Informacje

POWIAT. Wszystkie miejsca w szpitalu mogą zająć chorzy na Covid-19

Rosnącej liczbie zachorowań na Covid-19 i zagrożeniu gospodarstw w naszym powiecie przez ptasią grypę poświęcone było dzisiejsze posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

W imieniu starosty oświęcimskiego obradom w formie online przewodniczyła Jolanta Kruczała-Chodorowicz, szefowa Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego.

W pierwszej części spotkania, poświęconego wykryciu ognisk ptasiej grypy w sąsiednim powiecie bielskim głos zabrała Agnieszka Stachera, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Oświęcimiu. Mówiła że od pierwszych dni stycznia do dziś inspekcja przeprowadziła na terenie naszego powiatu blisko 60 badań na drobiu hodowlanym i ptactwu dziko żyjącemu. Na szczęście w żadnym przypadku nie wykryto ptasiej grypy.

W drugiej części posiedzenia zatwierdzono roczny plan pracy PZZK. Głos zabrał również dyrektor Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu Edward Piechulek przedstawiając aktualną sytuację związaną z rosnącą liczbą pacjentów, którzy zachorowali na Covid-19. Obecnie w powiatowej lecznicy jest ich 42, w tym 9 dzieci. W zdecydowanej większości to osoby niezaszczepione.

I to właśnie wśród najmłodszych mieszkańców najszybciej rośnie liczba zakażonych koronawirusem. Dyrektor nie krył, że w związku z V falą pandemii już niedługo wszystkie miejsca w szpitalu mogą zająć chorzy na Covid-19. Zaapelował do włodarzy gmin oraz lekarzy i personelu pomocniczego w gminnych przychodniach i ośrodkach zdrowia o wsparcie medyków w szpitalu powiatowym, proponując zainteresowanym dobrze płatne dyżury.

Dyrektor szpitala poinformował także, że od 28 grudnia ub. roku do dziś w szpitalnym punkcie zaszczepiono przeciw Covid-19 blisko 16 tysięcy osób, w tym 5 tysięcy dzieci.

Źródło: powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

13 komentarzy

 1. Oczywiste, ze coraz wiecej ludzi laduje w szpitalach i na cmentarzach. Jezeli nie istnieje podstawowa opieka lekarska to jak ma byc inaczej?

 2. Czy w sklepie na Rynku u pana radnego są już w sprzedaży opaski dla emerytów?

 3. Ciekawe skąd wziąć lekarzy i obsługę ? . A Łóżka można codziennie dostawiać ale puste .

 4. Nie wiedziałem, że Kwiatkowski propaguje rozwiązłość wśród dzieci, a centrum żydowskie dzieci seksualizuje. Wielkie dzięki pani kurator Nowak za ostrzeżenie.

 5. Andrzejj jaki komentarz taka odpowiedź. Pisz zrozumiale, a będziesz miał właściwe komentarze..

 6. @Jędrzej

  Po pierwsze od zawsze głosuję na PO.
  Po drugie od3.1415…. się od pana PJCh koński zwisie.

 7. Czy pani Kurator będzie wysyłać dzieci z zespołem Downa do gazu? Uznała ona bowiem, że Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa „Bardziej kochani” jest wysoce szkodliwe. Pisiory ogarnijcie się.

 8. Wystarczy spojrzeć na gminą gębę starosty oświęcimskiego, żeby wiedzieć w jak dobrych rękach jesteśmy.

 9. Nie lękajcie się. Oświęcimiem rządzi dobry gospodarz. Nawet gdyby ten zły COVID się tu pojawił to by od razu zdechł.

 10. Czyli wszystkie siły do leczenia foliarzy zwanych też antyszczepami? A co z innymi chorymi zaszczepionymi wymagających pilnej hospitalizacji?

Send this to a friend