadzenie osoby w stanie nietrzeźwości do izby wytrzeźwień lub placówki, podmiotu leczniczego albo do miejsca zamieszkania lub pobytu]
  1. Osoby w stanie nietrzeźwości, które swoim zachowaniem dają powód do zgorszenia w miejscu publicznym lub w zakładzie pracy, znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu albo zagrażają życiu lub zdrowiu innych osób, mogą zostać doprowadzone do izby wytrzeźwień lub placówki, podmiotu leczniczego albo do miejsca zamieszkania lub pobytu

  Pijany menel zaczepiający mieszkańców jak najbardziej się łapię pod to. Ale wiadomo, PO zawsze rączki będzie od pracy odwracać. Najłatwiej zlikwidować ławki żeby mieszkańcy nie przebywali w miejscu publicznym.

 26. I tu macie rację odnośnie skrzyżowania ale tam 50% z poza Oświęcim pracuje.DLATEGO TAK JEST.

 27. Na tylu głupców w jednym miejscu trudno jest trafić. Płakać mi się chce na samą myśl o tym, że mieszkam między wami

 28. @masterkosa
  cyt. „Mam wrażenie, że przez ostatnich kilka lat niektórzy odoczęli (od myślenia) zasiadając na stołkach..”
  masz rację, najwięcej klinicznych przypadków takiej formy wypoczynku, w okolicach skrzyżowania ulicy Zaborskiej z ulicą Jagiełły.

 29. Nic nie dociera. „Zwijanie meneli” – pod jakim zarzutem? I jak ich rozpoznać? A gdyby siedział na tej ławeczce Brajan, który rzeczywiście wygląda jak menel, to policjant czy strażnik mógłby go tak sobie zwinąć?

  Co najwyżej meneli można na różne sposoby nękać licząc, że w końcu przeniosą się na inne ławeczki, w innych częściach miasta. Z czego ich z kolei mieszkańcy będą mniej zadowoleni.

 30. @Oświęcim – tu nie odpoczniesz
  cyt.”Od zwijania meneli i pilnowania porządku w miejscach publicznych jest straż miejska zarządzana przez pożal-się-Boże „dobrego gospodarza”.”
  no nie do końca tak, bo strażą to zarządza pani komendant, jako naczelnik wydziału, a pan „dobry gospodarz” formalnie zarządza Urzędem.
  Pani komendant teraz się żali i płacze, a to przecież ona przede wszystkim nie zrobiła nic, żeby zapobiec ograniczeniu stanu etatowego, zarządzanego przez siebie zespołu.
  Wszystkim zainteresowanym sugeruję lekturę jako mogą znaleźć na stronie urzędu miasta, w kontekście „działania” pani komendant i jej walczących strażników. Przezabawna lektura.
  a co do m@łpiego syna, to sprawa jest prosta, przekazuje (w wyjątkowo prymitywny sposób) propagandowy przekaz dnia i usiłuje przekonać wszystkich, że każdy, kto się z nim nie zgadza to pisior. Ten typ, tak ma. Czytającym uważnie bełkot m@łpiegosyna, sugeruję, żeby się przyjrzeli, moim zdaniem albo m@łpiciel ma chorobe dwubiegunową albo za m@łpą, chowaja sie co najmniej dwie osoby.

 31. @masterkosa emeryci są ci wdzięczni że tak o nich dobrze myślisz. Zobaczymy na stare lata czy też będziesz aktywnie wypoczywał czy wolał posiedzieć na ławce gdy się zmęczysz lub poczujesz się słabo przechodząc przez słynne oświęcimskie betonowe place.

 32. @Oświęcim – tu nie odpoczniesz!

  Jeśli odpoczywasz na ławce przed OCK to pewnie nie wiesz o istnieniu aktywnego wypoczynku…

  Nie każdy odpoczywa „na siedząco”. na twardej ławce. Być może ktoś o tym pomyślał i właśnie ścieli ławki aksamitem.

  Mam wrażenie, że przez ostatnich kilka lat niektórzy odoczęli (od myślenia) zasiadając na stołkach..

 33. Wkrótce w Oświęcimiu pojawią się multi kulti
  i przegonią naszych meneli, zajmujac ich
  miejsce na ławkach.

 34. Drogi Marcinie vel @ już sto pięćdziesiąt tysięcy razy napisali ci co trzeba zrobić. Wystarczy respektować prawo, wiem że ludziom z PO to do głowy nie przyjdzie. Od zwijania meneli i pilnowania porządku w miejscach publicznych jest straż miejska zarządzana przez pożal-się-Boże „dobrego gospodarza”. Jeżeli zredukował straż miejską do jednego patrolu to jest to tylko i wyłącznie jego wina. Wystarczy realizować ciążące na nim obowiązki zapewnienia ładu i porządku w przestrzeni miasta. Jeżeli umie tylko likwidować i sam stwarzać problemy nie do rozwiązania to wypad z Zaborskiej. Oto co twój panciuś zrobił: zredukował straż miejską przez co nie ma wystarczającej ilości strażników do pilnowania porządku w mieście, skutkuje to niewystarczającym obsadzeniem różnych punktów w mieście przez co panoszą się m.in. żule. A receptą twojego mistrza tzw. „skutecznego prezydenta” jest likwidacja ławek dla mieszkańców… Brawo. Po prostu mistrz! To jest dopiero skuteczność! Jedna likwidacja rodzi następną itd. Postępujące zwijanie miasta trwa w najlepsze. Sama komendant straży miejskiej mówiła na sesji rady miasta że ma za mało ludzi.

 35. @m@łpisynu
  nie będziesz m@łpisynu dyktował mi co mam a czego nie mam robić.

  Jestem pełen troski o twoje zdrowie psychiczne m@ałpi trollu

 36. Kiedyś coś wspomniałeś, że nie chce ci się ze mną rozmawiać, bo to uwłacza twojej niepospolitej inteligencji. Więc tego się trzymaj, dobrze?

 37. @m@łpisynu
  twój stan zdrowia się pogarsza,
  bredzisz i bluzgasz, dwubiegunówka się rozwija

  powinieneś poprosić o pomoc ze strony lekarza specjalisty.

  Co do reszty m@łpisynu, rzeczywiście, kto mnie zna ten wie, że mam wiedzę, ale ty nie ogarniasz m@łpisynu, bo ty potrafisz tylko bredzić i bluzgać.

 38. Brajanku – kto tu walczy o prawa pijaczków, wszak sam radny Plinta. Żeby im w tyłki zimno nie było.

 39. Miejsce na którym stoi Pan Plinta nie było rozsądnym miejscem na postawienie ławki. Wjeżdżając samochodem na parking trzeba było uważać by menelom nie obciąć paznokci. A tak na poważnie, to trzeba było strasznie uważać bo w każdej chwili któryś mógł się wtoczyć pod samochód.

 40. Malpa gdzie szacunek do człowieka?Gdzie ci uśmiechnięci ludzie? Po co chwierutowi ławki?

 41. @ m@ałpisyn
  cyt. „Pogadaliście sobie, drogie pisiory i co z tego? Jakaś konstruktywna propozycja? Nic? A przecież takie mondre jesteście.”
  Znowu ci się m@łpisynu włączyła dwubiegunówka?
  Każdy, kto nie zgadza się z twoimi bredniami to pisior?
  A co do propozycji (konstruktywnych) wiedza m@łpisynu kosztuje.
  Pan Janusz najwyraźniej ma deficyt ludzi z wiedzą. Ale o tym, w odróżnieniu od ciebie m@łpisynu, rzetelni obserwatorzy wiedzą od lat.

 42. Widzisz Brajanku – ja nie cierpię meneli, napawa mnie obrzydzeniem jak można doprowadzić się do takiego stanu.

  Pogadaliście sobie, drogie pisiory i co z tego? Jakaś konstruktywna propozycja? Nic? A przecież takie mondre jesteście.

 43. @m@ałpisyn

  m@ałpisynu zostawiłem cię, na kilka dni a ty znowu bredzisz, taki pierwszy z m@łpiego brzegu przykład;

  ” Tylko czy chcemy za to płacić i czy chcemy aby policjanci zamiast łapać w Oświęcimiu przestępców, zajmowali się wożeniem pijaczków tam i z powrotem?”

  M@łpisynu, twoje „czy chcemy za to płacić” to majaczenia w styli sovereign citizen. Policjanci mają obowiązki wynikające z przepisów prawa i mają je realizować, czy tobie „z bożej woli podatniku” to się podoba, czy nie.
  Poza tym pijaczków wozi się tylko „tam”, „z powrotem” wracają we własnym zakresie. A tak przy okazji m@łpisynu, wożeniem pijaczków do wytrzeźwienia nie zajmują się policjanci łapiący przestępców.
  Powyższe pozwala uznać, że używając języka matematyki, bredzisz do sześcianu.

  Inną kwestią jest to, że ani pan Robert, ani pan Janusz nie maja recepty jak poradzić sobie z problemem pijaczków okupujących ławeczki. O panach i paniach ze straży szkoda wspominać.

 44. Drugą interpelację w sprawie ławek zlożyła wiceprzewodnicząca Rady wraz panami z PO. Dlaczego nie zgłosili tego wcześniej jak siedzibę mają po drugiej stronie ulicy?

 45. Zlikwidujmy wszystkie ławki w mieście bo Janushowi szkoda paru złotych na patrole straży miejskiej pisze:

  Małpa Marcinku jeśli tak drogi jest ci los oświęcimskich żuli nad spokojny wypoczynek mieszkańców miasta niech twój Janusz w ogóle zabroni jakichkolwiek interwencji wobec tych meneli. Niech dalej chodzą i zaczepiają dzieci i zwykłych porządnych mieszkańców bo Marcinkowi ich szkoda. No oj joj. Biedne żulki. Straż miejska zamiast wywozić ich do izby niech im jeszcze kupi po piwku i burgera z maczka. Niech zwykli mieszkańcy cierpią bo Marcinkowi szkoda żuli… Może tak trzeba wyjść w końcu z Zaborskiej i wziąć się do roboty po tych 13 latach pierdzenia w stołek.

 46. Czy Marek Kępski jeszcze żyje? Kiedyś poradził sobie z meliną na dworcu w Katowicach.

 47. Do mieszkańców Osiedla Chemików. Nie dokarmiajcie ich tutaj, to problem zniknie. Przeniosą się na Rynek.

 48. Małpa nie podniecaj się ta. Oprócz braku ławek wszystko w porządku. Dzbanom oświęcimskim Plac Meneli pasuje.

 49. Można założyć, pewnie i słusznie, że niektórzy pijaczkowie maja poziom promili kwalifikujący do odwiezienia do izby wytrzeźwień w Bielsku czy Katowicach. Tylko: to są koszty, w sumie dość spore: benzyny, wysłania na parę godzin samochodem policjantów czy strażników miejskich do konwojowania pijaczka (radny Plinta mógłby o nie spytać prezydenta). Teoretycznie – da się. Tylko czy chcemy za to płacić i czy chcemy aby policjanci zamiast łapać w Oświęcimiu przestępców, zajmowali się wożeniem pijaczków tam i z powrotem?

 50. Gdzieś ze dwie kadencje temu jeden z oświęcimskich liderów pis obiecywał, że on tutaj zaraz zabierze się za pijaczków (wysiadujących na ławkach przed berlinem), on tu zaraz zrobi z nimi porządek.

  I jakoś z tego nic nie wyszło.

  Co można zrobić, gdy pijaczek siedzi sobie na ławce, może trochę skacowany i zaczepia przechodniów „kierowniku daj papierosa”? Zastrzelić? Aresztować? Za to, że siedzi sobie i śmierdzi? Byłbym wdzięczny za wskazanie stosownych przepisów.

 51. Radny pan Paweł Plinta jest nadzieją
  wielu mieszkańców Oświęcimia,
  że uda mu się spowodować jakieś korzystne
  zmiany w tym PO-popapranym mieście.

 52. @ anonim Radny Plinta jest radnym od maja tego roku. Wcześniej nie był radnym więc nie rób z siebie idioty, że teraz zareagował. Zareagował w miesiąc po zaprzysiężeniu. Radnym PO nawet kilka kadencji w radzie nie wystarcza żeby napisać choć jedną interpelację.

  Logika ala Janush:
  Problem: pijaczki siedzą na ławkach.
  Rozwiązanie: likwidacja ławek.

  A jak można rozwiązać inne przykładowe problemy sposobem „na Janusha”?

  Problem: jest za dużo wypadków na drogach! Rozwiązanie: likwidacja dróg.

  Problem: plaga komarów nad Sołą!
  Rozwiązanie: zakaz wstępu dla mieszkańców na bulwary.

  Problem: kładka piesza nie nadaje się do ruchu!
  Rozwiązanie: zamknąć połowę kładki.

 53. świetna akcja ławki zlikwidowali w tamtym roku a pan radny teraz zauważył :), pewnie też wcześniej nie widział kto z nich korzysta a teraz akcję rozkręca :). Mieszkam w okolicy i ciesze się że ławek nie ma.

 54. Ławki należy przywrócić, będą na nich zapewne
  również wkrótce wypoczywać goście multi kulti,
  którzy zaczną przybywać do Oświęcimia,
  sprowadzeni dzięki zwolennikom
  i wyborcom uśmiechniętej Polski.

 55. Bardzo dobrze że nie ma ławek jeśli miały służyć pijaczkom. Jak sobie chca wypić niech idą do domu.

 56. Szary, likwidując tam ławeczki, menele przeniosą się na rynek pod urząd miasta. Mnie to pasuje.

 57. Plinta apelujący o przywrócenie ławeczek, żeby imigranci mieli gdzie siedzieć

Send this to a friend