Informacje

OŚWIĘCIM. Paweł Plinta: Oświęcim przede wszystkim powinien rozwijać się gospodarczo

Paweł Plinta – radny Rady Miasta Oświęcim 

Po to wybiera się nowych ludzi, żeby to „coś” w naszej najbliższej, oświęcimskiej codzienności trochę pozmieniać. Dlatego podejście musi być pozytywne. Bieżących spraw do załatwienia i różnych dziur do załatania, jak to zawsze bywa, na pewno nie brakuje. Są też cele długofalowe.

Oświęcim przede wszystkim powinien rozwijać się gospodarczo. Bogate miasto przyciąga mieszkańców i kusi nowych inwestorów. Bogate miasto to łatwy dostęp do dobrze płatnej pracy dla wszystkich mieszkańców. Zasobne miasto to sprawna i skuteczna służba zdrowia dla młodych i starszych. Bogate miasto to nowoczesne, przyjazne obiekty publiczne i szkoły. Bogate miasto to komfort codziennego życia. To także łatwość i przyjemność rozwijania własnych pasji, jak również radość płynąca z ciągłego pogłębiania wiedzy. Majętne miasto to nowoczesna i powszechnie dostępna komunikacja publiczna. To soczyście zielone, ale i uzbrojone po zęby tereny inwestycyjne, które tylko czekają na nowe hale i fabryki. Zasobne miasto to miejsce parkingowe dla mieszkańca i winda podjeżdżająca wygodnie na piętro. Dostatnie miasto to krąg ludzi garnących się do współpracy. To zaprzyjaźnieni sąsiedzi z okolicznych gmin, odwiedzający nas z całym workiem genialnych pomysłów. Bogate miasto to bezpieczeństwo i spokojny sen. Zamożne miasto to gorące dyskusje, jak trzeba do samego rana. Dostatnie miasto to wolność i odpowiedzialność za słowa. Bogate miasto to beztroski uśmiech na twarzy emeryta. To pewność siebie, gdy dostajemy paragon przy kasie. To mocna dłoń wyciągnięta z pomocą, gdy komuś przypadkiem powinie się noga. Bogate miasto to śmiech dzieci uganiających się za piłką. To życzliwe spojrzenie sympatycznego pana czy tej miłej pani z okienka, do którego akurat zdarzyło się nam zapukać… Że niby takiego Miasta jeszcze nie ma? Nie ma to będzie.

Tak nam w Oświęcimiu dopomóż Bóg.

Kurier Oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

29 komentarzy

 1. Tak nie mozna powiedziec. Bedziemy się bacznie przygladać działalności poszczególnych radnych. Te kilka lat szybko przeminie . Nie sądzę że kościółkowy elektorat który głosował na PIS-owskich radnych typu Przewożnik , Plinta , Łoziński będzie równie aktywny tak jak przy ostatnich wyborach , zatem o przyszłych decyzjach przy urnach zadecyduje nie obecność w kościele podczas przysłowiowych imienin papieża a raczej to czym wykażą się wyzej wymienieni. Miesiac miodowy się własnie zakończył. A jeśli będą dobrzy w swej pracy , to czemu na nich nie głosować?

 2. Bo to jest inteligent inaczej myślący.Ma zryty beret od tej Pisowskiej propagandy. Dla niego liczy się tylko krytyka drugiej strony ,a sam nic dla mieszkańców miasta Oświęcim nie zrobił pożytecznego.

 3. Chyba skopiował wypracowanie jakiegoś dzieciaka z podstawówki na temat „Opisz jak według Ciebie wygląda dostanie miasto” Co to za gamoń w ogóle jest?

 4. Węgry występują przeciwko Polsce w związku zakończeniem procedury dotyczącej praworządności. Ciekaw jestem czy ma udział w tym sprzeciwie tow. Morawiecki, którego plakaty ostatnio wisiały w Węgrzech. Dziwi mnie to, że tak zachwalani przez tow. Jarosława przyjaciele Polski podcinają nam skrzydła. Może radni z PiS-u nam to wyjaśnią?

 5. @Panna Nikt

  Pomyliłaś bajki księżniczko
  „Zgoda buduje…” ta maksyma nie jest znana w szeregach lokalnego PiS. Polecam pseudoartykuły Łozińskiego. Poczytaj, zrozumiesz…

 6. Może zamiast „Porozmawiajmy o…” weźcie się do konkretnej roboty. Pana Chrzana tu nie widać, a mieszkańcy docenili jego pracę. Prezydenta chcieliście zmienić, nie udało się. Może pora zmienić samego siebie? Na to człowiek zawsze ma wpływ. Zostawmy już tą propagandę.

 7. mówić można dużo ale robić nie ma komu można pisać wiersze układać krzyżówki grać w skoczki czy warcaby

 8. Skoro radni z ramienia PIS nic nie mogą , powinni zrzec się funkcji i oczywiście również pensji . Po co komu tacy radni ???” Miesiąc miodowy” powoli się wam kończy , musicie znależc na siebie nową formułę , bo wypisywanie ckliwych felietoników lub bezużytecznych interpelacyjek na dłuższą metę nie wystarczy . Powodzenia .

 9. @Zulu Gula
  @ ZULU GULA
  A co można „zrobić” będąc w RM w opozycji ???
  Można jedynie wytykać błędy rządzącym, co akurat radni PiSu niestrudzenie realizowali. Dokładnie tyle samo „zrobiło” PO przez 8 lat rządów PiSu w Polskim Sejmie. Tak to już jest w ustroju demokratycznym, że „robią” ci co mają większość, oni mają budżet i oni ponoszą odpowiedzialność za to co zostało „zrobione” lub co nie zostało „zrobione”, a ci co większości nie mają mogą jedynie patrzyć na ręce i rozliczać tych co rządzą – w sumie prosta zależność i prawidłowość ale wielu tego nie ogarnia. O ile PO uważa się za w pełni uprawnione do krytyki 8 lat rządów PiSu w Polsce to ekipa Chwieruta wraz z przystawkami typu KOS ponosi pełną odpowiedzialność za ostatnie kilka kadencji rządów w Oświęcimiu. Próba obarczania winą za „niezrobienie” czegoś lokalnego PiSu, który od dłuższego czasu nie miał większości w RM to próba stawiania na głowie oczywistych prawideł polityczno-ekonomicznej matematyki.

 10. Aaa i do masterkosy – mojego ulubieńca… od zawsze 😀
  Mam tylko jedno przesłanie: zgoda buduje, niezgoda rujnuje. (szczerość)
  Gdyby wszyscy łącznie z Tobą się do tego stosowali, mielibyśmy miasto mogące być przykładem dla innych!!! Czego Tobie i sobie życzę – naprawdę szczerze. Choć jak Ciebie znam nawet i to jesteś w stanie wyśmiać…:/
  Szkoda, że rozmieniasz się na drobne…

 11. ZULU GULA@

  Nie mam barw partyjnych – z góry zaznaczam, żeby było łatwiej merytorycznie odpowiedzieć 🙂
  Pytam, jako mieszkaniec Oświęcimia: Ile i jak długo będzie kosztować każdego oświęcimianina kredyt zaciągnięty przez pana Prezydenta na zrealizowanie tych inwestycji, które byłeś łaskaw wymienić? (proszę nie wymieniać środków zewnętrznych, bo to się nie liczy)

 12. Skoro ze strony Przyjaznego Oświęcimia i KO nie ma woli współpracy w mieście to jak działać? Trzeba pisać i mówić. Ot, taka rola opozycji w demokracji!

 13. A może by tak pan Plinta powiedział mieszkańcom skąd weżmie na te swoje pomysły kasę. Dużo gada , mało robi gadaniem nic się nie wskóra. Niech się wreszcie weźmie za jakąś robotę obibok jeden.

 14. Ej Plinta, Plinta….typowe dla populistycznego pisowca… zero konkretów i magiczne i populistyczne hasła… zapomnialeś kameleonie o parkingu pod cmentarzem😂🤣😅🙈🙊 Zasobne i majętne miasto to miasto bez pisu we władzach samorządowych

 15. Kadencja duetu Przewoźnik/Łoziński upłynęła na obwinianiu o wszystko Chwieruta, na drwinach, na przytykach, na niechęci do dialogu (zwłaszcza z mieszkancami). Widział ktoś kiedyś Łozińskiego lub Przewoźnika „w terenie”??? (roznoszenie „Kuriera” się nie liczy…).

  Dla przeciwwagi – Radny Chrzan to przykład, że można mało gadać a wiele robić. Tu nie mają znaczenia barwy polityczne – facet wie po co został radnym.

  Nikt nie traktuje was poważnie i nikt nie chce z wami rozmawiać. Dlugo i wytrwale na to pracowaliście. Brawo – efekt osiągnięty.

 16. Takiego steku bzdur dawno nie czytałem. Niech pan ,i pańscy koledzy partyjni Łoziński i Przewoźnik powiedzą co przez te ostatnie 8 lat zrobili dla mieszkańców i miasta Oświęcim zrobili bo ja nic takiego nie dostrzegłem . Natomiast widziałem jak poniżancie ,i wyśmiewacie prezydenta Oświęcimia. Za waszych czsów większość inwestycji była wstrzymana przez waszych pachołków z PiSu. Nowe inwestycje dzisiaj : budowa przystanku końcowego na ulicy Unii europejskiej, remont płyty rynku , doświetlanie przejść dla pieszych , remont ulicy Zaborskiej, wybudowanie ulicy Szpitalnej, Wysokie Brzegi , Krasińskiego od Chopina do ulicy Szpitalnej. W strefie gospodarczej na Uni europejskiej i gospodarczej powstają nowe firmy. Planowany zakup 9 autobusów elektrycznych.Budowa parku na bulwarach. Żłobek, i przedszkole na Ceglanej.A będzie jeszcze więcej inwestycji w następnych latach.

 17. @próba prawdy…

  1. Dlaczego autobusy MZK mają puste przebiegi między Dworcem PKP – Zasole Pętla?

  Odpowiedź: Bo zarządzający MZK nie ogarniają …

  2. Dlaczego na ulicach Dworcowej, Obozowej nie przestrzega się dozwolonej prędkości?
  {Rozwinę tę uwagę. Zgłaszane uwagi do odpowiednich organów są „olewane”.}

  Odpowiedź: To pytanie do kierujących… Ale, ja zapytam inaczej, co zrobiono by ruch „uspokoić”?
  A jeżeli chodzi o „olewanie” zgłaszał(a) pan(i) problem przełożonym tych, co „olewają”? Nie? No tak prosciej napisać, że to wina Plinty i PiSu.

  3.Dlaczego na ulicy Dworcowej są podupadane włazy kanalizacyjne i trudno doprosić się remontu?

  Odpowiedź: Bo zarządzający miastem nie ogarnia…

  4. Dlaczego i to jest najważniejsze! Brak przejść dla pieszych na całej długości ulicy – nie licząc przejść przy rondach na końcówkach?

  Odpowiedź: patrz pkt. 3

  5. Dlaczego na ulicy Dworcowej nie ma ścieżki rowerowej? Wszyscy pchają się po chodnikach?

  Odpowiedź: bo na „ścieżkę” zgodną z normami, można co prawda zastosować inne rozwiązanie, ale najwyraźniej zarządzający miastem nie ogarniają…

  Mamy wspaniałych radnych w Radzie Zasole, ale nie zawracam im głowy – bo oni znają te problemy – ale są bezsilni …….

  Są bezsilni, bo?
  Czyżby nikt ich nie słuchał? A kto powinien? Nie, to niemożliwe, czyżby zarządzający miastem?

  Jest ktoś, kto łączy wszystkie pytania.

  Kto?

  Z pewnością nie jest to Paweł Plinta, który niedawno złożył swoje pierwsze ślubowanie radnego.

 18. to musi byc bardzo trudne bo jak do tej pory nikt sobie z tym nieporadzil

 19. Trzeba po prostu zabrać się za wiercenie. A gdy pisiorstwo się już do złóż ropy dowierci, to chwała i bogactwo na Oświęcim spłynie.

 20. Piszesz w kółko to samo. I metro też pod Dworcową musi być. Dlaczego akurat tam? Bo ja tam mieszkam!!!

 21. „Wielu z was zginie, ale to poświęcenie, na które jestem gotów”

 22. Próba prawdy dla pana .......trzymam Pana za słowo z relacji..że cos można zrobić pisze:

  Panie Plinta; zaczynamy…….
  1. Dlaczego autobusy MZK mają puste przebiegi między Dworcem PKP – Zasole Pętla?
  2. Dlaczego na ulicach Dworcowej, Obozowej nie przestrzega się dozwolonej prędkości?
  {Rozwinę tę uwagę. Zgłaszane uwagi do odpowiednich organów są „olewane”.}
  3.Dlaczego na ulicy Dworcowej są podupadane włazy kanalizacyjne i trudno doprosić się remontu?
  4. Dlaczego i to jest najważniejsze! Brak przejść dla pieszych na całej długości ulicy – nie licząc przejść przy rondach na końcówkach?
  5. Dlaczego na ulicy Dworcowej nie ma ścieżki rowerowej? Wszyscy pchają się po chodnikach?
  Mamy wspaniałych radnych w Radzie Zasole, ale nie zawracam im głowy – bo oni znają te problemy – ale są bezsilni …….

 23. I PiS to idealna recepta na rozwój. Mega potencjał, szczególnie w Oświęcimiu. Tylko jakoś mieszkańcy nie potrafią tego docenić.

 24. Panie Plinta nie wzywaj Pan Pana Boga nadaremno, bo to jest bluźnierstwo. Pan Bóg nakazuje miłować bliźniego swego jak siebie samego. Czy Pan to czyni? Czytając Artykuły Pana i pańskich kolegów mam wątpliwości.

 25. „Dostatnie miasto to krąg ludzi garnących się do współpracy.
  Bogate miasto to bezpieczeństwo i spokojny sen.
  Zamożne miasto to gorące dyskusje, jak trzeba do samego rana.
  Gdzie bursztynowy świerzop, gryka jak śnieg biała.
  Gdzie panieńskim rumieńcem dzięcielina pała.”

  Student PWSZ feat. P. Plinta, A. Mickiewicz

 26. Wyszła litania do bogatego miasta…
  To znaczy,
  Majętnego…
  Zasobnego…
  Dostatniego…

  A konkretów jak zwykle brak

Send this to a friend